Film, v jehož úvodu nastupují do výuky frekventanti střední policejní školy, je bláznivou komedií, která je spíš sledem ztřeštěných epizod a vtípků než uceleným příběhem. Dohromady je spojuje jednoduchá zápletka, kdy velitel policejní školy major Maisner pátrá mezi svými nováčky po údajném špiónovi FBI a dostává se po nepříliš jemném kanadském žertíku do sporu se svým podřízeným, do sporu, který končí nefalšovaným přepadením banky. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Podpriemerny film o policajtoch spolu so vsetkymi vtipmi, ktore o nich koluju. Zaujimave, ze reziser Soukup sa snazil vytvorit ludovu cesko -slovensku zabavu podla ludovej americkej zabavy menom Police Academy. A ne, ne tento /ako pise Jeho Vysost, Majster Humoru na csfd strejda Verbal/ genitalny sysel pre tumor uz na mna fuckt nefunguje 20 % ()

Marsik

"Jsééém Majooor Majsner. Václav!" Kolikrát já už tuhle větu, v podání nezapomenutelného Ladislava Potměšila, slyšel. Tahle komedie nemá na čsfd moc kladné hodnocení (navíc 2. a 3. díl tu naprosto propadávají), ale to mě nijak nepálí. Já se u toho vždy dobře pobavím a některé hlášky si opakuji dodnes. 70% ()

sud

Na tomhle jsem vyrůstal. Jednoduchý humor (ale ne fekální!), jednoduchá zápletka (pokud se to tak vůbec dá nazvat) do mrtě vykrádající Policejní akademii, ale vůůůbec to nevadí. Potměšil je výbornej a major Meisner je spolu s Vencou Novákem z Hospody jeho nejlepší rolí. Pokračování jsou však už zcela jiná (jak námětem, tak kvalitou). 60%. ()

Dromed

Občas se každý rád podívá na jednoduchý lehký film u kterého nemusí nijak přemýšlet. Série Byl jednou jeden polda se mi dříve strašně líbila. Teď, když jsem jí viděl po letech musím uznat, že to je opravdu ptákovina. Avšak nebuďme přeci tak kritičtí, odpad v hodnocení by se měl vyskytnout opravdu vzácně a oprávněně. Pokud se člověk u filmu byť jedinkrát zasměje tak už to má nějakou hodnotu. A já se u poldů smál vícekrát. ()

Endyis odpad!

To bylo něco ale tak blbého, že to v dějinách českého filmu nemá obdoby. Ostatní díly už jsou samozřejmě v mínusu... Policejní akademii jsem převážně v dětství žral a bavil se u ní a ani mi nijak zvlášť nevadí dnes. Tohle už jsem nenáviděl jako malej... Všechny herce bych za jejich výkony v tomhle filmu nakopal do prdele... ()

• Na začátku filmu sleduje major Václav Maisner (Ladislav Potměšil) první díl slavné parodie Policejní akademie (1984). Později si pouští i další díly. Několikrát prohlásí, že má všech 7 filmů, které si pouští stále dokola a řídí se jimi. (noelcoward73)
  • Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)