Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Shakeus

Trapné a jednoduché, plus navíc: stále dokola. U každého dílu co jsem viděl (cca 5) jsem se tak jednou pousmál. Kdyby tento seriál neexistoval, nic by se nestalo. Naprosto mi uniká, jak někdy někdo mohl srovnávat MSP a Simpsonovi. To je asi jak srovnávat Pearl Harbor a vojína Ryana. ()

Mazlik4

5* za vytloukání klínu klínem! 5* za to, že účel světí prostředky! 5* za všechny ochránce mravní integrity, které tento skvost pobuřuje! 5* za geniální animaci! 5* za napravování společenských křivd! 5* za všechny nové nadávky, které jsem pak sám začal používat! 5* za parodování snad úplně každého filmu, herce, režiséra, muzikanta, ... , který si to zaslouží! 5* za jedinečný styl humoru! 5* za to, že vulgární neví vždy vulgární! 5* za každý výbuch smíchu! 5* ze to, že se nezastaví před ničím! 5* za seriál, který má koule!!! ()

Paity

South Park je obhroublý, primitivní a někdy i nevtipný. Přesto ho máme rádi. Ano, asi je pro mladší generaci, než je dvojnásobný otec, ale přesto byl jeho humor až na takové hraně, že už přepadával, přesto tvůrci ještě šlápnuli na plyn a za to jsme je pravděpodobně milovali. ()

Rapikk

Je taková škoda, že lidi si pamatují South Park většinou jen kvůli hrubému jazyku. Vždyť o tom to ale vůbec není! South Park je hlavně o satiře současné společnosti. Parker a Stone si berou na paškál cokoliv a kohokoliv - popové hvězdy, herce, politiky, filmy, mýtické postavy a samozřejmě stvoření jménem Barbara Streisand. Navíc se mi líbí, že tento seriál je o tom, kdo koho dokáže přechytračit. To je přesný opak většiny obdobných animáků. A proto si South Park nezaslouží nic jiného než hodnocení 5/5. ()

LittleMonste odpad!

Jeden z mála seriálů, které mi jsou proti srsti. Snažím se mu vyhýbat obloukem, ale pár dílů jsem viděl....dílů absolutně o ničem a ani vtipné to není. Vrchol nevkusu (0%) ()

SpaceOdyseus

South Park prozil za ty leta uzasnou transformaci z floutkovsky sprosteho ale stale vtipneho serialu k stale prisprostle ale brutalne trefne satire, ktera zaroven neztratila specificky smysl pro humor. Co se deje ale v 19. rade je neskutecne. Spolecenska satira postoupila na dalsi level a do hoven, ke kterym se ostatni boji byt jen cuchnout, South Park skace obema rovnyma nohama. Jen prikyvuji, tleskam a horce se smeji. ()

Eamby

Čím jsem starší, tím barvitěji a jasněji vidím poselství seriálu. Velmi mne vadilo, jak vulgárně je zde popsána dnešní společnost... ale přeci jen, když se nad tím člověk lépe zamyslí, pochopí, že je to celé jen fraška. Forma seriálu sama o sobě je kontrastem dnešní společnosti, ve které vulgarita pulsuje každým dnem lidského bytí. ()

defagoo

Slovo, které nejlepé vystihuje SP je "trefný". Mimo jiné je taky ale proklatě vtipný, překvapující a oroginální. A nebojí se skoro ničeho, což je v současnosti, zvláště v US, raritka. ()

asanakis

Viděl jsem všechny série a přijde mi, že South Park svým věkem zraje jako víno a to co autoři dokáží pořád vymýšlet mě nepřestává udivovat. ()

dormouse

Přestože nemám ráda fekální humor, seriály jako fenomen a upřednostňuji evropské hlubokomyslné záležitosti, ze South Parku jsem byla odvázaná nekolik let (velmi odvázaná), dokonce jsem i na svá stará kolena zakoupila tričko. Vida, i intelektuál si zde přijde na své. ()

MadChick

Nevím jak je to možné, ale zdá se mi, že South Park je každou další serií minimálně stejně dobrý, ale spíše ještě lepší než dříve. Postupně se začaly probírat problémy, které trápí dnešní USA, případně i celý svět. Jistě pro někoho je to jen oplztlá a sprostá parta fakanů, ale je to zatracená sranda, obzvlášť když si můžete všechny díly zkouknout na oficiálních stránkách www.southparkstudios.com . ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)