Mariachi

• Česko Mariachi (viac)

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiálny text distribútora)

JosefTomas

Stále mi vrtá hlavou, jak to mohl za tak nízký rozpočet Rodriguez natočit, ale už v té době z toho byl znát malý rozpočet, který se podepsal na výsledku filmu, ale i čas, který z toho udělal celkem obyčejný film. ()

mrclTV

Až tak veľký úlet ako veľkorozpočtové "pokračovanie/remake" Desperado to nie je, ale je to stále fajnový filmík, kde sme za málo peňazí dostali celkom veľa zaujímavej muziky. ()

missaak

Moc me to nevzalo, ale chapu ze Rodriguez teprve zacinal. Je to tezky tri je asi malo ale ctyri urcite moc. Ma to ale dobry napad se zamenou mariaci/assasin. tak asi tri a pul. ()

brabi

Nejdřív sem si říkal, co má ten mexickej tlusťoch společného s Banderasem v Desperádovi a byl sem poměrně rozpačitý. Ale po proniknutí do děje.... ()

Chladek

Film předcházející slavnému Desperadu. Debutový nízkorozpočtový film R. Rodrigueze je velice úspěšný. Není na první pohled tím, čím se zdá. Film je prostě víc než vydařený a režisér dokázal, že je skutečně dobrý, protože jak se říká, není umění dělat dobré filmy, když máte neomezené finance, ale udělat dobrý film, bez spousty peněz. Poklona. ()

Achab

Na filmu jsem nejvíce ocenil asi poslední minutu se scénou s motocyklem, záběrem na cestu a želvou, konečné odhodlání, které navozuje pokračování a otevřenost příběhu, osobně bych ponechal celý film ve španělštině, ale i tak bych nehodnotil lépe. ()

PamelaJJK

Tak tenhle mix nadhledu, akce, humoru, to vše zabalené do skvělého prostředí s bezvadným hudebním doprovodem, mě nadchnul. A dokáže mě nadchnout (stejně jako další dva filmy z této trilogie) pokaždé, když se k němu vrátím. Ano, Desperado a Tenkrát v Mexiku (nezaměňovat s Tenkrát v Americe) je profesionálnější a s ještě více promakanou atmosférou, ale tohle je debut. Debut jako kráva :-) A je jen škoda, že dnes už pan Rodriguez zdaleka není to, čím býval v začátcích. Věčná škoda... ()

kubilov

Pár amatérských herců, málo peněz, málo slov a docela slušná podívaná. Rodriguezova celovečerní prvotina disponuje spoustou atributů, které bude v budoucnu uplatňovat. Klasické texaské prostředí s mexickým nádechem, kytary, snědé ženy a spousta zbraní. El Mariachi je velmi povedené a nízkorozpočtové dílko, na kterém mi ovšem mírně vadily hloupé dialogy a hnusná barmanka (Salma Hayek v Desperadovi byla hezčí a lepší). ()

Dejvecd

"All I wanted was to be a mariachi, like my ancestors. But the city I thought would bring me luck, brought only a curse. I lost my guitar, my hand, and her. With this injury I may never play a guitar anymore. I have no love. But with the dog, and the weapons, I am prepared for the future." // Milujem westerny, a k tomu sa počítajú aj tieto moderné mexické gangsterky od Roberta Rodrigueza. Desperado bude vždycki mojim najväčším favoritom, ale El Mariachi v mojom srdci zostaňe ako nezabudnuteľná mexická jazda s poriadnym štýlom. // "That morning was like any other. No love. No luck. No ride. Nothing changes" 10/10 ()