Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

pursulus

Total Action.¬         Snímek je určený především pro hltače "akčňáků". Bude státi za to ale i všem těm milovníkům "sci-fi", kteří stojí hlavně o dobrou podívanou bez hlubokých nároků. Velmi dobrý scénář, režie, kulisy, ztvárnění postav i herecké výkony. Arnold Schwarzenegger nemusí býti vaším oblíbencem, aby se vám tenhle snímek líbil. "Červenoknihovní" konec v tomto snímku zhola nic nepokazí — dá se označiti za vtipný. Takže — dobrou podívanou, napínejte se a bavte se! ()

VasaX

Na shlédnutí Totar Recallu jsem si počkal dlouhých 22 let. Ale stálo to za to (a to nezmiňuji FullHD a 5.1 zvuk). Neskutečně hláškující Arnold v plné síle, skvělá zábava, veselá výprava a hlavně - kdy v Hollywoodu zapomněli, jak se točí nápadité, zábavné akční sci-fi? 1990 nebo 2012, Total Recall je pořád pecka. Krásně zpracované a skvěle vyvážené. Paul Verhoeven opravdu umí. A volba hlavní role na Arnolda? Poněkud zvláštní, protože když se nad tím zamyslím, tak určitě pozmění ráz snímku směrem od temnoty a thrilleru k odlehčení a zábavnosti. A to tomu paradoxně dodává šťávu. Plus ještě mladá a svůdná Sharon Stone (která pozorného diváka hned ze začátku a kraťoučký okamžik odmění lehčím "odhalením") jako anděl s ďáblem v těle. Total Recall je prostě povinnost pro filmového fanouška, obzvlášť toho, co má rád sci-fi a akci bez skrupulí. Té je totiž v TR více jak požehnaně... ()

zdenny

Arnold v jednom ze svých nejlepších filmů. Skvělé sci-fi s velmi dobrým hereckým obsazením, perfektním dějem, myšlenkou a super triky. Povinnost pro milovníky sc-fi a Arnolda. ()

vyfuk

Nizozemský režisér Verhoeven je v podstatě králem počátků sci-fi. Dal nám spousty filmů typu Hvězdná pěchota, Total Recall a i RoboCop. Skoro po téměř přibližných dvaceti letech postupně dostáváme nové remaky a je v podstatě otázkou jak a kam nás povedou. Tento film mě kupodivu držel už od začátku. Bál jsem se fiaska ve stylu Blade Runner (každý máme jiný názor). Ale nakonec mi byl předveden film, který měl na svou dobu úžasné triky, a i dobrý příběh. Bohužel... v mnoha případech zbytečně moc matoucí. Nicméně... nemohu upřít zábavu a celkově hezké provedení tohoto filmu. ()

lykan9

Prostě klasika - kult. Total Reccal je rozhodně jedním z nejlepších sci-fi filmů všech dob. Výborné triky, atmosféra a charismatičtí herci - není snad vůbec nic, co bych vytknul. K tomu úžasné kultovní aspekty typu tříkozé šlapky, převlek Arnieho za ženu, taxikář a mohl bych pokračovat do nekonečna. Kdo nemá rád tento film, tak nemůže mít rád sci-fi. ()

mirec88

Za túto sci-fi klasiku by som možno dal aj plný počet, ale niektoré veci boli pre mňa až príliš úchylné... Kto videl, vie o čom hovorím. Ale inak nemám výhrady. Schwarzi to rozbalil poriadne! ()

ghatos

Hrdina ztraceného filmového času působí v roce 2010 osvěžujícím dojmem. Humor, akce, zábava - imponuje mi celkový koncept, kde se nikdo moc neprožívá. 85%. ()

Guzo

Většina filmů s Arnoldem jsou klasiky a mezi ně bych určitě zařadil i TR. Nicméně o co je lepší třeba v Terminátorovi nebo v Conanovi, o to víc tady vyniká jeho prkennost a nemožnost nasadit více než 3 typy výrazů ve tváři (i když pořád hláškuje skvěle). Jinak je zpracování i na dnešní dobu dost povedené, chvílemi až zbytečně brutální, ale to se od Verhoevena tak nějak čeká.. 7/10 ()

V.Silver

Správná 80ková akce, hláškující Arnold, (nejen na svou dobu) úchvatné efekty a hlavně skvěle zpracovaná Dickova povídka - je to sen, realita, umělá realita nebo implantát? Člověk nikdy neví, neví to až do konce a ani konec není úplně jednoznačný :) Musím říct, že Arnold klame tělem, protože rozhodně není tak blbej, jak by se na první pohled mohlo zdát (i z jeho tvrdé angličtiny, za kterou může spíš jeho rakouský přízvuk než nedostatek bodů IQ:), protože takhle pronásledovat projekt jako Total Recall, to by obyčejná hvězda akčních filmů neudělala. Thumbs up! 80% ()

Mr.KarlAdler

Nápad skvělý, provedení vůbec ne špatné, postižení Marťani jakbysmet. Že to můj šálek kávy není, by až zas tak nevadilo, nebýt toho dřeváka Arnolda ("I knew it!"), kterému jsem nevěřil jediný záškub žilkou. ()

Autogram

Čo je sen a čo skutočnosť a či prehltnúť pilulku návratu alebo nie, o tom sa rozhodovalo ešte pred Matrixom. O výletoch na Mars a výletoch do vlastnej mysle sníva každý, no len vyvolený môže podniknúť takúto misiu. A je to misia akčná, prekvapivá, výpravná a nezabudnuteľná a keď som ju videl prvýkrát, predčila aj moje najväčšie očakávania. Nič iné ako maximálne hodnotenie tu neprichádza do úvahy, a zároveň je to jedna z najlepších Arnoldových úloh. ()

Koryntos

Total Recall je pro mne akční hodně úsměvnou pohádkou. Napadlo mě se na něj podívat, protože na něj byl odkaz ve Žhavých výstřelech. Jedno se tomuto filmu musí nechat a to, že se celých 113 minut nebudete mít čas se nudit, film je akční v každé snad i nanosekundě. Žel bohu někdy ke škodě. Nejvíc jsem se smála, když v krásné daleké budoucnosti mají všemožné vymoženosti, ale sledovací čip zneškodníte mokrým hadrem na palici, to jen tak někdo nevymyslí. Navíc klasické nesmysly typu 20 lidí střílí po dvou lidech a ani jeden jouda se netrefí, aby poté dva lidé stříleli po dvaceti lidech a trefili i 25 lidí z 20 lidí, no nekupte to. Tak nějak si nemůžu pomoci, ale už dlouhou dobu si myslím, že Arnold není skutečný, že je to jen dobře naprogramovaný reklamní hologram. Nevím kde jako rodilý Rakušan přišel k ostře řezaným rysům amerických vojáků, netuším jak někdo může chodit rovně, jako kdyby měl v kalhotách zabodnuté pravítko a i na těch svalech mě děsí něco, co působí nelidsky. Zároveň se tady musím omluvit Sharon Stone, já si opravdu myslela, že je to jen nějaká neznámá herečka, která je jí jen hodně podobná, v tomhle filmu Sharon působí zvláštně nabobtnale. Na tomto filmovém skvostu se mi nejvíc líbil v celku promyšlený děj a hlavně to, že i když je to blbost největšího kalibru, tak se člověk opravdu nestihne nudit a fakt jen zírá s otevřenou chlebárnou, co přijde v další scéně. ()

zigíš

30 let a tolik to zas nezestárlo ! Zábavné ultranásilí a nahota - oblíbené to Paulovi trademarky, old school trikařství, masky Roba Botina, stop motion, matte painting, jadrná Arnieho tirolština profiltrovaná angličtinou tak akorát aby hlášky dostali ten správný zvuk. Snad jen začátek Goldsmithova soundtracku na moment připomene Poledourisova Conana (na pár vteřin, takže v klidu). A vidět v kině restaurovanou verzi, zážitek, jako by Sharon Stone bylo zas třicet (a mě taky) :D ()

sskrblik

Kultovka, kterou byla nutnost se podif v rychlodabingu a přesto, zcela průměrné scifíčko. Možná jsem to měl vidět před 15 - 20 lety a uchcával bych, ale teď jsem zkrátka a dobře to neocenil. ()

Death

Proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite. To bylo asi hlavni moto scenaristy, kdyz psal scenar. Opravdu mam pocit, ze scenar je zbytecne slozity. Treba film Minority report, ktery vznikl take podle povidky P. K. Dicka je na tom lepe. Samotne Dickovi povidky jsou sice na film kratke a je nutne je doplnit, ale v Total recall je to az zbytecne prekombinovane. Jinak je to ovsem velmi solidni podivana. Schwarzenegger do sve role celkem padne a je to rozhodne jeho lepsi vykon. Trikova stranka a hlavne tradicni Verhoevenova brutalita, to je zkratka dokonalost sama. Uz po par scenach je jasne, kdo film tocil. Pribeh samotny sice krome sve slozitosti neni ani nikterak vyjimecny (i kdyz ten zaklad z Dickovi povidky je velmi dobry), ale v kombinaci se vsemi temi skvelymi triky, s vybornou vizualni strankou a rychlym tempem, se da prezit bez vetsi uhony. Pokud si nebudete pri filmu klast rypave otazky (na ktere bohuzel vetsinou nedostanete uspokojivou odpoved) a nechate se unaset jen skvelou formalni strankou, budete vice nez spokojeni. ()

Nepi

Nesmrtelný Arnie tentokrát na tajné misy na Marsu,kterou vytváří jeho mozek...Napínavý akční film,který se může pyšnit skvělými triky,akčními scénami i dobrým sci-fi příběhem...Sharon Stone nám předvedla,že umí zahrát i akční role a držet místy krok s Arnoldem...Tahle akční pecka je i po 15 letech pořád svěžím ovocem!!! ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)