Rod Draka

• USA House of the Dragon (viac)
USA, (2022–2025), 26 h 39 min (Minutáž: 51–70 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Petak3 k tomuto seriálu (9)

Série 2 (2024) (S02)

Celkově obří zklamání oproti 1. sérii. Jasně chybí tu Paddy, většinu série chybí Rhys, kteří seriál dost táhli. Vybavím si tady 1-2 dobré díly což je z 8 hodně málo. Druhá půlka série je extrémně slabá, kde je vlastně průměrnej jen první díl “Regent” další dva jsou odpadní a závěr nepůsobí jako závěr ale jako naprosto průměrnej díl odněkud z prostředka. Celkově extrémní pokles ve kvalitě. Místo epických dialogů dostaneme nudné plky a občas záběr na cgi draka, nejsem opice aby mě tohle uspokojilo. V sérii je jedna bitva, není úplně hrozná, ale celkově je celá druhá série o dost slabší než samotné finále té první. 40% ()

Syn za syna (2024) (S02E01)

“I’m afraid, not dragons. The rats.” S tím se dá souhlasit, lidské krysy mezi námi by měli videt na kůlech za střeva.  První série končila epicky, Rhaenyra přišla o jednoho otravného parchanta z incestu a to finále těžko něco překoná. Černí targaryeni vypadají pořád divně a směšně a rozhodně tam nepatří, ale taky to mohlo dopadnout mnohem hůř, viz třeba akolytka nebo prsteny moci. Olivia Cooke a Rhys Ifans táhnou celý díl, ostatně stejně jako celou první sérii. Jinak solidní úvod tohoto dílu na zdi, to bylo asi to nejlepší. Díl je na 4 hvězdy, ale kvůli mizernýmu a odfláklýmu finále(kings landing je temně nafiltrovaná blbost kde není nic pořádně vidět místo sluncem zalitého dubrovníku), kde na 4k samsung tv vidím kvůli všudy přítomný tmě úplný hovno celkovej dojem hodně kazí. Přirovnání  dešťum kastamenu, nebo k baleors je tady úplně mimo, tohle není díl, co by si člověk pustil znova, ale ani není vyloženě tupej jako asi 2-3 díly z 1. série. Jasně porovnávat to třeba proti akolytce, tak je to na plnej počet na padesátou, ale i tak se cítím nějak ošizen o finále tohoto dílu, škoda. ()

Rhaenyra krutá (2024) (S02E02)

Hmm, asi lepší než 1. díl, ale brutálně slabší než nejlepší díly 1. série. Slabé 4*. Olivia a Rhys opět excelují, ikdyž tady si Rhys krade díl hlavně pro sebe, začíná bavit i Tom Glynn, blbeček jeden :D Scénka o propuštění Otta zatím naprostej vrchol 2.série. Finální duel naprosto předvídatelnej a o ničem, s nulovým dopadem na děj a hlavní postavy, ale pořád lepší než předchozí díl.. ()

Hořící mlýn (2024) (S02E03)

Příšernej díl, nudnej a o ničem. Fakt mě nezajímá negr Velaryon nebo nějaká random no-name špinavá ťamanka, taková wannabe Shae z původního GoT co zachránila Emmu na konci minulého dílu. Spousta nudnýho kecání. Bez Rhyse(Otta) je to fakt ubohý. Jedinej klad asi křivák Larys. Ještě ušla bratrská scéna v bordelu. Tento díl by se vešel do 15-20 minut a bylo by to lepší a záživnější. S přehledem nejhorší díl série, je to na hranici odpadu, ale ten patří jinejm seriálům, takže ušmudlaná jedna hvězda za Laryse a scénku v bordelu. Finále je až parodie. Ale tak pro primitivní m**ary kterým stačí ubohej cgi drak a trocha nahoty to asi bude na 5 hvězd. Nejradši bych zato finále dal odpad, ach jo. ()

Rudý drak a zlato (2024) (S02E04)

Asi jsem viděl jinej díl než ostatní, oproti minulému dílu 1000x lepší, to ano ale žádná hitparáda. Scenky s Daemonem nudnej odpad na přeskočení, zbytečné a nezajímavé. Jestli nejlepší díl série těžko říct, dialogy o hovně, jediný co bylo fajn byla Alicent a Larys a Alicent a Aegon. Extrémně tu chybí Otto. Závěr super, sice předvídatelnej, každopádně krásně natočenej. Ta stará bába alespoň nebude brečet, že není na trůnu, to že spáchala sebevraždu chápu, byla pyšná až na strop, spíš že to tak dlouho trvalo. 😀Jednoočko super, jen mi asi vadilo, že je to vlastně to samý jako závěr 1. série, jenom s větším cgi a pár komparzistama vepředu, takže to samé s odmlkou 4 dílů. Tam to bylo na plnej, tady se to dost opakuje, navíc zemřou jen zbytečné a otravné postavy. Evan Mitchell skvělej po celej díl. Nechybělo moc a vizuál by byl třeba na úrovni bitvy bastardů. Hrozně to sráží pachuť ze zbytečného minulého dílu. Celkově by takhle epickej díl neměl bejt horší a nudnější než některý kecající díly z 1. série jako např. ta rodinná večeře kdy měl už Paddy na kahánku. ()

Regent (2024) (S02E05)

"It s just a meat." Solidní díl, snad už brzko zkape ta šikmooká špína, co našeptává rhaenyře, totálně zbytečná postava. Kvalitou kecajících scének (na kterých stojí celý seriál) byl tento díl mnohem lepší než oba předchozí dohromady, oproti první sérii pořád extrémně slabé a jak odešel Otto, je to přehled nudnejch a nezajímavejch postav. Poprvé nebo po druhé za tuhle sérii dobrá scénka s Daemonem, jak dostal výsměch od říčních lordů. Solidní malá rada a přehlížení Alicent. Jinak scénky s Rhaenyrou jsou tak nudné a nezajímavé, že bych je nejradši přetočil a o těch ne*rech velaryonech a dalších černejch "targaryenech" se nemá smysl ani zmiňovat, hodil bych je Vhagar k snídani. ()

Prostý lid (2024) (S02E06) odpad!

Zatím nejhorší díl. Nejzbytečnější a nejhloupější postava, u které jsem doufal, že zkape už pár dílů dozádu bude mít lesbo-románek s Rhaenyrou. Samoúčelná homoscéna. Scéna s osedláním draka stála fakt za hovno, nebyla vůbec napínavá a nejradši bych ji přetočil. Dobrá byla scénka Larys-Aemond, kdy si uz myslel, ze je hand, ale mel pro nej jen dojit. Ale to je dost málo na díl co má hodinu a 15 minut. A doufám že už pokapou dementní černí Velaryoni. Osedlání random negr*m draka bylo nudný, předvídatelný a o ničem. Daemonova linie je pořád slabá a otravná, ale tenhle díl tak 1000x lepší něz co se dělo na Dragonstonu nebo v africké Driftmarce. ()

Rudá setba (2024) (S02E07) odpad!

Jeden z nejhorších a nejnudnějších dílů. Těžko číct, co mě tady sralo víc, když to bylo skoro všechno. :D Scéna s young Tulym byla asi to lepší, pak se tam chvíli mihnul lord mrzák Larys ale jinak celkově odpadní díl. Na to že to je předposlední díl, je to extrémní bída. Pokud někoho uspokují odporní odfláklí cgi draci, tak je mi jich asi jen líto. Tohle má být hlavně o dialozích a intrikách. Odpad taky za to, kolik prostoru dostává ta zbytečná ťamanská lesbo šlajska ()

The Queen Who Ever Was (2024) (S02E08)

No, milionkrát lepší než dva poslední bezcenné díly. Konečně se něco děje. Bejt to random díl dám o hvězdu víc, ale na finále dost slabota. Druhá řada je o tolik slabší než ta první. ()

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

16.07.2024

Jen pár měsíců nazpět jste se u nás mohli dočíst, že plánovaná třetí řada veleúspěšné Euforie se zmítá v problémech a není zdaleka jisté, jestli se vůbec na druhou sérii bude nějak navazovat a příběh… (viac)

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií

18.06.2024

Jsou zprávy, které sice nejsou nikterak překvapivé, o to víc ale potěší. Žhavými intrikami a ještě žhavějšími bitvami natřískaný Rod draka je obřím hitem - pilot první série dodnes zůstává… (viac)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi