V Detroite riadi a financuje políciu všemocná firma OCP. Pri zásahu proti gangu Clarencea Boddickera padne policajt Alex Murphy (Peter Weller) do rúk gangstrov, ktorí ho nemilosrdne rozstrieľajú. Lekári však zachránia jeho mozog a OCP uskutoční dlho pripravovaný plán – vytvoriť policajného kyborga, robota s ľudským mozgom a tvárou. Murphyho pravú identitu taja, všetci sa k nemu správajú skôr ako k stroju. Odolný voči strelám a bombám, vyzbrojený tými najmodernejšími zbraňami  RoboCop úspešne bojuje proti zločinu a rýchlo si získava dobré meno v detroitských uliciach  plných násilia. Citový život sa však RoboCopovi nepodarí potlačiť, a ustavične ho prenasledujú spomienky na predchádzajúci život. Hoci ho OCP naprogramovala tak, aby nemohol vystúpiť ani zasiahnuť proti členom firmy, ktorá ho skonštruovala, Murphymu sa obnovia spomienky na svoju smrť a dokáže prekonať svoj hendikep. S vedením spoločnosti OCP je totiž spojený aj šéf gangu, ktorý ho zavraždil, nenávidený Clarence Boddicker, ktorého chce zatknúť a odovzdať spravodlivosti, aby tak pomstil svoju smrť. (TV JOJ)

KASUGI

Prime directives: 1)Serve the public trust 2)Protect the innocent 3)Uphold the law 4) ??? Syrová a brutální vize budoucnosti. Nejlepší Verhoeven a zároveň mé nejoblíbenější sci-fi. ()

ghatos

Dobře to okomentoval Bluntman, je to velmi trefné. Svého času to byla pecka. Robocop přesně odráží dobu svého vzniku. Rozhodně to není nadčasové dílo. I po těch letech se však dá na to dívat. Zřetelný rukopis režiséra dává filmu vtipný rozměr. ()

Ichabod

Právě bezprostředním pohledem na násilí skrze kameru co ani náhodou neuhne optikou při brutálnějších scénách nechává Verhoeven průchod brutalitě a dravosti lidí obecně a zároveň tuto naši vlastnost ani nijak nesoudí. Rovnou totiž nasadí někoho, kdo oplácí stejnou mincí a naopak v divákovi vzbuzuje pocit zadostiučinění a dělá z nás diváků jen další násilné bestie co se tetelí v křesle. Verhoeven je opravdu velikánem bez ohledu na absentující oskarové nominace nebo přehnané výkřiky diváků. Točí filmy po svém a mě se to opravdu dlouhodobě líbí, protože jeho filmy jsou veskrze zábavné, sexy a brutální až šokující a to jsou základní stavební pilíře jakékoliv kvalitní kulturní produkce. Spolupráce s Poledourisem opět nahání husí kůži s fantastickým hudebním motivem, který je pro samostatný poslech velice dobrou volbou. Atmosféra hudbou hodně získává, protože Robocop je hodně chladný a celkově působí dosti neosobně i oproti jiným superhrdinským charakterům, ale v rámci Verhoevenova konceptu toto není na škodu. ()

J-o-k-e-r

Zdá se mi, že jsem film již v minulosti viděl. Rozhodně mě ale tolik neoslovil jako právě nyní. Rozhodně klasika sci-fi 80. let. Zločinem zaneřáděný Detroit, kde přibývají mrtvoly policajtů, snažící se o nastolení pořádku. Škoda, že ze sympatického policisty se stane fašírka, ale právě díky tomu vznikl kult! Docela se divím, že se nenatočila nějaká novější verze, ale myslím, že ji můžeme vyhlížet. P.S. Ha, tak natočila :-) (2014). ()

Joe123

Proste nestarnúca klasika. Škoda že pokračovania sú absolutné sračky. Teším sa na remake snaď bude taký kvalitný ako pôvodný film. 90% ()

Autogram

Robot s ľudskými emóciami a túžbou po normálnej ľudskej pomste. Trochu pomalý rozbeh, dnešný film by asi začal tým, čo je v polovici a zvyšok by sme sa dozvedeli v krátkych flashbackoch. Akcia je tradičná osemdesiatková, na tú dobu obstojná, rovnako aj scény preberania robota zo spánku, inak ako so zelenými terminálovými textami to nemohlo byť. Vývoj tohto príbehu ma však nikdy nebavil natoľko, aby som to považoval za mimoriadny film. ()

vyfuk

NUDA! Total Recall mě chtěl uvést do toho, že . století umí tvořit super sci-fi filmy, což se do jistých měr potvrdilo. RoboCop byl na svou dobu zpracován úžasně. Nicméně, příběh byl trochu suchý. Sousta částí filmu byla vhodná pro dobrý spánek. Celkově vzato... RoboCop udělal super odklad a nastínil vše potřebné, za což jsem mu vděčen. Filmaři to však podupali svými "pokračováními"... Nyní v době Verhoevenových remaků se snad nový RoboCop nastínil tak aby odpovídal kvalitě normálního filmu. ()

Jaro.Krafcik

Na ten vek neskutočný film. Robocop ma nadhol od začiatku až do konca. Škoda že som ho nepozrel keď som bol menší. Bol by môj obľubený hrdina. Perfektne sci-fi. 5* ()

stitch7

/// Film mě nepřekvapil příběhem, brutalitou a skvělými maskami ale určitě ano. Osobně jsem se narozdíl od ostatních v kině nezasmál, bral jsem to docela vážně :D ()

zigíš

Rewatch 2024: Městem chodí RoboJežíšek a naděluje plné sběračky spravedlnosti. Svým hodně osobitým stylem, dlužno říct. Když pacifikuje násilníka, nestačí nasadit mu klepeta. Ustřelené koule jsou v ceně. Není se čemu divit když je dítkem -energii doplňuje dětskou výživou- šílené mysle Miguela Ferrera. V lítém korporátním boji s ještě šílenějším Ronny Coxem. A jako sekundanti krutě přehrávající Kurtwood Smith a Ray Wise. Tady trudnomyslnost nemá místo a pokud jo, dvojka věčně pozitivních TV moderátorů tomu udělá utrum. Atrakce od začátku do konce. Roztomilé stop-motion Phila Tippetta, masky Roba Bottina a Poledourisův ´bohatýrský´ soundtrack. Bavil jsem se snad ještě víc než v mých teenage (mutant ninja) letech :) ()

Kroc

Moje srdeční záležitost....tenhle film sem měla ráda už jako mála holka a předčil dokonce Šogunovy ninji :o) i dneska jak se na to koukám z odstupu asi dvanácti let tak je to pořád skvělý film...akorát v těch šesti mi to přišlo nějak víc lepší...víc "skutečnejší" ;o) ()

pfa

Výborný akční krimi, o bandě zabijáků a "znovuzrozeném" policistovi! O dalších dílech už se to však říci nedá. [9/1O] ()

Almásy

103 minut zivota uz nikdy nevratim spat. co sa tyka filmoveho nasilia, som si povedal ze ako odchovanech georga romera a davida cronenberga ma nemoze nic prekvapit.. ze som sa sakramentsky mylil. snad teda jedina vacsia odolnost mojho zaludka, nic ine mi tento film nedal. je to sracka, strasna sracka. ()

jenik71

Paul Verhoeven nám servíruje dnes již kultovní akční sci-fi. Policista Murphy nastupuje službu v Detroitu, kde vládnou gangy a zločin. A doplatí na to. Vědci ale z jeho těla sestaví policistu-robota a vyšlou ho zpět do ulic. Časem se Robocopovi začne vracet paměť a vyrazí po stopách svých vrahů... Místy je to drsnější podívaná, která byla v době svého vzniku velice oblíbená. Peter Weller zahrál Robocopa naprosto skvěle, výborné jsou hlavně jeho robotické pohyby. Jen triky už v současné době působí po těch letech poněkud slabším dojmem. To ale nijak zásadně nesnižuje kvalitu tohoto filmu a dávám 90%. ()

spikey1

Verhoeven v absolutní špičce svého umění, tak akční, krvavé a ironické dokáže být jen jeho dílo. Je škoda, že si do svého eposu nevybral silnější herecké obsazení i když Peter Weller je v roli RoboCopa dokonalý. ()

voleman

V době svého vzniku to sice byla asi celkem pecka, dnes to ovšem nijak neohromí a ani moc nepobaví. Rozhodně se to nedá srovnávat s Terminátorem, který je i dnes velmi zábavný a celkově geniální. Je to prostě zcela průměrný béčkový akční sci-fi snímek, dnes působící skoro směšně. V osmdesátých letech to ale špatné asi být nemuselo a tak zcela chápu, že je to pro někoho kultovní záležitost. 65% ()

fiLLthe3DD

Akční filmy o ,,policajtech" spíše nevyhledávám,u Robocopa to ovšem bylo naopak. Překvapila mě vizuální stránka filmu,efekty jsou na rok vzniku velmi přesvědčivé a kupodivu nepůsobí ani moc zastarale. Kamera je též velmi dobrá a dá se říct,že vás to celé vtáhne do děje,k čemuž napomáhá i povedená hudba. Překvapilo mě i násilí a ,,brutálnost"(scéna s toxickým odpadem)... U Robocopa sice žádnou hlubší(kromě odloučení s rodinou)myšlenku nevidím,ale i tak je to povedené,dokonce i přes své množství akčních scén... 85% ()

Styxos

Akční vypalovačka s béčkovým nádechem kritizující společnost? Jop, Přesně tak to umí jen Verhoeven, ačkoliv TR byl mnohem, mnohem silnější. Krev stříká, postavy jsou jasně nalajnovaný. Je to přímočaré a s ničím se to nepáře. A samozřejmě perfektní hudba od Poledourise, která si pro sebe krade veškerý prostor. ()

Melios

(SPOILERY!) RoboCop je ten druh filmu ,ktorý by som nazval ako to Typické sci-fi klišé béčko z konca osemdesiatych rokov. Ale narozdiel od iných filmov podobnej kategórie RoboCop dokáže divákovi toho veľa ponúknuť. Oproti iným filmom má zaujímavý dej a neotrelý príbeh. Film je o policajtovi menom Murphy ,ktorého zastrelia počas prestrelky (ó aké nečakané). Film sa ďalej presúva na predstavenie nového stroja ,ktorý má ochrániť Detroit pred kriminálnikmi ,ale (tušíte správne) niečo sa pokazí a jedného človeka stroj zabije. Tu sa musím pozastaviť ,pretože som akosi pozabudol na to ,že Robocop nie je pre deti a ,že je plný brutality ,nechutných scén ,erotiky , vulgarizmov ,sexu a drog. Film sa potom znova presúva k Murphymu (teraz už k RoboCopovi) ,ktorí plní svoju policajnú službu na jednotku ,až do polovičky filmu kým sa nescvokne a znova sa z neho nestane Murphy (predvídateľné ,otrepané ,ale aj tak je to nejakým spôsobom okúzľujúce). Film končí tým ,že Robocop povie svoje meno - Murphy. A to je všetko. Žiaden epilóg ,nič! WTH? Ďalej už spoilerovať nebudem ,pretože už by to nemalo cenu ani pozerať. Jedinú vec ,čo ešte spomeniem ,je to ,že postavy (hlavne záporáci) sú napísaní neskutočne sympaticky a sú presným príkladom toho ako spraviť klišé záporáka originálne (stačí ak obsadíte dobrých hercov a nájmete kompetentného scénáristu). Samotný Detroit tiež stojí za zmienku. Je depresívny ,ponurý ,fádny ,ale zároveň neskutočne prepracovaný (začínajú sa mi vracať spomienky na Burtonovho Batmana a Die Hard). VERDIKT: RoboCop je brutálna popcornovka pre dospelých ,ktorá ide do toho na plné gule a neštítí sa použiť proti vám city ,brutalitu ,alebo vulgarizmy (palec hore).Film mi ukázal ,že sa stále dá natočiť film béčkovým štýlom a s otrepaným nápadom originálne ,precízne a zaujímavo. RoboCopovi sa podarilo ,ale niečo vďaka čomu ho beriem za tak výnimočného - podarilo sa mu vymaniť z béčkovej škatuľky a ukázať sa v plnej kráse (a predviesť sa takto v osemdesiatkách to chcelo poriadnu guráž!) Za scénu ,kde RoboCopov robotický nepriateľ nevie zliesť schody dávam 77%. Škoda ,že zbytok série sa nedržal v šlapajách prvého dielu :/ ()

jefff

Destilované osmdesátky v tom nejlepším smyslu. Má to super hlavní atrakci, proradné padouchy i boží hudbu. Bavilo mě to a jediné co filmu chybělo byl silnější scénář. Ale jinak dobrá kultovka. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)