Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Spike23

Stačí vyrůst z toho, že to je celé o nadávkách a vulgaritě a hned z toho máte jeden z nejvíc naučných seriálů o společnosti v USA a jejím téměř 20 letém vývoji, kde se dozvíte o věcech tak, jak doopravdy jsou, například záhadu vzniku epizod Family Guy, přes fakt, že Kanye West je gay fish, po pravdivé vysvětlení scientologie a odhalení, že Tom Cruise je kokot. Jediný seriál, na který mi nevadí podívat se kdykoliv znovu. ()

Zagros

Na střední jsem seriál Městečko South Park občas sledoval a stal se pro mě protiváhou k artovým filmům všeho druhu. Díky svému tahu na bránu, kdy nenechal na nikom a ničem niť suchou a díky sprostému a často nechutnému humoru, to byla protiváha dokonalá. Sice se pro mě nikdy nestal kultem, ale je fajn, že podobné věci vznikají. Jsem rád, že funguje i po mnoha letech. V dnešní korektní době je ho potřeba ještě více než jindy. Sice jsem jej v posledních letech neviděl, ale hádám, že korektní tvůrci moc nebudou a to je dobře. ()

Hanys_

Kultovní seriál, ke kterému jsem si hledal cestu docela těžko. Kdysi mě to moc nebralo - viděl jsem pár dílů a nijak mě to neoslovilo. Ovšem po několika letech byla situace jiná :) tenhle seriál zbožňuju. A je to jediný seriál. u kterého se nestydím říct, že český dabing je zde mnohem lepší než originál. 85% ()

czShadoW

Jakožto jeden z lidí, kteří stojí za největším českým webem o South Parku v Česku, jsem dostal potřebu se taky vyjádřit. Z příspěvků některých, co dali South Parku nízké hodnocení, vyznívá, jako by South Park byl postaven pouze na fekálním humoru a sprostých slovech. O prvních dílech, které se začaly vysílat v roce 1997 (to už je opravdu tak dávno?), by se to s jistou mírou ignoranství říct dalo. Tvůrci se snažili šokovat, bořit zavedená dogmata a překonávat hranice toho, co si mohou v televizi dovolit. U nás to navíc bylo umocněno českým dabingem, který byl, ehm, no... tak trochu jiný než originál. Překladatel Ivan Němeček si občas přidal sprosté slovo tam, kde původně nebylo, nebo některé věci přeložil dle své představivosti. Není se čemu divit, že když byl u nás South Park vysílán, část české veřejnosti pobouřil. Ačkoliv je tento seriál kreslený, není určen pro děti, což si v té době nějaká magistra Králová neuvědomila a založila jakýsi spolek proti vysílání South Parku. Časem se však seriál ustálil a tvůrci se víc zaměřili na reagování na aktuální události a na satiru soudobé společnosti. Přesto však South Park neztratil na vtipnosti a díky tomu, že se autoři snaží vždycky přinášet něco nového, je stále ještě sledovatelný. Tajně doufám, že neskončí jenom u sedmnácti sezón a že si budeme užívat tvořivosti Treye a Matta ještě hodně dlouho... Takže zbývá poučení pro některé kritiky: podívejte se na některý z aktuálních dílů a podle toho hodnoťte. A prosím, přestaňte už vytahovat tu omšelou hlášku o zabíjení kluka v oranžové kombinéze s kapucí, Kenny už od epizody z roku 2001 (!) Kennyho smrt umírá jenom výjimečně. ()

DocBrown

Úroveň sice postupně klesá (klesá důraz na ústřední čtyři hrdiny a jejich "dětský" pohled na svět, naopak se snaží občas šokovat za každou cenu), ale i v nových seriích se objeví občas nějaký geniální díl. Posledně mě totálně odrovnalo třeba Pinewood derby. ()

Arach.No

Tleskám a klaním se!Aby takhle amatérský vypadající seriál udělal doslova díru do světa, to se hned tak nestává.Znám pár lidí, kteří se na to dívali jenom proto, že je to sprostý, ale musím říct, že hodně epizod tohoto seriálu není moc sprostých.I když některé díly jsou co do sprosťáren a nechuťáren opravdovou lahůdkou.Cartman ve mě bude navždy alespoň z části žít :) A myslím, že hlášku "Zabili Kennyho!" "Parchanti!" zná asi každý, bez rozdílu věku.Takhle se mají točit animáče pro dospělé.Hned by bylo na světě veseleji.I když každý přece ví, že Satan přece není tak špatný, je jen moc smutný z toho, že ho Saddám Husajn využívá :) (já vím, to je z filmu, ale co se dá dělat).Opravdu Satan nechce vládu nad zemí, chce jen naše prachy aby si mohl žít jako král!No řekněte sami, nezaslouží si tvůrci pochvalu už za citlivého, chamtivého Satana, který víc než po vraždách touží po lásce? Já myslím že určitě ano. ()

Callas

9/10 Není to úplně můj šálek kávy, ale uznávám tento podařený seriál jako velmi originální a vtipnou satiru. Po 13. a 14. sérii upravuji hodnocení, už mě taky dostali :) ()

wosho

Za ubohou animací a hromady vulgarit se schovává výjimečný seriál plný společenské satiry, rodinných hodnot a kritiky společnosti. Stone i Parker naštěstí pochopili, že drzost a drsnost bez něčeho obsahově významějšího je nefunkční. A to je fakt. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)