Druhá časť sfilmovaného romána Jaroslava Haška zachytáva osudy Josefa Švejka po ceste na front a napokon priamo v bojovej línii. Už počas cesty vo vlaku rozpráva Švejk nadporučíkovi Lukášovi svoje príhody, pričom nevedomky urazí generálmajora von Schwarzburga, ktorý s nimi sedí v kupé. Potom sa mu podarí zastaviť vlak a stratiť sa na stanici, kde v krčme pije jedno pivo za druhým a napokon sa vydáva pešo na cestu do Budějovic k svojmu regimentu... (STV)

K.I.N.G.

Trochu méně legendární, co se týče četnosti nesmrtelných hlášek, než dílo první, ale nikterak horší. Jeden z vrcholů československé kinematografie v úpadkových 50. letech, kterému se také zdárně vyhnula tehdejší komunistická budovatelská rakovina. I když nějaké to rouháníčko tomu možná malinko šlo na ruku, sprosťárničky už nikoli. Já tady sice teď dorovnávám na 3:3 s prvním Švejkem, ale jsem rád, že se naskytl prostor tento film zhlédnout zevrubně a ne jen útržkovitě, jako doposud snad vždycky. A taky jsem s ním moc a moc spokojený, jenom k těm čtyřem přeci jen chybí nějaký ten větší kousek. ()

01Zuzana10

1. polovica 2.casti neprebieha takym rychlospadom ako to bolo v 1. diely, no jak sa Svejk opat vrati k pluku, uz to je na spravnej humornejsej urovni. IMHO. V tomto pokracovani sa mi najviac pacilo jak Svejk place pri Lukasovi, jak sa Svejk postaral o macicku, jak hral karty a .. jeho slavny vyrok: ,,Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!" jo a.. Svatopluk Beneš ako nadporucik Lukas sa mi ohromne zacal pacit :)) ()

kajas

Pokračování Steklého dvojfilmu o jednom "armádním blbovi" se nese ve stejném duchu jako jeho předchůdce, má světlé chvilky, ale už tak dobře nebaví a při každém dalším použití slovního spojení "poslušně hlásím" se mi otevírala kudla v kapse (kdybych nějakou měla). ()

L_O_U_S

Oba díly jsou na tom co se týče vtipnosti zhruba stejně, i když se nedá říct, že bych se u Švejka někdy válel smíchem po zemi. A dokážu si představit, že situace v hnijící monarchii byla skutečně taková. (363.) ()

Aleee89

Ano, pořád se jedná o ty slavné a nezapomenutelné eskapády vojáka Švejka, pořád je to vtipná klasika, ale bohužel - platí pravidlo o dvojkách a tento film je horší. Herectví hlavně pana Hrušínského je skvělé, pořád se filmem nese vtip a jakási noblesa, prostě to není typická dnešní trapná komedie, ale jak říkám, bohužel je film horší... ()

dee-key

O chloupek slabší než první díl, ale stále excelentní. Pár postav zmizelo a pár přibylo nových. Některé jsem si už tolik neoblíbil, ale i v tomto díle jsou situace tak povedené, že nemůžu jinak. ()

rakovnik

Jaroslav Marvan jako četník v Putimi - dokonalost sama. Naverbování Pepka Vyskoče hovoří za své :-) Když se řekne Švejk, vždy si představím růžolícího Rudolfa Hrušínského. Klasika českého filmu. ()

SallyZen

Hrušínský je fakt skvělej, umí udělat pořádnou show a jeho vtípky tenhle film táhnou. Jinak to má ale určitě menší šmrnc než první Švejk. Takový na hraně mezi čtyřmi a třemi. Ale jelikož ten humor se postupem filmu vytrácel. Nechám to na lepších třech. 70%(Nejlepší je stejně scéna ve vlaku) ()

Martin741

Poslusne hlasim je proste kultovy film s genialnym Hrusinskym na cele. Kultova komedia so vsetkymi atributmi, ktore sa mi vybavia p ri komedii. 95 % ()

kaposlav

Slabšie 3*, ale pre starší ročník filmu prižmúrim očko. Ťažko mi je to zrovnávať s filmom Dobrý voják Švejk z roku 1956, keď si toho moc nepamätám. ()

Petoss1

Poslušně hlásim pokračovanie legendy ktoré je lepšie ako jeho predchodca. Švejk je kráľ ! nadporučík Lukáš: Vy dobytku. Cožpak se vás nezbavím. Který blbec vás sem zase poslal? Josef Švejk: Poslušně hlásím, pan Oberst. 92 % ()

dubinak

Docela výrazný pokles od prvního dílu z důvodu toho, že vedlejší postavy zde postrádají vtip a tak stojí celý děj pouze na Švejkově postavě, což skoro nestačí. Navíc se ztrácí i atraktivní prostředí a příběh se přesouvá do nezajímavých exteriérů. ()