S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,2/10 | Rotten Tomatoes: - ? | FDb.cz - 88.7% | Po opakování ještě lepší než v dětství! A i když jsme viděli určitě i lepší pohádky, a tento film je podle nás mírně přeceněný, tak to přesto přeci jen je skvělá zábava, která vždy zpříjemní večer:) 80% A to čertovské pohádky v lásce opravdu nemáme! ()

DeDanu

Další stálice mého vánočního souhvězdí. Ale když jde na mne splín, sáhnu po ní i jindy. Pánové Preiss (já bych ho od Vás koupil), Nárožný (... je to rebééél....chytim si ho sám...zase ti to spadlo, Máchale...) Heřmánek (...degraduju tě na králíka...jedno jediné pírko... strhla nám váhu) a Kemr (.....ale děti, nehádejte se... hmmm, zajímavý, vášnivý...) a paní Kretschmerová ( ...jak jsem mohla tak dlouho žít po selsku...) ho spolehlivě zaženou. Nádavkem roztomilý mlaďounký čumáček pana Vetchého. K tomu kouzelná moudra dodaná panem Munzarem (... některým lidem chybí peklo dodnes...když chce pánbu udělat ze starého muže blázna, dá mu mladou ženu... ) A víteco? Dneska si ji sjedu i bez Vánoc a splínu :-))) ()

ostravak30

Je to nejoblíbenější pohádka mého otce a vůbec v rodině byla každoročně na Vánoce sledována. Pokud se jedná pohádku o čertech, je to asi nejlepší pohádka, která se kdy v Česku, respektive Československu natočila. Výborné herecké výkony včetně K. Heřmánka, Viktora Preisse jako nezapomenutelného správce či Petra Nárožného jako kaprála. Ale i legendární hlášky jako: "Spadlo ti to, asi vítr, ne?" To je jen krátký výčet toho, co se na tomto legendárním filmu povedlo. Pak je zde výborná hudba a skvěle dramaturgicky vymyšlený příběh. Pohádka, která se nikdy neomrzí, víc netřeba dodávat. ()

MirkaP

Peklo nejpeklovatější ze všech pekel. Pekelné scény se zuřícím Luciferem Heřmánkem (kterému to moc sluší), když zachraňuje knihu hříchů před peříčkem ze slepice, jsou pekelně boží. Skvělé obsazení, kterému vévodí dvojice klaďasů Dlouhý Vetchý a záporáků Preiss Nárožný. ()

Arigato

Dle mého stále nejlepší česká pohádka. Zajímavý děj, skvělé herecké výkony, dokonalé zpracování a nepřeberné množství nezapomenutelných vtipných hlášek. Pro mě dnes již Vánoční klasika. ()

maoc

Pro pohádky je většinou klíčové, abyste si je zamilovali jako malí. Pak už je z hlavy a srdce nevymažete. U mne se to povedlo několika pohádkám a jednou z nich je právě S čerty nejsou žerty. Když jsem ji po letech opět viděl a porovnal se současnou produkcí, tak jsou i s odhlednutím od nostalgických brýlí o koňskou délku lepší než obě letošní pohádky, Tajemství staré bambitky 2 a Krakonošovo tajemství. A ty nebyly zase tak hrozné. Čím to je? Řekl bych, že zásadní jsou 3 aspekty. Hudba, herci a scénář. Rozepisovat o nich se mi nechce. Raději se zmíním o nedostatcích této jinak báječné podívané, abych demonstroval fakt, že ani ona není bez chyb. Přesto ji ale mnoho lidí staví na vrchol pohádkové tvorby, a to právě proto, že jiné její prvky jsou tak dokonalé. Předně je skutečně zvláštně vybraná představitelka Adélky. Každá žena při dlouhém upřeném pohledu zoškliví, ale tato slečna prostě ..., hm... Naštěstí má něžné šaty a pohled, což dost pomůže. Zádrhel je také její nedostatečně dějové ukotvená náklonnost k Petrovi. Scénář i režie se snaží, ale je to málo. Vím, jsme v pohádce, ale je to doprkýnka nejlepší pohádka všech dob, tak musím zmínit i mušky. Asi bych to uzavřel tím, že Adélka trpí přehnaným smyslem pro spravedlnost a má zálibu v něžných rebelech. Další logickou dírou v příběhu je laxní přístup komořího a dalších k ochraně pomocí peří. Kurňa, kdybych věděl, že po mně jde čert, tak jednak očekávám, že umí čarovat a taky bych se rozhodně zdržoval někde poblíž kurníku. Nebo rovnou v něm. Další mouchou, kterou zmíním, je peklo. Vizuálně a hudebně je výborné, ale čerti jsou kromě Lucifera takový ňoumové, že by peklo jako podnik nemělo šanci prosperovat. Vždyť i ten Janek, který z nich byl nejschopnější, byl jednak až trestuhodně nezkušený a druhak docela kopyto. Poslední věc je pitvoření. V moderních pohádkách na to pliveme, tady to nevadí. Pitvoří se a přehrávají čerti, kníže a další a nevadí to. Já vím, že když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Teď jsem viděl Princeznu ze mlejna a tam to vyloženě zabíjí jinak pěkný příběh, ale chci měřit všem stejným metrem. Regulérně by S čerty nejsou žerty ode mne dostalo silné 4 hvězdy, ale protože funguje nostalgie, jak už jsem psal, nedá se nic dělat a musím jít na plnou palbu. I přes morální pochybnosti (peklo víceméně  suplující roli Boha), na které bude většina diváků z vysoká kašlat. ()

Pitryx

Velice hezká pohádka s kradeným námětem. Již po několikáté objevený „Čertů švagr.“ Skvělí herci, mimo hlavní role a několik hlášek, které i já občas použiji. Tedy hlavně tu o rebelovi. Dávám celých sedmdesát procent a zcela jistě kouknu na Vánoce znova. ()

Haggy

Pohádek se u nás natočilo víc, než je zdrávo, ale tou zaručeně nejlepší je S čerty nejsou žerty. Legendární obsazení - Kretschmerová, Nárožný, Vetchý, Dlouhý, Kemr... Heřmánek jakoby se přímo v pekle narodil. Tuhle pohádku jsem miloval už jako malý kluk a od té doby ji každý rok minimálně o Vánocích sjedu s úsměvem na rtech a obrovským nadšením. Napěchováno hláškami jako "Já jsem ten největší chudák v celém knížectví...". Tohle prostě můžu a tohle mám rád, hlavní hrdinové sympatičtí a záporáci na zabití, ale stejně je svým způsobem milujete. Velká škoda, že už se takové pohádky dnes netočí. ()

Blazkowicz

Jedna z mála pohádek, kterou snesu a ještě si ji pořádně užiju. O legendárních hláškách netřeba mluvit. "A hlavně nemyslet!" "Máchale, spadlo ti to! Asi vítr ne? Postav to." 5* ()

Anglicankaaa

Další naše úžasná pohádka, která hýří skvělými hláškami. A další pohádka, která nás přesvědčuje o tom, jak by bylo takové peklo užitečné. "Navrhuji ho zavřít na doživotí." "To jako do konce života?" "Ano, navrhuji ho zavřít na doživotí do konce života." ()

Richie1

Vůbec nechápu to oslavné hodnocení této pohádky. Dle mě je silně přeceňována. Přišlo mi to vše velmi naivní od dialogů přes projevy herců až po scenérii. Máme mnohem krásnější pohádky, tahle je zcela průměrná. ()

(fjw)

Z Nelepších českých Pohádek! Výborné herecké výkony, moc pěkná hudba od Uhlíře. Na tuhle pohádku se vždy podívám rád, kdykoliv. "JE TO REBEL!" "SPADLO TI TO, ASI VÍTR NE?" :-) ()

LuckyK

Asi budu opakovat, co ostatní již řekli, ale asi to je nejlepší česká pohádka, co byla natočena. Neokouká se ani po několikáté. Peklo a především Lucifer je ideálně vyvážené po česku, trochu hrůzy, trochu humoru a především hudba v temných pasážích mi stále nahání husí kůži. A několik zásadních scén, jako vylézání z pece a finta s peříčkem a dva spokojení záporňáci na komíně, když se v tom se za nimi zjeví...brrr.. prostě paráda ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček