Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

Ulysses

Kam se hrabe Django, Kill Bill, Pulp Fiction a vůbec, všechno ostatní co kdy Tarantino natočil. Ne že by to byly špatné filmy, jsou to klenoty jeden vedle druhého (ano, i Jackie Brown), ale ten největší je (byť jen o prsa japonské gymnastky) Reservoir Dogs aka Gauneři. Nenechte se zmást značením, není to Thriller ale drama jako kráva. Nízký rozpočet filmu vyloženě prospívá, celková "osekanost" dává vyniknout Sekulově geniální kameře, a Tarantinově ještě geniálnějšímu psaní. Celý film je totiž postavený na dialozích a napětí. Všechno to krásně plyne, napětí graduje, každá druhá věta je hláškovatelná (jak u Tarantina bývá zvykem), soundtrack je perfektní (jak u Tarantina bývá zvykem). Je to téměř dokonalý film kterému, chybí málo. Těžko to popsat, tenhle film prostě musíte vidět, a hlavně slyšet. 5* ()

Skylwalker42

Tarantinova prvotina je již velmi luxusní záležitost. Vychutnával jsem si hlavně Madsena a jeho úžasně zahraného "psychopata". A vůbec všechny hlavní představitele. Jedna velká filmová labuznižnická paráda! ()

Royaldell

Umění je zabavit člověka na hodinu a čtyřicet minut,když jediný co mu dáte je v podstatě jeden pokoj a pár flashbacků. Tarantino,miluju tě. ()

ssarka

geniální úvod Tarantinovy tvorby, děj je velmi chytlavý a zajímavý,ale můj základní problém s Tarantinem je prostě ten,že si myslím,že je ten člověk nemocný...ty cisterny krve a násilí prostě nedávám...jediné,co je můj filmový miláček, jsou 4 pokoje ()

Kivis

Úvodní dialog u stolu o Madonně a o dýškách skvělý. Pak už ale spíše lehký nadprůměr. Občas skvělé momenty, občas mlácení prázdné slámy. Hlavní zápletka mě nechytla, byla vlastně jen takovým pozadím. Kdo je ve skutečnosti zrádce mi bylo po celou dobu jedno. Tady se Tarantino teprve rozcvičoval. ()

Brozason

Tarantinův režisérský debut dává jasný směr jeho krvavé a černohumorné tvorby. Gauneři jsou za mně jeden z nejvíc Tarantinovských filmů, nechybí tady žádný typický rys blázna z videopůjčovny, ať jde o černý humor, přepálené násilí, nebo prolínaní dějových linek. Takže pro každého správného fanouška Quentina musí být tenhle počin masterpiece, ale z daleka ne ten největší! :) Už první film tohohle génia dával jasně najevo, že se budou tvořit dějiny! /100%/ ()

Ondak

Bohužel tento film vidím z Tarantinovi tvorby až jako osmý a přes 20 let od jeho vydání. Nedokáži se tedy ubránit srovnání s novějšími filmy a proto nedám 5 hvězd i když si myslím, že kdybych film viděl jako první v jeho tvorbě, tak by si plný počet odnesl. Jedná se o standardní Tarantinův styl, který je dále použit v jeho dalších filmech. Pro mě je film nejpodobnější asi filmu osm hrozných. Pro někoho nudnými rozhovory a scénkami představuje hlavní hrdiny filmu a děj postupně vygraduje až do velkolepého finále. Filmu by slušela delší stopáž pro prohloubení charakterů. Hlášky typu "Buď je živej, nebo mrtvej. Buď ho maj poldové, nebo nemaj" mě vždy pobaví. Film můžu rozhodně doporučit ()

Bogrant

Debut, ktorý asi každý (ne)mohol očakávať. Krvavé, zvrátené, vulgárne. Tarantino a krvavé zabíjanie pôjde vždy ruka v ruke. Plno hviezdnych hercov, z ktorých každý jeden má svoju prezývku a má čo ponúknuť. Flashbacky, hlášky, postupné vytváranie postáv, všetko do seba pekne zapadalo a tie dialógy nemali chybu. ()

Janoss98

Po chvilce koukání je vám hned jasno, od koho film je. Už jen začátek, kde se partička drsnejch chlápků baví úplně o ničem, ale vám je to při sledování filmu úplně jedno a náramně se u toho bavíte. Nádleduje zápletka a také nějaká ta krvavější část, bez které je film od Tarantina, jako řeka bez vody (tak jasně, že jsou vyjímky, ale ty pouze potvrzují pravidlo :D) Parádně jsem se bavil a je to skvělý film na začátek s těmito typy filmů. 80% ()

cheesephobia

"Reservoir Dogs" je hermetický kriminálny thriller odohrávajúci sa v opustenom sklade. Nekonečné dialógy s režisérovým neustálym vulgarizmom a občasnými výbuchmi násilia, ktoré dokonale uzatvárajú ten či onen akt filmu. Násilie je podávané s humorom a veselou hudbou. Prvá polovica filmu sa mi zdala trochu oneskorená kvôli prítomnosti iba Bieleho, Ružového a zraneného Oranžového. A všetky ich dialógy sa obmedzili na zranenie Oranžového. Zdalo sa, že len strácajú čas a občas premýšľajú o hypotetickom zradcovi, nech je to ktokoľvek (ak už poznáte iné Tarantinove filmy, rýchlo uhádnete, kto je zradca). Keď sa však režisér rozhodol preniknúť do detailov minulosti svojich postáv, film sa stal premyslenejším a hlbším, čo nemohlo byť uspokojivejšie. Živé postavy sú spolu s dialógmi ďalším Tarantinovým charakteristickým znakom. Hudba existuje ako samostatná, dôležitá postava. "Reservoir Dogs" nám otvorili cestu k tomuto talentovanému režisérovi a prezradili nám všetky jeho tajomstvá naraz. Film v roku svojho uvedenia do kín nezískal kasový úspech, ale neskôr získal kultový status. Osobne ho nepovažujem za najlepší film kariéry Quentina, ale ukazuje nám, že aj s obmedzeným budgetom sa dá natočiť silný a zapamätateľný kriminálny thriller, ktorý vo svojom minimalizme vyzerá takmer dokonale. No nikto nezrušil geniálny výber soundtracku, ktorým bol Quentin vždy preslávený. Na záver, aj keby ste neocenili príbeh, hudbu si musíte zamilovať. 4.8/5, kvôli drobným chybám a nedostatkom, ktoré sa dajú ospravedlniť malým budgetom. Рекомендую до перегляду, це база, друзі. ()

skoda120L

Většinou když je film takto vysoce hodnocen a tudíž je v žebříčku tak se mi líbí a dávám mu vysoké hodnocení i já. Avšak u tohohle filmu to rozhodně neplatí. Film mě absolutně nezaujal a nenadchnul ani dějem, herci prostě ničím. Vůbec nechápu proč má tento film tak vysoké hodnocení. No dávám dvě hvězdy ale ani nevím proč. Rozhodně nikomu nedoporučuji zbytečně ztrácet čas nad tímto filmem. ()

SirAduard

Skvělá gangsterka s neuvěřitelným tempem a nápady, kde se míchají různé příběhy a názory jednotlivých postav po nezdařené loupeži klenotnictví. Zde se ukazuje Tarantinův talent pro psaní dialogů, které zaujmou a pobaví, ale také dokážou vykreslit charaktery, co možná nejvíce můžou. Škoda jedné postavy, která byla lehce představena na začátku, avšak později ve filmu je odstraněna mimo kameru a divák má poté pocit, jako by mu něco ušlo. Určitě zde byly ještě další drobné chybičky, které byli zvláštní, ale režisérova hravost mě natolik nadchla, že jsem chybky přestával částečně vnímat a místo toho jsem se nechal unášet filmařským dílem až do krvavého konce. ()

jirikzaboj

Už u debutu se konala velká podívaná ve smyslu vyšperkovaných dialogů, satiry, černého humoru a krveprolití. Navíc je to možná ten nejtučnější počin, co se Tarantina týče a přesto tak skromný, nízko rozpočtový. Kdo jiný by to zvládl ukočírovat lépe, než sám Quentin? O to víc mě překvapuje, že už od začátku používá svůj specifický podpis, pokaždé mu projde a ještě to má k tomu stále grády. Nejlepší dialog: tips u snídaně, nejlepší scéna : Michael Madsen a Stuck in The middle with you. Všichni herci skvělí, ale Keitel a Roth excelentní. Buscemi profesionál!:-D ()

motyka52

Lepší tři, ale bohužel asi spíš mírné zklamání vzhledem k celkovému hodnocení. Přestože to má "jen" 90 minut, tak to bohužel v některých pasážích trochu nudilo a některé dialogy působily malinko uměle a natahovaně. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)