Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

verbal

Homotór, který si nehereckou mimickou polohu plazícího se zraněného vojáka zase vyložil jako „tvař se jako při honění“, se vydal extrahovat hnusného malého cigoše. Přitom úplně sám kompletně vyhladil celou bangladéšskou armádu, a kdyby mu to řádění nezatrhli, počítám, že by následující týden v pohodě obsadil i Laos a Barmu. Samozřejmě si našel uprostřed toho anihilačního chaosu i čas na půl hoďky se zastavit, za zvuků molového piána si zaplakat nad rodinnými hovnotami a prkenně uvědoměle zapokyvovat hlavou nad sadou existenciálních cigánských mouder, jako například „V řece se, more, neutopiš, když ten čornuty kanalovy poklop hned pustiš!“. A je z toho moc hezky natočený, za vlasy přitažený, přiblblý, nenápaditý a megavážně se beroucí kýčovitý patetický pičoid pro funoušky Assvenžrů a třináctky s rychlými prsty, který nezachránila ani kulantní akce, ani ta perská kočička s raketometem. Ale jako útok Netflusu na pandžábský debiltrh se to pravděpodobně ujme a ve dvojce už budou i nějaké ty harekrišna tanečky. ()

tron

V strede sa nachádza neuveriteľná akčná scéna, ktorá trvá dlhšie, ako dve-tri finále v iných akčných filmoch. K tomu uveriteľný tvrďák Chris Hemsworth a fajn obeť, ktorú musí chrániť. Hoci podľa mňa medzi sebou on a Hemsworth nemali žiadnu chémiu, čo je škoda, ale dalo sa to prežiť, lebo veľa dialógov nemali. Šlo skôr o neustály boj, počas ktorého logicky nebol dostatok času na psychológiu (čo je niekedy dobre). K tomu plno hnusných záporáckych ksichtov, ktorým prajete najhoršie, a originálne, dynamické prostredie. Po „tej“ šialenej akčnej scéne sa tempo (nevyhnutne?) spomalí, čo nie je bohviečo, ale našťastie to netrvá dlho a nasleduje ("prekvapivo") akčné finále, ktoré nie je až také epické, ako „tá“ scéna, ale aj ono je zvládnuté perfektne. Každopádne áno: toto je prípad akčného filmu, kedy vyvrcholenie prišlo o 40 minút skôr, občas sa také filmy objavia. Herecky sa mi každopádne najviac páčil nezastaviteľný Terminátor Randeep Hooda. ()

darkrobyk

Thor proti všem. Fantastický snímek, kde severský bůh vyměnil kladivo s blesky za samopal, pistoli a granáty. Prkenné Hemsworthovo neherectví sem dobře sedne, jelikož co si budeme povídat, většina žoldáků budou tupci. Jednoduchý příběh o rivalitě dvou mafiánských potentátů v Bangladéši není podstatný, anžto vše se točí okolo akce a masakrování. Filmu by prospělo zkrácení, poněvadž sentimentální rozhovor o synovi a podobné dojemnosti jsou zde zbytečné. Ano, mají vysvětlit, proč se žoldák Tyler začne chovat přecitlivěle a místo balíku peněz je mu přednější život kluka, jenže většinu diváků to stejně moc zajímat nebude. Pěkné exploze, souboje i kosení nepřátel, které v některých scénách připomene PC hru z pohledu hráče, jsou nejen tím nejlepším, ale současně i jedinou devizou. Hvězdy dávám v podstatě za adrenalinovou jízdu, protože jinak je to klasické osmdesátkové béčko v současném vizuálu. A chválím i konec. ()

salahadin

V Bangladéši toho času probíhá masivní výběrové řízení na pár set pracovních míst v bezpečnostních sborech, protože jeden klokan provedl personální obměnu. K tomu fešná perská kočka s velkou bambitkou. Režijně mi to připomínalo střílečku na PC jen s tím rozdilem, že hlavní hrdina mě vůbec, ale vůbec neposlouchal. ()

gogo76

Aby bolo jasné, nemám Hemswortha rád a nikdy som nemal, ale tu mu to celkom seklo a nevadil mi. Užíval som si adrenalínovú jazdu a tak trochu nechápem o čosi nižšie hodnotenie než si film zaslúži. Krásne špinavé prostredie Indie alebo Bangladeša vytvárajú super atmosféru. Ako akčný film uspokojí aj najnáročnejších, bitky a likvidácia nepriateľov v úzkych uličkách nemali chybu, drsné a nekompromisné. Záver na moste už je o čosi slabší, prečo sa sniperky musel chytiť práve "pan vedúci" neviem. Prečo tých sniperov nebolo viac?? Jáj viem, to by Chris nedošiel tak ďaleko...Chlapec v roli uneseného syna ma celkom zaujal a nevadili mi ani rozhovory medzi ním a Chrisom, skôr mi vadili tie spomalené zábery a slzy v závere. trochu by som to okresal a bol by som spokojný. Rád sa na to mrknem znova. 70%. ()

• Pri prvom kontakte s únoscami namieri jeden z nich na Tylera (Chris Hemsworth) pištoľ typu M1911 a stisne spúšť, zbraň ale nevystrelí. Tyler povie, že vedel, že nevystrelí, lebo v zbrani nie je zásobník. Samonabíjacia pištoľ by však mohla vystreliť aj bez zásobníka, pokiaľ by v komore zostal náboj. Je zvláštne, že Tyler ako expert na zbrane by na takúto elementárnu vec zabudol. (ČSFD)
  • Tyler Rake (Chris Hemsworth) ve filmu používá bojové umění Muay Thai. Samotný Chris Hemsworth toto bojové umění ovládá a pravidelně trénuje. (Yoshitsune)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno