Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

Handle

S touhle blbinou osobně nemám sebemenší problém. Film mě bavil a sjel jsem ho jedním dechem, přesto si nemyslím, že se jedná o nějaký filmařský klenot nebo že tvůrci z námětu vytěžili maximum. Chyběl mi trochu větší tah na branku hlavně co se komediální stránky týče (námět sváděl k mnohem větší satirické náloži), ale občas se dějová linka naopak až moc přepískla a zamýšlený vtip až tak moc nevyšel. Nicméně i tak pár super momentů (ale nejsem si jistej, zdali je náležitě docení i nefanoušci Eurovize), fajn herecké výkony, autentický soundtrack a boží prostředí Islandu. Taková prostě trochu krypl-komediální pohádka pro dospělé v tom lepším slova smyslu... :) ()

Lacike

Trochu mi to pripomenulo Blades of Glory len si tu Will Ferrell namiesto krasokorčuľovania robí srandu zo spievania na súťaži Eurovision Song a jeho hrdina je podobný lúzer ako Eddie the Eagle. Prvým problémom filmu je, že ja na tieto súťaže nie som a príliš ma nebavili všetky tie hudobné výstupy. A druhým problémom je, že to vlastne ani nie je príliš vtipné. Ono sa to väčšinu filmu berie dosť vážne a vtipov je tu minimum. Na druhej strane hlavným kladom filmu je, že má srdiečko a všetky tie klišé o tom ako lúzer v nejakej súťaži porazí ostatných a prekoná pri tom rôzne prekážky, fungujú a ja som mu fakt fandil. Naviac hlavný hrdina nie je full retard a v určitý moment prizná, že si uvedomuje jak na tom skutočne je, ale aj tak si ide za svojím snom. Takže keby to bolo buď kratšie alebo o triedu vtipnejšie, tak by som tomu dal aj tretiu hviezdičku. Takto je výsledkom tesný podpriemer, ktorý príliš často nudí. 4/10. ()

RelaxMan

Po druhém shlednutí jsem musel jít s 1 hvězdou nahoru a zároveň i přepsat tento komentář. Film není žádná megapecka, ale na druhý pokus mě bavil o dost víc. Severský Pop a nejen on, ale vůbec celý soundtrack mě hodně baví. Dokonce i přehrávač v autě, ho zná za poslední měsíc nazpamět. Dokonce jsem si zvyknul i na humor Willa Ferrella, kterého moc nemusím. Rachel McAdams, Dan Stevens a Pierce Brosnan, tak s těmi jsem byl spokojen, už na první shlédnutí. Lokace Island je fajn a pro filmové plátno stále atraktivní. PS: Hudebních komedií moc není a takhle je docela i originální, tak proč to nevidět. ()

ScarPoul

Nečakal som to. Veľmi príjemná old school comedy, kde hodnoty na konci zvíťazia a kde držíme postavám palce. Vtipy fungujú (Američania/duch Demi Lovato) a rovnako aj piesne. Will Ferrell presne v tej pozícií v ktorej ho mám rád. Jeho návrat na Island bol Sad Epic. Dobkin dokazuje, že mu nie je cudzí žáner a dokáže v správnej chvíli vystihnúť miesta, ktoré zaváňajú pátosom a zároveň niečim univerzálne nadčasovým. Nelezie to na nervy, a je to v zásade niečo, čo si rád pozriem aj v budúcnosti. A taký film nemal Ferrell už riadne dlho. McAdams mu skvelo sekunduje - a finálna pieseň je pekne zimomriavková. Nuž a potom zaznie Hoppipolla a ja si zrazu uvedomím, že mi po líci stekajú slzy a usmievam sa ako slniečko na hnoji. P.S. Dr. Horrible - súhlasím s tebou. Krásna improvizácia. ()

BoPo

Úvodná polhodina bola celkom vydarená. Myslel som si, že vytvára základ pre hlavný tok zábavy. Bohužiaľ prišiel úplný obrat v dojmoch. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga nie je trefné parodovanie. Ide bohužiaľ o oslavu Eurovízie. A predovšetkým ide o nevydarenú komédiu kde sa často deje nefungujúca romantika, chvíľu sa trápne spieva a kde Will Ferrell predvádza Willa Ferrella. Trailer Vás naláka na zaujímavú paródiu a na miesto toho dostane mix komediálnych subžánrov, ktoré vôbec nedržia pokope. A aby toho nebolo málo, tak Vás to celé ubije dvojhodinovou minutážou. Jedna hviezda je za spomínanú cca polhodinu a Rachel McAdams. ()

Dale

Milý film s úžasnou Rachel (ak to všetko spievala ona, tak asi mám novú najobľúbenejšiu speváčku), ktorému hrozne škodí Ferrell. Jednak v tej úlohe pôsobí ako päsť na oko kvôli svojmu veku, no s výnimkou jeho poznámok o Američanoch, nie je ani príliš vtipný. Má ale aj veľké plus za to, že dokázal ako scenárista veľmi dobre zachytiť pravidlá a všetko okolo tejto súťaže, o ktorej v USA nemali doteraz ani šajn, že niečo také existuje. Ja sám tým pravidlám príliš nerozumiem, keďže Eurovision sa koná väčšinou bez Slovenska. Myslím, že sme boli jeho súčasťou len 3x (Tublatanka, Palonder, Kristína) a nikdy sme sa do finále nedostali, takže nie sme touto súťažou tak zasiahnutí ako zvyšok Európy. ()

vurhor

Eurovision má sice naprosto banální děj, který lze najít v každé druhé romantické(?) komedii, ale na druhou stranu si to vynahrazuje vcelku slušným utahováním z oněch zpěváckých soutěží, do kterých jsem se kdysi chtěl sám dostat, ale ta následná prezentace nechutnosti showbusinessu mě nakonec přesvědčila, že by to byl blbý nápad. Navíc by mi tam určitě chtěli vyžehlit vlasy, což teda jedině přes mou mrtvolu. Film si může přičíst k dobru i přirozenou vtipnost Willa Ferrella, který mnohé momenty vcelku slušně zachraňoval. Ale ne snad, že by ten film byl jinak zcela bez vtipu, najde se tam hned několik pasáží, které opravdu pobaví, ovšem za břicho se asi divák celou dobu popadat nebude. Další plus byl i nápad udělat z hlavních hrdinů Islanďany, dodalo to na jejich zajímavosti, plus tvůrci si tak otevřeli dvířka pro mnoho kulturních fórů. Celkově je Eurovision prostá komedie, která sice ničím příliš nepřekvapí, plus její formát už člověk viděl ve spoustě jiných filmech, ale když vypne a nechá to na sebe působit, čeká ho vcelku zábavná podívaná. Navíc Rachel McAdams je tam strašně roztomilá. Lepší 3* ()

EastWicka

Začalo to tak dobře: synchronizovaný skok velrybího dua, elfové, likvidace islandských finalistů Eurovize, Brosnan, Húsavík a padající ledovec.... Bohužel to nevydrželo. Škoda, že tuhle story nenatočili sami seveřani. Možná by došlo i na likvidaci Eurovize samotné. ;) ()

SaNcHeZ_cz

Sympatická pohodová komedie, která těží z parádního obsazení, výborné hudební stránky a příjemné atmosféry, která jakoby vypadla z libovolného ročníku samotné soutěže. Tohle prostě funguje, baví a ty dvě hodiny utečou jako voda. Pokud člověk alespoň trochu zná šílenosti, které Eurovize každoročně nabízí, je tahle pohodová komedie ideální volbou. ()

ArsenalEagle

A já tam ten plnej počet narvu! A důvod je prostý, já se prostě naprosto výborně bavil! Ferrell je zde v nejlepší možné formě a ani ta 50 na něm není znát, Rachel je roztomile perfektní. Film se vyhýbá všem možným podřadným formám humoru (pár narážek na Amíky atd s radostí odpustím), a naopak ladně využívá laskavý, občas ujetý, ale výborný vtip. Nikdy jsem nebyl fanda eurovize, asi ani nebudu, ale Fire Sagou nepohrdnu ani napodruhé. Rozuzlení se skřítky/elfy je naprosto skvělý, hudba se rovněž fakt pomohla a opravdu jsem si myslel, že Rachel zpívá tak fantasticky (credits to Molly Sandén, výborně zazpíváno). Mnohokrát mi to připomnělo Blades of Glory a ty já opravdu miluju. Pokud by Ferrell pokračoval v podobné tvorbě, byl bych víc než nadšený. ()

nirvanafan

Eurovizi jsem párkrát viděla a považuju to za dost obskurní záležitost, takže dělat si z toho srandu mi nepřijde moc těžký. To nemění nic na tom, že tenhle film je sice naprostá hovadina, ale já se u toho opravdu bavila. Nejpovedenější je postava soutěžícího z Ruska. Nejsi gay? Ne, já jsem Rus. V Rusku žádní gayové nejsou. A výběr písniček krásně odráží, co v téhle divné soutěži frčí. ()

Tirion

No, je to sice taková komedie v úvozovkách, protože vtip jsem občas postrádal, ale je to svižné a krásně to plyne. Ferrell mě snad poprvé v roli bavil a byl mi sympatický a Rachel McAdams je moje srdcovka. Fandou Eurovision a podobných soutěží nejsem, ale songy dávají téhle taškařici grády a švih. Zejména závěrečná Húsavik může aspirovat na Oscara. Je to prima prázdninový feel good film o splněných snech. Pokud se chcete zrelaxovat a vypnout, tak si to dejte! ()

Blackhand47

Eurovize je šílenost a Ferrelův snímek si s tím krásně pohrává. Hlavními postavami tu máme kamarády od dětství z malého města na Islandu, kteří se do velké soutěže chtěli vždycky dostat... a i přes veškerou nepřízeň se jim to nakonec podaří. Film kope vlastně úplně do všeho, ať už to jsou američtí turisté, vztah Ruska k homosexuálům nebo další stereotypy spojené s různými státy. Oproti jiným komediím to až tak trapné není, zasmál jsem se a Dan Stevens se svými kostýmy je tu pak úplně boží. PS: ČR se dostala do finále, jupí! 70% ()

kajas

Projev a "držka" Willa Farrella je mi odjakživa tak vrcholně nesympatický, že jsem se docela zdráhala na film podívat. Na druhou stranu mám ale moc ráda Rachel McAdams, takže se síly vyrovnaly :D. Nakonec jsem se dočkala fajnové podívané s několika nečekanými momenty a pohodovou atmosférou, na které měli největší podíl spolehliví herci a zpěváci (natáčení se zúčastnilo i několik skutečných účastníků Eurovize). Nebýt několika sexuálně motivovaných vtipů, které si Farrell prostě nemohl odpustit, a zbytečně natažené stopáže, hodnotím asi ještě výš. ()

OG_Swifty

Objektivne vzato spis na 2*, protoze tam humoru je vlastne pomalu a "hvezdy" Eurovize mam mega u prdele. Ale mam rad Ferrella, kterej zase vypada jako uplnej dement, a jsou tam recky sochy se ztoporenyma pyjema - tak musim tu treti hvezdu prihodit. ()

easaque

3* tahle ztřeštěná komedie mě zavedla do zákulisí soutěže Eurovize, kterou sice nesleduji, ale určitě to byla zajímavá zkušenost. Co se týče příběhu není nijak zvlášť nosný, ale určitě kvůli několika vtipným situacím mi film stál za to. Nemá cenu ho však doporučovat a záleží na divákovu nadhledu, zda ho bude bavit nebo ne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

Eurovizi nesleduji primárně proto,že zde prezentovaná hudba není můj šálek kávy a stejně jako mnozí další jsem i já očekával,že půjde o parodii soutěže.To se sice nakonec nestalo,nicméně to nic nemění na tom,že jsem se celou dobu bavil velmi dobře.Jasně,je to plné klišé,včetně potřebných a očekávaných zvratů a zádrhelů,ale zároveň je na tom hodně vidět,že Ferrell je velkým fanouškem,moc dobře věděl co chce natočit a ono to funguje.Hodně tomu pomáhají i hudební čísla,která nejsou (pro mě překvapivě) vůbec špatná a přišla mi lepší než v samotné Eurovizi.Jako třešnička je tu pak finále,které je sice odhadnutelné asi od desáté minuty,ale ve výsledku je mnohem funkčnější než ve větších "áčkových" filmech a jen podtrhuje ten přihlouplý dobrý pocit,který jsem po celou dobu měl...70% PS: Rachel McAdams snad nikdy nebyla roztomilejší a palec nahoru pro Willa,že dokázal svůj humor udržet na uzdě a nepřeháněl to jako třeba ve své inkarnaci Sherlocka... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů