Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

bloodcountes

Asi před 8mi lety viděno poprvé a na dlouho mě to od Tarantina odradilo. Prej kult. Geniální Tarantino. Nechápala jsem. Nic mi to neříkalo. Před dvěma lety Kill Bill - oba. Ani jsem nevěděla, že jsou od Tarantina. Nebo ne před shlédnutím. To bylo výborný. Před nedávnem jsem viděla Hanebný parchanty, nadchli mě nejvíc nejvíc a včera jsem viděla Djanga, luxus non plus ultra. Zamilovala jsem si Tarantina. Dobře, dám tedy ještě šanci těm historkám, který jsem před lety nepochopila. No tak dobrá. A musím říct, že jsem na to koukala stejně znuděně a udiveně, jako tehdy. Kult? Co? Jakej? Kde? Proč? Ale možná tehdy, když to vzniklo, to tak být mohlo. Přelom v subžánru? Možná, to nebudu posuzovat, mě gangsterky nezajímaj, takže nevím. Jako film, jako Tarantinův film mě to nenadchlo a nic se na tom za těch 8-9 let nezměnilo. Tři hvězdy zůstávají. ()

Paldiny

Pravdepodobne vrchol českého dabingu a dosť možno aj Tarantinovej tvorby. Quentinovi sa podaril husársky kúsok, vtesnať do nulového rozpočtu toľko hviezd, nezabudnuteľných momentov a zkultovnených hlášok sa len tak nevidí. Kumšt originality dodáva tiež elegantné poprehadzovanie scénok a božský soundtrack. Fenomén, akému nie je žiaden iný podobný, akurát tá nekonečná storka s hodinkami v konečníku bola už trochu príliš. A ešte si rád nechám vysvetliť obdĺžnik, čo narysovala Mia v aute. ()

buzzwoody

Pokusím se to zkrátit. Je neuvěřitelné, jak dokáže Tarantino ty dialogy udělat tak, aby byly o hovnu, ale přitom zábavnější, než jakékoli jiné. Le Big Mac. Ezekiel 25-17. Big Kahuna Burger. Liščí pětka. Zlaté hodinky. Marvin. Sklad mrtvejch negrů. To všechno. Mnoho lidí se tímhle filmem hodně proslavilo a nedivím se. Nejlepší role kariér Samuela L. Jacksona, Johna Travolty, Umy Thurman (dobře, jako Beatrix Kiddo taky boduje) a možná i Bruce Willise (ještě Dvanáct opic). Dýchá to na mně atmosféru poloviny devadesátek, je z toho cítit ten ne tak vysokej rozpočet a ta skvělá a propracovaná režie a scénář QT, čemuž vdechují život špičkoví (byť tehdy prakticky neznámí, na pár výjimek) herci. Hudba sedí dokonale, tohle bude navždy jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Mělo to dostat víc Oscarů, minimálně Jackson. ()

Patrik256

Rozpočet_ 8 milionov dolarov // Tržby_ 213.9 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 2 191 340 Kč // Diváci v ČR_ 35 788 // Tržby v USA*_ 107.9 miliona dolarov ()

Fryštok

Tarantinův zlatý hřeb, který se právoplatně řadí mezi nejlepší filmy všech dob. Není třeba nic dodávat. Quentin nám to naservíroval v plné parádě a to bohatě stačí... ()

Rozjimatel

"I promise I won't laugh." "That's what I'm afraid of, Vincent."     Zaslúžene kultová záležitosť zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorá ani po 3 desaťročiach vôbec nezostarla. To, čo robí toto dielo takým výnimočným, je ten unikátny Tarantinov filmársky štýl, založený na skvelých, dlhočizných dialógoch (nájomní zabijaci vedú nezáväznú konverzáciu predtým, ako odkrágľujú pár týpkov), ďalej na veľmi pútavom, nechronologickom spôsobe rozprávania príbehu a v neposlednom rade na výbornom čiernom humore. Tri poviedky z prostredia losangelského podsvetia sú podané podmanivou formou akýchsi čriepkov mozaiky, ktoré sa na konci spoja do výsledného, veľmi pôsobivého diela. Veľmi dôležitou súčasťou režisérových filmov sú výborne napísané a ohromne štýlové postavy, zvyčajne aj dokonale stvárnené poprednými hereckými predstaviteľmi. Takými sú hlavne dvaja gangstri, strach vzbudzujúci Jules Winnfield (skvelý Samuel L. Jackson) a arogantný frajer Vincent Vega (Johna Travoltu som takto dobre hrať nikde inde nevidel), ďalej štýlovo frajerský boxer Butch Coolidge (bezchybný Bruce Willis), či rozmarná Mia Wallace (moja obľúbenkyňa Uma Thurman je skoro až na nepoznanie). A pri menovaní pozitív filmu proste nemôžem vynechať jeho audiovizuálnu stránku - krásnu kameru Andrzeja Sekulu a skvelo vybraný soundtrack, plávajúci v oldies vodách (50., 60. a 70. roky). Na záver ešte uvediem môj obľúbený úsek filmu, ktorým je Butchov návrat po zabudnuté hodinky a bezprostredne následujúce udalosti. Tarantino tu poriadne popustil uzdu fantázii a nechal tu parádnym spôsobom zaúradovať faktor náhody (zbraň na skrinke, Vincent na záchode, Marsellus na priechode, brloh úchylákov). To vyvrcholenie je potom neskutočne bizarné, akoby z iného sveta.     "I think I cracked a rib." "Giving me oral pleasure?" "No, retard. From the fight." ()

Sl@yer

Tolik hlášek narvaných v jednom filmu, že si to musíte pustit několikrát, abyste je všechny vstřebali. Není dne abych nějakou hlášku nepoužil. Vysoce návykové. ()

Marťas

Myslím si, že psát jakékoliv komentáře k tomuto filmu je zcela zbytečné, neboť jde o jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) filmů všech dob. Pět hvězdiček je tady naprosto bez debat. Pokud Pulp Fiction ještě někdo neviděl, je buď blázen nebo ignorant :-) ()

Cong

Chápu, že udělením "pouhých" 4* se mohu vážně dotknout všech nekritických uctívačů tohoto kultu, ale nemohu jinak. Nemohu dát flmu automaticky 5* jen proto, že jde zrovna o Pulp Fiction. Před zhlédnutím jsem byl opravdu natěšený, že konečně uvidím ten ze všech stran opěvovaný film a zaplním tak mezeru ve vzdělání. Právě v tom možná byla chyba, velká očekávání zkrátka nebyla naplněna. Sice jsem se dobře bavil, ale neprožíval jsem žádné orgasmy ani jsem se nekácel smíchy, kdykoli nějaká z kultovních postav otevřela pusu a vypustila nějakou svoji kultovní hlášku. Takže i když se mi film líbil, rozhodně ho nepovažuju za geniální a přelomové dílo. Tarantino mě o poznání víc dostal Kill Billem, který kromě historkaření a manýristických výstřelků a hlášek, nabízí navíc i něco docela podstatného, totiž příběh. ()

spiritus

Klasický kultovní snímek o kterém lze napsat pouze jediné. Kdo neviděl, nepochopil, či se mu to jen nelíbilo, budiž zatracen Kobrou 11. ()

Charon11

Asi můj nejoblíbenější film od Quentina a jeden z nejoblíbenějších vůbec. Geniálně propojené samostatné děje, fascinující hudba a vynikající výkony herců. Od Pulp Fiction si vážím Travolty jako herce. Film se pro mě stal již klasikou a mohu si ho pouštět několikrát ročně. Citaci monologu S.L. Jacksona před tím než hodlá někoho zastřelit jsem již několikrát použil, je geniální. Soundtrack z tohoto filmu mě provází při všech jízdách autem. ()

kebom

Všetko iné, len nie dobrý film. Skôr by sa mal nachádzať v rebríčku rozporuplných. Tarantino postupom času ukázal, že ako režisér neprekročil svoj tieň a je to stále o tom istom. ()

AIMÉE

Jeden z těch filmů, v němž lezou hlášky doslova snad z každého protagonisty. Pulp Fiction si užije každý filmový fajnšmekr, natož fanoušek Tarantinovek. Symbol kultovních filmů 90. let. ()

Phorbo

Až teď jsem si všiml, že jsem k PFku nepřidal svoje hodnocení. Projížděl jsem nejhorší filmy a narazil jsem na Plump Fiction. Koukam co to je a nejspis to nic slavneho nebude. Tak jsem zabrousil na Pulp Fiction abych si zjistil jak dobře si na tom stojí. A koukam, zadne moje hodnoceni, zadny koment. Proto to napravuju. Ale na druhou stranu co napsat kdyz už všichni napsali co se napsat dá. "Ku*va, ku*va, ku*va ku*evská..." ()

M.I.K.E.

Ano, není to špatný film, ale proč je nazýván kultovním opravdu netuším. Podle ohlasů jsem se na PF strašně těšil, ale ta mánie mě hodně minula. Chytlavá hudba, pár dialogů a všeho všudy i celá historka Hodinky jsou brilantní. Ale, že by mě pan notoricky známý génius Quentin s IQ 160 (údajně:-) nějak dostal, říct nemohu. Pro mě nejlepší práci Tarantino odvedl coby scénárista filmu Pravdivá romance (super film!!) a jako režisér Kill Bill jedničky. ()

Mouzon

Ještě kultovnější než ten nejkultovnější kult. Toto DÍLO bylo pro mě osobně něco jako objevení Ameriky. Dnes už přede mnou není radno sousloví Pulp Fiction vůbec zmiňovat. To pak totiž začnu nostalgicky vzpomínat, adorovat Quentina, sázet jednu repliku za druhou a hodina je v čudu. Možná i slza se objeví, jelikož už tenhle film nikdy neuvidím poprvé... Což je velká škoda, protože on je zrovna z těch, které vás při premiérovém shlédnutí ani na moment nepustí ze židle a dlouho potom, co titulky odjedou do neznáma, jen tak sedíte a přemýšlíte, jestli to byl sen, nebo ne. A když pak v noci usínáte (s přetrvávajícím nevěřícným výrazem ve tváři) dojde vám, že Tarantino je něco víc, než jen "režisér", nebo "scénárista". Je to člověk, jehož životní láska k filmům se v tomto díle (a nejen v něm) odráží tak mocně a výsledek je natolik silné kafe, že to každého nepřipraveného jedince nemilosrdně sejme. A je to dost nakažlivý. Quentin je zkrátka třída, "Pulpy" mají perfektně vypilované dialogy, úžasný a originální příběh, který šlape jak švýcarské hodinky (pro vlastence Hanušův orloj) a kde vše nakonec zapadne na své místo, herci a jejich hlášky jsou bez vyjímky famózní ("Máme jedno tělo, mínus hlava, v garáži. Vemte mě tam." nebo "Cos to proved s jeho ručníkem? - Utřel jsem si do něj ruce. - No tak to sis je měl nejdřív umejt!" atd.). Navíc zde figuruje i Bruce Willis, čili pro mě jasno. Hluchých míst ani jakékoliv vaty se nedočkáme a... a... a vůbec. Začíná to být příliš osobní a navíc to vypadá, že si budu muset tuhle jízdu v nejbližší době zopakovat. Čili nemá cenu ztrácet čas psaním a honem rychle pro to dývko, kde jen to mám. A tady, horní polička vlevo... P.S.: A když už nic jiného, pak "konečníkový" monolog Christophera Walkena by na těch pět hvězdiček stačil sám o sobě. ()

dezert

Když vidíte Pulp Fiction poprvé, je to jako objevit úplně novej svět. Obzvlášť, když vám je 10. Říkat, že je to kult, je klišé. Ale jinak se to popsat nedá. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)