Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

Destoroyah

Nápad celkom dobrý, len to spracovanie bolo nudné. Veľkolepý návrat Texaského masakru točený tentokrát na jednej ulici a pár domoch na nej. Celý film bol nudný. Áno, bolo tam pár hrubých vrážd ale celé mi to nejako nesedelo. Nebolo to až také hororové ako ostatné časti Texaského Masakru. Prídu do mestečka štyria ľudia ktorý chcú mesto zrekonštruovať? Alebo niečo také. Objavia však totálne nesympatickú starú ženskú ktorá vraj je nejaká opatrovateľka v sirotinci. A jediný o ktorého sa stará jé...Leatherface, alebo ako ho ja volám Sójový Yedi. Bum, starenka/stará ježibaba zomrie a Leatherface sa nasere(ako vždy) a už zabíja. Z ksichtu starenky strhne ksicht a nasadí si ho na hlavu.(Aké nečakané) A čo to tu máme. Jediný přeživší z prvého Texaského Masakru. A aj tak zdechne takže to je jedno. Bum, rozmrdaná sánka, BUM, rozmrdaný ksicht. Bum, autobus krvi. Zabil ma ten livestream. Týpek píše...REAL?! A ja na to. Vieš čo spýtaj sa vraha, on ti odpovie. A nakoniec z mesta zdrhnú dve sestry. Konečne GOOD Ending. LeatherFeaca postrelili asi tak už 10 krát a ešte ho aj potopili. Ale nie, Leatherface je asi príbuzný Myersovy alebo Aftonovy. Leatherface sa vždy vráti. Odsekne hlavu jednej zo sestier a tej druhej zamával na rozloučenou. Zamával rukou v ktorej mal hlavu a motorovú pílu. Jéj, to je krásna rozlúčka. HODNOTENIE: 6/10 ()

VencaBedlak odpad!

Dopředu musím konstatovat, že jsem neviděl původní film, na který tento navazuje. Musím říct, že se mi oproti ostatním herecké obsazení zamlouvalo a nepřišlo mi, že by zde musel hrát DiCaprio. Hlavní problém vidím ve scénáři. Pokud se tvůrci snažili najet na vlnu remaků béčkových hororů jako Helloween nebo Scream, určitě měli přijít s lepší zápletkou. Od začátku jsem nechápal zápletku o tom, že se teenegeri objeví v sídle masového vraha. Co přesně chtěli udělat, proč to chtěli? Chápu, co nám film sdělil, ale nepřijde mi to uvěřitelný, abych si řekl, ano to dává smysl. Po finální zápletce je již klasický kill count, který mě nepohoršuje, ale je k ničemu se skutečností, že nefandím ani vrahovi, natož dětem. V celku promarněná příležitost a neefektivně využity kontent. [0*/5*] ()

Polux

4/10 | Pod vcelku slušný trailer jsem psal, že výměna režiséra a související přetáčky asi filmu pomohly...a bohužel nepomohly vůbec, nebo si alespoň nedovedu moc představit, jak strašný musel být původní materiál, že se někdo spokojil s tímhle výsledkem. | V traileru avizovaná scéna s autobusem je fajn (ale v traileru na ploše pár desítek vteřin fungovala o poznání lépe), film má pár slušných záběrů (Leatherface v poli slunečnic), většina killů je dostatečně gore, jak se na eRko sluší a patří a na lokacích není moc poznat, že se točilo v Bulharsku, což jsem se trochu obával a tím to končí. | Zbytek je velký, špatný. Nesympatické, otravné až idiotské postavy, mizerná atmosféra, napětí se nekoná vůbec, opakované záchrany na poslední chvíli před finálním hitem ze strany Leatherface, které posouvají film téměř až na hranici parodie (když to zopakovali snad třikrát za sebou během asi 5 minut, tak jsem se musel fakt smát, namísto toho, abych se bál o postavy, nedej bože jim fandil), napojení na Hooperův původní film samozřejmě vůbec nefunguje jak po stránce kánonu (kéž bych měl v sedmdesáti podobnou fyzičku jako Leatherface, jak přesně se po masakru v jedničce dostal do sirotčince pro děti a vážně si dal psychopat jeho kalibru dobrovolnou pauzu u svého "koníčku" na 50 let?), tak po stránce poslední přeživší postavy a je úplně jedno, kdo ji ve skutečnosti hraje, protože je to doslova "nikdo" a všem je ukradená, úplně stejně jako kterákoliv přeživší postava ve Friday the 13th nebo obecně ve všech slasherech, které se točí okolo vraha a nikoliv obětí (s čestnou výjimkou JLC v Halloweenu), o jejím nepochopitelném vystoupení (say my name jako vážně?) ani nemluvě a nechtěně vtipnou třešničkou na dortu je pak finální scéna s ploužící se Teslou na autopilota, kterou by Leatherface - s ohledem na předchozí "sportovní" výkony - dohnal snad i na kolečkovém křesle, ovšem tvůrci byli proti:-). | Ve výsledku tedy, naneštěstí, podobná křeč a zmar jako u minulého "originu" 5 let zpátky nebo posledního Halloweenu. Začínám se pomalu bát, aby někdo brzy nedostal "chytrý" nápad s navazováním na jedničku i u mého oblíbence Freddyho. | PeZet ()

Chicharron

Nesmrtelný Kostěj s kousky cizí kůže na xichtě opět v akci. Dalo se to, ale zázraky od totoho recyklátu čekat nelze a film uspokojí asi tak jako když věhlasný masokombinát neméně věhlasného československého oligarchy namele do klobás kusy kravských vemen. ()

Jansuper odpad!

No já musím teda upřímně říct že nový texaský masakr motorovou pilou stojí teda pěkně za hovno, přemýšlel sem nad jednou hvězdou ale řekl sem si proč být hodný, netflix vydělává miliony a oni vydají takovou kravinu která působí skoro amatérsky, první díl má 2 a půl minuty dlouhé titulky a ty killy a ten děj mi přijde lepší a zajímavější než tohle a to to mělo titulky dlouhé snad 6 nebo 7 minut, to nebyly schopni natočit něco lepšího, dit je to pořád dokola to samé, já se těšil na nový zajímavý děj, místo toho tu dostanem zase tupý jednoduchý děj který ani jak souvisí s původním prvním dílem, nechápu to, partička jede do Texasu a jdou do nějakého sirotčince tam je nějaká bába se kterou něco řeší, pak babu chtěj dát pryč baba skape a objeví se leatherface o kterého se tam v tom domě starala, a jasně masakr tím začal, to už je takové klišé prostě, a v prvním ani jiným díle není zmínka o nějakým sirotčinci, jak se teda mohli stát události prvního dílu když tehdy byl leatherface malý v sirotčinci, postavy sou docela pěkně blbé a nesimpatické, to že leatherface chce některá střelit pistoli a zrovna dojdou náboje je otravný klišé už, to že bába která chtěla zabít leatherface a ukázalo se že je to přeživší z prvního dílu, žila dlouho po té co jí leatherface dlouho prořezaval a pak po leatherfacovi vystřelila, děj je strašně zamotaný, lokace toho města je docela blbá, killy nepřehledný, a prostě je vidět že dochází nápady, ať ten texasky masakr už nechají spát tvl, někdo tu psal že konečně díl který odpovídá názvu filmu, s tím teda nesouhlasím, bylo tolik špatných věci a tolik chyb že se to tu nedá vše snad ani vypsat, napětí sem pocítil asi dvakrát trošku, a strach malinko asi třikrát, jinak bez emocí, prázdný, a děj blbý, netflix na to kolik vydělává mohl natočit něco pořádnějšího ne tuhle debilní ptákovinu, a nepřehledným dějem a nepřehlednýma postavama ()

WolfHigh

Absolutní bullshit! Scénář je odpad,který psal někdo po 3měsíčním crackovým mejdanu a atmosféra ve filmu vyhaslá,jak poslední svíčka na hrobě s béčkovými herci...z filmu mě nezaujal ani rádoby vtípek z autobusu ani občasná halda krve,ani ubodání vlastním zápěstí! Tohle se nepovedlo! Jedna * za vzpomínku na dětství! Nedoporučuji,ztráta času! ()

MartinNewman odpad!

Pičovina na entou o tom jak osmdesátiletý kožeňák vyvraždí bandu tupých nefachčenek alias influencerů. Největší úlet je stará hrdinka co na něj 50 let čeká a když ho může sejmout tak sentimentálně čumí. Celý film je zmatený, stejně jako postavy které se chovají jak idioti. Dvě hlavní štětky jsou hnusné jak prdel a pořád řeší hovna. Jediný koho mi je líto, tak je černá slečinka kterou rozřezal napůl v autobuse, ta byla aspoň mrdatelná. Dědek je nesmrtelný a zabít se nedá, což zřejmě zase někoho pobídne k natočení stejně podobné sračky. Sejměte ho už někdo a dejte tu franšízu k ledu. Lituji ztraceného času nad tímhle hovnem. Nelogičnost celého filmu, stejně jako postav je ubíjející. Fuck off, dávám tomu hovnu míň než nulu. ()

xxmajkoxx

Davam 2 hviezdy za napatie a akciu, dalo sa na to pozerat, krv nechybala, pila pilila, ale film obsahuje nelogicke situacie ktore u mna znizuju jeho kvalitu.  Videl som vsetky filmy na tuto tematiku. Aj ed gaina, zlomyselny, bereavement apod. Doporucujem pozriet radsej film z roku 1974 a 2006. Pripadne este 2003 ()

soukyd33

Horor? Spíše fantasy horor. Scény spíše pro děti, a žádné napětí. Předem bylo jasné, co se a kde stane. Postavy si zahráli na Avengers, a pak je tu asi mutant, co přežil:.. 5x zásah z brokovnice, a jednou z motorové pily. Horor byl, to akorát do koukat. I když to není přímo remake, neboť to navazuje, tak je to zcela o ničem. Autobus to rozhodně nezachránil. Konec naprosto debilní. 👎 Ať žije pokračování. 🙄 Tohle se ani náhodou nemůže původnímu filmu vyrovnat. Nedoporučuji. Hvězdiček 2 ()

Peddro

V páté minutě jsem se neskutečně vytočil a mám po chutí film dokoukat. Netflix je nejen progresivistický, ale i patologicky pacifistický. Co je to za odporný a primitivní žvást ,,To má malé péro, že musí nosit pistoli"? Co je na tom tom jako špatného, nosit pistoli? Také jí občas nosím. Miluji střelbu už od 10 let. Je to krásný koníček a každý, koho jsem v oboru potkal, je slušný člověk. Kdybych se pohyboval na odlehlém místě v Texasu, tak bez pistole nevyjdu z baráku. Ale samozřejmě demokratický Netflix se účastní kampaně proti legálním držitelům zbraní. Zvažuji, že Netflix kvůli odporné propagandě, která je vidět všude, odhlásím. Proč si ta blondýnka nevzala šerifovu zbraň? Hloupé a nelogické - zbytečná smrt. ()

711 odpad!

Bože to je ale kus hovna .. proč jste tomu ze začátku vy idioti dali 74% ? Ztráta času  nejdřív týpkovi usekne půl ksichtu černoška dojde do autobusu a řekne zavři a neotvírej nic víc .. jasně někoho tam zabili tak se zavřem do autobusu od kterého nemáme klíče 😂😂😂 a počkáme tam jestli ten zabiják náhodou nepřijde za náma ? A ejhle přišel a najednou neni kudy utéct když ten bus má jediný dveře vepředu .. celkem smůla co ..  no pak dvě vylezou střešním oknem a přijede přeživší z prvního dílu která je zamkne ale v autě a jde do toho baráku toho týpka ten tam v klidu sedí ona na něj míří něco mele a v klidu ho nechá odejít 😂😂😂 tak týpek dojde k tomu autu kde jsou zamčené ty dvě skoro je odjebe a najednou zase přijde borka trefí ho brokovnicí týpek utíká ona dává těm dvoum klíče .. týpek tu přeživší chytne a skoro zabije později ho ještě náhodou trefí brokovnicí znovu když málem zabije jednu z těch dvou 😀 pak ho ty dva skoro dostanou přesně jak jsem myslel ale týpek po dvou ranách z brokovnice a štrejchutím motorovkou po ksichtě a pádu do vody druhý den ráno když chtěj konečně teda odjet 😂 tak tu jednu vytáhne z auta a uřízne jí hlava 🤣 no gigantická sračka tohle je dost spouler ale nemáte zač mega ztráta času ()

Sulrii

Jsem fanoušek Texaských masakrů a viděl jsem všechny filmy, ale..... To, co jsem právě viděl, tak to nejde ani slovy popsat.. Nechápu, proč je film uveden jako horor, když se jedná o čistou komedii a ani nevím, proč měli potřebu furt ždímat víc a víc už tak jejich zruinované experimenty z posledních dob. Nepochopím, jak se z našeho mistra s maskou člověka stal profesionální házeč s motorovkou, jak kdyby trénoval 60 let v kuse hod s oštěpem a ani nepochopím ty jeho profesionální taktiky jak z armády, co neustále předváděl. Jakožto milovníka Texaských masakrů mi tohle fakt zničilo den a myslím si, že nachcat si do vlastní držky by bylo menší utrpení, jak sledovat tento klasický klišé příběh. 2/5 za název a za to, že v té masce mu to docela i sluší. ()

Enon

Jako není to zas tak extrémní průser ale stále je to průser. Je to blbost na zabavení a vypnutí mozku to chápu ale zase jako alespoň trochu logiky by neuškodilo ne. Podle mě to je přesně na úrovni filmu Halloween zabijí, který se mi fakt nelíbil. Má to nesympatické hlavní postavy, kterým absolutně nefandíte, naprosto zhulenou frajerku, která 50 let čeká na pomstu a totálně vypatlanej scénář. Ale zase mě to bavilo skrze akci, která byla aspoň trochu kreativní a drsná, ale kdykoliv tam někdo mluví a nebo se snaží o nějaký emoce tak to prostě nefunguje. ()

KarlN

Už delší dobu jsem neviděl tak protivné a nesympatické typy hlavních postav, podle jejich vlastního mínění jistě sluníčkáři, já bych spíš usuzoval na arogantní rádoby developery...takže jsem konečně mohl fandit druhé straně. Rozhodně jsem se nenudil. Viz scéna v autobusu je velmi povedená, tak jako samotný závěr. ()

DavHav

Já si to užil. Vizuálně místy nápadité (slunečnice v úvodu), gore efekty sympaticky čvachtavé, o postavy se bát nemusíte (většině nepomůže, že se o ně bojíte). K vyvraždění je do městečka nahnáno dostatečně veliké stádo obětí. Scénář je dle očekávání naprosto neobjevný a tuctový, přesto se pokouší o naznačení vývoje charakterů (ehm - odpor ke zbraním...zbraně nutné). Celkově to nepochybně patří mezi ty povedenější slashery posledních let, ačkoliv uznávám, že výhodou Netflixu v porovnání s kinem je, že okamžiky zjevné "vaty" můžete lehce poposunout vpřed. ()

matko2351

Tak ja neviem ako ostatni,ale ja som sa bavil uzasne. Po dlhej dobe dostojne pokracovanie. Urcite jedno z tych lepsich. Neviem sice co cakali ostatni, ale take nizke hodnotenie si to urcite nezasluzi. Pre mna skvely vecer. ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

VincentB.

Som silno prekvapený aké vysoké hodnotenie má toto pokračovanie. Film zo 74tého je v rámci hororového žánru extrémne dobrý. Doslova cítiť ten smrad a teplo ktoré v ňom postavy prežívajú. Toto nové pokračovanie je brak. Mal som pocit akoby to nemalo ani režiséra. ()

Kyofu odpad!

Tohle je vrchol, tak dementní scénař sem dlouho neviděl, absolutně nejhorší masakr ze všech, žádná atmosféra, amatérsky natočené, casting absolutně nesympatickejch herců, docela mě sere politika netflixu v každým filmu polovina černochů, tady už chyběl fakt jen pár buzíků. Efekty o ničem, vraždy o ničem, film plnej samejch nelogičností, nechápu. A to sem se fakt těšil, páč texaskej masakr je klasika. Zklamání. Od začátku to působí plytce, nudně, klasický film pro teenky.  Leatherface 2017 byl oproti tomuhle mistrovské dílo pičo ()

Meraxes

Na Netflixe, ktorý sa toho nakoniec ujal som neočakával, že uvidíme poriadne gore, potom po prečítaní prvých tunajších recenzií som nadobudol názor, že som sa možno mýlil, ale nie. Mohlo to byť o dosť drsnejšie, tak snáď v nejakej blu-ray uncut verzii, aj keď pochybujem, že ju budem pozerať. Mnohé vraždy sú tu vyložene stupídne. Vážne sa dá ubodať človek kosťou trčiacou z jeho zlomenej ruky, ktorú mu len tak rukou zlomíte? O tom dosť pochybujem. A ďalší sa tu po niekoľkých minútach ležiacich na zemi, kde z neho vytiekol asi kýbel krvi, rozhodne vstať. Vážne? Proste je to príšerne blbé, slasher možno má byť blbý, ale toto je moc. Postavy sa správajú blbo, ale v rámci medzí subžánru nijak obzvlášť, takže s tým až tak zásadný problém nemám. Ale po atmosfére, hrôze a hnuse, ktorú by mal horor vyvolať, tu nie je ani stopy. Jediná emócia, ktorú vyvolal bolo úprimné pobavenie a smiech, keď Leatherface s motorovkou vojde do autobusu plného ľudí a tí si ho začnú natáčať a dávať na sociálne siete kde im začnú naskakovať lajky a to pokračuje aj po tom, čo ich začne rezať. Smutné je, že takto by to v tejto sociálno-internetovej dobe aj reálne bolo, ale pri tejto scéne som sa dobre pobavil. Krv strieka síce poriadne, ale to gore je fakt až na pár scén len veľmi opatrné, takže najsilnejším filmom Netflixu po tejto stránke ostáva Apostl. Ono keď ľudí režete motorovkou v tme a pozeráte sa na to s určitým odstupom, tak fakt vidíte len nejakú striekajúcu tekutinu. V porovnaní s originálom, ktorý vyvolal skutočný odpor a psychické preťaženie, veď spomeňte na scénu s večerou, tento nový Texas Chainsaw Massacre nemá čo ponúknuť. Vlastne aj to nadviazanie naň tu pôsobí skôr rušivo a zbytočne, len preto, že requely sa teraz točia. Má ho Halloween, Scream, tak aj toto nejaký potrebovalo. Štandardne remaky a sequely hororových klasík, ktoré sa mi páčili (Texas Chainsaw Massacre je jednou z mojich najobľúbenejších) nepozerám a myslím, že aj tu som sa toho mal držať. Prostredie mesta duchov s púštnej horúčave tu taktiež nie je vôbec využité, čo je škoda, lebo tu bol veľký potenciál. A záver je vcelku wtf, ale vlastne na to, že títo maskovaní slashroví zabijaci sú nesmrteľní, som si už zvykol. Len ďalší blbý slasher ako kopa iných. Ak ich máte radi, tak je to fajn priemer, ktorý neurazí, ale ja mám radšej drsnejšie a sofistikovanejšie horory. Moc som nečakal a dostal som presne to čo som čakal. 2* 44% ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru