Příběh Bee Gees

• USA The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart (viac)
Dokumentárny / Hudobný
USA, 2020, 111 min (Alternatívna 107 min)

Bratři Barry, Maurice a Robin Gibbovi se nesmazatelně zapsali do dějin populární hudby a jejich tvorba i dnes oslovuje hudebníky a fanoušky po celém světě... Hudba kapely Bee Gees oslovuje fanoušky už více než půl století. A je vlastně jedno, zda bratři své skladby zpívali sami nebo je napsali pro jiné interprety. První velký dokument, který vznikl ve spolupráci s Barrym a rodinami Robina a Maurice Gibbových mapuje turbulentní kariéru kapely, která je plná ohromujících úspěchů, ztrát a smutku. Navíc za pomoci rozhovorů a archivních záběrů odhaluje i tajemství vzniku některých nesmrtelných písní. Fenomén Bee Gees rozeberou i současné hudební hvězdy – Justin Timberlake, Noel Gallagher, Chris Martin nebo Eric Clapton. (Česká televize)

DJ_bart

Normativně i informativně poutavý, ačkoliv přespříliš strohý, průřez kariérou kultovní estrády, jež se řadí na piedestal soft-rocku. Doporučuji převážně pro jedince diskoškou sobotní nocí nepolíbené.... jednou ze základních a dosud nezodpovězených otázek vesmíru však stále zůstává, jaktože má Barry Gib tak fantasticky bílé zuby. ()

Bob69

V pohodě dokument. Dozvěděl jsem se třeba proč začali s tím otřesně brutálním falzetem, kterej je dobrej tak pro jednu písníčku - Tragedy. A to jim celkem nepřekvapivě zlomilo vaz. Kdo to má poslouchat, že. Za mě nejlepší hudbu dělali před r.1970. 2LP Odessa (1969) je podle mě jejich nejlepší počin. ()