Kultový thriller Martina Scorseseho. Travis Bickle je traumatizovaný vojnový veterán, ktorý po návrate z Vietnamu trpí nespavosťou a tak si nájde prácu ako taxikár. Násilie, drogy a prostitúcia, s ktorými sa pri svojej práci stretáva každý deň ho ešte utvrdzujú v presvedčení o všeobecnom úpadku ľudstva. Postupne v ňom naráža odhodlanie k radikálnemu činu... (oficiálny text distribútora)

earthworm

Takhle, za mistrovské dílo bych to neoznačil, nemělo to na mě emociálně takový dopad a "něco" mi tam ještě chybělo. Na druhou stranu úplně chápu, proč to pravidelně obsazuje vysoká místa na různých žebříčcích a proč by někteří řekli, že je to jejich oblíbený film. Hned napoprvé je vidět, že film má velkou hodnotu pro další a další zhlédnutí - a to obrovské množství témat a zákoutí lidského myšlení, kterých se to dotýká, o tom by se dalo diskutovat hodiny...... po zhlédnutí se film ještě trochu rozležel, baví mě o něm přemýšlet. ()

IronDragon

Ohromující psychologické drama a pro mne možná nejlepší film Martina Scorseseho. Sám taxikář Travis byl pro mě již od začátku neuvěřitelně sympatický. Dokonale jsem chápal jak se cítí a jak postupně čím dál víc roste jeho nenávist vůči zkažené společnosti, spolu s jeho rozvíjejícím se depresím a nespavosti. Myslím, že Robert De Niro zde nezapomenutelně zahrál jednu z nejlepších filmových postav všech dob. Pro mě je Travis ten čestný a spravedlivý člověk, který odmítá jen tak nečinně sedět a zhnusen zkaženou spodinou společnosti se vydává zachránit alespoň to poslední z ní, co zachránit lze. (Iris) Úžasná atmosféra, perfektně napsaná i zahraná hlavní role a v neposlední řadě kultovní hudba Bernarda Hermanna dělá z Taxikáře opravdu skvostný kousek, kterému vytknu pouze občasné zbytečné a moc protažené scény. Hodnocení: 98% ()

Trescha

Aaaave Martin!!! Tohle bylo opět pokoukáníčko! Teda nevěřil bych,že může být takový požiteček čučet hoďku a půl na Roberta jak zevluje v taxíku a pozvolna mu začíná hrabat... Finále goood... ()

otecBobby

Viděl jsi Taxikáře? Dříve než jsem mohl kladně odpovědět, vytušil jsem za otázkou legendární film s příchutí čehosi temného, co se dralo na povrch. Studie osamělého válečného veterána na mě zapůsobila, hudba Bernarda Hermanna rovněž. Kultovní film. ()

HMTD

Po pravdě film by ztratil polovinu svého kouzla, nebýt tam poslední scéna v taxíku, a pohled na nástěnku. V době svého uvedení ten film musel lidi šokovat. ()

Brozason

Mrazivý obrázek nočního chodu velkoměsta a portrét psychicky labilního osamělého člověka, který je zhnusen tou špínou, která nejde smít. Marty opět bravurně nastínuje atmosféru špinavých ulic a společně se skvostnou Hermanovou hudbou vytváří opravdu nepříjemné prostředí. Herecký výkon De Nira je vynikající a Travis Bickle se určitě řadí mezi jeho nejlepší charaktery. Dalo by se to nazvat jednoznačnou OneManShow , kdyby ve filmu 12ti letou, pro mě trochu nepochopitelně nazývanou krásnou Iris neztvárnila Jodie Foster,která už takhle mladá ukázala světu, jakou paní herečkou je, nebo spíš bude. Možná na první zhlédnutí pro někoho až moc těžko stravitelné. Přiznávám i já ,po prvním zhlédnutí zůstal trochu zklamán. Ale další zhlédnutí mě naprosto donutilo změnit na tenhle masterpiece názor. A s každým dalším výletem v Travisově taxíku se pevněji utvrzuji,že je to Martyho režijní skvost, herecký koncert DeNira a když to tak shrneme, jeden z nejlepších a nejdůležitějších filmů všech dob. /100%/ ()

bichalmajus

You talkin to me? Krásna ukážka toho najšpinavšieho a najzvratenejsieho New Yorku a spoločenských skupín ako takých, ktoré nie vždy majú k sebe tak ďaleko ako by sa mohlo zdať. Silný zážitok, skvela hudba, úžasný De Niro a 113 minút zbehne ako voda. Skvele. ()

Bogrant

Taxikár je pomaly sa nesúca jazda naprieč špinou nočného veľkomesta s úmyslom hľadania zmyslu života. Je to ten druh filmového odkazu, ktorý sa dá pochopiť, ale len ťažko sa precíti a zostane mnou nedocenení a jeho pravá podstata unikne niekde do neznáma. ()

Atriot

Kdysi jistě nadprůměrné drama, teď už jsem se u toho místy nudil. Inu dnes, po 45 letech se už točí filmy trochu jinak. Vynikající mladý de Niro v hlavní roli. Za zmínku stojí ještě mladičká 14ti letá začínající hvězdička Jodie Foster, která si střihla roli 12ti leté prostitutky a mladý Harvey Keitel, její pasák. ()

Metuje

Nechápu, co na tom všichni vidí, “zajímavých” je na tom tak posledních 30 minut a to ještě dost s nadsázkou. Film je zbytečně dlouhý, skoro nic se v něm neděje, některé dějové linky jsou úplně nevyužité a nadbytečné a pardon, asi jsem moc mladej, ale ta hudba byla příjemná tak v prvních 20 minutách filmu, pak mě už začala pěkně otravovat. Nuda, 2* jen za dobovou zastaralost a DeNira. ()

Bragi66

Filmová sedmdesátková doba z toho ční na všechny strany. Přitom je to ale neuvěřitelně vciťovací kousek, kde Robert De Niro i Jodie Foster hrají jako o Zlatou helmu.  Když si pak přípomeneme to Roberovo filmové mafiánské pokračování, tak je to doslova vizionářské dílo. ()

Zix.

Nechápu moc to dobrý hodnocení filmu. Za mě to je spíš nuda. Film je zbytečně dlouhý a protahovaný a přitom je příběh celkem o ničem. Jediný co mě zaujalo a stálo za řeč, tak je atmosféra horších ulic New Yorku té doby. ()

Kikinn_

Tenhle film je hodně zajímavý ,ale já prostě nejsem na starý filmy a proto jsem dal 3 hvězdy. Film se točí kolem jedné postavy(Travis) která chce vyčistit město od všech lidí co špinilo město kde žil a tak chce zabít člověka co chce být starou. Nepovedlo se to a tím pádem místo toho jde osvobodit mladou prostitutku a protáhne se to spomalenímy záběry a spoustou střihů které byly na mou trpělivost dost. Jinak se my film líbil s geniálním soundtrackem který se táhl celým filmem ale nevadilo mi to. 6,5/10 ()

coulismoulis

Z toho, ze mi jako nejzajimavejsi vec na tomhle filmu prislo vzezreni H. Keitela, ktery jako by vypadl z castingu do Hair, se asi da usoudit, ze to nebude muj soudek kavy. Dobre, jde o zpracovani vietnamskeho traumatu a neschopnosti zaradit se pote do spolecnosti, ale uprimne jsem tam o to ani zadnou snahu ze strany De Nirovy postavy nevidela. ()

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

09.09.2023

Desátý a podle jeho vlastních slov závěrečný film Quentina Tarantina (Pulp Fiction, Hanebný pancharti) The Movie Critic se začne točit víceméně hned, jak skončí stávky. Tarantino má podle všeho už… (viac)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

Joker dostane vlastní film

Joker dostane vlastní film

23.08.2017

Studio Warner Bros. na Comic-Conu oznámilo 8 nových přírůstků do svého filmového vesmíru. Teď se ale objevily zprávy, že nepůjde o jediné adaptace comicsů od DC, které nás čekají. Warneři totiž… (viac)