Mačacie oko

• Česko Kočičí oko (viac)

Tři povídky plné černého humoru, napětí a vzrušení, které spojuje postava tajemné kočky. Náruživého kuřáka vydírá šéf protikuřácké léčebny. Tenisový profesionál doplatí na nevěru s manželkou mocného gangstera. Malou holčičku terorizuje krutý skřítek. Nekorunovaný král hororu Stephen King už zase zahání diváky do kouta a nutí je nelidsky se bát... (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

King přepsal své tři povídky do scénáře a snad proto se jejich převedení na filmové plátno/televizní obrazovku/počítačový monitor (muhehe) docela i povedlo. Navíc došlo k docela dobrému výběru. první povídku považuji za Kingovu nejlepší, co jsem četl - drsná, děsivá a dost realistická, přitom se tam hororového moc neděje. Druhou povídku mám taky rád a i tady se filmové ztvárnění povedlo, hlavně ten bohatej padouch, kterej i bez maskování vypadá stejně hnusně jako Harkonnen z Lynchovy Duny (možná to bude tím, že je hraje stejný herec? :-)). No a třetí povídka je dost ujetá. Docela chápu, že se mnohým nelíbí, ale mě se líbila. Zlomyslnej, uchechtanej skřítek s "dobrou" vizáží..... proč ne? Kočičí oko patří určitě k tomu lepšímu z filmových podob Kingova díla. ()

monolog

Na Stephena Kinga je to zatraceně dobrá adaptace, která ale ke konci ztrácí hodně dech. Lépe řečeno, první povídka je naprosto dokonalá. Té bych dal i plnej počet. Rychlá, nápaditá, napínavá, černohumorně odlehčená a s třeskutou pointou nakonec. Navíc Jamesem Woodsem výtečně zahraná a dějově nepředvídatelná. Takhle má povídka (filmová i literární) vypadat. Jak řekl sám King : "Román je plocha, povídka je čára." Druhá povídka je na tom již notně hůře. Ale určitě to není chyba Roberta Hayese ani Kena MacMillana, jehož záporák je opravdu krásná figurka. Jen tam už není takové vyvrcholení, jako u první. Jde spíš vlastně o docela obyčejnej příběh s velice předvídatelným koncem. Žáádné překvapení se prostě nekoná, ale stále ještě je to dost kvalitní dílko. Třetí povídka je ale nejslabší. Možná příliš dětská (příšery pod postelí či ve zdi). Mohla by se dobře číst, ale v televizi vypadá spíš směšně. Navíc jednání matky je zde trochu nedomyšlené a ničím nezdůvodněné (mám na mysli to její odmítání kočky a její nedůvěra k ní). Pravděpodobně ji v dětství strašili tím, že si pro ni přijde zlej kocour, jenže divák se to nedozví. Ale hercům taky nejde nic vytknout. Ale ani vyvrcholení není nic moc a pointa mi unikla. Celek. I tak se ale jedná o zajímavý počin, přestože seřazením povídek hodně ztrácí. Nejslabší povídka (o děvčeti a monstru ve zdi) měla být uprostřed a nejlepší (o kuřácích) na konci. Tím by zůstal divákovi dobrej pocit a ne jen taková pachuť po něm. Co se týká odkazů na jiná Kingova díla, několika jsem si všiml (třeba bernardýna a filmu Mrtvá zóna v telce), jiné jsem však vůbec neodhalil. Ale to považuju za geniální propojení jeho práce. Takže 1. ->***** 2. ->*** a 3. ->** a to dává průměr něco těsně nad tři hvězdičky. ()

Gilmour93

Mňoukající cestovatel jako průvodce a na závěr i aktér třech povídek bez extra silné pointy. Úvodní o tom, že zbavovat se zlozvyku je zlo, ale nakonec je to o zvyku, táhne svými grimasami a vůbec komediálním nadáním James Woods. Druhá o procházce kolem mrakodrapu je rozhodně nejslabší a to je v ní herec, co by se díky účinkování v jistých parodiích neměl bát výšek. Pro film dopsaná povídka „General“ zaujme obstojnými triky ve chvílích, kdy se malá Gertie setkává s dalším svraštělým pidihajzlíkem, tentokrát vybaveným místo léčivého prstu pididýkou.. Odkazů na autora literární předlohy je tu dost, možná víc než nápaditosti a to se bohužel týká i Silvestriho.. ()

B!shop

Tak tu mame dalsi film podle Kinga, respektive tri plus minus pulhodinovy, podle povidek Quitters, Inc., The Ledge a The General. Prvni povidka je zaroven nejlepsi, imho si ji meli tvurci schovat az na zaver, ale to by zas tak hezky nemohli ukoncit pribeh o kocce, ktera se propleta vsema trema povidkama. Vic nez o horor se jedna o hodne cernou komedii o jedny netradicni firme pomahajici odvykat koureni s paradnim Jamesem Woodsem. Povidka je svizna, vtipna a ma slusnou atmosferu, navic jsou tu fakt paradni sceny, treba Woodsovo halucinace na vecirku plnym kuraku. Druha povidka je trochu slabsi, opet nechybi cernej humor, ale tentokrat je i docela napinava. Tady ze zacatku vse vypada jak tuctova historka o mafianovy, jeho neverny manzelce a jejim milenci. Az na to, ze mafian se rad sazi a vetsina pribehu se odehrava na rimse mrakodrapu. Tady dokonce dojde i na dve potencialne nechutny sceny, ale tvurci nic moc neukazujou. Treti povidka je asi nejslabsi, ale presto porad zajimava a je to takova sverazna variace na priseru ve skriny. Tady je bohuzel pomalejsi rozjezd, ale pak je povidka docela napinava. Akorat zaverecna kocici akce podporena superhrdinskou hudbou pusobi spis jak komedie. Nicmene skritek je udelanej hodne dobre a je tu mladicka Drew. Celkove se jedna o tri nadprumerny povidky, navic plne odkazu na jina Kingovo dila (zkrvavenej bernardyn ala Cujo, auto Christina, v televizi Mrtva zona...), ktere jsou ale vic cernohumorny nez hororovy a zprumerovano to da 4*. ()

Streeper

Hlavní předností filmu je napětí. Moc se mi líbila první povídka, vážně zažít bych ti nechtěla. Ještě, že nekouřím. Druhá povídka byla hlavně o tom napětí. Asi bych nevydržela ten stres na tom baráku. Spadla bych po pár krocích. Třetí povídka byla jen tak pro zajímavost, zaujala mě nejméně. Ale jinak se na to koukat dá. ()

• Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)
  • Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu "Pet Sematary", jejímž autor je Stephen King. (WolfR)
  • Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)