Robin Hood - Kráľ zbojníkov

• Slovensko Kráľ zbojníkov Robin Hood (viac)

Robin z Locksley unikne z maurského zajatia v Jeruzaleme a vracia sa domov do Anglicka. Tam zistí, že jeho otec je mŕtvy, jeho panstvo je v ruinách, a  kraj terorizuje krutý šerif z Nottinghamu. Robin sa uchýli do Sherwoodskeho lesa, ktorý ovládajú zbojníci a iní utečenci pred šerifovou krutosťou. Tam vycíti príležitosť pomstiť smrť otca a zároveň ochrániť trpiaci ľud... (RTVS)

Kingjiri

Poctivej blockbuster 90. let, ve kterym neni nouze o hlášky a na rating se moc nehraje (obojí mi ve většině dnešních blockbusterů dost schází). Herecký obsazení je našlapaný - Kevin Costner je v nejlepší formě, Morgan Freeman hlásí jako o život, Christian Slater solidně přicmrndává, Rickmanův pološílenej záporák vládne a Conneryho cameo je už pak třešničkou na dortu. Příběh i přes dvou a půl hodinovou stopáž nikdy příliš nenudil, což bylo do určitý míry daný i rozsáhlou výpravou, dobovou atmosférou a dostatkem akčních scén. Kdyby nebyly Sherwooďáci občas až moc infantilní, příběh byl o něco míň pohádkovej a místo Mary Elizabeth Mastrantonio se podařilo obsadit někoho sympatičtějšího, možná bych šel i na pět hvězd. ()

Likan7

Pochybuju, že Kevin Reynolds z toho chtěl udělat komedii. Jenže na mě to jako komedie celkem funguje. Král zbojníků je takový klasický devadesátkový film. Příšerná akce, klišoidní hrdinství, mrtvoly bez krve a když už má padouch hlavního hrdinu pod mečem, ještě se otočí, rozmáchne a hrdina ho zapíchne nožem. Prostě komedie! Jinak to ani nejde brát. Potěšil mě snad jen Sean Connery na konci, ale jinak nic moc. ()

Shakaar

30 let po uvedení do kin a stále je tento film asi nejoblíbenější zpracování Robina Hooda. Byť se jedná o americkou produkci, díky čemu je třeba lecos brát z rezervou, ale je to stále pohádka. I tam se dějí věci které jsou absurdní, takže nechápu určitou nenávist vůči tomuto zpracování. Řekl bych že se povedlo herecké obsazení, Costnerovi regulerně šlape na paty duo Alana Rickmena s Morganam Freemanem, v některých věcech postavu Costnera i převyšují. Hlavně to platí u Rickmena. Byť nedostává mnoho prostoru, kdykoliv je na scéně, podmaní si ji, možná jeho role je považována karikatůrně, z pojetí Rickmana je cítit velice dobrý sarkasmus, stejně jako u jeho jiných rolí. Nemohu zapomenout ani na "Lady Marian" kterou si zahrála Mary Elizabeth Mastrantonio, přiznám se pro Mary mám od tohoto filmu slabost, díky němu jsem se dostal The Abyss od Camerona, díky ní jsem určitý čas sledoval Grimma. Její postava v Robinovi Hoodovi má šmrnc, není to pouze Eye Candy, dívka v nesnázích, umí dát nějakou tu ránu, je cokoliv jen ne dáma v tomto filmu. Celkově film beru jako pohádku, která má některé až horrové prvky, např. ze scény jak Robin se vrací domů a objeví mrtvého otce, slepého komorního, mám vždy husí kůži, samostatná kategorie jsou scény s čarodějkou, zde si myslím dávali hodně záležet aby její scény byly stašidelné, působili odpudivě. I zde jsem pochopitelně pro mladší mohly scény s ní vzbuzovat noční můry. V neposlední řadě nemohu zapomenout na hudbu, dlouho jsem přemýšlel kde jsem podobný motiv slyšel a pak jsem přišel na to, že Michael Kamen spolupracoval i na hudbě k miniserii From the Earth to the Moon, kupříkladu na úvodní znělce z této miniserii musíte vidět podobné motivy jaké byly užité v Robinovi. Film určitě přispěl k popularizaci o králi zbojníků, už nějakou dobu hledám Director Cut verzi, která přidává cca 15 minut navíc k standartní verzi. Snad ji někde seženu, protože někdy to vylepší pohled na celý film, o kterém mám vysoké mínění. Za mě 4*. ()

Nix

Kupodivu mi romantika tady nijak nepřekáží a skvěle to doplňuje celý film. Akční sekvence jsou fakt fajn a prostě Robin je legenda. Svým způsobem to byl historický superhrdina a takový předvoj dnešního kapitána Ameriky a Legolase, Hawkeye a všech v jednom. A že to byl řízek. Proč ne, takový roztomilý film. ()

art

Nakonec jsem se rozhodl pro 5 hvezdicek, ale to jen kvuli Alanu Rickmanovi, jenz je proste super:) "Ty prijd ve 22:30, ty ve 22:45 a vem sebou kamaradku." Co dodat:) ()

Tythan

Hrozně hezká klasika. Svělé fóry chvalitebné výkony herců a pohodová podívaná za každého času i nečasu ve dne i v noci :-). ()

astraal

Odmala můj nejoblíbenější Hood. Alan Rickman je snad nejlepší záporák jakého znám. Opravdu si to užívá a je to nejvtipnější osoba ve filmu. Je to sice taková pohádka ale pohádka která mě opravdu o po letech baví. ()

Rodin

V podstatě blbina. Jediná zajímavost bylo těch 28 vteřin hereckého výkonu SeanaConneryho za čtvrt mega v dolarech. S Hoodem to nemělo společného nic, jednu hvězdičku přihazuji za jediného dalšího přítomného herce, a to Alana Rickmana. Jinak to bylo příšerné, včetně toho srdcervoucího nářku Evrysink - já du. ()

coco.brice

Costner jako mladý Robin Hood?no tak to prosím opravdu ne:-) ta jeho paruka nebo co to tam předvádí:-)bože..bože:-) ovšem jako zápornácký šerif z Nottingham Alan Rickman rozhodně ANO Už žádné zbytky malomocným a sirotkům. Už žádné rychlé popravy. A zrušit Vánoce!:-) ()

smajly

Hollywood dal opět historii na frak, podobně jako u filmů Patriot nebo Statečné srdce. Výměnou za to divákovi nabízí akci, bojové scény, trochu pobavení a romantiku, což jsou asi tak největší klady tohoto filmu. Netradiční dvojce Freeman - Costner to docela sedlo, role šerifa z Nottinghamu mohl být trochu vážnější, protože mi občas připadalo, že balancuje někde mezi cvokem a šaškem. Příběh byl pojat zajímavě a "hluchých" míst je v něm minimum. Trochu křečovité mi připadaly některé rádoby zábavné dialogy a scény. V souhrnu by se dalo říct, že jde o tradiční hollywoodský kasovní trhák na motivy historického příběhu (v tomto případě ovšem s velkou rezervou). 72%. ()

Izz

Proti tomuto Robinu Hoodovi v podstatě nic nemám,jen mi prostě Kevin Costner přijde jako mimořádně nevhodný představitel legendárního zbojníka.A postava Morgana Freemana absolutně na zabití.Jinak fajn oddychovka. ()

kyLuke

Příběh Robina Hooda jsem doposud neznal a to byl asi důvod, proč nemám k této unikátní a vynikající dobrodružné podívané výtky. Fanoušci mohli být zklamaní. Přeci jen film není moc výpravný a fanouškům přeci nestačí, jen, když je ve filmu alespoň pět filmových hollywoodských hvězd. Divák je prostě nevyzpytatelný a v dnešní době už by tento film asi neuspěl( Robin Hood od Ridleyho Scotta už přeci jen neměl tak dobré ohlasy). Jenže Kevin Reynolds to prostě nevzdal. Obsadil do hlavních rolích- Kevina Costnera, Alana Rickmana, Morgana Freemana a v zadní roli Seana Conneryho. A jestli vám to přijde málo, přičtěte k tomu všemu režiséra a hudebního skladatele. Jenže co všechno s tím? I toto se může zvrtnout, pokud nemáte kvalitní scénář. Nestalo se.... Shrnutě: Vše je skvělé, nejlepší asi hudba a herci, ale i ke zbytku nemám výtky. Více najdete na : http://www.kylukew.blogspot.cz/ ()

hekla

Legenda, která ožila na plátně. Výborné ztvárnění atmosféry a doby, výstižná hudba, skvělé a vtipné dialogy, ale především ti herci. Kevin Costner do role zbojníka ze sherwoodského lesa skvěle zapadl, a Morgan Freeman mu báječně sekunduje. Ale ten, kdo tu hraje nejvýrazněji a dodává filmu šmrnc, je Alan Rickman, který je jako šerif z Nottinghamu prostě nepřekonatelný a ďábelsky padoušský. Nádherná scéna I am home a magické místo Sycamore gap, Northumberland. ()

Quendi

Mno jó, tak tohle je už klasika. Kevin Costner v dobách, kdy hrál dobře a zajímavé role, "potetovaný" Morgan Freeman, legendární Alan Rickman, jehož "A zrušte Vánoce!" popř. "Vyříznu ti srdce lžící" už doslova zlidovělo a jeden z prvních filmů, který se pomazlil s triky. Letící šíp musel utkvět každému, jakožto naprosto "cool trik". Své doby jím byl a je příjemné, že je jím i dnes a celý ten film člověka ohromně baví. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

01.09.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít… (viac)