Bratři Seth a Richie Geckovi vykradli banku a prchají do Mexika. Jako rukojmí sebou mají úřednici Glorii Hillovou. Při zastávce v motelu se Glorie stává obětí sexuální zvrhlosti Richieho. Jako nové rukojmí berou rodinu pastora Jacoba Fullera. Po přejezdu mexických hranic se mají setkat s místními převaděči v baru Titty Twister. Všechno jde hladce (alespoň z pohledu Setha a Richieho), dokud se tanečnice, vyhazovači i barman nepromění v upíry, kteří mají chuť na čerstvou krev. (oficiálny text distribútora)

Milano33

Skĺbite dokopy akčňák, gangsterku, čiernu komédiu a horror, a vyjde vám táto neobvyklá tarantinovka. From Dusk Till Dawn je skutočne netradičným mixom všetkého možného a preto je uňho najlepšie úplne vypnúť a nebrať ho v žiadnom prípade smrteľne vážne. Ide skôr o takú paródiu než o seriózny film, pokiaľ akceptujete brutálnu šialenosť a tarantinovskú explicitnosť, tak sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou film bude aj páčiť. Prvá polovica filmu ma rozhodne bavila viac, nebolo to ešte až tak moc pritiahnuté za vlasy a v podstate sa jednalo o bežný kriminálny thriller okorení o trošku peprnejšieho humoru. Tu som sa vážne zabával a preto som došiel k záveru, že tento film tých upírov ani nepotreboval. Druhá polovica bolo už taká o ničom, bola to proste mordovačka, počas ktorej tiekli hektolitre ľudskej krvi. Ani tí upíri nestáli príliš za to, ich vzhľad bol otrasný, efekty a triky, ktoré boli použité na ich vyobrazenie, boli dosť slabučké. Akčno-horrorové sekvencie sa vyznačovali svojou násilnosťou a brutálnosťou + boli ozvláštnené o sadizmus a čierny humor. Každopádne, beriem, že snímok je pre niekoho kultový prevažne kvôli druhému dejstvu, kedy dôjde na tie pravé gangsterské a horrové korene a všetko sa to náhle zvrtne na tú kontroverznú tarantinovskú šou, čo však mne osobne pravdupovediac vôbec nesadlo. George Clooney a Quentin Tarantino boli v hlavných rolách naozaj parádny. A Salma Hayek bola nesmierne sexy. ()

iXtr3m3

Tarantinov upírsky úlet baví aj po dlhých rokoch od uvedenia. Drsná zostava na jednej strane v čele s Clooneym a upírska na druhej strane v čele so sexi a okamžitého pretiahnutiahodnou Salmou Hayek. Krvi sú tu litre, masky ujdú, humor tak akurát. Najlepšia časť z celej série. ()

Zagros

Další z filmů, u kterého jsem si musel pro psaní komentáře dát opakování. Viděl jsem jej před hodně dlouhou dobou, původně si odnesl jen dvě hvězdy a vůbec jsem si jej už nepamatoval. Po tomto setkání raději píšu komentář hned, ať opět nezapomenu. Film pro mě byl zajímavý zejména tím, že se dělil na dvě poloviny. Ty byly poměrně jasně odděleny. První půlka byla černá kriminálka založená spíš na dialozích, kdy akce prakticky neexistovala a vše se odehrávalo během rozhovorů. Na celém filmu byl pak vidět i Tarantinův rukopis (scénář). Příběh byl o dvou zločincích utíkajících před zákonem. Byli to dva bratři, kteří na nějaké mrtvé nehleděli a dvojice Clooney a Tarantino je zahrála obstojně. Po příjezdu do baru v Mexiku se po chvíli celý film úplně změnil a přeskočil do žánru krvavých hororů, což je žánr, který mě vůbec nebere. Zatímco první polovina byla mezi třemi a čtyřmi hvězdami, druhá to stáhla dolů. Za několik vtipných scén ze druhé poloviny a za celou první polovinu dávám nakonec slabší tři hvězdy. ()

Adramelech

Začátek s únosem atd. byl pěkně dramatický, ale jakmile vstoupili na scénu upíři, začala to být groteska. Přikládám záznam snu s vampyrickým motivem. Je zajímavé, že v tomto snu upír propichuje živého člověka kůlem, zatímco ve filmech to vždycky ukazují právě naopak. - - - Sen o hanobitelích hrobů (v noci z 14. na 15. dubna 2022) - - - Skupina čtyř mládenců se vyžívá v hanobení hrobů. Na hřbitově vykopali túji, která rostla na jednom hrobě, ořezali jí kořeny i vršek a takto zmrzačený strom postavili na hrob. Z vedlejší hrobky vytáhli rakev, vlastně kamenný sarkofág, a postavili jej na náhrobní desku. Tato práce je dost vyčerpala, takže na dalším hrobě už jenom rozdělali ohníček, na němž opékají špekáčky a popíjejí pivo z plechovek. Můj hrob zhanobit nemohou, protože žádný nemám, ale můj popel je rozptýlený na zdejší rozptylové loučce, takže na tomto hřbitově svým způsobem bytuji a s řadou nebožtíků se znám. Taková neúcta k zesnulým mě pohoršuje, ale nemohu s tím nic dělat, protože jsem duch. Někteří kolegové jsou na tom ale jinak. Vím, že v sarkofágu odpočívá upír, a jakmile zapadne slunce, tak nepochybně vstane a půjde problém pořešit.      Po setmění se ozve rána. Upír jediným mávnutím paže odhodil ze sarkofágu víko a vyskočil ven. Mládenci se dají na útěk, ale není jim to nic platné. Prvního z nich upír několika skoky dostihne, popadne ho za nohy a mávne s ním, aby srazil druhého mládence. Slyším praskot dvou lebek. Třetího mládence upír prostě roztrhne vejpůl. Se čtvrtým si trochu pohraje, protože už nehrozí, že někdo z hanobitelů uteče. Odnese mládence k ohni, napíchne ho na uříznutý vršek túje a opéká ho jako špekáček. Přestane s tím až poté, co utichnul blbečkův řev a tělo začalo uhelnatět. Pak se vrátí k roztrženému mládenci, začne cupovat jeho tělo na drobné kousky a rozhazuje je po hřbitově. Ráno bude mít správa hřbitova co uklízet. Koukám, že K. J. Erben měl pravdu, když psal, že někteří nebožtíci dokážou člověka rozsápat na kousky. ()

cold

Skvělá jízda, která se v půlce změní tak razantně, že tento film buď budete milovat nebo nenávidět. Film u kterého se vždy odreaguji. Bratři Richie alias Tarantino psychouš k pohledání a Seth (Clooney) se skvělou kérkou prostě do toho baru ehmmm ............ Titty Twister neměli zavítávat, protože tam jsou kundičky žlutý, černý, voňavý, ale i kousavý. ()

Theraphosa

Pomalu se snímek dokousával k závěru, kterej mě vyloženě nasral. Upíři mi tam prostě neseděli, ale budiž. George Clooney byl po boku božského Quentina vynikající a v mnohém mistra zastínil. Harvey Keitel podal taktéž vynikající výkon a Salma Hayek...? Něco takového už bych pro její vlastní bezpečí na plátně nikdy nepředvedl. 69% ()

Hopper

Začiatok je pomerne drsný a ničím si nezadá s Tarantinovkami. George aj Quentin (a hlavne on) si svojich psychopatov skutočne vychutnali a nemal by som ani najmenšiu chuť sa s nimi niekde stretnúť. Už úvodná scéna v bare s efektnou kremáciou nažhaví. Druhá časť s upírskymi orgiami v bare Titty Twister strieda skvelé momenty so slabšími, ale výstup Santanico Pandemonium má tak neuveriteľnú sexuálnu dusnotu ako máločo iné. Salma je proste božská. A potom to už ide až do finále v jednom záťahu. Čierny humor tu nechýba a Sexmachine má striekačku na pohľadanie. Jízda mexickým barom, aká tu ešte nebola... ()

Arach.No

První půlhodina výborná, Tarantino hraje v ryze Tarantinovském filmu.Potom se to zvrhne v neskutečnou řežbu a člověku se ani věřit nechce, že se jedná pořád o ten samý film. Díky mé zalibě v krvácích a upiřích filmech, jsem si druhou část vychutnal ještě víc než první. Na efektech se sice čas výrazně podepsal, ale to je jenom dobře. Alespoň jde vidět, že si tenhle film na nic nehraje a nasnaží se být dalším z řady hollywoodských akčňáků. Clooney ukazuje svou drsnější tvář, Harvey je jako pastor bez víry vynikající a Quentin...ten je prostě nepřekonatelný, hraje svou klasickou postavu "ne-moc-normální" chlápka a jde mu to líp než komukoliv jinýmu. 85% a kdyby se vychytalo ještě pár much, tak by to bylo za 90. ()

Ripley

Ikdyž Tarantino napsal scénář a Rodriguez režíroval,připadlo mi to jako by si první polovinu zrežíroval Tarantino a druhou Rodriguez.Velmi zábavné. ()

khue

Až do poloviny filmu jsem se srdečně bavil. Ale ve chvíly, kdy se krásná Salma Hayek proměnila v upíra s vizáží zombie u me ten film trochu klesl. Přesto i v druhé polovině jsem se smál a film svižně utíká. Celkově bych film ohodnotil místamy jako akční céčko, obvzlášť kvůli tomu, jak vypadali ti "upíři". Solidni 3* ()

Sten-li

Takhle Clooneyho teda neznám. Během výtečné první půlky jsem si nedokázal představit, jak se tahle gangsterka může změnit do upírskejch jatek. Ted už to vím a můžu říct, že "noční párty" v Titty twister nic nezkazila. Po celou dobu jsem se bavil, nekompromisní hlášky mě rozsekávaly a za zmínku stojí i Tarantino, který se vžil do role úchyláka vskutku parádně. ()

Hanys_

Nejlepší Rodriguezovo dílo, které svému úspěchu vděčí z velké části Tarantinovu scénáři. První půlka je vynikající gangsterkou, která se zlomí Salminím sexy příchodem na scénu v nehoráznou upírskou řežbu. Tenhle film se nikdy neohraje. 90% ()

reditelka

Tak tenhle film pro mě byl při prvním zhlédnutí velkým překvapením. Přitažlivý George Clooney se svým lehce úchylným bratrem podnikají nejlepší kšeft svého života. Vše jde podle plánu a najednou bum – naprostá změna žánru! Z příjemně napínavého thrilleru se stal šílený horor plný slizu, krve a hnusných potvor. Přesně jak se sluší a patří na Roberta Rodrigueze. Třešničkou na dortu je tanec Salmy Hayek na After dark. ()

Sancty

Je to ako dať si fľašku kvalitnej škótskej whisky a následne to preložiť domácou slivkou. Výsledok je potom podobný ako v prípade tejto Rodriguezovskej grcanice. Chce okrem mňa ešte dakto naliať? 7/10 ()

Paity

Já vím, je to šílené a je to totální béčko atakující céčkovou hranici. Ale hrají tam moji oblíbenci (GC a QT + hezoučká SH). Navíc krví se tam nešetří, tak jak je zvykem zejména u QT. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (viac)

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (viac)