Zoznámte sa, Joe Black

• Česko Seznamte se, Joe Black (viac)

Smrť sa príde pozrieť na Zem, aby zistila, ako chutí život...
Mediálny magnát William Parrish si užíva života plnými dúškami. Aj pre neho si však jedného dňa príde Smrť. Tá mu ale urobí celkom výnimočnú ponuku – navrhne mu časový odklad za možnosť priučiť sa niečo o ľuďoch a spoznať ich život. V podobe sympatického svetlovlasého mladíka, ktorý si hovorí Joe, Smrť vstúpi nielen do Parrishovho života, ale aj do života jeho krásnej dcéry Susan. Všetko sa zmení, keď sa dievča do Joea zamiluje. Smrť v ľudskom tele spoznáva, čo je to láska a hrozivá osudovosť budúcnosti náhle dostáva pre všetkých zúčastnených aktérov nový rozmer. (TV JOJ)

Makky

Príjemná romanitka so zopár nezabudnuteľnými momentami a neskutočným soundtrackom Thomasa Newmana. Krásna hudba plynúca počas celého filmu vyvrcholila výbornou pesničkou Over The Rainbow v záverečných titulkoch. ()

slunicko2

Velmi chutná směska laciného hollywoodského sentimentu a polopatických životních pravd. 1) Vezměte charismatického Anthonyho Hopkinse, překrásného a přitažlivého Brada Pitta, v dobrém slova smyslu vlezlou hudbu od Thomase Newmana, relativně (na film určený k masové spotřebě) slušné dialogy a příjemnou režii a máte Film. 2) Jestli totiž lze na hollywoodštině najít nějaké pozitivní vlastnosti, pak je to právě ve filmech, jako je tento. 3) Snad měl režisér Martin Brest nakonec vzít nůžky a alespoň půlhodinku sestříhat chvilkové náběhy do nudy, ale délka filmu mi v tomto případě problémy nedělala. 4) Za zmínku stojí skutečně příšerný český překlad jamajské angličtiny umírající stařeny. Jejich dialog, lehce naivní v originále, vyzněl v českém dabingu jako trapná parodie. 5) Prý jeden z nejdražších filmů své doby? Proboha, proč vlastně? 6) Celkově mi to vychází na čtyři hvězdičky, ale dám jich pět. Film jsem viděl už několikrát a určitě se na něj v budoucnosti podívám znovu. A ten nádhernej Brad... ()

Bat55

Jednoducho nádhera po všetkých stránkach. Ten film je asi medzi štyrmi až piatimi hviezdičkami, no prikláňam sa k nižšiemu hodnoteniu. 178 minút a já som sa naozaj nenudil ani na chvíľku. Keď film presiahol 2 hodiny,už ma ten dej tak nezaujímal a akosi som sa v tom už ani dobre neorientoval (a preto 4*). Ak by to bol skutočne tak silný a hlavne výborný film, tak by musel byť ako celok taký, lenže chvíľku je dej slabší .A záver filmu je nádhera, až taká, že jej možno ani tých 5*nestačí. Brad Pitt pomaly v najlepšej filmovej úlohe, Anthony Hopkins je exceléntny herec a ako vždy predvádza výborný výkon (ten snáď ani zle hrať nevie) a Claire Forlaine ako jeho dcéra a ako tá, do ktorej sa smrť zaľúbi, je úžasná. Herci a príbeh je nádherný a je to fakt skvelo nafilmované. A to je škoda, že dávam len 4*, pretože málo romantických filmov ma zaujalo, no čo viac, tento ma aj nadchol a to doslova. Ak by sa skrátila dĺžka filmu, tak by film mal u mňa bezkonkurentných 5*. Záver je inak sila. /85%/ ()

Kreeki

Elegantní a působivý film u něhož nevadí ani jeho delší stopáž. Jak asi by vypadala smrt, kdyby se dostala do prostředí, kde normálně nežije a nevyzná se v něm, do našeho světa? A jak by se choval v této situaci kdokoli jiný? Smrt se přece jen od normálních smrtelníků tolik neliší a jak vidíme v tomto snímku, ani city jí nejsou tak vzdálené, jak by se mohlo zdát. Za uměleckost díla a nakonec i za nechutně přeslazený konec 8/10. ()

Lulu13

Dokonalé skĺbenie mysterióznosti a romantiky. Film Vás pohltí od samého začiatku a po celý čas budete vystavení myšlienkovými a emocionálnymi atakmi. Herecký koncert na čele s absolútnou špičkou Anthony Hopkinsom, ktorý predvádza svoj štandardne skvelý výkon, no nesklamal ani Pitt či Claire Forlani. Za zmienku stojí určite aj úžasný soundtrack. Nádherné, čarokrásne dielo. ()

italka63

Velké zklamání, jedna hvězda za Hopkinse, jedna za dosti děravý scénář, kde se snad občas něco blýsklo. Ovšem vzdáleně. Pomohla hudba. ()

Derek

na film, ktorý má takmer tri hodiny sa tam nič zaujímavé a interesantné nedeje (pritom to má skvelý námet), jediná vec čo vás odradí od toho aby ste pri tom zaspali je dobrý herecký výkon anthony hopkinsa a krásna claire forlani. ()

Aiax

Teda viděl už jsem za svůj život ledacos, ale ze všech zhovadiilých filmových námětů, které jsem kdy přetrpěl, je námět Joe Blacka jedním z těch nejzhovadilejších. Tak strašlivě přitroublou zápletku dnes na celém širém filmovém světě dokáží vymyslet opravdu pouze Američané. Dobrá, ještě bych se dokázal smířit s dějem podle šablony "ona je krásná a bohatá, on je tajemný", kterou jsme už viděli milionkrát, ale proč prokrista zrovna Smrt?!! Ne, tohle nemá smysl nějak systematicky rozebírat, asi jako nemá smysl podrobovat kritické analýze GoGoŠou. Jedna hvězdička za jako vždy brilantního Hopkinse a krásnou Claire Forlani. Pitt v roli Jožky Černého tentokrát děsně sucked. ()

Damiel

70 % - Až mě překvapuje množství "odsuzovačných" dvouhvězdičkových hodnocení. Ano, film je poměrně dlouhý, ale rozhodně ne nudný. Pomalejší tempo k příběhu přesně sedí, k příběhu o konci života přesně sedí. Pitt jako smrťák je skvělý, Hopkins hraje svůj standard a Forlani to "sekne" :) ()

Gann

Netradiční příběh o panu smrťákovi, který chce zjistit jaké je to být člověkem. Pitt mi do role smrtky sedl perfektně, a Anthony Hopkins jako jeho průvodce a se svým osudem smířený člověk byl božský. A ačkoli je film delší než bývá průměr, nijak zvlášť mi to nevadilo... Jediné co mi vadilo bylo příliš mnoho sentimentu a romantiky, protože tento film beru především jako příběh o smrti a co mě na něm nejvíc baví jsou právě dialogy zmíněné dvojice... No a samozřejmě hudba, která je sice taky dost v romantické poloze, ale je moc krásná. ;) ()

kajas

Poprvé i podruhé jsem usnula před koncem, protože jsem se nemohla smířit s tříhodinovou délkou a začátkem vysílání kolem deváté hodiny večer. Potřetí jsem se dívala odpoledne z koupeného DVD a nemohla jsem se vynadívat na Brada, kterak poprvé ochutnává arašídové máslo. Sama jsem tuhle pochoutku ochutnala právě díky Joeovi. Žádnou další přidanou hodnotu jsem ale v tomhle filmu neviděla. Až do chvíle, kdy jsem konečně zažila, jaké to je někoho milovat a bát se o něj. Zní to jako hrozné klišé, ale je to tak. Při další projekci jsem hltala každou minutu a proplakala asi tak polovinu stopáže. Dokonalá záležitost. A ta HUDBA! ()

FilmFan24

Poprvé jsem z "Meet Joe Black" nijak zvlášť nadšený teda nebyl. Mohla za to hlavně dlouhá stopáž, která se k romantice zrovna moc nehodí. Ale s odstupem času musím svoje stanovisko k tomuto dílu podstatně změnit. Především svoje dělá čarovná Newmanova hudba, výborné herecké výkony a hlavně s nástupem Brada Pitta, který je jako pan Smrťák kouzelně prkenný (což si myslím je záměr). Takže už mi ta dlouhá stopáž nevadí a jen málo chybí k dokonalosti....Třeba zase příště. ()

runner85

Dať do romantického fantasy Brada Pitta a Anthonyho Hopkinsa bol skvelý ťah i keď som mal aj veľké obavy s toho. Veľké fantasy ale s toho nečekajte, teda až na tú smrť, lenže tá pôsobí až veľmi ľudsky ... ale veľká škoda tej veľmi veľkej stopáže, ale fakt 3 hodinový film je silné kafé ale kedže tam hrá Claire Forlani ktorá je pekná a pre mňa neokukaná tak tomu by som vedel odpustiť ... len jedna vec ma zaráža, ako to že som to videl po prvý krát až teraz :o ()

Lucjen

Nemám rada Brada Pitta, vždy odmeraný, vždy trošku mimo. No a kto mohol zahrať lepšie smrť ktorá poznáva život ľudí? Zamilovaná smrť? Krásna Forlani a Hopkins tiež nesklamal. 4* normálne, 5* za nápad. ()

dom156

Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého těžko hledáte slova, co napsat. Možná bych to shrnul jedním slovem a to elegantní. Jediná výtka z mé strany je ukončení celé dějové linky, které mi přišla fádní ke kontextu celého děje. Jinak velmi vřele doporučuji. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

19.12.2020

Produkce na akčním thrilleru The Gray Man s Chrisem Evansem a Ryanem Goslingem měla být zahájena už v půlce ledna, nyní se ale Netflix rozhodl svůj rekordní dvousetmilionový snímek na neurčito… (viac)