The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

Bloody13

V základu jen standardní bubákovina, která těží jen a pouze z nápadu zatopit starý barák a vyslat do něj dva potápěče, co se budou schovávat pod postelí před duchy - vodníky. Bustillo s Maurym ve zdejších hlubokých vodách poztrácely své ostře nabroušené koule a snaží se tentokrát strašit stísněné prostředí, tmu a POV kamery. Díky téhle kombinaci se však nelze divit, že místy jde skutečně hovno vidět. Do toho jakékoliv sympatie postrádající pár, co se do těchto sraček dostane vlastní vinou ("Já vím, miláčku, že máme kyslík ještě na půl hodinky, ale podívej na ten Kristem zapečetěný sklep! Co kdybychom ho pořádně prohledali? Třeba tam najdem mrtvolu...") Na druhou stranu, pokud nemáte rádi vodní hloubky, trpíte klaustrofobií a milujete šťastné konce, máte solidní šanci, že se vám v závěru lehce zpotí řiť. ()

TheSpearCZ

Deep House okamžitě zaujme originální lokací, a právě podvodní strašidelný dům je jednoznačným lákadlem, které je zároveň i nejsilnější stránkou filmu, protože to je přesně tak atmosferické, jak jsem jen čekal. Jenže poté přichází jeden problém za druhým a to především absolutně nulový scénář, kde sledujeme dvě bezvýznamné hlavní postavy jejichž dialogy jsou otravné na té nejvyšší úrovni. A to jako doslova, jediné co mě tu strašilo bylo, kdy přijde další "Bene?" - a že jich tu bylo. Deep House je postavený na výborném námětu, který z klidem mohl konkurovat těm největším Found Footage gigantům jako je REC, ale jednoduše tady chybí kvalita, jak na hereckých postech, tak i na tom režisérském. Lepší 2* ()

honajz

Kromě nápadu by děj vystačil tak na jeden díl nějakého mysteriozního seriálu, ale ne na celoveerák. Natahované je to kde čím, včetně zbytečného úvodu na Ukrajině, kde se - nic nestane. Pak se jede čtvrt hodiny do Francie, kde jediná scéna, která se mi líbila, je zastávka v malém, francouzském městečku. Po nalezení jezera zde máme víc jak půl hodiny trvající průzkum domu, kdy se opět nic nestane. A pak se tedy konečně něco začne dít, ale je to zmatené a nepřehledné jako u většiny found footage, i když tohle je hybridní film, a FF je to jen chvílemi. Konec mne vyloženě zklamal, protože zase opět nic neřeší. Nemám rád horory, kde někdo někam přijde nebo něco objeví, zjistí mytologii za tím – a tím to hasne, nijak s tím nebojuje pořádně, nijak se tomu nepostaví, prostě ho to semele jako milion lidí před ním a žel i po něm, aby mohli filmaři furt točit pátky třináctého a omeny furt dokola. Jen se bojím, že se nápadu někdo chytne a natočí plagiátový filmeček třeba na vrcholu Mount Everest, na vnějším plášti kosmické stanice nebo v nějaké sopce těsně před výbuchem. (Wow, stý koment tady!) ()

Skeksis

Pekný bazén! Krajší ako ten, v ktorom som sa pokúšala utopiť. Je to jasné posolstvo, že pri zatopených domoch netreba zabúdať na také malichernosti ako satanistické ornamenty pokreslené po zemi. To už by ste sa mohli fakt utopiť! Alebo vlastne by ste po utopení mohli viesť cool život pod hladinou. Je to len na vás... ()

EvilPhoEniX

Yo Bustillo & Maury's did it AGAIN! Když tahle dvojce 15 let zpět natočila svůj debut Inside, tak ve mne probudili skrytou temnou esenci ZLA, né jen, že jsem díky nim začal milovat a intenzivně sledovat horory, ale také ve mne probudili zálibu v Gore, v extrémech a v překračování hranic, jejich následující tvorba sice už nebyla tak šťastlivá jako prvotní, ale Livide, Among the Living i Leatherface pořád řadím za lepší nadprůměry a jsou to režiséři, kteří se ani jinému žánru nevěnují, drží se hororu už 15 let, takže jejich novinka Deep House byla velmi očekávaná, ale sakra, nečekal jsem, že se stane to, co před 15 lety ! Letos neoficiálně začíná nová French Wave. Po letošním Meandre francouzi udeřují opět a Deep House je nejefektivnější strašení od Druhého Conjuringu!! Úžasný dílo. Bál jsem se, nedýchal jsem, potil jsem se, z každé další lekačky jsem měl šílenéj respekt a Deep House řadím okamžitě mezi horké adepty na Horor roku. Deep House má vlastně vše, co by správný horor mít měl a to nádherně štědrou stopáž 80 minut !! Je zde jen 20 minutový úvod a najede se okamžitě na hodinové intenzivní a atmosférické strašení té nejvyšší jakosti. Má originální námět v podobě podmořského Haunted House ( Najednou u některých jde originalita bokem), které je zároveň i Found Footage a Survival, takže ten film je originální ve třech subžánrech naráz! Uff to se nepodařilo nikdy nikomu. Dále má film 2 sympatické ústřední herce, na kterých divákovi opravdu záleží, dojde i na jeden zajímavý zvrat, špičková kamera, vizuál a hudba a strašení je zde sakra nepříjemné, jeden by si až pomyslel, co víc kdo sakra může vůbec chtít a mít tu drzost chtít víc! Hodinová infarktová Řež, při které mi opravdu nebylo dobře a chlupy se mi ježily téměř nonstop. Herci i scénař zde hrají naprosto vedlejší housle a kdo to po 100 letech do teď nepochopil, tak prosím přeorientovat na jiný žánr i směr, Horror It´s not for you . Jediné, co mi tak trochu chybělo je pořádný Gore, ale za takový parádní strašení odpustím cokoliv. Deep House Conjuring 3 zašlápl do země. Tak a teď už jen čekat na Sadness. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 5/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 8.5/10. ()

• Natáčení probíhalo u jezera Saint-Peyres v Okcitánii (Francie). Scéna, kdy si hlavní protagonisté dávají krátkou přestávku v „umírající“ vesničce před dopravením se na místo, je skutečná vesnice poblíž jezera nazývající se Anglés. (Rolando69)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká scéna. (Trilobajt)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Game90)