Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu.  Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti. Jeden z mála prosperujících podniků, kde je hazard zakázán, provozuje dobrodruh a pašerák Pluto Nash. Když však odmítne návrh Rexe Cartera, který chce jeho podnik koupit a proměnit v doupě hazardních her, dočká se odplaty. Podnik exploduje a v následné přestřelce se podaří uniknout jen Plutovi, zpěvačce Dině a starému robotovi Brunovi. Rozhodnou se odhalit pravdu o Carterovi a jeho zločinech, současně však musejí prchat před jeho zabijáky. Ani úkryt na odvrácené straně Měsíce jim nepomůže, a tak skončí v Carterově sídle. Pokud Pluto něco rychle nevymyslí, zemřou. (oficiálny text distribútora)

Likan7 odpad!

Tohle fakt nejde. Nudná, příšerná komedie, která není ani v jeden moment vtipná. Přísahám, že jediná legrační scéna je pronásledující úchylný automat. Trvá asi 20 sekund... Rosario Dawson je sice krásná ženská, ale jako herečka (tehdy) pěkný prkno. A Eddie? Ten je příšernej v čemkoliv hraje...nebetyčná kravina, která vám ukrojí skoro 90 minut života. ()

Pitryx

Tohle je blbina podle mého vkusu. Vydržel jsem se dívat v jednom kuse, žádné pohledy na čas, kdy už bude konec. Ptákovina na ptákovině se na diváka valí plným proudem, a to je něco pro mne. Hodnocení snižuji za nevyužitý potenciál, například u efektů, a trošku se mi nelíbil závěr. Ale jinak je to nakládačka, skoro bez hluchoty, s občasnými drobnými vtípky.(Mimochodem se zde píše o roku 2087. V kopii co jsem měl já je ale jednoznačně v úvodu napsán letopočet 2080). ()

ModryPlamen

Po pozretí tohto filmu som prestal uznávať filmové ocenenia, obzvlášť ocenenie „Golden raspberry“, v preklade Zlatá malina. Tento film dostal až 6 nominácií na ocenenie, vrátane návrhu na najhorší brak za posledných 25 rokov. Tento zlý film ani jednu z nominácií nepremenilo, čo by mne až tak nevadilo, byť herecké výkony sú vo filme príšerné. No neskutočne ma hnevá fakt, že miesto tohto dostali zlaté maliny moje obľúbené Klony. A to dokonca dve. A na základe tohto som sa už stretol s názorom, že tento film je lepší. Trvalo nejaký čas, kým som sa konečne k filmu dostal, a po pozretí môžem bez problémov povedať, že tento film je oproti Klonom ďaleko, ďaleko horší, a to vo všetkých stránkach. Efekty mi na to, že sa píše rok 2002 a rozpočet je čosi nad 100 miliónov, pripomenuli 80. roky minulého storočia. Príbeh samotný o záchrane baru by sa ešte ako tak dal, ale spôsob podania príbehu ma neskutočne nudil. Tunajšie vtipy, respektíve pokusy o vtipy, ma buď nerozosmiali, alebo boli neskutočne trápne, obzvlášť scéna s pokusom preoperovať sa na kulturistu. Film nezachránila ani šarvátka medzi Eddiem a Eddiem, mimochodom tiež nudná. A ani pozvané hviezdy. Totálny prepadák a najhoršie sci-fi roku 2002, a nech sa ma už žiaden sequelista nesnaží presviedčať o opaku. ()

Radek273

Pro všechny propadák, podle zdejších reakcí jsem však čekal ještě méně. Naopak některé souboje, například ten ve skafandrech, byly dost v pohodě. A i když těch prodělaných milionů se nasčítalo fakt hodně, výsledek ještě celkem ujde. ()

xander

Nudné a Eddie Murphy predvádza postavu v akej sme ho videli už mnohokrát, no väčšinou v ovela lepšej podobe. škoda len tých hviezd v malých úlohách (hlavne John Cleese a Luis Guzmán) ()

Sublog

Eddie Murphy si patrně myslel, že natočí něco, co se po vizuální stránce i komerčním úspěchu bude rovnat Star Wars, ale místo toho vznikla vyložená pitomost a obrovský kasovní propadák. ()