Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

hospoda96

Objektivně bych dal spíš čtyři, protože první hodina a půl se docela táhne, ale za ten fan servis a z nostalgie vidět starý známý za pět. ()

elessar04

Vždy jsem říkal, že jediným Spider-Manem je Tobey Maguire, a nehodlám na tom nic měnit. Tento film je komedie s přihlouplým (až na výjimky) humorem, který místy je vyloženě trapný a zbytečný, a dovolím si jej nazvat jedním z nejhorších Spider-Manů, co kdy byl. Osobně bych řekl, že je ještě horší než pražský (tedy liberecký) Spider-Man Amazing Spider-Man. Sledování bylo pro mě úmornou nudou jako zatím žádný Marvel film (z těch, co jsem viděl - což byly všechny kromě Captain Marvel a Black Widow). Film je totiž uměle prodlužován zbytečnými nekonečnými emotivními scénami. Lizard a Sandman jsou příšerní a naprosto zbyteční. Electro je o něco lepší. Amazing Spider-Man je docela dobrý. Jediné dobré postavy jsou ty staré (kromě Sandmana) a Dr. Strange. Starý Spidey je milý, to stejné platí i pro Chobotničku. Ale celkově na mě nejlépe působil zelený Willem Dafoe. Jeho výkon byl nejlepší ze všech. Hrál možná i lépe než v roce 2002, ale jeho chování bylo velmi předvídatelné (jako příběh sám). Nejvíce mě dostala Socha Svobody se štítem Kapitána Ameriky, nesmrtelná teta a její filosofování a konec samotný. Naopak hudba, ta byla skvělá! Vyloženě možná úplně nejlepší ze všech MCU filmů. Ta se mi líbila. A tím úplně nejlepším byl Willem Dafoe. Prosím vás: NECPĚTE TOMA HOLLANDA, ZENDAYU A TOHO JEHO MEXICKÉHO KAMARÁDA JIŽ DO SPIDER-MANA. Děkuji. ()

AloeB

Byť bych to možná neřekl, tak zmutovaný puboš s DNA slizského arachnoida se stal mojí nejoblíbenější sérií z oné pofidérní stáje na ty samé filmy stokrát jinak. Homecuming i Fuck from home jsem i přes jejich přiznanou brakovost miloval. Obyčejně superhrdinské filmy nemusím, ale je jich tolik, že i v hromadě odpadu se najde perla. Proto jsem se také na No way, come! celkem dost těšil, poctivě shlédl všechny trailery (třebaže jeden mě zastihl v Chorvatsku a druhý v Lotyšsku) a vůbec poprvé byl na premiéře filmu, mohu tedy s klidem říct, že jsem dostal přesně tu sračku, co jsem čekal. Na cliff hanger z minulého filmu nemohli navázat lépe a hůře zároveň, z toho bažilionu možností, které tvůrci mohli vytěžit, se uchýlili k vlastní verzi Parlamentních světů, čímž zcela pohřbili zajímavý film, který po vzoru předchozích dvou řeší Peterovu život jako člověka a Spider-mana zároveň, a to navzdor tomuto filmu, který je prostě jen jeden velký fanservis a dělá to překvapivě dobře. A ve mně teď zanechal dilema, zda naříkat, že jsme nedostali snímek, který by podrobně rozebral odhalení Peterovy identity, a nebo si užívat supervtipný mišmaš s geniální interakcí tří různých herců hrajících pavouky v latexu. Tvrdě mě dostal závěr, kdy ze sebe Peter v podstatě udělal pana Nikoho. Zendaya mi bude chybět, na další filmy z této série se už nejspíš netěším. Zklamala mě recyklace starých záporáků na úkor možných nových zajímavých (ve stylu Vultura či Mysteria). Cameo toho advokáta bylo zbytečné. A taky jsem chtěl víc školy a Peterových spolužáků než nějaké akce - což by možná podporovalo teorii, že jsem se na to nekoukal kvůli superhrdinům, ale kvůli alarmujícímu nedostatku středoškolských komedií na mém watchlistů. Dalo by se najít x míst, kde film totálně nedával smysl, a též je nutné přiznat si, že Peterův altruismus byl až krutě debilní (z mnoha důvodů, na dlouhé povídání). Na závěr, určitě je to horší než předchozí dva filmy série, ale hodnotím stejně, protože ta tuna fanservisu mě dostala (a to jsem skoro žádné jiné spidermanovské filmy neviděl). ()

geek.ondra

Všechny ty slíbené atrakce a plnění geekovských snů tu jsou. Škoda jen že jsme se jich dočkali ve filmu který je sám o sobě jeden velký scenáristicky nedomrlý bordel. Opět je to jen fanservis a nic víc. Takže si jdu raději zase pustit Raimiho trilogii abych si připomněl jak se to doopravdy dělá. 7/10 ()

Razzor_82

"Jsou nebezpečím pro náš svět." První hodina je totálně nezáživná. Chování Hollanda je na úrovni teenagerovského mouly. Naneštěstí se nám následně film  rozjede a vzbudí ten nostalgický odkaz na minulé postavy, které mají už narýsovaný charakter. Padouchové se vrací s chutí a ve velkém stylu.  Watts tak měl usnadněnou práci na níž stačilo jen naroubovat zajímavý příběh. Nicméně mi vadil dětsky křečovitý humor a otravné zpomalené záběry. Poslední Marvelovské multiversium se snaží být dospělým bijákem ale stále jde jen o vlhký sen dospívajícího dorostu. Viděl v kině. 6/10 ()

Broxigar

Těžkej nostalgia trip. Takže jestli nemáte z mladších let zkouknutý všechny Raimiho a Webbovy Spidermany, bude to pro vás jenom vizuální koláž neznámých postav bez hloubky. Dohánět to a přes víkend bingenout všech 5 filmů bude fungovat jenom napůl, protože celej tenhle počin je založenej na refreshi něčeho, co máte v hlavě už hromadu let pořádně zažraný a vybavíte si víceméně desítky let starý vzpomínky jaký bylo tenkrát vidět Tobeyho a Andrewa v pavoučím bodýčku. Celkem zábava to ale i tak je, je to přece jenom součást MCU a tam se kvalita a schopnost zabavit kontroluje hodně pečlivě. ()

Jakubik

Tohle je Spidermaní pecka se vším všudy. Marvel i po Endgame prostě nepolevuje a jede dál zběsilou rychlostí. Rozjíždí si podhoubí příběhu pro další ságu, která se nenápadně ale přesto viditelně rozjíždí a jestli tempo zůstane tak to bude vynikající pro diváky i pro výrobce „merche“. Kluci a holky si budou hrát s novýma neokoukanýma hračkama. Ale zpátky ke „Spajdýmu“. Ten funguje nejen v rámci MCU ale i jako zakončení trilogie či Spiderman jako celek. Nechci nějak spoilerovat ale jsem rád jak se tu pojmulo seznámení s paralelními dimenzemi. Lépe to představit ani nešlo a sem rád, že se povedl návrat starých známých tváří. Všichni do jednoho byli skvělí. Kloubouček a jedeme dále… ()

Dm1tr1j

Hrozne mi to prišlo ako keby odkukávali od animovaného Spidermana into the Multiverse ale pritom mi to ani veľmi nevadí. Aspoň z časti dostali zmysel tie nekonečne remake-y. ()

tomik99

Ano, film je opravdu velkým fan-servisem, nicméně tvůrci zde věděli, kdy a jak s ním přijít, aby vše působilo správným dojmem. Fanoušci původních pavoučích sérií si přijdou na své, před zhlédnutím nového filmu je dobré si zopakovat obě předchozí série, neboť zážitek je o to více umocněn. Každý rozhovor původních a nových postav je skvěle napsán a někdy pouze jen hledíte na plátno a pláčete štěstím, protože to je přesně to, co jste jako fanoušci chtěli, nyní to máte a ono to je ještě lepší, než jste si dokázali představit. Film Spider-Man: No Way Home je vším, čím byste chtěli, aby pavoučí film měl být. Osud hrdiny a jeho života nebyl nikdy více v ohrožení, tentokrát jde opravdu o všechno a vy zkrátka cítíte tíhu rozhodnutí, jakou Spider-Man musí udělat. Když k tomu přičteme vyvážené padouchy, jejich vzájemné pošťuchování a skvělé výkony Foxxe a Dafoea, tak už i tak tu máme skvělý film. Ale tím to nekončí, závěrečných čtyřicet minut přináší jeden velký fanouškovský dort, po kterém se musí každý ještě teď olizovat. Tohle je to, co jsme chtěli. A to jsme taktéž dostali. Jedná se o jedno z nejhezčích a nejsmysluplnějších konců jedné trilogie, která sice za sebou zanechává otevřené dveře, přesto funguje skvěle jako závěr jedné kapitoly. Spider-Man prošel velkou změnou a to ostatně chceme – aby se postava vyvíjela a šla dál. O filmu roku není potřeba debatovat. A pokud někomu nechutnali v průběhu roku MCU filmy a seriály a nepřijde na chuť ani tomuto megafilmu, tak už je vážně na špatné adrese. ()

PEZ

Pozitívne prekvapenie pre mňa! Napriek skvelým recenziám som bol skeptický, keďže aj predošlé diely mali slušné hodnotenia, ale mne prišli príliš teenagerské. A aj dosť nudné, keďže akčné scény ma moc nebrali. Ale čuduj sa svete, tento diel sa ozaj vydaril. Je to fan-servis nevídaných rozmerov a nemôžem už nič viac napísať, lebo by to bol spoiler za spoilerom. Ale každému fanúšikovi pavúčieho muža fakt odporúčam tento film pozrieť. Treba uznať um scenáristov, že dokázali toľko postáv prepojiť a vytvoriť z toho jeden ucelený a funkčný svet. I keď....tých svetov bolo viacero. :) A Michael Giacchino sa opäť vyšvihol, najmä pri emočných a smutných scénach. On vie tvoriť tieto epické hudby plné žiaľu a bôlu. Jediné, čo môžem vytknúť je dĺžka. Viem, že tesne pred premiérou nechali v strižni 11 minút, inu...kľudne mohli ešte ďaľších 20. Ale neva, film veľmi dobre funguje a naozaj krásne referuje na predošlé diely. A núti Petra Parkera dospieť rýchlejšie, ako by si prial. Spokojnosť! ()

Grimlok

Tak se mi to trochu rozleželo v hlavě a musím uznat, že rok 2021 nebyl pro Marvel úplně dobrej. Black Widow stála za prd a tohle taky není žádná výhra. Seriály hrdě ignoruji, takže tam nevim jak na tom Marvel byl. Ale zpátky k filmu. To, že je Parker idiot, kterej chce předvést co dokáže s oblekem od Starka v jedničce fungovalo. To, že je Parker idiot (a Stark ještě větší), kterej neví, co má s technologií od Starka dělat už fungovalo méně. To, že je Parker idiot, kterej musí furt všechny chránit a pomáhat i naprosto (pro něj) neznámým záporákům nefunguje vůbec. Místo toho, aby se využil potenciál toho, že všichni, ale naprosto všichni ví, že Parker je Spider-man, tak se k tomu řeknou dvě věty a pohoda. A pak je to blbější a blbější. Dvě hvězdy a to jenom za to, že jsou tam Maguire, Garfield, Dafoe a Molina. Nechci to nikdy vidět znova, nechci už nikdy vidět ubrečenýho Hollanda s rozbitou držkou a nikdy nechci vidět Zendayu, nevim proč, ale ta holka má pro mě strašně nesympatickej kukuč. A já blbec jsem se těšil. ()

Davidkkk

Předem upozorňuji, že nemám v úmyslu film jakkoliv hanit a naprosto respektuju, že pro mnohé je nejlepší marvelovkou posledních let a splněným dětským snem. Já jsem tu od toho, abych poskytl pohled člověka, který při sledování euforii nezažil. A jelikož dnes slavíme 3 měsíce od premiéry, vezmu to i se spoilery. Než se dostanu k jádru, proč je za mě třetí Wattsův Spider-Man pouze lehce nadprůměrným filmem, rád bych uvedl na pravou míru, že i přes blíže zmíněné důvody se jedná o pohodový počin, který jakožto popcornová zábava funguje a v rámci MCU trilogie ho řadím nejvýš. Více ZDE. ()

dalziel

Spidermani Zavŕešenie je veľmi milé prepojenie vetkých troch spidermanských ság. Žiadmemu hranému spidermanovi som nikdy nedal viac ako 4 ⭐⭐⭐⭐.Tento krát ale musím ešte 1⭐prihodiť. ()

NiaWolf

Musím říct, že propojení starších filmů je vážně příjemné a někdy i dojemné, ale pořád jsem se nemohla zbavit dojmu, že film se díky odkazu na staré známé tváře až moc spoléhá, že to jediné bude divákům stačit k naprosté spokojenosti. Přitom scénář má značné slabiny – hlavní hrdinové dělají jedno hloupé rozhodnutí za druhém, a to i přesto, že naprosto stejnou chybu dělali i v předchozích filmech. Záporňáci se náhodně objevují a vytrácejí dle potřeby a efekty bojových scén vypadají velmi lacině. Film tedy stoupá a padá podle toho, jak moc jste měli rádi předchozí filmy a herce. ()

Daiker

No nového Spidermana moc nemusím, je takový otravný...... Z pavoučí série se mi líbil jen Amazing Spiderman..... Nicméně je tento díl zábavný a to jen díky starým postavám..... Co mě spíš zaujalo byly scény s Dr. Strange.... Už teď očekávaný film jen nalákal na maxi multivesmírnou jízdu...... ()

Torgal

Po nadšených ohlasoch som si asi očakávania nastavil privysoko alebo neviem. V prvej tretine sa len chvatne rozostavujú figúrky na šachovnicu a skratkovito riešia voľné konce z minula, aby sa potom bez ďalších rozptýlení mohli začať tasiť nostalgické tromfy. Prepojenie starého s novým je vymyslené vskutku výborne, všetci Spidermani sú plnohodnotné a rovnocenné postavy, no pritom je stále jasné, kto je tu doma. Film sa nebojí ani zabíjať postavy alebo činiť bolestivé obety, čo u Marvelu nie je práve zvykom, takže emocionálne film tiež funguje na výbornú. S čím mám ale osobne trochu problém je to, že celý film je v podstate len čistý fanservice a o nič iné sa neusiluje. Príbeh ako taký je len menšia čarodejnícka nehoda, ktorú treba vyriešiť. A preto ma to až tak nestrhlo. 8/10 ()

bararich8

Spidey to celé podělá a pak se jen koukáme, jak se to snaží napravit. Je to celkem zábavné a díky hraní si s realitami se fanoušsci dočkají nejednoho pavoučího orgasmu, ale pokud na tom tak neujíždítě, je celá zápletka dost stupidní. Ale v rámci série ok, 4* ()

Jajar

No Way Home přímo navazuje na předešlý díl a veřejné odhalení pravé identity Petera Parkera, který s pomocí Dr. Strange otevře bránu do světa multiverzu. Třetí Spiderman stojí na výborných hereckých výkonech hlavních postav, starých známých z MCU (Ned, MJ, Happy, Aunt May) a také záporáků z předchozích snímků o pavoučím hrdinovi. Skutečně potěšil Alfred Molina jako Doctor Octopus a Willem Dafoe v roli maniakálního, psychotického Green Goblina. Jednoho z největších padouchů filmové historie. Jon Watts natočil skvělé dobrodružství s dobrým humorem, rychlou, svižnou akcí a hrozně silnými emocemi. Kasovní trhák a osudovou story plnou slz, zábavy i napětí. Marvel završil trilogii o definitivním přerodu Spideyho v dospělého hrdinu a splnil sen všech fanoušků. With great power comes great responsibility. ()

aR3Zz

První hodina mě vyloženě nebavila a to se mi u takto protřelé a propagované marvelovky stalo poprvé. Pak to bylo lepší, a mnohem lepší, ale celkově zůstala taková divná pachuť. Spojení více záporáků, jejich pohnuté osudy, všichni tři pavoučí mužíčci, to bylo roztomilé. Super byla Zendaya, role jí padla a získala si mě, o to více mě nepotěšil temnější konec. Nakonec opět nadprůměrné sci-fi, ale za mne určitě ne marvel v top formě. 60% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)