Agent Oakes (Anthony Hopkins) a Kevin Pope (Chris Rock) sú agentmi CIA, ktorí sa usilujú zabrániť, aby sa do nesprávnych rúk dostala kufríková atómová bomba. Jediný spôsob, ako sa im to môže podariť, je predstierať, že sú potenciálnymi kupcami. Kevin Pope ako pražský obchodník so starožitnosťami Michael Turner si získa dôveru ruského mafiána Adrika Vasa (Peter Stormare). Pope predstaví Vasovi Oakesa ako bohatého záujemca o kúpu. Uprostred rozohranej partie Kevin však tragicky prichádza o život. CIA naplánuje vyhľadať Kevinovho blíženca menom Jake (Chris Rock). Dvojičky boli oddelené bezprostredne po narodení a na Oakesovi je teraz, aby zistil, či je Jake schopný vkĺznuť do Kevinovej úlohy a pomôcť dokončiť misiu. Hoci je Jake inteligentný a šikovný, vychovávala ho ulica. A tak premena nebude ľahká... (TV JOJ)

Bauer

Wow....Tak sem čekal kravinu a dostal sem příjemné překvapení.Film balancuje mezi akčním filmem , komedií a thrillerem.Chrise Rocka opravdu nemusím a lezl mi na nervy ve Smrtonosné zbrai 4 ale tady je dobrej a má hustý hlašky.Anthony Hopkins....no tak ten toho moc nepředvedl takže standart.Jo a ty určitě stojí za to se zmínit o hudbě protože ta byla výborná ( hlavně hip-hop )...........no tak tohle sem napsal před asi 2 měsícema a dal sem tomu 4*.Včera sem to viděl znova a dávám za 5*.Skvělá akční komedie a výbornej soundtrack. ()

Kaka

Za velký klad považuji samozřejmě klasickou Schumacherovu dynamickou režii (rychlá kamera, střihy, slušné tempo a rychlá hudba). Mohlo to být lepší, ale buďme rádi že to dopadlo alespoň takhle a nekonal se druhý megaprůser typu Batmanů. Ovšem hlášky Chrise Rocka a klid Anhonyho Hopkinse se mi velmi líbily. Kupodivu dobře zvolené herecké osazenstvo. ()

Torision

To je tak průměrný, až to práská dveřma. Průměrný herci, akční scény jako jako by nebyly, příběh lacinej a celkový provedení je prostě průměrácky průměrný, že to nebaví. Honičky v autě, jednání s teroristama a vlastně všechny ostatní scény jsou až trapný. Navíc si myslím, že pro Joela Schumachera a jeho štáb by snad neměl bejt takovej problém si zjistit, že třeba Grafická ulice není hlavní u Olšanskejch hřbitovů, ale zakopaná ulice na Smíchově nebo že Kladno opravdu není vzdálený od Prahy 72km. Protože jsem to ale celkem v klidu dokoukal a jsou tam hezký záběry na Prahu, tak tomu dam 50% a tři hvězdičky. ()

Marek1991

Chris Rock je celkom sympatický chlapík, ale ten scenár, čo mu napísali, to bola hrôza. Američania, Rusi, nejakí Juhoslovania a atómová bomba plus jednovaječné dvojčatá, nuž silná kombinácia. Akčná komédia, ktorá ani tak vtipná nebola. Amatér sa chová ako lusknutím prsta ako profesionál, veľmi veľa šťastia v akčných scénach, napríklad v lese, to bolo na mňa veľa. Zviditeľnili sa síce Čechy, ale tento film sa skrátka nedá brať vážne, človek naň rýchlo zabudne. Pripadá mi to ako Béčkový film, až na to obsadenie a fantastickú hudbu. Je to ako ďalší diel o agentovi 007, našťastie tie filmy nepozerám. ()

Malarkey

Název filmu nesmí mást. To je pouze originální český překlad akční jízdy, která se sice točila u nás, ale název za to nemůžu. Česká spojka je jeden z mála těch dobrých a i v Americe úspěšných filmů, které se u nás za malý peníz natočili, aby z toho pak v Americe něco káplo. Akční jízda je to teda pořádná a sledovat jak se Chris Rock učí česky je vcelku příjemné plus. Sice se ve filmu objeví občasné nereálie naší země, na druhou stranu nám ji tvůrci zobrazují v pěkně ztrávené formě, u které i Amíci dokážou pochopit, že nežijeme v chýších a nejíme rukama. Ne, přiznávám se, to už je moc:) Ale na to jak je to akční film a jak výrazný díky hercům v hlavní roli, jsem nakonec rád, že právě Praha se objevila zde a ne jinde. --- CIA, co je to za zkratku, seru na agenty? ()

• V závěru filmu během honičky s mercedesem se v jednom ze záběrů utrhne přední SPZ a zůstává vyset jen na jediném šroubku. Hned v dalším záběru je však značka opět přimontovaná. (Mr.Hudson)
  • Když Jake Hayes (Chris Rock) a Oakes (Anthony Hopkins) odjíždějí po střelbě z haly a přejíždí dřevěný "most", je vidět, že sledovací zařízení nespadlo, ale už je na místě položené. (BalbiJirka)
  • V záběru v kladenské hale je možné si všimnout, že v dolní části obrazovky jsou vidět koleje pro kameru. (Mr.Hudson)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (viac)