Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. (Netflix)

warrenur

Prva pol-hodinka pomerne slusna. Zial, len po prvy vystrel, kedy pan policajt sa ani nenamalhal kryt, co je jedna z prvych veci, ktore sa na akademii, ci inej zlozke sil, uci. S pribudajucimi minutami je to vsak ten najmenej vybocujuci problem. O psychologii zucastnenych v aute tiez radsej pomlcim. Koruu tomu nasadi dlhy "vysvetlujuci" pokec v zavere s pachatelom, ktory predtym nerobil "caviky". Cele to strati vaznost. Slabota. 40% ()

PetrPan

Hezky natočená blbina. Těch scén, kdy se divák ptá WTF či lépe po staru "co to kurva mělo být?", je tu na mé gusto víc než jsem byl ochoten odpustit. Atmosfericky samozřejmě fajn, ale to je v současném španělském thrilleru očekávaný standard a zprvu povedený prvek nejistoty taky nebyl k zahození, ale hromada blbůstek se vrší a vrší až do té míry, že se nedá nazvat jinak než kopou sraček, kterou do kopru definitivně posílá nezvratná (opravdu?) transformace vlků v beránky a pochopitelně i zde všemi "milovaná" pointa, která už mě ale vlastně vůbec nemohla nasrat. Dva nad nulou za mrazivou atmosféru a všechna ta zábavná kouzla, jak kdo přijde k úrazům. ()

EvilPhoEniX

Zatím dost podhodnocený Thriller ze Španělska, který sice nedosahuje kvalit svých předchůdců a dost možná se na něj za rok nebude vzpomínat jako na klasiku, ale to neznamená, že se nejedná o strhující, napínavý a zábavný film. Obrněný vůz se 6 vězni je v noci přepaden záhadným útočníkem, který má na jednoho vězně zálusk, ale je ochotný popravit kohokoliv, pokud nebudou spolupracovat. Javier Gutiérrez je osvědčený herec, který se proslavil především v Záhadné bouři a Kde jsem doma, tedy o solidní herecký výkon není nouze a zaujmou i charaktery vězňů, kde každý je něčím zajímavý a svým způsobem správně nepříjemný. Film rozdává karty poměrně rychle, ale dokáže občas překvapit zajímavým zvratem, je dostatečně napínavý, místy strhující a místy i nečekaně brutální ( ustřelená ruka, hasičák, šroub) jsem tady rozhodně nečekal a za to chválím. Spokojený jsem i s finálním rozuzlením, které sice není nikterak šokující, ale rozhodně dává smysl. Jsem spokojen výborně jsem se bavil. První menší trefa z letošního Netflixu. Příběh****, Akce*** Humor**, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

SOLOM.

Souhlasím s tím, že jde o průměrnou španělskou krimi/thriller, který neurazí ovšem ani moc nenadchne. Místy to mělo vcelku zajímavou atmosféru, ale jak už tu psali jiní i spoustu dost podivných momentů – u kterých zůstává tak nějak rozum stát. Navíc scénáristi měli i dost bujnou fantazii, kterou vyšperkovali pár naprosto debilními nápady a i to finální rozuzlení bylo k smíchu, než aby u něj ukápla slza. Jako dokázal jsem se vžít do pocitů onoho mstitele, ale po stránce logiky to dost haprovalo – zvláště ty úmrtí lidí, kteří s celou věcí neměli nic společného a jeho závěrečného chování – buď je měl bez milosti sejmout všechny, jít tvrdě za svým a ne začít couvat. Navíc ta bandička drsných vězňů – zas tak drsná nebyla, jak bylo slibováno…Herecké výkony taky dost průměrné. Na jedno podívání OK, ale vidět znovu už to nepotřebuju. 60% ()

oveckaoa

Začátek je dobrý policajt s kámošem převáží 6 vězňů a někdo jich přepadne a pak to jde do hajzlu a přibývají logické nesmysly. Dokážu ještě akceptovat, že jeden člověk postřílí 2 fízly a jednoho zabije ale to, že se do toho auta nedokáže dostat je na pováženou (ať mě nikdo netvrdí, že by to nešlo svářečkou) dále jak se vůbec dozvěděl o tom převozu, když to bylo tajné to se radši vůbec neřeší (názor, že byl bývalý policajt neberu) a jdeme dále ten policejní vůz by se určitě tak pomalu nepotápěl a i celá motivace útočníka je jako by na efekt a ´´šokující,, pointu . Jinak hlavní postava je nejspíše supermuž přežije ranu do ksichtu od pažby zbraně (to ještě budiž), vyleze ze studené vody a nic mu není, nefungují na něho omrzliny a více jak půlku filmy kulhá s průstřelem do nohy nicméně ho to nijak neomezuje běhá jak srnka a dokonce dokáže nejen chytit útočníka , ale vyřešit i zapeklitý případ. 40 procent P.s. je sice pěkné , že někdo co o někoho přijde se rozhodne mstít nicméně zabít kvůli tomu 6 nevinných lidí z 9 není řešení ()

• Zraněný policista najde v autě noviny a tam stojí: „Stále se pohřešuje Soledad Gonzalezová.“ Jedná se o odkaz na seriál Ztracená (od r. 2020). (Monishka91)
  • Miguel (Karra Elejalde) unese vězeňský náklaďák, prvně startuje škrtáním dvěma drátky, ale ve druhé scéně startuje pravou rukou klíčem. (noxi600)
  • Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)