Bratři Seth a Richie Geckovi vykradli banku a prchají do Mexika. Jako rukojmí sebou mají úřednici Glorii Hillovou. Při zastávce v motelu se Glorie stává obětí sexuální zvrhlosti Richieho. Jako nové rukojmí berou rodinu pastora Jacoba Fullera. Po přejezdu mexických hranic se mají setkat s místními převaděči v baru Titty Twister. Všechno jde hladce (alespoň z pohledu Setha a Richieho), dokud se tanečnice, vyhazovači i barman nepromění v upíry, kteří mají chuť na čerstvou krev. (oficiálny text distribútora)

Všivák

Tohle je skvělý film. Přes akční thriller na začátku, až po absurdně překvapující zvrat uprostřed.Skvělý Clooney, skvělý Tarantino. Dobře, v druhé půlce se to trochu zvrhne do brakového béčka. Ale to je jedno, když tam hraje super muzika a Tom Saviny, jako vždy, předvádí hodně zábavnou exibici. Jestli si to nechcete vyspoilerovat, nečtěte zdejší obsah. ()

VanTom

Film se dá jasně rozdělit na dvě části: úvodní svižnou "tarantinovku" (to už je, řekl bych, terminus technicus) dvou kriminálníků - správňáka a psychopata - na útěku v karavanu rukojmích do Mexika, a jednotvárný gore masakr čvachtavých upírů v baru, záměrně přepálený a úsměvně brutální, jenže přes řadu geniálních / úchylných akčních nápadů (a špatných masek a triků) rychle švih ztrácející. Jinými slovy, druhá polovina za tou první hodně zaostává. ()

J.Lajner

Zajímavý žánrový mix drsného thrilleru a krvavé upírské jízdy, který se dá s chirurgickou přesností rozdělit na dvě poloviny. Špinavá, potem ulepená road-movie o dvou zlodějích a upírský masakr postavený na litrech umělé krve a nevázané tvůrčí zábavě. Scénář k snímku Od soumraku do úsvitu napsal Quentin Tarantino již v roce 1990 na základě strohého příběhu od tvůrce speciálních efektů Roberta Kurtzmana. I přes Tarantinův svébytný pisatelský (a vlastně i vizuální) vklad, jde o klasický film z dílny Roberta Rodrigueze. Tím jak se obě tváře filmu diametrálně odlišují, mi v jistém ohledu evokují Olověnou vestu (1987) od Stanleyho Kubricka. Od soumraku do úsvitu mi však v obou rovinách přijde více konzistentním dílem. Není problém užít si napínavou podobu filmu, ani následné krvavé upírské žně. Film stvořený pro zábavu. ()

Ementaler86

Tarantinův naprosto zhovadělej scénář pod taktovkou Roberta Rodrigueze. To je panečku žrádlo. Quentin do tohoto veledíla propašoval spousty zajímavých nápadů a vynálezů, jako krucifix z brokovnice nebo koulorevolver. Mimo jiné si tam ale ještě chytře propašoval i jednu nohy cucací scénu, aby z toho taky chudák něco měl. Film jede od začátku na plnej plyn, a to až do absolutně bizarně geniálního konce. Jako taková jednohubka k večernímu jointu naprosto ideální. ()

Musak

Opet neco originalniho co sem musel videt vicekrat nez jednou. Ze zacatku to vypada na Pulp Fiction v pousti, kdy je videt, ze ve snimku Q. Tarantino nejenom hraje ale ze na nem i spolupracuje. a v pulce naprostej zvrat a na scenu nastupuji upiri. Film se asi nezalibi kazdemu ale kdo ma rad necekane zmeny a cernej (tarantinovskej) humor tak si na svoje urcite prijde a zakonceni filmu ho rozhodne zaujme. ()

liuk

To jinak nejde, tomuhle musím dát po snad pátém zbaštění pětku. Z celého filmu strašně moc kouká ta stoprocentní lehkost, zábava sranda, s jakou byl tenhle žánrový crossover točen. Když byl film relativní nový, pamatuju si, že strašně lidí ten přerod z tarantinovky v upířinu totálně nepobralo a odsuzovalo to. No docela to chápu, pes rodící se ze Saviniho bezhlavého torza je fakt silná káva. Teď po deseti letech je to ovšem děsně zábavnej mazec s ultracool Clooneym, superúchylnym Tarantinem, zabiječkou Juliette Lewis a pastorem Keitelem, kterej kosí upíry křížovou brokovnicí. "Co vy dva jste zač? Párek buzíků?" PS: Jo a dvojka je taky super. No a teď, ať Grind House rozjede podobnou divočinu. ()

blackJag

Rodriguez a jeho cit pro brakovou podívanou je mi velice blízký. Ještě si vybavuji, jak jsem na to jako mladej v kině čuměl a musím říct, že i teď z toho mého okouzlení mnohé nevybledlo. Výborné hlášky, týpkové (Clooney si to musel pěkně užít) a nádherné ženské v čele s drakonickou Salmou. Všechny ty likvidační výbuchy jednotlivých potvor jsou groteskně zábavné. ()

ganz

"Serem na vás. Hezkej večer."První půlka výborná, část s upíry boužel kvůli nedokonalým trikům vypadá místy hrozně, ale nemohu říct že bych se u ní nebavil. Například historka z vietnamu je dokonalá. Myslím si že kdyby byl film natočen dnes(2008), tak by byl mnohem lepší. ()

PollyJean

Prapodivná slátanina, která moc dohromady nedrží. A Salma Hayek že tančí? No snaží se, ale především je vidět, jak se strašně bojí toho hada, kterej ji má sexy ovíjet... ()

Vertigo666

První půle má naprosto skvělý grády a nemohl jsem se dočkat toho, co přijde...ale pravdou, zde již mnohokrát zmíněnou, je, že druhá půle, tedy moment, kdy se upíři objevili, jakoby ztratila dech. V tu chvíli se film změní na lehce morbidní srandičku, která je vcelku "v pohodě" (jiný slovo mě doopravdy nenapadá), ale člověk cítí, že to chtěl trochu jinak. Plus mi tam chybí trochu vysvětlení, kde se tam ti upíři vzali, nějaká pomocná ruka, nebo ozřejmění tohoto faktu... ()

Amputace

Sračka, která se nám snaží vnutit myšlenku, že být sračkou není až tak k zahození. Jedinou hvězdu dávám za skvostnou hudbu. ()

Dreadd

Rodriguezovsko-Tarantinovský styl krevní lázně, který dobře fungoval v Desperadovi, Sin City nebo částečně i v Machete, tentokrát nezapůsobil, protože jako celek připomíná omylem slepené filmové pásy ze dvou různých filmů. Příjezd do Titty Twister představuje obrovský a nečekaný skok, kde se do té doby na Rodrigueze klidný únos zvrhne v upíří jatka, při kterých slibně se rozvíjející příběh ztratí veškerý smysl. Zbytek už je jen a pouze jedna velká krvavá akční scéna, která skončí nečekaně úsvitem a rozloučením dvou přeživších, aniž by byli nějak rozrušení tím, co právě prožili. ()

vyfuk

Tohle ani tak horor nebyl. Spíš drsnější thriller. Tarantino mě překvapil, že si napsal takový scénář, takového typu. Jeho humor a styl je v něm jednoznačně vidět, ale ten hororový nádech byl novinka. Rodriguez a Tarantino jako starý přátelé spojili své síly a vytvořili docela hezký snímek. Clooney je pro mne teprve začátečník, ale v tomto snímku se předvedl. O zkušenosti Keitlela vůbec nebudu diskutovat - jednoznačně úžasný. Quentin v hlavní roli se mi celkem líbil, mohl by takhle hrát častěji. Stačilo prvních deset minut a věděl jsem, že se budu dobře bavit. ()

svobik

Dva filmy v jednom. Zatímco ten první je prakticky bezchybný, druhý je více méně o ničem. Dohromady to přitom dvakrát nejde. ()

Autogram

Značne uletená tarantinovina, asi preto si tam aj zahral jednu z hlavných rolí. Film presne podľa Quentinovho gusta, teda násilný, krvavý, pritom aj zábavný a parodicky vtipný. Keď sa film po hodine zmení z trochu nudnej road-movie na niečo celkom iné, tak nuda zaručene končí. Potom je len na divákovi, či to akceptuje, alebo to môže kľudne zhnusene vypnúť. Bol som dosť prekvapený, v noci som to dopozerať nedokázal, ale nakoniec sú to lepšie tri hviezdy. –––– Musíš brát holky jako rukojemí, musíš stŕílet poldy a musíš podpalovat baráky. –––– Ale já JSEM řidič náklaďáku, a tohle jsou mí přátelé. –––– Já si tê úplně nevysaju. Budeš můj otrok. Ty si totiž nezaslužíš sát lidskou krev, takže budeš pít krev potulnejch psů. –––– Cvoci nevybouchnou, když na ně svítí sluníčko, ať jsou sebecvokatější. ()

Almásy

asi najslabsi tarantinov film. rodrigueza by som vymenil za guillerma del tora, pripadne odbornika na zaner petera jacksona. scenar tiez nie je bohvieco, az na par hlasok. velmi ma ten film sklamal. velmi. od spoluprace tarantino+rodriguez som cakal teda ovela viac. ()

pfa

Komedy-horor "Od soumraku do úsvitu" mě osobně nikdy nijak nezaujal, a to aniž bych si od něho cokoliv sliboval. Natož pak jeho další pokračování. Ale tato "jednička" je dobrá záruka "oddychového" hororu. [6/1O] ()

ssfan

Prvních 40 minut je velmi zdařilých. George Clooney a Quentin Tarantino na útěku unesou ještě Harveyho Keitela a vypadá to na slušný akčňák. Pak ale přijedou do baru, kde se z lidí stávají upíři a z filmu se stává velká hovadina. Nezachrání to ani Salma Hayek a Danny Trejo. Závěr je rovněž dost slabý, takže mi z toho vychází dvě hvězdy. ()

jefff

První polovina parádní gangsterka se vším všudy. Clooney neobvykle v roli potetovanýho gangstera a Tarantino jako sexuální deviant. Nevěřil jsem vlastním očím, když z ničeho nic se objevily upíři a film se rázem stal béčkovým hororem. Fascinující. Tohle by asi nikdo jiný nenatočil. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (viac)

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (viac)