Jacques (Jean-Marc Barr) je vynikajúci freediver – potápač, ktorý dosiahol bez dýchacieho prístroja hĺbky ako žiaden iný človek. Enzo (Jean Reno) je jeho priateľ a súper, ktorý sa mu chce vyrovnať a prekonať ho. Joanne (Rosanna Arquette) je žena, ktorá Jacquesa miluje, ale vie, že jeho srdce patrí miestu, o ktorom vieme zatiaľ len veľmi málo, hoci tvorí väčšiu časť povrchu našej planéty – magickej hlbočine. (RTVS)

Bachy

Neskutečně dlouhé. Mám v hlavě ohromné množství rozporuplných pocitů. Na jedné straně krásný příběh, Luc Besson ve formě, Jean Reno osvěžující rozsáhlou stopáž. Ovšem na druhé pro mě neuvěřitelně nesympatický hlavní hrdina a délka. Spousta skvělých momentů, o které se stará především postava Enza a pak dlouhé rozjímání Jacquea, které stejně vede k nevyhnutelnému. No a 7/10ti se těžko rozpočítává na 5kovou stupnici. ()

JASON_X odpad!

Jsem naprosto perplex z oněch místních 84% tomuhle vysokoprocentnímu koncentrátu líbivého kýče a středoproudového humusu. Ukázkový reprezentant toho nejohavnějšího typu filmů, jaký si umím představit. Radši už budu taktně mlčet, napadají mě totiž jenom jízlivosti, výsměšnosti a primitivní vulgarismy. ()

eraserhead666

Kdysi jsem viděl klasickou verzi, teď tu skoro tříhodinovou. Nějaký výrazný rozdíl nevidím. Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický, delfínovská poetika brzy začala lézt docela na nervy, ale celkově to není vůbec špatný film. Střídání prostředí mu hodně svědčí. Jean Reno je zábavný a Rosanna Arquette byla fakt kus. ()

Tommy987

Prekrásny film. Film, ktorý ak chce človek plnohodnotne zažiť, nestačí ho len pozerať. Musí sa doň ponoriť, ako sa Jacques ponáral do svojho milovaného mora. Musí sa nechať unášať krásnym príbehom o priateľstve, láske a hľadaní seba samého, dokonalou Bessonovou réžiou, prenádhernými poetickými morskými scénami a podmanivou hudbou Erica Serru (úprimne jeden z najkrajších soundtrackov, aké som mal možnosť vo filme počuť). Ak sa to podarí, čaká nás úžasný filmový emocionálny zážitok a 168 minút Director's cutu uplnynie ako voda... 10/10 ()

• Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)
  • Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)