Kultový thriller Martina Scorseseho. Travis Bickle je traumatizovaný vojnový veterán, ktorý po návrate z Vietnamu trpí nespavosťou a tak si nájde prácu ako taxikár. Násilie, drogy a prostitúcia, s ktorými sa pri svojej práci stretáva každý deň ho ešte utvrdzujú v presvedčení o všeobecnom úpadku ľudstva. Postupne v ňom naráža odhodlanie k radikálnemu činu... (oficiálny text distribútora)

kolodej1

Scorsese prokázal už tehdy svůj talent, který zůročil hlavně později. Tohle ale rozhodně není zdaleka dílo bez chyb a nahoru ho táhne především herecký výkon De Nira. Jinak je tu ovšem dost pasáží, kdy si člověk klidně mohl odběhnout uvařit si kafe a o nic by mezitím nepřišel. Filmu by tedy dost prospělo, kdyby byl prostříhán a zmizely tak některé dost nudné pasáže. Taky by nebylo na škodu dodat do filmu více emocí, takhle to vypadá příliš chladně a odtažitě, takže tak trochu pořád při sledování cítím, že je to jen film, dostatečně mě to nevtáhne. Ale za vidění to stojí, už kvůli mladému de Nirovi, jehož myšlenkový přerod byl dobře znázorněn. 70% ()

Kristik

Úžasná atmosféra New Yorku sedemdesiatych rokoch a aj podanie samotára, ktorý už čakal na dážď príliš dlho a rozhodne sa zobrať "spravodlivosť" do vlastných rúk. Utápanie , Travisová nechuť zo spoločnosti a jeho pomalá cesta k šialentstvu. Nezabudnuteľné scény, hlášky (How’s everything in the pimp business? You talkin’ to me?), soundtrack- ktorý spolu s Martinovým talentom vytvorili asi najlepšiu opening scénu v histórii. Skvelý De Niro pred a Scorsese za kamerou, k tomu pridajme ešte mladučkú Jodie Foster a nie zas tak mladého Harveyho a o prvotriedne herecké výkony nie je núdzu. Pre mňa vrchol Scorseseho a jeden z najlepších filmov De Nira. ()

zigy

Psychologické drama, kde jsem sympaťákovi Nirovi hrozně fandil, hlavně když bojoval o svou lásku, ale když s tím neuspěl (možná i díky originálnímu nápadu pozvat jí na první rande do pornokina), stal se z něj magor, propadl depresi a to už pak nebylo ono a konec už je úplně divný....takže nakonec průměr, a opět nechápu, co lidi na tomhle rejžovi viděj.... ()

987Castiel

Človek sa zrejme musí občas cítiť rovnako ako Travis, aby plne ocenil tento príbeh. U mňa empatia fungovala a užil som si túto štúdiu charakteru a utrápenej mysle z pohľadu prvej osoby. Kombinácia mien od režiséra, hercov až po hudbu je zárukou kvality. Najvýstižnejšie hlášky: "Loneliness has followed me my whole life, everywhere. In bars, in cars, sidewalks, stores, everywhere. There's no escape. I'm God's lonely man." "All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets." "Listen, you fuckers, you screwheads. Here is a man who would not take it anymore. A man who stood up against the scum, the cunts, the dogs, the filth, the shit. Here is a man who stood up." ()

jpacuta

Syrový New York, charizmatický De Niro a všechna špína světa ve dvou hodinách. Z drastického finále jsem měl trochu pachuť v ústech a připomnělo mi to Drive s Goslingem. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale znovu se na to jen tak nekouknu. Je to fakt psychologická pecka. ()

Winster

Temný opravdu temný New York. Na člověka z toho filmu padá taková tíseň, která se během filmu stupňuje. Ať už je to těmi temnými ulicemi, nebo lidmi kteří se kolem taxíku míhají...ale je to tak. Film je genialní ztvárnění post-Vietnamské doby zasazen do depresivního prostředí nočního velkoměsta se vší špínou, která v noci vylézá na světlo. Postava Travise Bickleho se během filmu velmi mění a propadá se stále do ještě vetší samoty... ()

buchannon

Po Lovci jelenů další totálně nadhodnocený film. I když Lovec jelenů je daleko horší než tento a ... no radši nebudu sprostej. Kdosi zde napsal, že tento film nedokáže ocenit ve svých pětadvaceti, já píšu, že "kvality" tohoto snímku neocením ani v 80. ()

vandamator

Nemám slov, od dokonalé režie až po božského Robert De Nira nemá tento snímek absolutně žádnou vadu. Zde se láme chléb od filmových amatérů a kritiků. Jednoznačně za plný počet bodů a kdo nesouhlasí budiž tupče. ()

MadyDollar

Výborná postava, perfektně zahraná a fakt krásně zobrazený hnus (tehdejšího) New Yorku. I přesto jsem od toho očekával asi moc velkou pecku. Pro mě byl ten film hrozně natahanej a nezáživnej. ()

hony23

Špína a ppnurost nočního města přivádějí taxikáře v podání De Nira do depresí, které se rozhodne řešit koupí zbraní. Spíše artový film, nemělo to ani akci, ani spád a chvílema to i nudilo. ()

Cvachetka

Scorseseho i De Nira mám rád, ale tohle je pro mě silně přeceňovaný film. Nechápu tak vysoké hodnocení. V podstatě se ve filmu stane úplné hovno. Omlouvám se za ten výraz, ale natahovat takové nic do 2h je blbost. Nechapu obdiv Harvey, vždyť tam byl sotva pár minut a nic extra nepředvedl. Kdyby to nebyl známy herec, tak by nikdo ani necekl. To same Cybill. Nepůjdu na vyšši hodnocení kvůli ostatním...natahovaná nuda. Jednou mi to stačilo, 55%. ()

Birter

Myslím, že u filmů jako je tento je vždycky lepší dokázat se ztotožnit s hlavní postavou, což je jedna z věcí, kterou pro mě Taxikář nedokázal naplnit. Travis Bickle, přiznejme si, není zrovna nejchytřejší a nejkomplexnější postava. Jeho vývoj ve filmu je víceméně předvídatelný a jednoduchý. Kvůli čemuž je film logicky méně zajímavý a o to více patří Martinu Scorsesemu úcta, že i jej dokázal ukázat bez nudy a v kvalitním filmu. ''Hlavní'' zápletka přijde v podstatě až na konci snímku, ačkoliv se v Taxikáři mnohdy vykytují scény, mnohokrát záživnější a napínavější (ačkoliv to tedy není thriller) než právě tato (např geniální cameo samotného režiséra). Preferoval bych tedy Scorseseho mladší film s lehce podobnou tématikou (a rovněž s Schraderovým scénářem) Bringing Out the Dead. ()

panki9922

Ak v tomto snímku Scorsese najlepšie zachytil úpadok v uliciach mesta, špinavosť a pod. veci, tak som sa asi pozeral na iný film. Ja som videl akurát mladého De Nira, ktorý má dosť silnú depresiu a tak trochu mu preskakuje už od začiatku filmu. Nie však z prehnilej spoločnosti ale z osamelosti, z nudy a z prepracovanosti. Možno pred rokmi mal tento snímok potrebnú silu ale po dnešnej projekcii, mám skôr dojem, že Taxi Driver je film o psychicky chorom taxikárovi ktorému to nakoniec ešte aj prejde...Výkon mladučkej Jodie Foster je ohromujúco sebavedomý. Existuje mnoho rádovo lepších filmov natočených na túto tému, aj z dielne neskoršej tvorby pána Scorseseho. ()

kolly13

Nadprůměrný snímek, jemuž čas na kvalitě neubral. Pomalejší tempo nahrazuje závěr a De Niro, jemuž zdatně sekundují Forster a Shepherd. ()

Syndrom

Vítejte v moderním světě. Přirozené ztotožnění nad ideou, jakkoli je síla filmu strhávající a nemusí korespondovat s osamělou realitou mladého, život hledajícího muže. S mym korespondovala. V 19 jsem jezdil po Praze sem tam tramvají a poslouchal stále dokola Hermannův soundtrack. Inovátorská kamera (introperspektiva hlavní postavy) a brutální gore etuda na závěr. Záběr po záběru je to uchvacující a díky nemožnému De Nirovi nesnesitelně prožité. Opravdově existenciální. Asi jediný film, který svou románovou hloubku jen nesimuluje pro scénář. ()

Felix22

Špinavé ulice, hnus a bída a rozklad. A do toho Robert De Niro jako Travis Bickle, samotář frustrovaný životem křižující ulice nočního New Yorku ve svém taxíku. Tady se musí něco stát. ()

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

09.09.2023

Desátý a podle jeho vlastních slov závěrečný film Quentina Tarantina (Pulp Fiction, Hanebný pancharti) The Movie Critic se začne točit víceméně hned, jak skončí stávky. Tarantino má podle všeho už… (viac)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

Joker dostane vlastní film

Joker dostane vlastní film

23.08.2017

Studio Warner Bros. na Comic-Conu oznámilo 8 nových přírůstků do svého filmového vesmíru. Teď se ale objevily zprávy, že nepůjde o jediné adaptace comicsů od DC, které nás čekají. Warneři totiž… (viac)