Kasíno

Sam "Ace" Rothstein je bývalý hazardný hráč, ktorého mafia dosadí na miesto vedúceho veľkého kasína v Las Vegas. O jeho osobnú bezpečnosť sa stará jeho najlepší priateľ, brutálny gangster Nicky Santoro. Pod Samovym vedením kasíno prosperuje, no jeho život sa zásadne zmení, keď do neho vstúpi profesionálna podvodníčka Ginger... (STV)

JoudaCZ

Tenhle film není o příběhu, nebo alespoň ne o příběhu, který by nebyl jasný od prvních minut. Ten film je spíš o postavách. Co je která zač a kam bude směřovat, to u každé víme od jejího uvedení na scénu, o to víc si je pak můžeme užít. A ty postavy jsou perfektně zahrané - DeNiro, Pesci, Stone, Woods plus všichni ti mafiánští strejdové... Režisér to vše navíc vyladil do dokonalé symfonie stylu a barev. Že je to dlouhé? 3 hodiny času jsou v tomto případě sakra dobrá investice! ()

Monco

Dokonalý gangsterský film. Jeden ze zásadních filmů 90. let. Mám doma knihu (předlohu) a je jen škoda, že se tam nepřidalo víc scén. Ale můj oblíbenec De Niro a Pesci opět bez chyby ()

Smelina

V poslední době jsem v poměrně krátkém čase viděl téměř všechny zásadní gangsterské filmy - Kmotry, Mafiáni, Tenkrát v Americe. Naštěstí Pan režisér Scorsese natočil další mafiánskou variaci takovým stylem, že vám nebude ani trochu připadat že posloucháte 10x omýlanou písničku. Zábavu obstará obvyklá partička mafiózních týpků De Niro, Pesci, Woods. ()

LůCZa

Možná mě budete mít za blázna,ale mě se tenhle film prostě nelíbil! Zbytečně roztáhlý děj, uječená Sharon Stone ani kupa násilí a spleť postav mě neuchvátili, spíš mě totálně zkazili večer! Jedinou hvězdičku dostává De Niro, kterýmu to ve filmu moc sluší. Nic pro slabé povahy a mírumilovné lidi! ()

luek

Vyborne herecke vykony De Niro, Pesci a Stone. Predevsim Robert de Niro je nezapomenutelny. Neni mi tak jasna absence oscaru. Film si zaslouzi urcite vic nez jeden za vedlejsi roli (Stone). Dobra hudba. Predevsim ale vyborne prostredi filmu. ()

Eckhart

Ve chvíli, kdy vám sadistický skřet Joe Pesci strčí hlavu do svěráku, už opravdu končí sranda. Ano, té krve je možná někdy až moc, ale tak to v tomhle byznysu prostě chodí, přátelé. Scorsese nám předkládá mimořádně kvalitně napsanou, zrežírovanou a sehranou výpověď o světě, kde je, abych tak řekl, "dolar alfou i omegou života";-) I přes svou značnou délku je "Casino" úžasně poutavá a vzrušující podívaná, která se nemilosrdně zadře pod kůži. ()

ghostwo

Precizní film v každém jeho momentu a precizní ve všem v čem může film vynikat. Ale to nemá smysl řešit, to je prostě Martin Scorsese. Ano, je to samozřejmě z kriminálního prostředí, z prostředí mafiánů atd., ale je to také příběh o lidech, o jejich problémech, slabostech a to se mi na tom líbilo nejvíce. Bylo to trochu jiné než jsem čekal, lepší, trochu míň mafiánštiny, míň násilý, napětí, pátrání po něčem. Je radost sledovat inteligentní dialogy, které mají logiku i styl. Každý záběr má svou váhu a zaslouží si pozornost, kterou si získá jaksi přirozeně a to je to mistrovství. Opak filmů kde se něco "zajímavého" stane na začátku, pak výblitek za výblitkem v dialozích, jedna slabé a hluché místo za druhým a hůrá tvrdě k "překvapivému" konci. Zde ne, kvalita a preciznost v každém okamžiku, od hereckých výkonů po srovnání věcí na hracím stole...... ()

Mittch27

Sága Kmotr, Mafiáni a podobné filmy mě dostali ale tenhle film mě dostal asi nejvíce, není tam ani jeden kousek který bych z kritizoval. Nic víc nemůžu dodat protože tu každý už toho napsal tolik že bych se opakoval, jen asi to že k těm to filmům přícházim na chuť až ted a docela toho lituji. ()

boxo

Pre mňa spolu s Goodfellas a Príbeh z Bronxu najlepšie gangsterky aké som videl. Kmotr a Once upon time in America sú proste klasiky, ale ja som si viac obľúbil dvojku DeNiro&Pesci. A to čo tu Pesci predvádza (scéna s perom, zverákom a fuckovacia scéna s DeNirom v púšti) je nezabudnuteľné. Woods je slizkejší než hocikedy predtým. Každú minútu som hltal a dúfam, že po tomto filme sa Marty&Robert&Joe ešte niekedy dajú dokopy a natočia spolu nejakú gangsterku. ()

luciluci

vynikajúci film, ktorý si aj po rokoch zaslúži potlesk. Na tomto filme jednoznačne každý zúčastnený odviedol svoju prácu najlepšie ako sa dalo. Príbeh je zaujímavý od začiatku do konca. Postavy sú prepracované do viacerých rovín. Herci hrajú akoby to priamo žili. Svojimi výkonmi diváka úplne vtiahnu do deja. Vychvalovať ich menovite by bolo aj na niekolko riadkov. Obzvlášť skvelá je práca kamery. Práca so svetlom je na výbornú. A pochvalu si zaslúži aj úžasný strih. Čo dodať? Scorsese je proste majster svojho remesla. ()

Slavusko

Martin Scorsese natocil senzacnu krimi dramu s nadychom dokumentarizmu hovoriac o fungovani las vegasskeho kasina a spinavej hry v zakulisi pod "dohladom" tych najvplyvnejsich vysoko postavenych, skorumpovanych a väcsinou zle konciacich ludi... Filmu nemam co vycitat, napriek nekonecnym 3 hodinam, mi dal presne to, co som od neho ocakaval... Asi najkrajsim citatom z filmu bola "charakteristika" manzelky "sefa" kasina - Sharon Stone... "Kurva ostane kurvou po cely zivot"... : ) ()

Daninja

Výborné Scorseseho veledílo, které i přes svých úctyhodných 171 minut nenudí. Pokud vám nevadí delší stopáž, najděte si čas a film shlédněte, litovat nebudete! 95% ()

Vindemiatrix

Vynikající herci, zvláště (k mému překvapení) Sharon Stone, opravdu mají co hrát, protože mafiánská zápletka je zároveň okénkem do světa osobních vztahů a psychiky hlavních postav - i pákou na jejich pozvolnou destrukci. Na můj vkus je ale film příliš rozvláčný, především ve srovnání s podobně strukturovanými, ale dějově dynamičtějšími Mafiány. ()

JohnnyV

Skvěle vyprávěný příběh od začátku až do konce. Film, od kterého se nejde odtrhnout, pouze kontrolovat, zda dýcháte. A ten skvělý soundtrack....The House of the Rising Sun podbarvující likvidaci svědků. Neskutečný zážitek. 10/10. ()

TrokUruk

Další z luxusních počinů génia gangsterských filmů Martina Scorceseho. Vetšina filmů má alespoň nějaká hluchá místa, při kterých si člověk může skočit rychle zakouřit. Avšak scény tohoto typu ale v Casinu chybějí. Film jsem si pustil v práci na noční a místo spánku, který jsem očekával cca po deseti minutách jsem s otevřenou pusou po třech hodinách bez dechu koukal na závěrečné titulky. Oživení gangsterské "romantiky" jsem v takovéhle míře opravdu nečekal. Role Sama Rothsteina snad byla psaná na míru De Nirovi a Joe Pesci by mohl jistojistě být korunován králem psychotiků. Zato Sharon Stone mi od samého začátku filmu byla velice nesympatická i když musím po pravdě říct, že svým hereckým výstupem si nominaci na Oscara opravdu zasloužila. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011