Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Baroque

dosť dlho som odkladal tento film. myslím, že keby som ho nevidel, o nič by som neprišiel. je to iba ďalší z rady snímkov, kde idú UN spasiť svet systémom "HURÁ!" (grcať sa mi z toho chcelo), všetko bolo čierno-biele, ako je to naozaj v dnešnej dobe, jedni to dodrbali, druhí im išli zachrániť gule... plno prachu, prd rozoznať, dobrí herci sa nemali čas vyhrať. normálne som somálcom držal palce, a vôbec by mi nevadilo, ani v realite, keby našich násilných spasiteľov skosili do jedného. sofistikovaná strata času. hans zimmer, bez jeho hudobného vzdelania, bude tuším robiť aj hymnu pre hnačku. to vysoké hodnotenie nechápem. sú aj nízko rozpočtové filmy, ktoré povedia viac a ucelenejšie. ak je toto dráma, tak akurát dopozerať. sorry. ()

Mysterix

Black Hawk Down je zralý na 6 hvězd, toto není jen film, ale nadřazenost svého žánru. Od čtvrtého shlédnutí se objevují další a další perfektní detaily, které divák nemá nárok od prvního skouknutí pobrat! Má to jednu podmínku, nepouštět si to v CZ dab. a už vůbec ne na nějaké tv, ale pěkně na zdi s min. úhlopříčkou 2m. ()

Trescha

"NENECHÁME TAM NIKOHO!!" Ridley Scott přetavil klasickou army verbovačku na umělecké dílo a zároveň ukázal hrůzy války jako takové. Žádní hrdinové,žádní vítězové. Naivní představa mladých klučinů o hrdinném boji za vlast a vůni vavřínů bere za své hned při první akci. Realita v ulicích Mogadišu dostává tvrdost mlatu. To vše v Ridleyho skvostném balení. ()

Kivis

Viděl jsem po mnoha a mnoha letech v ne zrovna vysoké kvalitě a i tak Černý jestřáb funguje. Tím chci jen podtrhnout, jak je tento film výjimečný a že nestojí jen na dokonalém technickém zpracování. Černý jestřáb sestřelen patří k nejlepším filmům z válečného prostředí a vůbec nestárne. Už reálná předloha má sílu a tento ansámbl z ní vyždímal maximum. Především kamera v kombinaci s hudbou je od prvních momentů dechberoucí. ()

Mistr119

Tak přesně zde třeba nechápu vysoké postavení v žebříčku... Film je slušně zpracovaný, místy až morbidní scény vtahujou do skutečné atmosféry války, o to víc potom hřeje u srdce, že západní lidé se pro své lidi vracejí a nenechávají je tam, ale uniká mi základní otázka, u které jsem doufal, že film bude hledat odpověď.... proč tam ti Američani teda vůbec lezli, když to nebyla jejich válka?? ()

matous20063

Film od kterého neodtrhnete oči aneb neustálá dávka akce. Filmů tohoto typu je spousta a není se divit. Páč vojenské filmy založené na skutečných událostech s hvězdným obsazením jsou prostě super. Dokázali jste se vžít do rolí a do situace kdy vám kamarádi umíraj před očima a čekáte na pomoc která přijede bůh ví kdy. + Taková menší armádní přehlídka. 90% ()

futislav

Skvěle natočené, jen se jako u všech podobných filmů vnucuje myšlenka, cože je to vlastně ta "mírová operace" a jak by asi vypadala ta válečná. Atomovka ? Jak má nějaká chudá země tu smůlu, že oplývá nerostným bohatstvím či výhodnou geografickou polohou, hned je tam rozšťourána ustálená hladina kýmsi zvenčí a následně vykonána "mírová operace" či vývoz demokratických hodnot. A mají je tam jako veš v kožichu další dekádu, přičemž jsou s dosazenými vládci sepsány jednoznačně výhodné smlouvy na export toho jejich bohatství za hubičku. A vvvo tom je celá zahraniční politika Ameriky. ()

Sa.sa

Již kultovní klasika akčních filmů... Rozhodně stojí za zhlédnutí... Jinak pěkně dostali Amíci na prdel...! To se musí nechat na partu vychrtlíků... :))) Nebýt podpory vrtulníků tak by z toho neskutečný masakr, takto jen tragická "přestřelka", ze které se bohužel nikdo nepoučil do dalších válek a misí... Mogadišská míle ano toto přesně vystihuje tuto zpackanou operaci, která naprosto nic nepřinesla... ()

Feacher

Pod názvem tohoto filmu jsem si dlouhou dobu představoval úplně něco jiného a po přečtení popisu jsem si i nadále představoval něco úplně odlišného. Neustálá akce, film absolutně nenechá člověka vydechnout, občas jsem se i já cítil jako uprostřed děje a to je velké umění, které filmaři na plátně předvedli. Pomalu ani na to, co mi lezlo po ruce, jsem se nemohl podívat abych o něco nepřišel. Naprosto skvělé! ()

Metuje

Dobrá reklama na americkou armádu a antireklama na jakoukoliv válku. To je jediný účel tohoto filmu, bez pocty padlým by to bylo těžce průměrný a nezajímavý béčko. ()

jerrik7

Před shlédnutím většiny filmů si na CSFD nejdříve přečtu komentáře s 5* a rovněž komentáře "odpad". Potom se rozhodnu, zda film za to stojí. U Black Hawk Down se mi podle nadšeného hodnocení 5* zdálo, že jde o tupou střílečku a přiklonil jsem se ke skupině "odpad". Přesto mi to nedalo a na film jsem se podíval. Docela se mi líbil. Mám obavy, že obě skupiny, 5* i "odpad" nepochopili, že se jedná o hraný dokument podle skutečné události, že film má slušný scénář i děj. Nesnáším tupé střílečky, ale tady šlo spíš o vykreslení hrůz války a o realitu. Do jaké míry byl film ovlivněn americkou mentalitou nedovedu posoudit. Zdá se mi, že moc ne. ()

tester

Tak tohle je vynikající příklad toho, jak by měl vypadat válečný film. Jen by neškodilo zkrátit bojové scény a přidat trochu děje. ()

BONOBON

Velmi dobře natočený, ale obsahově mizerný film.. když pominu scénář, nejvíc mi vadí, že Scott prezentuje Somálce jako krvelačné bestie vhodné akorát tak na odstřel.. ukazuje tak válku pouze z jedné strany a chybí mu nadhled.. a akční scény jsou sice úžasné, ale brzy začnou přece jenom nudit.. ()

smoky

Výborne natoceny valecny film o neprilis znamem konfliktu v Somaleskem Mogadishu. Realistická kamera, dobra hudba, skvele natoceno, dal bych za 5*, nebyt toho pathosu: ('reknete rodicum ze jsem statecne bojoval') ()

Breaker

Realističnost, syrovost, strach, chtíč i oddanost, atd. atd. ...ale celé to je vystřížené z ještě většího celku, jedna událost tvoří jeden film. Jen Harnett a Bana podali obdivuhodný výkon. ()

turtles_33

Absolutní válečný nářez, skvělá kamera i efekty...Pohlcující atmosféra...Kdo by byl řekl, že tohle napíšu o filmu pojednávajícím o mírové operaci kdesi ve vyhladovělém Mogadišu... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)