Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

borec999

Keď sa Shyamalanovi zadarí, tak výsledkom je obvykle výborný triler. Znamenia v jeho tvorbe radím ako 3. najlepší počin (po 6. zmysle a Split), ktorý stojí na:  zaujímavom spracovaní tématiky mimozemšťanov, kvalitne hrajúcich hercoch (jediný Joaquin Phoenix mi sem akosi nepasoval ale inak všetci ostatní hrajú prirodzene a uveriteľne- dokonca aj detskí herci), ale hlavne: výbornej atmosfére mysteriózna, ktorá sa ťahá filmom od začiatku až do konca, pričom sa postupne a pomaly stupňuje. Ak by bol záver o čosi lepší (odvážnejší) možno by som zvážil i piatu hviezdu... PS: aj keď Znamenia nie sú horor, tak predsa len jednu ľakačku Shyamalan do filmu prepašoval a tá teda... stojí za to. 80% ()

Fish

Výborné napínavé sci-fi až do poslední chvíle.Scéna z narozeninové oslavy byla opravdu působivá.Podstatně horší byla poslední scéna,kde byl vidět mimozemšťan celý.Film hned ztratil mírně hororovou atmosféru.Jinak také výborná hudba Jamese Newtona Howarda.A skvělá kamera. ()

Lučo

No co napisat... Shyamalan natocil dalsi genialny film, ktory sice nema tak sokujucu pointu ako Siesty Zmysel a Vyvoleny, ale aj tak je skvela a donuti divaka trochu popremyslat. Vsetko vo filme pracuje vinikajuco ako celok - vyborna rezisersky a kameramansky vytvarana gradujuca atmosfera podfarbena hudbou ala Psycho, perfektny scenar kde nieje nic polopatisticky vykladane a dost sa na tom podobaju aj herecke vykony. Gibsona bars ako herca nemam rad ale tu hra reverenda vynikajuco, Phoenix jeho brata takisto a herecky vykon deti je jedna basen. Chlapec hra odhodlane aj vystrasene a dievca vystrasene a zlato. Skratka film sa mi velmi pacil a trosku nechapem preco ma take male hodnotenia a preco nieje v prvej 200-ke ale co uz kazdy clovek ma svoj vlastny nazor a nepodari sa mi ho zmenit asi ani baseballkou :-) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...je mi líto, ale tohle byla opravdu hrozná blbost...Ze začátku to vypadalo velmi slibně, ovšem po první půlhodině to začalo jít z kopce. Hloupoučké dialogy, děti hodňoušké a dokonalé, jak z crkrkandlu (ó jak jiní jsou ti správní parchanti, bez špetky úcty k otci, z pozdější Spilbergovy Války světů), děj plný klišé a bohužel nakonec i ty dost slabé herecké výkony...Celkově nuda k ukousání...no a ten konec - stupidnějšího mimoše snad už udělat nemohli... ()

misstake

Příběh jako z pera desetiletého klučiny nebo mimozemšťani jako z filmu Eda Wooda. Po třetím shlédnutí jsem dospěl k tomu, že Znamení je pro mě nej filmem Shyamalana. Narozdíl od Šestého smyslu funguje víckrát. Taky nezapomenu na to mrazení, když jsem ho viděl poprvé. A na jednu z nejděsivějších scén - když se emzák objeví na záběrech z narozeninové oslavy. ()

klúčik

Keď som čítal recenzie na tento film v Cineme , tak som si pomyslel " Znova nejaká americká blbosť". No po zhliadnutí filmu som bol nadšený. Film ma držal v napätí, pripomenulo mi to filmy iného klasika napätia ( Psycho ). Áno film sa mi moc páčil a to aj keď som ho videl opakovane. Vyzdvihujem výkon J.Phoenixa. 95%. ()

bari68

Po vynikajúcom thrillere Šestý smysl nám talentovaný režisér Shyamalan prináša ďaľší z napínavých filmov, teraz o mimozemských civilizáciách. Na rozdiel od Spielbergovho Války svetov nám tento film prináša menej akcie , ale zato viacej budovanej atmosféry. Dlho som sa rozhodoval medzi 4 a 5*, no nakoniec, dávam 4* a 80% ()

Mr.Floyd

Málokedy sa mi stane, že by som sa nejak extrémne do filmov vciťoval, plakal pri nich, nadával alebo nebodaj prestal vnímať realitu. Musím sa priznať, že počas sledovania tohto filmu som v niektorých momentoch takmer nedýchal. Pán Shyamalan je skvelý a jednoznačne výnimočný režisér. To je zrejme spôsobené tým, že nevyrastal v bežnom americkom prostredí ovplyvnenom popkultúrou ako väčšina režisérov, ale niekde v Indii. Preto je jeho vnímanie skutočnosti, metóda natáčania, vykreslovanie príbehu či udržiavanie napätej atmosféry veľmi typické a rozpoznateľné. Väčšina napätých či akčných scén filmov tohto druhu spočíva vo vyvražďovaní ľudskej rasy mimozemšťanmi a potom zasa mimozemšťanov ľuďmi, ktorí dokazujú až heroické schopnosti a pomáha im vždy akási šťastná zhoda náhod. Ale tu? Ani náhodou, jadrom deja je farmárska americká rodinka plná svojich vlastných problémov a traum. To ča sa okolo nich deje vnímajú ako obyčajní občania a preto film pôsobí veľmi vierohodným dojmom. Žiadne zázračné americké letectvo, pohotová národná garda či duchaplný americký prezident im na pomoc nepríde a musia situáciu riešiť sami. Možno je takto pojatých sci-fi snímkov viac a preto Znamenia netreba považovať za nadmieru originálne, ale v rámci masovej hollywoodskej kino produkcie pôsobí toto dielo výrazným dojmom. Z kina odchádzate plný myšlienok a úvah o tom, čo by ste asi robili vy namiesto toho Mela Gibsona. Nie je výnimočné, že si aj po dlhšom čase pamätáte názov filmu či obsadenie, ale to, že vo vás zachová určitý druh emócí a strachu. ()

BluT

Nevím proč, ale nějak jsem se u toho nedokázal bavit, bát, ani se těšit na to co bude dál. Znamení mě prostě nedostala. ()

rozbris

Tak tohle snad ani nestojí za nějaký rozvinutý a obsáhle velký komentář jen ve stručnosti - skvělé herecké výkony, skvělé....všechno = 5* ()

killjezor

Tenhle film má naproto výborně vybudovanou atmosféru od prvního záběru až do finále, která člověka drží přikurtovaného u obrazovky. Konec trošku zahapruje, ale ve své podstatě je správný a film končí tak, jak má. Je to prostě o znameních a jak je je člověk ochotný příjmout. ()

keoma26

Vadí mi osobně celé to "ideologické" vyznění filmu (v jehož světle se nedivím, že hlavní roli ztvárnil fanatický křesťan Gibson). Film svou pointou jasně sugeruje myšlenku (možná správnou, ovšem to nerozhodne nikdo z nás,i když pro mě v jádru nesympatickou, pro jiného naopak uklidňující a tišící), že vše, co se v životě stane je předurčeno, má svůj vnitřní smysl, který neznáme, ale který v pravý čas nalezneme, že životní osud je řízený logikou, kterou lze zpětně pochopit, ospravedlnit a zdůvodnit ... Tento myšlenkový vzorec nepřipouští existenci náhody, je fatalistický, i když přirozeně lidský. S tím vším souhlasím jen potud, pokud to někdo netvrdí jako objektivní fakt, ale jako subjektivní konstrukci, jako vědomou nebo nevědomou hru myšlení, kterou sami v sobě hrajeme, abychom pomocí různých znamení a jejich výkladů stvořili svůj vlastní osobitý příběh - ten však nikdy není uzavřený (ani po smrti) . Připadá mi, že Shyamalan v tomto případě nedává moc prostoru na jakékoli relativizování a předvádí svět, včetně jeho "vyvolených", jako naprogramovaný stroj, kde má sebevětší lidská tragédie i sebemenší hnutí mysli jednou pro vždy dané místo a význam... Pro mě mnohem zajímavější východisko představuje Shyamalanův zatím poslední, tolik kritizovaný počin - ten definitivní vysvětlení nedává a právě proto možná i tak irituje. ()

Rudinsky

Mám rád filmy, ktoré sypú za golier ľad, šokujú a pohrávajú sa s divákom ako mačka s myšou. Napäťový gorefest, ktorý však neútočí jednosmerne, ale poriadným striedavým prúdom(vo filme zažijete viacero šokov). Kult so všetkým, čo ku kultu patrí ()

Jane18CZ

Atmosférický film, který všechny "strašidelné horory" strká do kapsy. Kam se hrabou ty béčkové horory, oproti tomuhle filmu - skvělá hudba, příběh - působí to realisticky. Já se nebojím u žádného hororu, ale u tohodle filmu mi bušilo srdce :-) ()

RockChick

Ale ne... Tohle mi nedělejte. Ještě nikdy mě udělení tří hvězdiček tolik nemrzelo. Tak krásný začátek, a tak pitomý konec! Ještě deset minut před koncem jsem neustále já naivní čekala, kdy se to už konečně rozjede. Kdy už konečně dům napadne spousta ufonů. Kdy pak hlavní hrdinové utečou ven, kde bude hotová apokalypsa..., nebo něco jiného, nevím. Cokoliv, kromě toho, jak film skončil ve skutečnosti. A ta záverečná "pointa", ta mi jako měla předat nějaké duchovní poselství, nebo co, sakra?! Po tolik slibném začátku nabitém skvělými dialogy, bravurními hereckými výkony ( i když teda asi nikdy nepochopím, proč děti v amerických filmech jsou vždy tak inteligentní...) a napětím, je závěr vyložené rozčarování a naštvání, a jestliže mám hodnotit film jako celek, nemůžu jít o hvězdičku výš, pokud chci mít čisté svědomí. Škoda... Příště by to snad chtělo vyměnit scénáristu. ()

see_sawandrew

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů desetiletí. Těžce nestíhající Gibson v podobě nejklišoidnějšího Otce, mimozemšťané, kteří se bojí vody, ale přiletí na planetu, kde voda tvoří dvě třetiny povrchu. A samozřejmě pohádkový závěr. 20% Návod na zabití mimožemšťana: Nejdříve polít pivem Duff, a pak dorazit tvrdým úderem baseballové pálky. ()

Wally

Tento film zdobí hlavně skvěle vygradovaná atmosféra a napětí, což je ale asi tak vše a víc než na 3* to opravdu nebylo. ()

-Dawe-

Výborná atmosféra, hudba a především herecký výkon Mela Gibsna. Shyamalan má tentokrát významější roli než ve svých ostatních filmech. Toto je asi nejdůvěryhodnější film o U.F.O, který kdy vznikl a jeden z mála filmů, u kterého jsem měl husí kůži už při úvodních titulcích. 100% ()

YoZo8

Od 80 percentného filmu čakám oveľa, oveľa viac. Keby som vedel, že sa film zavŕši tak, že Phoenix pálkou rozmláti mimozemšťanovi papuľu a poleje ho vodou, tak film vypnem po 5 minútach. Ten zaver ma sklamal, no kvalitný výkon Mela Gibsona, scenár, hudba, tajomno a celková réžia spĺňala prísne kritéria. Škoda, že silných momentov vo filme bolo pomenej a záver mal mať rozhodne hlbší zmysel. 3,5 * ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)