Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

EvilPhoEniX

Od Ryana Murphyho jsem čekal asi větší odvaz, ale jinak celkem v pořádku. Muzikály příliš nesleduji, ale tady mě zaujal cásting. Nicole Kidman je pořád neskutečně sexy a Keegan bohužel nehrál svou typickou vtipnou roli, což mě trochu zklamalo. LGBT zápletka asi hodně lidi odradí, ale kdo se přes to dokáže přenést čeká jej barevný, zábavný a hezký muzikál ze střední. Prom večírek byl solidní a taneční čísla mě bavily nejvíc. Ústřední song taky povedený, ale škoda té stopáže a humorných vložek bylo minimum bohužel. Za mě strávitelná trojka a fanoušci muzikálů by mohli být spokojení o něco víc. Příběh***, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 6/10. ()

VanTom

Pestrobarevný kýčovitý kabaret se od prvních minut neomaleně oháněl prvoplánovými LGTBQ tezemi a pod silou jimi mlátil po hlavě tak, že rychle začal být otravný. Nicméně po nečekaném zvratu (školním plesu) se zklidnil, dal prostor karikovaným primadonám se chytnout za nos a projevit i nějakou empatii. Vlastně najednou k problematice přistupoval docela citlivě (tedy na povrchní muzikál), nemluvě o nápaditosti (číslo v obchoďáku). Chytlavost a zpěvnost písniček se také podstatně zvedla. Druhá polovina tudíž výrazně lepší té první. ()

lykan9

Když jsem viděl jména Meryl Streep a Nicole Kidman, tak jsem čekal, že tento muzikálový film musí být dobrý. Meryl Streep je však nudná a kdyby v The Prom Kidman nebyla, tak bych si toho ani nevšiml a s příběhem by to nic neudělalo. Nesmírně mě však bavil James Corden. Je to skvělý a zábavný herec, který všechny zastínil. Téma samo o sobě není špatné. LGBT je dnes v módě, tak proč ne. Avšak v tomto případě mě to nijak neoslovilo. Jinak pár písniček se povedlo. ()

rikitiki

Dobře obsazené a hoodně moc barevné. Plné typicky rozjuchaných muzikálových písní a tanečků. Dějově - kýč jako Brno. Ještě ten vtipný úvod, když parta nikým nezvaných broadwayských hvězdiček vyrazí kázat o morálce do zapadlého města, má mírně parodický osten. Pak však následuje jen ploché vyprávění o rychlé nápravě, nalezení lásky a všeobecném usmíření. Takže satirický začátek, který si dělal srandu z hvězd a jejich přesvědčení, že kde komu můžou rozdávat nevyžádané rady, byl nakonec potvrzený dalším dějem, protože ano - všichni se vlivem hvězd napavili, našli společnou řeč a milují se navzájem. Hlavní hrdinka - lesbická dívka z maloměsta - je nakonec spíš jen odrazovým můstkem vyprávění a v ději hraje druhé housle - mě neskutečně štvala svým věčně rozzářeným pohledem a úsměvem tak širokým, že by spolkla žirafu naležato. Vypadala jak totálně zhulená Dorrotka, co ani nevnímá, jestli je ve Smaragdovém městě nebo v tělocvičně své střední. SHRNUTÍ: Kterak se prozpívat a protančit k vzájemné lásce a pochopení. ()

vydumnica

The Prom, The Prom...takže moje očakávania neboli vôbec vysoké aj vzhľadom na nízke hodnotenie na tomto portáli aj tak celkovo, ale musím úprimne povedať, že sa mi to páčilo a vyčarilo mi to úsmev na tvári. Filmu dávam také tri hviezdičky a štvrtú bónusovú udeľujem za ÚŽASNÚ MERYL STREEP💙!!! S ňou v hlavnej úlohe by som snáď pozerala aj somarinu. Nielenže milujem Meryl a medzi moje najobľúbenejšie herečky patrí aj Nicole Kidman, ale tiež MILUJEM MUZIKÁLY, takže The Prom som si musela pozrieť. O to viac som bola zvedavá, keď včera vyhlásili ešte aj jeho nomináciu na Golden Globes. And by the way, prečo James Corden áno a Meryl nie? Veď bola fantastická a na svoj vek ani nehovorím. Tá mladá neznáma herečka "Emma" má šťastie, že si mohla zahrať po boku takých hviezd. The Prom nie je len príbeh o gay ľuďoch, ako som čakala. Je tam toho viac, je aj o láske rodičovskej, je o splnených či nesplnených snoch v osobnom či kariérnom živote. Každá postava tu má svoj mini príbeh, svoju pesničku, svoj priestor, svoje spomienky, sny, túžby, sklamania a to sa mi práve páčilo, že to nebolo celé len o Emme. Nepáčila sa mi iba jedna časť a to "Love your neighbour" Bibliu a Ježiša z toho mohli vynechať. Miestami mi to celé pripadalo ako taká gay propaganda trošku, ale snažila som sa film vnímať predovšetkým ako film a muzikál a nezamýšľať sa nad tým, či sa človek gayom narodí alebo stane. Niekedy je dobré pozrieť si nenáročnú oddychovku s peknými pesničkami a jednoducho vypnúť. V kine by to bol určite ešte lepší zážitok. Je to pekné farebné, zaujímavá choreografia, výprava, kostýmy, jednoducho fajn muzikál. A mimochodom Emma sa strašne podobá na Drew Barrymore!!! ()

• Barry (James Corden) v jedné scéně říká, že Dee Dee (Meryl Streep) si již tak svou pošramocenou image poškodila svým hysterickým výstupem v divadle Longacre. Právě v tomto divadle si odbyla originální broadwayská produkce muzikálu „The Prom“ svou premiéru a hrála se zde až do derniéry. (jezurka42)
  • Natáčení bylo zahájeno 11. prosince 2019 v Los Angeles. Avšak 12. března 2020 byla výroba pozastavena kvůli pandemii COVID-19. Výroba filmu byla poté obnovena 23. července 2020. (PamPero 1)

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)