Sloužit navěky je těžší, než se zdá. Tajná skupina záhadných vojáků, kteří nikdy neumírají, chrání pod vedením bojovnice Andy (Charlize Theron) smrtelný svět už stovky let. Jednotka dostane zakázku na záchrannou misi, při které dojde k odhalení jejich nadpřirozených sil. Andy spolu s nejnovější členkou týmu Nile (Kiki Layne) musí jednotce pomoct s likvidací těch, kdo se za každou cenu snaží replikovat a prodávat jejich superschopnosti. (Netflix)

Wyrdas

Předpokládám, že kdyby to nebylo tak sluníčkové, duhové a prostě tak zasraně feministické, tak by to byl býval snad i docela průměrný film. Nicméně jako zástupce bílého, heterosexuálního muže jsem se cítil neuvěřitelně diskriminovaný a frustrovalo mě, že jsem vlastně dnes již považován na základě rasy a sexuální orientace za nežádoucího. Stejně tak se musejí cítit skuteční herci, kteří jsou stejně bílí a heterosexuální. Protože jejich role obsazují neherci s různými odstíny barvy pleti (vyjma bílé, samozřejmě). A když už máte tu "správnou" barvu, musíte ještě umět zahrát dokonalého homokládu. Co na tom, že většina populace (bez ohledu na názor) to prostě nechce, nebo alespoň nepotřebuje vidět. Jste-li žena, podmínky jsou dost podobné - až na výjimku barvy pleti. Dá se přimhouřit oko a zahrajete si i jako bílá. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to jen pokus přehrát Highlandera do dnešní doby. Asi abychom zapomněli na silné bojovníky z historie, kdy barva pleti ještě nebyla rozhodujícím faktorem pro obsazení do rolí. A to je ten kámen úrazu. Vidím tu naprosto bezskrupulózní snahu obsadit černou ženu, ženu "feministku" - s vizáží a chováním muže a pak pár gayů různých odstínů kávy. A pak, druhotně, daleko za tímto rasistickým znevýhodněním většiny se teprve dbalo na nějaké herecké nadání či vhodnost do role jako takové. Jak říkám v úvodu... Mohl to být průměrný, možná lehce nadprůměrný počin, ale tenhle diskriminační gejzír nejde skrýt a třeští na vás z celého snímku od začátku až do konce. Takhle, poslední bitva a vlastně i ty historické prostřihy byly fajn, pohřbení v moři nebo pád z budovy - to se fakt povedlo... ale stejně mi v paměti utkvěla hlavně ta do očí bijící diskriminace většiny populace. Ještě shrneme "barevnost" a korektnost postav. Hlavní hrdinka je žena - vzezřením žena-chlap, jejíž dávná super parťačka (až milenka) je asiatka. Hlavní nová hrdinka je černá žena. Velí partě samostatně neuvažujících mužů, z niž dva jsou extra gayové. Zradí je běloch. Hlavní záporák je běloch obklopený bělochy. Zpět na světlou stranu se obrátí, aby vše zachránil, překvapivě černoch. Je naprosto jasné, kdo jsou na této planetě zlouni a kdo hrdinové. Tfuj tomuto iracionálnímu stereotypu. Tohle není rasismus, toto jsou "normy" pro natočení dnešního filmu. How. PS: Andy měla české občanství? Alexandra Black, nar. 8.10.1981 v Říčanech (okr. Praha - východ), číslo OP 9980003 s platností od 10.1.2012 do 10.1.2022. Mohli si dát tu práci a dát ji české příjmení. Když už ne Černá, tak alespoň Blacková. ()

bearmeedek

Ten nápad s nesmrtelnými je v dnešním akčňáku sice ujetý, ale zase je tu nějaká změna. Charlize Theron už má s touto kategorií nějaké zkušenosti, možná to měl být i požadavek na režiséra. Ale jinak se to dalo a pokračování by vůbec nevadilo. 68%. ()

Hashirama

Akce se překvapivě drží v lehce nadprůměrném standardu (minimálně v kontextu zkušebního tréninku), co se týče choreografie, záběrování i střihu, ale není jí dost, aby to táhla, a o žádnou wickiádu, natož pak raidiádu se rozhodně nejedná. Takže výsledek je jen ničím nepřekvapivé devadesátkové béčko v trochu lacinějším VOD kabátku v čele se znuděnou Charlize, která si jede svůj nezpochybnitelný standard, Whoopi Goldberg, jejíž herecký projev spočívá v tom, že mluví, jako kdyby se chystala rapovat, s maghrebskou teplou frontou a s jedním z nejtrapnějších záporáků, co byl kdy v pohyblivých obrázcích k vysmátí, a kdyby to zkusil v nové seagalovce, zřejmě by z něj měli prdel i tam. Když pak časomíra napověděla fascinujících 43 minut a posléze hodinu a 7 minut, z nichž 95 % zabírají hemoroidové dialogy o tom, jak je na hovno nikdy neumřít a jak zhoubný vliv má toto prokletí na psychiku člověka, divák opravdu zakouší tíhu nikdy nekončící prudy. Otázkou je, jestli toto neúmyslné navození autenticity brát jako klad či zápor. Vzhledem k tomu, že tahle ukecaná cestička vede jen do brakově nudných a ničím nepřekvapujících vod, kde zní jen tuctové popové no name vypalovačky a kde nečeká nic objevného, přikláním se spíš k temné straně. ()

Pavel82

Smažte se v pekle. Ženský si myslí, že jim sežerem všechno, ale tohle je vrchol genderové nevyrovnanosti... Charlize beru. Ta dokáže drsňačku utáhnout celej film a několikrát to už i potvrdila. Ale holčičí jednotka mariňáků v Afghánistánu? Zastavte to!!!!!! Přestaňte ženský dávat na rovinu s mužem. Je to píčovina, která mě zvedá z židle každej druhej akční film. A když akční film režíruje ženská, tak je potřeba dát si pilulku na vyrovnání hladiny estrogenu. Já si brzy pro XXL balení zajdu do lékárny, protože další podobnej výplod a začnu si holit nohy. Chlapi jsou tu na úrovni domácího zvířete, nebo hory svalů bez mozku, se kterou v klidu hodí 50 kilová ženská o zem. Nesmí chybět drsňáci gejové, a multikulti. Už mi tu jen chybělo, aby Charlize ukázala pinďoura a prohlásila, že je transka. Film nemá žádnou ústřední linku, žádný smysl, žádné vysvětlení, žádnou přidanou hodnotu... Je zkrátka úplně bez duše. Girl power suck. ()

rublik05

Příběh o nesmrtelných válečnících vypadal zpočátku velmi zajímavě, avšak hned od začátku jde poznat, že se jedná o obyčejný akčňák, bez nějakých velkých dějových složitostí či zvratů. Zklamalo mě i herecké obsazení, přičemž hlavním tahounem a nejvýraznější tváří je snad jen Charlize Theron, která se jako jediná nějak projevuje a de facto celý film táhne. Akční scény, na kterém měl původně snímek stavět, jsou vesměs extrémně laciné až hloupé. Jen občas se podaří nějaká lepší scénka, nicméně vzhledem k nesmyslné délce téměř 2 hodin je to hodně málo. Scénář a režie nestojí opravdu za nic. Kamera ve stylu levných béček rovněž snímku moc na kvalitě nepřidává. Kdybych měl Old Guard nějak shrnout, dalo by se říct, že by to bylo asi nějak takto. Nudné, naprosto sterilní a nezajímavé béčko, plné hloupých scén, špatných herců a mizerné akce. Snad jen díky Charlize Theron film nepoputuje do odpadu, drží ho ještě jakž takž nad vodou a díky ní se dal celý film dodívat až do konce. 1/10. ()

vikino1

Tak a máme to tady. Pokud se budou točit filmy v nastoleném multikulturním trendu, kde z pětice hlavních je první bílá lezba (jež miluje mrtvou lesbu asiatku), druhá správnácká ještě pohlavně nevyhraněná feministická černoška, třetí homosexuální muslim, čtvtej homosexuá bělochl a pátej hetero běloch co je nakonec zradí, s hlavním heterosexálním bílým záporákem, tak se přestávám na filmy dívat. A to nepočítám to, že ten, ve kterém se nakonec hne svědomí a všechny zachrání je ultrasprávňáckej černoch. Už chyběla jen podprahová reklama na UNITED COLORS OF BENETON ! Ted si musím přečíst komenty všech čtyř a pětihvězdičkářů, abych zjistil, co dobrýho vlastně na filmu bylo, protože, když to shrnu já, tak mě to vychází na odpad. ()

GameboyNES odpad!

už ani nemám sílu, se na takový sračky dokoukat. Už aby všechny ty lezby, feministky, buzeranty a jiné dementní menšiny korona pokosila!!!! ODPAD! ()

Ceberus

Očekával jsem, že si vychutnám akční výplach mozku, ale nakonec mě překvapil podrobný průzkum toho, co to vlastně obnáší být nesmrtelný. Na druhou stranu vyplňování politicky korektních políček už mě dost unavuje... Žena hlavní hrdinka? Checked. Asiatka? Checked. Černoška? Checked. LGBT? Checked. Jako vážně - ze všech těch miliard lidí, co se dosud narodilo a zemřelo, se jich šest stalo nesmrtelných a z toho dva jsou gayové? To měli sakra kliku. ()

Kingjiri

Před projekcí jsem nečet distribuční popisek, takže jsem při prvním oživení nesmrtelný skupinky čuměl jako chleba z tašky a nebyl z tohohle nápadu moc nadšenej, ale budiž. Hlavním problém však je dlouhý filozofování o nesmrtelnosti, který řeší jenom klišoidní problémy týhle problematiky a to ještě dost povrchně (samota, smrt všech blízkejch lidí apod.). A že těch rádoby dramatickejch scén bylo požehnaně. Třešinkou na dortu byli dva teplí členové skupiny, který "měli aspoň sami sebe". Akce byla vcelku fajn (teda aspoň na to, že se režie ujala ženská), ale za ty dvě hodiny jí fakt moc nebylo. Cesta přímočarýho béčkovýho akčňáku, kdy se nefilizofuje, nýbrž jde z akce do akce a líbivě se hláškuje, by bijáku s takovymhle námětem slušela mnohem víc. Ostatně nic vážnýho se ani s touhle zápletkou natočit nedá. Takhle vzniklo hlavně patetický a nudný silně béčkový rádoby existencionální drámo o nesmrtelnosti, který čas od času oživí nějaká akce. Se slušnym rozpočtem (70 mega) a Charlize Theron v hlavní roli moh a měl být výsledek mnohem zábavnější resp. záživnější, dvě silnější hvězdy. ()

E lan

Slušný námět, slabší scénář, několik dobrých akčních scén a vysloveně nijaký konec. Sotva na ***, jen pro fanoušky žánru. ()

papadoce

Chlapček Theron nevedel zomrieť. A tak pozháňal dalších neviemzomierakov a vytvorili armádu spásy. Síce s nie úplne jasným plánom čo s tým ďalej, ale chodili a bojovali. Nie veľmi úspešne, keďže takmer v každom boji všetci zomreli, no keďže nemali hlbší plán, tak to takto ťahali stáročia. Za celé generácie nedokázali prísť na to, prečo raz za čas vie niekto aj zomrieť skoro celkom. Znie to ako riadna p******a, že ? Ale natočené to nebolo úplne ponižujúco. Asi najväčší problém filmu je plagiátorstvo a bohapusté filmové vykrádanie kolegov, čo ale určite nie je vina Charlieho. Za to môže Greg Rucka a ešte to aj nazýva vlastnou predlohou, cha. Problémom sú aj siahodlhé filozofické dialógové scény o nesmrteľnosti chrústov. Opäť sa nám ukazuje, že žena (ak to nie je preoperovaný brat), by nemala tak úplne točiť akčné sci-fi komiksové obrázky. Je to taký drahý pokus zverený do rúk nesprávnym ľuďom. Tak predsa sa aj Netflix môže mýliť a vie natočiť drahý Netflák. Nekvalita príchadza s kvantitou. Niekde medzi ôsmym až jedenástym vividom som sa rozhodol, že tentokrát za dve a pol. ()

ShiShinka

2,5*-3.0* - vzhledem k nízkému celkovému % zde dávám 3. PS: Poslední scéna tak předvídatelná, až mě to nasralo, že si ten "velkolepý", ale naprosto zbytečný, zvrat nemohli projednou odpustit. ()

Ondr0n

Podobné filmy na jedno shlédnutí obvykle tak vysoko nehodnotím, ale Old Guard, i přesto, že nějak závratně geniální opravdu není, po celou dobu stopáže zabaví, pár nápadů mě zaujalo a najde se i pár solidních akčních momentů. Ani jsem nenarazil na nic co by mě opravdu iritovalo. Jediná moje výtka směřuje k soundtrackům, které samy o sobě sice nutně nezní tak špatně, ale k filmu se nehodí a za pár let budou působit "dated". ()

Flory14

Upřímně, od tohoto filmu jsem nečekal žádný zázrak. Kdyby byla klasická sezona, asi bych si ho ani nepustil. A i přes nízké očekávání, mě film nenadchl. Nepovedl se hlavně scénář, který byl nemastný a neslaný. Nejsem člověk co by říkal „tohle jsme úplně čekal“ ale přesto, příběh vás opravdu ničím nešokuje (odfláklá práce scénáristů). Casting je taky dost podprůměrný. Theron si své odehraje a její fanoušci si jí asi užijí. Mě teda bavily jen dvě postavy a to také hlavně díky hercům, než proto že by byly postavy nějak zvlášť zajímavé. Můj oblíbenec Eijofor zahrál dobře a hlavně ke konci bavil. Hvězdou filmu je za mě ale Matthias Schoenearts ( kterého uznávám od role uchylného strejdy z Rudé Volavky), protože on a jeho postava, vytáhli film aspoň na dvě hvězdy. Ostatní postavy jsou podprůměrné, včetně záporáka který je až trapný. Akce se snaží být výjimečná ale není. Jediné co je na ní zajímavé je to, že občas to hrdinové schytají do zad ( tudíž dost reálné) ale jinak žádný zázrak. Podprůměrná akčňárna, škoda námět byl totiž dost zajímavý. Čisté dvě hvězdy a dvojku spíše vynechám. ()

Toshio

To se nedá. Už první scéna s tím šejdířem, kterej je na tu misi najal. Tomu by snad nevěřil ani největší dement. Dál strašná nuda. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Pokračování filmu Old Guard má scénář

Pokračování filmu Old Guard má scénář

05.07.2021

Přestože divácká odezva nebyla nijak oslnivá, Netflix byl se svojí adaptací komiksu Old Guard: Nesmrtelní poměrně spokojený. Natolik spokojený, že mu rychle odklepnul pokračování a dotlačí jej před… (viac)

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

15.07.2020

Režisérka Gina Prince-Bythewood si čerstvě udělala v Hollywoodu jméno akčním snímkem Old Guard: Nesmrtelní s Charlize Theron v hlavní roli. Ten už má na Netflixu prakticky jisté pokračování, ke… (viac)