Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

xxmurphyxx

Famózna prehliadka kokotizmu v tej najkryštalickejšej forme. Takto abnormálne vysoký level kokotizmu v tak hustej koncentrácii som už riadne dlho nezažil. Banda hrdinov je v skutočnosti banda skurvených malomeštiackych zbohatlíckych píč s ich čiernym pandrlákom v úlohe mozgu celej tejto jednobunkovej cházky, koledujúcej si ich prijebanými, povýšeneckými kecami pretiahnuť držky motorovkou. Od prvej minútu ma srali tak neuveriteľným tempom, že som im každou pribúdajúcou minútou prial väčšie a väčšie peklo. Hlavne jedna z tých dvoch šeredných sestier, ktoré sa podobali asi ako vajce kameňu, bola tak neskutočne, ale tak neskutočne zrelá na kopačku do tej smradľavej chrapy za tie jej rasistické a povýšenecké sračky, že som myslel, že ten film stopnem v prvej polke a jebem na to. Samozrejme tá filcka nemohla jednoducho zhebnúť v kľude, niekde v prvej polke filmu. Nie, kurva musela mátať po celý zvyšok filmu a tak sa moje utrpenie stupňovalo a ťahalo, ako sopeľ až do samého konca. Ako krovie na zvýšenie bodycountu tu máme zástup ďalších kokotov a kokotíc z radov youtuberov, instagramistov a kdejakých podobných retardérov a darmožráčov, ktorých tu príde plný autobus v ktorom nakoniec chvála Bohu všetci do jedného zdochnú vo veľmi krvavej a veľmi tupej, až do nechcenej komédie zasahujúcej scénky. Jediní normálni ľudia s ktorými musí človek súcitiť sú sympatický Texasan, ktorý žiaľ zhebne príliš skoro a kožený xicht, ktorý si čo to užije, žiaľ na konci dostane cez piču od dvoch sopliačok, lebo však strong female character. To, že to je fuck logic level milión nevadí, hlavne, že nám tu zas niekto naservíroval svoju agendu. A aby som nezabudol. je tu ešte jedna stará, olezlá baba, ktorá sa polku života pripravuje niekde v piči v stodole na finálny stret s koženým xichtom a keď na to príde, starej piči sa zachce konverzovať o čo samozrejme kožený xicht nemá najmenší záujem a tak jej neostane nič iné len poslať zopár brokov do...neho? Nie Bohu do okien. Prečo stará baba tak vymäkne? Prečo má mušku po toľkých rokoch tréningu na kokot? Prečo ho nejebne, keď má možnosť a miesto toho tam pobehuje a huláka jak posledný dojížďák na záverečnej, to neviem ani ja a nevedeli to ani autori tejto kokotiny. Pôvodne som chcel napísať recenziu iným štýlom hneď po dopozeraní vo februári, žiaľ po tomto výplachu som bol tak mentálne vyčerpaný, že som s ak tomu dokopal až teraz v júni. Jedna hviezda za......ja neviem, asi toho Texasana, nejaký ten fajn gore a.....a to je asi všetko. Chápem, že toto je horor/slasher, ale aj tak by som čakal aspoň minimum logiky v tom celom a ako tak normálne postavy, bez debilných agitiek. ()

Chromeskull

Parádní gore scény a samotný konec, který byl sice lehce předvídatelný, ale potěšil :D To je tak všechno, nenudil jsem se, ale chyběl mi tam lepší děj a herci, takže za mě pouze silnější 3 hvězdy. ()

fiasko

Známka: C-; Chápu, že je jednoduché tenhle film odsoudit a hodit do škatulky "absolutní shit". Kultovní originál je v podstatě ale také staven pouze na jednom základním principu - efektivní budování napětí, nic víc, nic míň. V originále jsou příšerně napsané postavy, které slouží pouze jako chodící těla, jež každou chvíli okusí motorovku (stejně jako tady). Nejsem rozhodně fanda slasherů a gore snímků, ale přece jenom bylo osvěžující aktualizací vidět, na rozdíl od originálu, explicitně zobrazené násilí. Ano, tento netflixovskej počin se na značce především přiživuje a není schopen přinést příliš nového, ale svižné tempo a krátká stopáž skombinovaná s komicky psychopatickým Leatherfacem u mě film vyhodila jen tak tak do průměru. ()

Sady1993

Nedava to vubec smysl, ale dobre se na to kouka a svizne to utika. Chvalim za revolucni zanrovy prvek v podobe schopnosti zabijaka hazet po obetech ruzne predmety. ()

Sebule

Zábavné asi jako vyšetření u proktologa. Zase na druhou stranu fajn gore se sympatickými hrdinkami. Taky tam bylo pár hezkých a fajn záběrů, jinak ale slabota. Vůbec mě to nebavilo a scénář byl teda hodně podprůměrnej. Hodnocení: 3,5/10 ()

Nikolas__

Nejprve bych shrnul můj aktuální vztah k celé sérii filmů Texas chainsaw masacre, jen pro upřesnění. Jedničku považuju za dílo satanovo (dělám si píču), prostě je to kult a klasika která funguje i dnes a neměl jsem při prvním shlédnutí slov, je to fakt silné i dnes. Dvojku jsem považoval za průměrné hrátky z žánry (rým jak lean), prostě ta obecně snad ani natchnout nemůže, i když to není nic příšernýho imo. Trojka je jeden z těch dost dobrejch dílů, fakticky hutná atmosféra, super záporáci, najde se tam dost chyb ale jinak mi to přišlo jako povedený přírůstek do této série. O čtyřce nemluvíme, to je fakt něco tragickýho takže tak posílám lásku a utrpení všem, kteří na ní pracovali. Remake z roku 2003 je jeden z mých favoritů týhle morbidní ságy. Mňamka pro fanoušky prvního dílu? Možná, mně se to fakt ale líbilo skoro celý, od začátku do konce, jak atmosféra, tak celkové působení filmu, i když je to jen vyvražďovačka. Podobný názor mám na související díl (prequel), počátek, akorát že je tedy o poznání slabší. 2013 díl (3D), TO BYL SLUŠNEJ PŘEŠLAP, jakože chápeme se, jeden z nejhorších dílů, jak obsazením, tak postavami, ale hlavně scénářem (!!), fakt bolelo se na to dívat, i když to možná vypadá hezky, ale god tohle nefungovalo. No a Leatherface z roku 2017, se mi překvapivě docela dost zalíbil, nevím jak a proč ale sedlo mi to (rozhodně víc než třeba prequel k saw s názvem Jigsaw), a přišlo mi to zajímavé jak příběhově, tak vizuálně. No a co tedy říci k tomuto filmu? Jelikož se mi poslední přírůstek líbil, pohlížím spíše na tenhle ne vyloženě jako na zklamání, ale už to prostě není tak jako dříve, máme tu influencery, nevadí, líbilo se, ale to provedení a scénář občas trošku pokulhávali, asi minimálně v mých očích. Přitom to vůbec není špatné, jen to není žádná revoluce značky, nebo evoluce kvalit série. No doprdele, spíš je to mlácení seniora holí do zad. Je to zajímavý, ale není to sto pro ono. Co se týče napětí a atmosféry, je to na normální úrovni, je to produkčně asi celkem zvládnutelný, kamera je obstojná a soundtrack taky. Hlavní postava taky vůbec nebyla špatná a finální scéna je boží, tak proč ne 4 hvězdy? Necítím to tam, pardon, budu muset zůstat na 6/10, s tím že to ale stojí za shlédnutí. Netflix si nejspíš uvědomil, že nemůže díváky jen mrdat do huby, ale musí se pochlapit a něco servírovat. Mé pořadí série: Nejlepší - 01, 2003, Beginning, 03, Leatherface, 2022, 02, 3D, 04 ()

Jablickar

Mám z toho rozporuplné pocity. Nic jsem od toho neočekával, nejsem ani zklamaný ani nadšený. Zkrátka takový mdlý pocit :D Film měl divně rychlý spád, divné postavy, jejichž jména si ani nepamatuju a obličeje snad jen dvou hlavních aktérek. Příběh stejný, akorát okořenění dnešní dobou internetově slabomyslných tedy ehm influencery (fuj, jak já to slovo nemám rád). Na můj vkus krve bylo dostatek, jak se u takového horůrku očekává a ani ty zlomený nohy a ruce nevypadaly špatně. Za mě je to takovej lehkej podprůměr než průměr, ale odpad to vyloženě není. Jo, ale tím koncem to celý trošku podkopli hlouběji, ale na to jsem si zvykl už u jiných hororovek, kde vymyslí totálně tupý konec, jen aby si to mohli nachystat na další díl a milkovat jméno staré dobré klasiky co to jen půjde. ()

Maschi

Další nepovedený hororový kousek od Netflixu. Dvě hvězdy jen za pár zajímavých gore scén. Pokud nejste fandové žánru, tak si odečtěte jednu hvězdu. A vzkaz pro filmaře na závěr: Už prosím nechte tyto série v klidu spát!!! ()

Tomko87

Niekto veľmi odpisoval od Halloweenu z 2018. Diel ktorý priamo nadväzuje na originál z roku 1974, zostarnutá final girl. No ale je to fajn natočené. Krvou a vraždami sa nešetrí, ludia sú retardéri na vraždy, všetko tak ako má byť. ()

Maraboy odpad!

Stručně to shrnu, je to sračka od první minuty a sračkou to do poslední minuty zůstane. Postavy nesympaticke a blbé, že Vám je úplně u prdele, jestli chcípnou hned na začátku, nebo později, vlastně celej film Vám bude úplně u prdele. ()

hony23

Kožený ksicht si dal pár let pohov a na jeho motorovku usedl prach. Naštěstí ale do městečka přijelo nové řezivo, které v našem hrdinovi probudilo touhu po krvi. Nehledejte v ději nějakou logiku, zde jde hlavně o festival brutality a černočerného humoru. Takhle nějak si představuji šťavnaté pokračování kultovního hororu. ()

Kalidor

Naprostá pecka, lepší návrat si Leatherface nemohl přát. Od začátku se šlape na plyn a motorovka řve, krev cáká a fanoušek Texasu musí být spokojený. Za dva roky čekám další díl. ()

uhlerado

Slušne gore a neurazilo, celkom na dnešnú dobu fajn spracovanie hororu. Par logických chýb tam je, ale určite lepšie asi posledné 2 helowiny ()

Kushina

Opět prznění kultovní hororové klasiky v přímém přenosu, jako tomu bylo u Halloweenu. To, že se 15 lidí v buse nechá řezat motorovkou a neudělá naprosto nic krom toho, že buší na sklo, tak to mám dost. To mi kurva neříkejte, že by nikdo neudělal nic a jen by se nechali řezat do zad. Když ho babizna, co se chce 50 let pomstít má možnost brokovnicí střelit ze vzdálenosti 3m, tak si s ním jen povídá a nechá ho odejít a pak když se jakože rozhodne, že ho teda zabije, tak do něj pálí z 50ti metrů... Prostě už jen tohle je naprosto na facku, na pěst... A konec? No ten to zabil úplně! Takže týpek dostane 2 rány brokovnicí přímo na solar z 5ti metrů, ale to pořád nestačí, takže mu motorovkou ještě uříznu kus hlavy... Je mrtvej! To kurva není otázka, každej člověk by byl kurva mrtvej a je úplně jedno jestli John Cena, nebo Arnold Schwarzenegger.... Ale? No mrtvej není samozřejmě kurva. Vyjde si ven a rozseká holku na sračky a není mu vůbec, ale kurva vůbec nic! Takže co si máme z remaků resp. pokračování novodobých kultovních klasik vlastně vzít? To že postavy ze 70tých let jsou prostě kurva nesmrtelný. Stejně jako Michael V halloweenu, tak zde Leatherface. Honestly? Jděte s tímhle do prdele! 30% ()

safixxx

Kultovní trhák, jen už to proboha dál nevytahovat, protože tohle byl propadák od začátku do konce až na pár zábavných scén, autobusová jatka apod. Nicméně tohe už patří spíše do "horror comedies", takže stejná kravina jako Halloween zabíjí, so please "Let these cult smashes rest in peace"! ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru