K nárazu došlo ve 3 hodiny 15 minut. První plně obsazený vagón byl roztržen na dvě půlky a ty se rozletěly na opačné strany. Druhý vůz urazil ještě po svém rozdrcení čtyři sta stop. Úlomky z trosek vlakové soupravy byly nalezeny až míli od místa nehody. Ze sto osmnácti pasažérů a sedmi členů posádky přežil jediný člověk David Dunn (Bruce Willis) zázračně přežil, ale tragická havárie vlaku přesto změnila jeho život. V čem spočívá tajemství jeho nezranitelnosti? Kým a proč byl vyvolen a obdařen jedinečnou schopností přežít? Odpovědi, které jsou ovšem víc znepokojivé než samotné otázky nabízí tajemný cizinec Elijah Price (Samuel L. Jackson). David patří mezi "vyvolené" a jeho život už nikdy nebude stejný jako dřív. (oficiálny text distribútora)

Džejkop

Zvláštní, zajímavý a přitažlivý thriller. Dva lidé, stojící na stejné linii, ale na opačné straně. Elijah Price a jeho odhalení. Šokující konec, který celý film převrátí na ruby. ()

JJ.Gibson

Tento film Bruce Willise mi dlouho unikal a čím déle to bylo, tím více jsem se na něj těšil. Po zlédnutí, mám ale dosti rozporuplné pocity. Jistě to byl velmi zajímavý námět, ta myšlenka nezranitelnosti a tak. To se mi líbilo. I mysteriózní podání Samuela L. Jacksona bylo zajímavé. Přesto všechno se memohu zbavit dojmu, že to mohlo být lepší. Možná bych více propracoval, jak David začal svojí schopnost rozvíjet, nemuselo by to být ani nijak zvlášť akční, ale propracovanější, hlubší. Dávám 3,5* ()

numi

Shyamalan nepřekonal sám sebe, ale překonal všechny ostatní. Skvělě vykresluje vztah mezi otcem a synem, který chce věřit, dokonale zachycuje rozvrácenou rodinu, které se pod vlivem vlakového neštěstí změní celý život a naprosto fantasticky zobrazil zoufalství člověka, kterému ten nahoře nadělil pěkně záludný osud. Vynikající Samuel L. Jackson a opět výborný Bruce Willis, který mě překvapuje tím, co všechno je schopný přesvědčivě zahrát. K tomu přičtěte opět šokující závěr a máte tady thriller jako víno. Napoprvé vás dostane a při každém dalším shlédnutí si v něm zase něco najdete. [duben 2005] ()

Vojcl

Mistrovské dílo!!! Podle mne nejlepší film M.N. Shyamalana! Po celou stopáž se stupňuje napětí a obsahuje i tradičně šokující závěr. Bruce Willis i Samuel L. Jackson podávají jedny ze svých nejlepších výkonů!!! Nemám co dodat.. ()

Macejko

"They called me Mr. Glass." Fantastické a dychvyrážajúce. Nedokážem nájsť jedinú vadu na kráse tohoto majsterštyku. Vyvolený je brilantne zrežírovaný, zahraný, a ten príbeh a zvraty... Dostalo ma to do kolien. Shy, prečo si nemohol ostať tým režisérom, čo nám dal Šiesty zmysel, Znamenia a Vyvoleného? ()

Wolodja

Druha spoluprace Willise se Shyamalanem a opet genialni film. Opet s prekvapivou pointou, ktera, narozdil od Sesteho smyslu, film tolik neposouva nekam jinam. ()

Makky

Na Vyvolenom som bol v kine, približne dva krát som ho videl v telke a až na ten tretí raz mi pripadal dokonalý. Tak poctivý kus kvalitnej filmárskej práce sa len tak nevidí. Pasáž, kde sa David prechádza po stanici a "cíti" zločiny druhých až k následnej časti v dome, mi vyráža dych. Jeden z najpodceňovanejších snímkov. Toto je klenot. ()

BloodyVamp

Zřejmě se Znamením nejlepší Shyamalanovo dílo. Mnohými oceňované, mnohými zatracované. Na snímku je nejlepší parádní atmosféra, na Shye netradiční komiksový feeling a nečekaná, strhující pointa na konci. Herecké výkony jsou na velice solidní úrovni, musím pochválit zejména Samuela Jacksona. Hudba Jamese Newtona Howarda je výborná (s příchutí elektroniky). ()

kaylin

Jeden z nejlepších filmů M. Night Shyamalana, který se mi líbí i proto, že vychází ze superhrdinských komiksů. Líbí se mi civilnější pojetí superhrdinů a tohle je dovedeno v podstatě až k naprosté realističnosti. Líbí se mi pomalé záběry i to, jak postavy hrají. Je zde náznak patosu, který převládá v nových Shyamalanových filmech, ale je držen v takové míře, že je to více jak snesitelné. Navíc i tentokrát se podařila dobrá pointa. I po letech se mi tenhle film hodně líbí. Možná ještě o něco víc, protože tohle téma mě fascinuje. ()

IllIlIlIIl

Vyvolený je filmem, který je veden v klasickém Shyamalanovo pojetí, tzn. sázka na mystérióznost, nevšednost a vypointovanost příběhu. Příběh s nádechem mystična a jemuž by svědčila i větší myšlenková hloubka, je budován na pozadí typické melodie pro Shymalonovo filmy. V neposlení řadě přichází také klasické střihnutí krátké filmové role samotným M.H.Shyamalanem. ()

suicide

Shyamalanův rukopis z Šestého smyslu je jasně patrný - jak výstavbou filmu, který pomalým tempem a kvalitním zpracováním dospěje k výrazné pointě, tak i myšlenkou a žánrem filmu. Tohle mu holt kdysi chvíli šlo. Ale stejně - ač film spadá skoro do nadprůměru, nezanechá po sobě takové stopy jako Šestý smysl, můj Vyvolený to nebude! ()

Remedy

Jen to rozuzlení mi přišlo trochu uspěchané. Jak celý film pozvolna plyne a děje se toho opravdu jen velmi málo, tak mi závěr přišel zbytečně moc násilný. Vzhledem k tomu, jak je Unbreakable natočen a jak vysoká je jeho řemeslná kvalita, by si závěr zasloužil rozhodně více prostoru; tady to podle mě Shyamalan scénáristicky úplně nevychytal. Jinak nemám výhrad - atmosféra, hudba, kamera, režie, skvělý Bruce Willis a Samuel L. Jackson a Shyamalanovo tradičně skvělé cameo - tomu není co vytknout. 85% ()

Maq

Nelze se vyhnout srovnání s The Sixth Sense. Režisérský rukopis je totožný, opět se vyznačuje charakteristickou zasněností v obraze i jednání charakterů. Podle mého ale tentokrát Shyamalan selhal jako scénárista; nedokázal slušný námět řádně rozvinout. Není to tak napínavé, děsivé, řešení záhady (byla-li nějaká) mě příliš nezaujalo. Především chyběl cit, kterého byl Sixth Sense plný a díky němuž jsme obě hlavní postavy milovali. --- Tenhle film je vlastně jen pomalý. A vlažný. Neúspěch. ()

movieband

"Why are you looking me like that? - There are twou reasons why I'm looking you like this. One because it seems you are the only survivor this train break. And two... You don't have a schratch on you." 95% ()

Damiel

Po Šestém smyslu měl Manoj ještě kde brát - Vyvolenému bych mohl něco vytknout, ale byly by to jen maličkosti a prkotiny. Herci, kamera, režie, scénář = Great. ()

PogoJoe

Tento film se chvílemi vleče a nedokáže vtáhnout. Má svoji typickou Shyamalanovskou atmosféru a je to poznat (to není výtka, jen konstatování). Bruce Willis a Samuel L. Jackson se do svých partů výborně hodí, některé scény, nebo spíše obrazy mě bavily více než jiné (zvedání a přidávání závaží, David v uniformě s kapucí na nádraží dotykem zkoumající problesky neřestí kolemjdoucích, nemocnice po úvdoní vlakové nehodě, aj.). Film však cosi celou dobu postrádá, člověk stále čeká, až se to celé začne více vyvíjet, avšak ono je to stále takové... nemastné, pomalé, hezky natočené, s padnoucí hudbou, ale nedokázalo mě to plně zaujmout. Z daného nápadu se dalo vytěžit více a t ak jsem čekal, zda mě dokáže překvapit alespoň závěr, svojí pointou podobně jako v Šestém smyslu, ale to, co nastalo, se rovná dalšímu zklamání. Film příliš negraduje a jednoduše mě nechytl. ()

scroochy

Dokonalost sama. Kamera je famózní, hudba perfektní. Shyamalanův nejlepší film. Pevně doufám, že se této úrovni jednou v budoucnu aspoň přiblíží. ()

stration

Film lze úplně docenit IMHO až po několikerém zhlédnutí. Vynikající obsazení hlavních rolí a Shaymalan ve své nejlepší formě. ()

MATADOR

M. Night Shyamalan má obecně velmi dobré a originální filmy, ale bohužel Vyvolený jde ve stopách Šestého smyslu pouze lehce scénáristicky přepracovaného konceptu, ale jinak se jedná o to samé. Začátek navnadil velmi hezky, ale potom se bohužel divák začne lehce nudit, aby nakonec bylo vytaženo eso z rukávu - ostatně jako vždy, až nakonec. Je to tajemné, je to dobře obsazené a originálně napsané, ale nic víc zatím nehledejte. Hezký thriller bez špetky napětí. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

V lednu 2019 půjde do kina Glass (česky Skleněný), pokračování Vyvoleného a zároveň i Rozpolceného. V novém filmu M. Nighta Shyamalana se samozřejmě objeví Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James… (viac)

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (viac)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)