Hollywood o něj nestojí a talentovaný Rudy Ray Moore se proto vydá vlastní cestou. V roce 1975 natočí pro černošské publikum film Dolemite. (Netflix)

verbal

Tupý teplý negr s hubou jak Mig Džegr proslul hlavně tím, jak debilně kurvil rým a rytmikou otevřeně pohrdal, jen aby co nejvíc matkojebů, pičichvostů, kokotích hlav, vylízaných kund a pocákaných koz do jedné strofy namrdal. Trapnosti měl za tři, však vzdělaní čokoládoví bratři na retardaci nedbali, a děsně se mamrdovi hihňali, páč nic intoše tolik neláká jako tumor zfetovaného bezďáka. A tak ten narcistický pičus a jeho zpychlá černá skvadra splácali si filmík, no Dz Rum totál hadra. Obskurní hloupou sračku, co ale v ghettu šla na dračku snad ještě víc než krek, a než bys mentálplotejšn řek, tak mocná černá síla měla svého debila. Dole majt, nahoře pusto, ale proti žádný dišputát, vždyť je to negerské gusto! *** Ač postavené na kultu totálně trapného a slizkého dementa, jenž následně ztrestal zkurveného rasistického otrokáře kulturní syfilidou jménem rap, pořád roztomilé a veskrze vyňuňané retro, kde konečně řádně exhumovali z žump posledních let dokonalého Edýho, který je pořád ve formě a tomu vymatlanému čokočtverákovi rozhodně dodal notnou dávku šarmu i sympatií. A dokonce i Veslymu jeho kurátor konečně vyjednal kloudnou roli! ()

silentname

"Dolemite Is My Name" konečne vracia Eddieho Murphy do skvelých filmov, kde má možnosť pracovať so scenárom a niečo z tej postavy dokáže vytlačiť. A to je vynikajúce. Posledné roky som ho nevidel skoro v ničom, kde by som ho mohol výrazne pochváliť. Ale teraz to môžem urobiť. Myslím, že dal Rudymu kus osobnosti a počas celého filmu je to veľmi dobre vidieť. A poviem pravdu, ten chlapík mi bol veľmi sympatický. Myslím si, že keby sa s ním stretnem, tak by som sa s ním aj dokázal zasmiať. Nemôžem povedať, že by mi jeho humor sedel stopercentne, no mal niekoľko fórov, na ktorých som sa skutočne zasmial. Ale skôr som z filmu nadobudol pocit, že ako človek nezabúdal na svojich priateľov, vždy pri nich stál a bol pevne rozhodnutý dokázať to, čo si zaumienil. Vizuálne film pôsobí skvele. Cítil som z toho tie 60-te až 70-te roky a celkovo to malo skvelú atmosféru. Ale myslím si, že celkovo sú to práve postavy, na ktorých film stojí. A priateľstvo medzi ním a Lady Reed je jeden z highlightov filmu. Fandil som mu do konca, aby film dokončil a mal úspech. Takže to je niečo. Problémy tu ale sú tiež. V prvom rade mám pocit, že tempo filmu je dosť nestále. A film pôsobí dlhšie, než by podľa mňa mal pôsobiť. Trošku sa to miestami vlečie. A tú minutáž si počas sledovania uvedomujete. Miestami z niektorých scénok som trošku uvažoval, či bolo potrebné ich tam dať, alebo či niečo reálne pridali, no celkovo ide podľa mňa o dobrý film, ktorý môžem odporúčať k zhliadnutiu. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

HenryIvan

Give people what they want. Asi nejak takto by som túto pravdivú eskapádu popísal. Eddie's back, baby a treba povedať že vo veľkom štýle. Čo sa týka filmu, pri týchto „ historických “ udalostiach to je vždy na vážkach, no napriek tomu, že ide o trochu dlhý film a povedzme si pravdu, Rudy Ray Moore vtipný a originálny teda nebol, celé to nejak sadlo jak aj malo a mne tam veľa vecí neprekážali. ()

strikeman

Za posledních 20 let se objevil kdysi tolik populární černý tlučhuba Eddie ve dvou obstojných rolích, a to coby Mr. Church a nyní Dolemite. Je to dobře a přeji mu to, protože to v sobě pořád má, stejně jako třeba Wesley. Celkem "půvabný" film s vynikajícím soundtrackem. Hned se jdu mrknout, jestli se dá někde splašit Dolemite z roku 1975 :-D ... 75% ()

EvilPhoEniX

Eddieho Murphyho jsem neviděl ani nepamatuji, takže na jeho Comeback jsem byl zvědav a jedná se o slušný životopisný černošský film vycházející z blaxploitationu Dolemite ze 70.let. Hlavní hrdina se živí jako stand up komik a zpočátku se mu příliš nedaří, ale jakmile vyslechne vtipné historky místních bezdomovců, tak je upraví, vydá za svoje a vzniká z toho nečekaný hit a honba za slávou. Z herců potěší určitě i Wesley Snipes či Keegan-Michael Key a v menších rolích se zde mihne Snoop Dog či Chris Rock. Film je vtipný především v Angličtině, takže obávám se že dabing ani titulky příliš nepomohou ( rýmy v titulkách nesedí). Já se nečekaně bavil. 80% ()

• Kolem 10. minuty filmu stojí na stole čaj Lipton s logem Rainforest Alliance (zelená žába). Aliance deštných pralesů existuje pouze od roku 1987, zatímco film se odehrává v 70. letech. (MTHRFCKR)

PF 2020

PF 2020