Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

jefff

Jak už tu bylo řečeno několikrát,první dvě části filmu jsou šílený. Vůbec jsem nepochopil co tim chtěli oba autoři říct a čím chtěli zaujmout. Zato další dva díly jsou super.Antonio Banderas či Quentin Tarantino svoje role záhráli naprosto senzačně. I přes první dva příběhy tento film docela doporučuju. ()

Gunslinger

No keby sa to volalo two room (správne ste pochopili že bez prvých dvoch príbehov) bolo by o hviezdičku viac.. Tie prvé dva sú úplna vata.. ()

BuryGol

Takže takhle:První scénka o čarodějkách patří mezi hodně slabej průměr. Scénka s mešugem s pistolí v ruce mě taky nenadchla. Ale Banderas ve třetí scénce, to už bylo jiný kafe. Jenom nemuseli pustit ten záběr na mrtvou štětku v posteli zrovna, když jsem jed pudink, ale ten flek na triku mě nezabije. No a poslední scénka byla vůbec nejlepší. To netřeba moc komentovat. :-) ()

rubik1

Hodnotím asi tak ako každý tuná. Takže: 1* za prvú poviedku, 1* za druhú poviedku, 5* za tretiu poviedku a 1* za poslednú poviedku. Zrátané a spočítané: 8/4 = 2* ......... Veľká bieda...... ()

Smileface

Rodriguezova povídka poráží ostatní rozdílem třídy. První povídka je zase o něco horší než zbylé dvě. Celkově nuda pro sobotní odpoledne. O tom že Tim Roth přehrává není sporu. ()

sheilla

Na film jsem se divala po doporuceni vetsiny svych kamaradu se slovy, ze jde o pecku. Pro me pak nasledovalo velke zklamani. Tim Roth jako pikolik me svym prehravanim neskutecne lezl na nervy. Prvni povidka jeste usla, druha byla priserna, treti Rodriguezova naprosto nejlepsi ( to je 5*) a u posledni uz jsem slysela pointu, takze 3* s odrenyma usima. ()

ZkuKol

Kvalita povídek je značně nevyrovnaná (obzvlášť ta s Madonou je velmi slabá), ale závěrečný Tarantinův kus je skvělý! ()

MaxipesFik

Jako každý povídkový film tíhne k nevyrovnanosti, ale spousta vtipných nebo zajímavě řešených míst. U mě nejvíc bodují třetí "The Misbehavers". ()

Ondra16

Říct, že Rodriguez s Tarantinem jsou o úroveň víš snad ani nedostačuje. Když to tak vezmeme, první dvě povídky jsou ve filmu jen proto, aby na ně kamarádi udělali ve druhých dvou vtipné odkazy. I když ta druhá ještě relativně jde. Tim Roth byl příšerný a místy bylo slyšet sténání Mr.Orange v kaluži krve. Kupodivu mi ve druhých dvou ani nevadil a snad tam i zapadl. Každopádně, jednoznačně nejlepší z celých 98 minut se jeví závěrečný nájezd titulků. ()