Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiálny text distribútora)

oceanic6

Neviem ako to presne vyjadriť, ale tento film má v sebe niečo čo nemá žiadny iný thriller. Takmer dokonalá ukážka toho ako urobiť thriller. Bruce Willis navyše ukazuje že vie hrať a nekompromisná mrazivá atmosféra vám zalezie až pod kožu. Šokujúci záver navyše patrí medzi tie,ktoré sa aj po druhom pozretí javia ako logické. Parádne dielo! ()

Jirka1111

Celý film se táhne v tajemném duchu. A rozuzlení... to mě dostalo. A to dost. To jsem opravdu nečekal, ale když jsem si na film zpátečnicky vzpomínal, bylo to zcela jasné. Úžasné. ()

Kathane

Jo, tak na tenhle film nezapomenu :-) Jsem ho viděla nedávno a to už je tak starý:-) Jinak super :-) ale nejhorší bylo, že mi kamarádi řekli konec, tak jsem z toho nic neměla...Moc mi to sice jako horor nepřipadalo, spíše takové psychologické drama, tak stejné jako Vyvolený anebo Znamení...Supr! 90% ()

aronofsky

Víte, když vám všichni tvrdí, že má film naprosto geniální pointu a Vy se ji dozvíte pár měsíců před shlédnutím filmu (tímto upozorňuji na film 50x a stále poprvé, kde vám tu pointu v pohodě řeknou a vy na ty pi..se můžete potom nadávat jak chce, stejně je už pozdě), tak už nečekáte JAK to skončí, ale KDY to tak skončí. Takže mi celá ta genialita tohoto filmu nějak unikla. Bohužel. 70% ()

Monini

Tento film je vrcholem režisérského i hereckého umění. Slogan Nejlepší thriller všech dob! je zaslouženej. Tak krásně mě z toho mrazilo ještě několik dní po shlédnutí. A ten konec - jo to byla třešínka na dortu. 100% ()

zawa

Nedodívat se do konce tohoto filmu je hřích. Pro mě jeden z nelepších hororů co jsem kdy viděl. Tajuplná atmosféra, výborní herci, napětí ve filmu a scénář.Shyamalanovo nejlepší dílo, lepší jak Znamení. O dost působivější. 90% ()

prengel

Toto hodnotenie sa pochopiteľne vzťahuje iba na prvé pozretie( i to iba za predpokladu sladkej nevedomosti o čo pôjde).Druhé pozretie (a všetky nasledujúce), je už vzhľadom k tempu značne mučivá záležitosť a po správnosti by mu možno prináležala trochu nižšia známka hodnotenia. Našťastie ja som bol na tom v premiérovom týždni v kine, kritériá sú týmto pre mňa splnené, stačí spomienka na ten pocit pri záverečnej pointe... a ja s kľudným svedomím dávam 5*. ()

saaaky

Perfektní děj, obsazení i provedení. Správný thriller kombinovaný s prvky hororu dává na frak všem ostatním. Hvězdné obsazení někdy nebývá to nejdůležitější, ale i zde sehrálo důležitou roli. Kamenný pohled Bruce Willise se sem prostě hodí, film netrpí žádnými přemnoženými zombie, klišé apod. Správný horor, jehož děj může být v naprostém klidu pravda. Snad jen příliš okatý začátek či konec. Tak či tak zřejmě jeden z nej thrillerů všech dob, jak se píše na obalu. Díky! ()

Slouby

Tak na tenhle film rozhodně nikdy nezapomenu.Řadí se mezi filmařské legendy.Shyamalan dokázal diváky v závěru neuvěřitelně dostat,neznám nikoho kdo by po závěrečných titulkách nezůstal sedět s otevřenou pusou a to už něco znamená.Režie byla prostě geniální a Willis i jeho mladší kolega Osment naprosto excelovali.Prostě úžasný a nezapomenutelný zážitek. ()

siki37

Vyšiel som z kina a nevedel som zastaviť vlastné myšlienky, celou cestou domov som si znova v hlave premietal film a jednotlivé čiastočky začali do seba zapadať ako puzzle. Do prdele, tak geniálny záver filmu som dovtedy nikdy nevidel! Jednoznačne tu platí české "Kdo umí, umí, kdo neumí, čumí!" a ja sa čumel ako blázon, až tak že by som najradšej dal viac než 5* ()

Prusovka

Úžasné! Smutné! Mrazivé! Neskutečně překvapující!!! Film, který mě dostával celou dobu! A některé hrůzné obrazy mě opravdu "ničily". Dlouho jsem neviděla tak děsivý a přitom fascinující film. ()

montel

Dětský psycholog Malcom Crowe (Bruce Willis) je ve svém domě napaden bývalým pacientem, kterému nedokázal pomoci. Po několika měsících se Malcom ujme osmiletého chlapce Colea (Haley Joel Osment), který mu prozradí děsivé tajemství...A dál už prozrazovat nebudu, pro ty, kteří ještě neviděli tenhle vyníkající thriller. Shyamalan přinesl do tohoto žánru nový směr a malý Osment vyníkající dětský herecký výkon. Navrch spousta napětí a máme z toho jeden z nejlepších duchařských thrillerů všech dob. 75% ()

e-pilot

Až tento film uvidíte, tak vám bude trvat pořádnou chvíli, než ho dostanete z hlavy. Podobně sugestivně laděný snímek se opravdu netočí každý den. Ve všech ohledech výjimečná filmová záležitost. ()

james11

Tenhle žánr jsem nikdy moc nesledoval, takže netuším, co by se v něm mělo správně objevit. Ale podle mě filmu chybí trochu prostoru, kterým by byl divák víc vtažen do děje. Takhle jsem dokoukal film s vědomím, že se tam toho mohlo objevit víc. Ale celý film je kvalitní a konec je opravdu vynikající! ()

babuška

spíš šestej nesmysl, i když duchy můžu tohle je na mně moc velká slátanina, ostatně je to tak u většiny Shyamalnových filmů ()

enzo_cz

Toto je dokonalý duchařský thriller, který funguje jako bezvadně namazaný stroj. A konec - ten mě úplně dostal. M. Night Shyamalan ve své vrcholné formě. Grandiózní filmový zážitek. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Eastwood a Damon vidí mrtvé lidi

Eastwood a Damon vidí mrtvé lidi

20.09.2009

Clint a Matt si zjevně padli do oka. V prosinci má premiéru jejich společný „jihoafrický“ projekt Invictus, ve kterém si Morgan Freeman zahraje Nelsona Mandelu a Matt Damon kapitána ragbyového týmu.… (viac)