Kultový thriller Martina Scorseseho. Travis Bickle je traumatizovaný vojnový veterán, ktorý po návrate z Vietnamu trpí nespavosťou a tak si nájde prácu ako taxikár. Násilie, drogy a prostitúcia, s ktorými sa pri svojej práci stretáva každý deň ho ešte utvrdzujú v presvedčení o všeobecnom úpadku ľudstva. Postupne v ňom naráža odhodlanie k radikálnemu činu... (oficiálny text distribútora)

vyfuk

Popravdě jsem nejdřív nevěděl jestli si ze mě Martin děláš srandu nebo co. Film je v mnoha částech dosti zvláštní v tom, že nevíte co se děje a hlavně proč se to děje. Celkově mi přišlo, že se koukám na zbytečnost. Musím však říct, že celkové rozuzlení děje, bylo vskutku úžasné a především překvapivé. A ta přestřelka... EPIČNOST. Není to mafiánština, ale Scorsese si s filmem ukázkově nakonec pohrál a myslím, že odvedl skvělou práci. Jenom mám připomínku k hudbě, které je sice hezká, nicméně neustále se opakující, což nebylo dobré pro atmosféru. 0b<>8. 10. 2019 Už je to nějaká doba. A už je to taky trochu jinak v mé hlavě. I tak, že člověk pochopí více než dříve. A je docela zajímavé, že i když jsem nepochopil novou Petersonovu knihu, tak mi vlastně pomohla pochopit tento film a myšlenkové pochyby hlavního hrdiny. Osud má zvláštní smysl pro humor. Toto není nejlepší film vůbec. Je to určité neustálé hledání onoho smyslu. Ale to je právě na tomto filmu to skvělé. Ať už jsou to dokonalé herecké výkony, podmanivá a šokující hudba a nebo onen smysl, každé sledování vás něčím obohatí ()

Autogram

Priveľmi melancholické tápanie o nespavom taxikárovi, čo poriadne nevie, čo chce a čo so sebou urobiť. Nakoniec to spraví po svojom, keď mu rupne v bedni, aj keď rupnuté to má už asi pri pozvánke do kina, keď nevyberie celkom najvhodnejší titul na prvé rande. Jeho predstava o poriadku sa ukáže ako tá najlepšia, len či aj divák z toho bude nadšený. Ja som teda nebol a tie tri hviezdy sú len za niektoré podarené dialógy. –––– Příští prezident by měl tohle město pořádně vyčistit. Prostě to všechno spláchnout do hajzlu. ()

haluska11

můj horký brambor do ohně: Taxi Driver je nejen nejvíc přeceňovaný Scorseseho film, ale nejvíc přeceňovaný film všech dob a nerozumím jeho popularitě. přeji všem příjemný zážitek ze sledování a co nejmenší zklamání. pokud vám po shlédnutí tahle kolektivní halucinace nedocvakla, nejste sami. amen ()

Nepi

Opět impozantní film Martina Scorseseho s Robertem De Nirem v hlavní roli.Příběh obyčejného taxikáře,který chce vyčistit své město od pasáků a další verbeše,jak sám řiká...Překvapila mě i Jodie Foster v roli mladé prostitutky...prostě paráda!!! ()

V-Ray

Stará dobrá klasika. Skvěle prohnilá atmosféra města. A Harveiho skvělý účes je úžasný:) Scorsese je pro mě PAN režisér. Všiml jsem si pár odkazů na tento film v jeho novém filmu THE DEPARTED (pornokino). ()

pfa

Temný New York, podmanivý Manhattan, jeho depresivní noční ulice a flustrovaná mysl jednoho taxikáře. Pomalu, o to důsledněji se blíží nevyhnutelné... [8/1O] (Taxi Driver, USA, drama-thriller) ()

Almásy

strhujuci psychologicky thriller s genialnym Robetom De Nirom a este lepsou Jodie Foster. len stale neviem co si o tom filme vlastne mam mysliet, temny obraz velkomesta, depresia byvaleho vojaka a z toho vyplyvajuce zaverecne sialenstvo, ktore v majstrovskej rezii scorseseho doslova berie dych. len ,, co tim chtel basnik rici?".. je to tazky film jak svina (je to skoro na tej istej urovni ako Raging Bull) a druha projekcia mi tu otazku urcite zodpovie a hodnotenie sa zvysi na plny pocet. ()

Berenise

De Niro tu podal naprosto neskutočný herecký výkon! Celkový dojem z filmu ešte nemám úplne ujasnený, tiahne ma to k piatim hviezdičkám, len to chce ešte uležať. Dalo by sa komentovať a popísať toho naozaj moc, preto to utnem radšej hneď na začiatku. Vážne vynikajúci film. ()

IMPAIRED

Byly tam lepší momenty a dobrý herecký výkony, ale půlka scén úplně zbytečně. Za co dávám hvězdy je skutečnost. Ten film je neobvykle reálný a skutečný. ()

voleman

Další Scorseseho mistrovský počin. Film se sice odehrává v klidnějším tempu, ale nudu při něm rozhodně nepocítíte. Temné zákoutí New Yorku a jeho lidská spodina je tady zachycena opravdu bravurně a realisticky. De Niro tu předvádí jeden z nejlepších výkonů jeho kariéry a ostatní herce je také třeba pochválit. I hudba snímek skvěle doplnuje takže tam také směřuje má pochvala. Scorseseho mistrovská režie zachycuje New York sedmdesátých let opravdu naturalisticky odpudivým způsobem. 90% ()

venca163

"You talkin' to me?..Are you talking to ME?...But I'm the only one here! ... Who the fuck you think you're talkin' to?!" Tak odtud je to! Viděl jsem už mraky variací na tuhle scénu, ale originál až teď. Travis je (nejen kvůli týhle scéně) ale dost magor. Vzít holku na rande do pornokina? No to mě vomejou...Hrozně se mi líbila ta hudba na úplnym začátku, škoda že se to přetransformovalo na jakousi romanci na saxofón. De Niro hraje dobře, ale je to furt jedna postava. Chtěl bych už konečně vidět nějakej film, kde zahraje jinej charakter! No dobře, snad jedině Jackie Brown. Celkově krapet utahaný, ale jako pohled do nočních ulic New Yorku se mi to líbilo. (75%) ()

DeathTheKid

Zobrazení měnícího se chování taxikáře jsem pochopil stejně jako skoro všechny filmy Scorseseho a tedy vlastně vůbec. Jde na to TAK POMALU, že nějaké očekávání vymizely někdy v půlce a to to mělo solidní potenciál. Bohužel jsem si ho ve Scorseseho představě užil téměř nulově a i tak je mi líto už jen kvůli Robbovi a Jodie dávat "jen" 3* (nakonec se mi to v hlavě uloželo a je to z mého pohledu fakt shit). Atmosféra byla realistická...všechna ta špína a sračky a do toho nekonečně opakující se soundtrack, z kterého mi asi jebla hlava. Upřímně, jestli ještě někdy budu chtít slyšel trubky nebo co to bylo, tak to rozhodně nebude v 1. polovině tohoto století. ()

Jello Biafra

Film, ktorý zaistil Martinovi Scorsesemu vstup medzi režisérsku elitu. Depresívny obraz americkej spoločnosti po prehranej vietnamskej vojne a ukážka totálnej spoločenskej frustrácie sa premieta do postavy titulného taxikára Travisa Bickla, ktorého si majstrovsky strihol De Niro. Pôsobivé obrazy spodiny New Yorku či dnes už kultová scéna ako si De Niro pred zrkadlom nacvičuje útok na potenciálneho agresora, to sú hlavné poznávacie znaky tohto dávno kultového filmu. Svoje prvé zaujímavé role tu vytvorili aj Harvey Keitel ako pasák či vtedy 14 ročná Jodie Foster ako prostitútka Iris. Nezabudnuteľná záležitosť. ()

lewwin

Pro mě velmi překvapivý de Niro a Keitel, neméně zajímavá (a v té době 14-ti letá) Jodie Fosterová a hezká sbírka střelných zbraní. Na rok 1976 i teď dost dobrá kamera a výborně gradovaný příběh. A de Nirovi to jako psychoušovi moc sluší=) ()

DeLaMorte

Výborný pomalý film plný krásné hudby,nočních čtvrtí kde ožijí ty co přes den spí.Přes noc pracující taxikář vnímající špínu města a toužící po dešti ,který by onu špínu spláchl se pomalu postupně začne tím deštěm stávat!Dnes již doslova kultovní dílo Martina Scorseseho v čele s výborným Robertem De Nirem,mlaďoučkou Jodie Fosterovou a frajerským pasákem Harvey Keitelem se stáva povinností každého filmového milovníka! ()

ethos

Cely film som bol v podstate nadseny. Bolo to skvele, nenudilo a bolo uzasne ukazane ako sa vyvijala jeho osobnost, avsak koniec mi to pokazil. Po prve som nepochopil preco nesiel do basy, pod druhe cele to ze on ma byt ako hrdina je chore nebol nic viac ako chory bastard a okrem toho neverim, ze poniecom takom sa clovek len tak vrati k tomu co robil predtym, no ale co uz proste hollywood. ()

Danoboss

Prísne ale spravodlivý - Robert De Niro v roli samozvaného strážcu poriadku. Film skvelý od začiatku po koniec, veľmi originálny príbeh, De Niro ako vždy skvelý, jediná výhrada je voči "dvanásťročnej prostitútke" ktorá mala určite aspoň 17. Mimochodom scéna "To hovoríš somnou? Musíš hovoriť somnou pretože nikto iný tu neni sa objavila aj v prvej sérii South Parku - Weight Gain 4000, keď si Garrison kupoval pušku a hovoril k zrkadlu. ()

Mr.Jackass

Pro mě osobně výborný film o člověku, který již nemůže dále snášet zlo, co se děje uvnitř společnosti,chce nějak revoltovat, ale neví jak a jakým způsobem. Neví co má od života čekat, ale chce udělat NĚCO to něco udělá. Heldání sám sebe uvnitř skažené společnosti, kde se člověk snaží přesvědčit o skaženostii ostatní, kteří si v oné špíně libují...Robert De Niro opět exceluje a překvapuje mě Jodie Foster, které bylo v době natáčení 14 let a relativně odvážné scény na svůj věk... ()

mohamedsfinger

Taxikář je filmem, který kombinuje prvky psychologické kriminálky s dědictvím noir. A to v takové podobě, že je radost ji sledovat a pozorovat herecký koncert De Nira (a taky Jodie Foster), kterak se vyostřuje jeho vyšinutost a znechucení společností. A zrcadlová scéna je už takovou klasikou, že ji znají i ti, kteří film nikdy neviděli. ()

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

09.09.2023

Desátý a podle jeho vlastních slov závěrečný film Quentina Tarantina (Pulp Fiction, Hanebný pancharti) The Movie Critic se začne točit víceméně hned, jak skončí stávky. Tarantino má podle všeho už… (viac)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

Joker dostane vlastní film

Joker dostane vlastní film

23.08.2017

Studio Warner Bros. na Comic-Conu oznámilo 8 nových přírůstků do svého filmového vesmíru. Teď se ale objevily zprávy, že nepůjde o jediné adaptace comicsů od DC, které nás čekají. Warneři totiž… (viac)