Insidious: Červené dvere

• Česko Insidious: Červené dveře (viac)

Staré známe tváre vstupujú do záverečnej kapitoly desivej ságy o rodine Lambertovcov, aby sa raz a navždy zbavili svojich démonov. Josh (Patrick Wilson) a čerstvý vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) musia tentokrát vojsť do nadprirodzenej dimenzie omnoho hlbšie než doposiaľ, aby čelili temnej minulosti svojej rodiny a novým hrôzostrašným nástrahám, ktoré na nich číhajú za červenými dverami. (Itafilm)

gogo77

2/10 ... horror ako sa NEpatri ... nuda nuda a este raz nuda .... bez lakaciek bez pointy ... pribeh sa odohrava o 9 rokov po poslednej casti ... ocko a maminka sa rozviedli a synacik ide na vysoku skolu ... vdaka hypnoze vsetci zabudli na udalosti zo 4 casti ale to je skoda ... lebo to bol celkom vydareny diel... tu sa objavuju mrtvolky a postavicky natrete na cerveno a jazykom ako diabol .... ale bez efektu ... 2 body len za par lakaciek a zaverecnu STAY skladbu ktoru zaspieva hlavny predstavitel ktory tu hrozu este ja reziroval... tam nech sa pekne Patrick Willson venuje radsej Conjuringu ()

LadyLokiLili

Pokračování série insidious se nese v podobném duchu jako předchozí díly. Ale jak se tomu často u pokračování stává, u tohoto filmu jsem se vůbec nenudila. Tvůrci této filmové série vždycky najdou způsob, kterým do ní vnést něco nového. Oceňuju, jak se ve filmu věnoval nějaký ten čas vztahu otce a syna a ve finále vlastně i jeho napravení. Tento díl byl spíše takový o lekačkách, než o celkovém napětí, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Musím teda podotknout, že znalost předchozích dílů je klíčová. Za mě další povedený film z této série, nebude to asi trhák roku, ale návštěvou kina chybu neuděláte.  Takových hezkých 6,5/10 ()

soukyd33

Dobrý horor má mít dobrý zvuk, děj, efekty, herecké výkony. To vše tento splnil. Prostorový zvuk výborný. Herecké výkony velmi dobré. Děj dobrý. Efekty super. Chvíli to trvá, než se film nakopne. Pak to ale je už svižné až do konce. Nejděsivější byl jeden zvuk, trvající cca 20 vteřin. Viděl v kině: Praha, OC Smíchov, Cinema City. (16.7.2023) Hvězdiček 4 ()

korela

Páté pokračování Insidious je víc rodinný doják než horor. Rodinná idylka je fuč, všichni zestárli a co se zdálo být na konci druhého dílu happyendem šlo do kytek. Josh a jeho žena jsou dávno rozvedení a žijí odděleně, Lorraine zemřela, z Daltona je nesympatický asociální adolescent, který odmítá otcovy pokusy najít si k sobě vzájemnou cestu a život obou ovlivnil definitivní výmaz vzpomínek na události prvních dvou filmů, který je nám připomenut hned v úvodních minutách příběhu. Josh má problémy s pamětí, které se pokusí léčit, Dalton se v rámci hodin umění pokouší sáhnout do hlubin své duše a začne kreslit výjevy ze své minulosti, a události se rozjíždí...tedy, ne tak docela. S tenčícím se obsahem popcornu v krabičce jsem netrpělivě očekávala tu hutnou atmosféru, děsivé duchy a démony, nálože lekaček, tajemné výjevy ze Zásvětí a důmyslné propojení s dalšími díly série, tak jako tomu bylo u předešlých filmů. Nic z toho se ale nekoná a Červené dveře působí, jakoby v téhle sérii ani neměly co dělat. Většina filmu se točí okolo vzájemného vztahu Joshe s Daltonem, Daltonova vysokoškolského života a jejich snah rozkrýt tajemství o své minulosti a odhalování toho, co divák předchozích filmů dávno ví. Znovu se tedy shrnuje děj prvních dvou filmů, otce i syna trápí vidiny, objevují své schopnosti astrální projekce atd., jen nudněji a zdlouhavěji, přičemž staví zákony předchozích dílů na hlavu - živí jsou najednou schopni vidět duchy, duchové ubližují živým i ve skutečném světě, živí jsou v Zásvětí přítomni, hypnózu ovládá každý a je neuvěřitelně snadné jí provést a postavy se chovají naprosto nelogicky. Drtivá většina filmu se přitom táhne jak rozteklý sýr a nenabídne skoro žádné strašení. V posledních minutách film dohání, kolik jen akce se dá za tu krátkou dobu zvládnout, opět na úkor logiky či budování atmosféry, a závěr působí vyloženě odfláknutě. SPOILER Dalton se bez vysvětlení ocitne za červenými dveřmi v démonově doupěti, a v cca třech scénách se Josh znovu naučí astrální projekci, najde syna a vysvobodí ho, aby se mohl vrátit do svého posedlého těla a přestat se pokoušet zabít kamarádku bez pudu sebezáchovy. KONEC SPOILERU To, čím jsme se dřív zabývali celý film je teď záležitostí několika rychlých scének, které samy o sobě působí jako hodně spoileroidní trailer na plnohodnotný film, který ovšem nepřijde. Návaznost na ostatní filmy je mizivá a až na úplný závěr s Lin Shaye žádné easter eggy nečekejte. Alespoň se série konečně uzavírá bez náznaku pokračování, protože i když Insidious 5 není vyloženě špatný film, v celé sérii je přebytečný a zbytečný a jeho úspěch zjevně stojí na nekonečném omílání událostí z předešlých dílů. ()

jarmil8

Vlastně to byl jeden z nejpoutavějších hororů, co jsem zaposlední dobu viděl. Pomalu buduje atmosféru, je znepokojivý a nenudí. Bohužel je také v závěru doslovný, místy nechtěně vtipný a derivátem předchozích dílů. Patrick Wilson si ale rozhodně ostudu neudělal. ()

RavenSpector odpad!

Dokonalé ztělesnění sračky Jako film tragédie Jako horor totální odpad a nehoror Slušné dno a završení nesmyslné série, se kterou nemá mimochodem společného vyjma názvu nic ()

Grázl83

Slabé, nicméně koukatelné. Na horor však moc ukecané bez výraznějších lekaček. Po režijní stránce to takový průser, jak tady mnoho uživatelů píše, nebyl, ale chybí tomu lepší scénář. ()

Rebel24

Po 2 skvelých úvodných častiach sveta Insidious od Jamesa Wana, ktoré zachytávali desivý rok rodiny Lambertovcov sa v 5.časti dostávame o 9 rokov neskôr do rovnakej famílie a zisťujeme, že ich démoni z minulosti ešte s nimi neskončili. Réžiu uchopil môj obľúbenec medzi hercami Patrick Wilson a veru ešte sa musí čo to podučiť v réžii od majstra hororov Wana, aby dosiahol level prvých dielov. Film je vedený skôr dramaticky s rodinným oblúkom, táto časť je vieryhodná a dáva zmysel, že rodina nemôže žiť v harmónii po tom, ako sa ich posadnutý otec pokúsil všetkých zabiť. Tento dejový oblúk je nasnímaný kvalitne a pútavo. V momente ako sa má film dostať do svojho prime žánru horor, ale začína zadrhávať a cyklicky sa vracia radšej späť, do zóny komfortu rodinnej drámy. Po dopozeraní musím uznať, že látka nebola ani zďaleka vyčerpaná ako som sa nazdával, keď som sa dozvedel, že sa vraciame na začiatok a film mal potenciál, ktorý však ostal nevyužitý. Napriek tomu ide o 3-tí najlepší diel zo série a ukazuje sa, že nemá veľmi zmysel ísť veľmi mimo rodiny Lambert, keďže aj po 9 rokoch dokázala ponúknuť väčší a zmysluplnejší materiál, než predošlé 2 filmy série dokopy. 60% ()

drkaldj

No, mohlo to dopadnout všelijak. Pro mě je docela zbytečná linka s otcem Joshe. Naopak se mohl více využít třeba Carl. Potom se mi ještě nezdálo, jak ten démon poměrně rychle ovládnul tělo Daltona. Další mínus je pro mě přechod z vesměs strašidelného, atmosférického hororu do hororu, kde prim hrají spíš lekačky. Když se přesunu do plusů, lekačky ovšem fungují. Entity, duchové a démoni vypadají opět skvěle. Sice ne tak často jako první dva díly, ale stále to dokáže vytvořit atmosféru kvalitního hororu. Pokračování v hlavní linii je celkem obstojné a když si vlastně uvědomím že se celkově jedná o pátý díl, tak asi ty mínusy nejsou až tak velké. ()

BarbarellaHa

AAAAAAAA moje nervy! Jako co to bylo? To byl snad ten nejzbytečnější díl v celý serii (zatím tedam zatím). Už od trojky to stálo za prd, tak jsem se těšila, že když tam konečně hraje stará dobrá parta, tak to zase nakopnou a já se budu bát nebo mít aspoň takovej ten divnej pocit, ale ani prd! Ani ppppprrrrrdddd! Chvílema mě bylo za ně až trapně, jak je tam opravdu mocně cejtit, že je to točený na sílu a prachy a ten konec s hororovou bábou radši nekomentuju, k ději se vyjadřovat nebudu neb tam žádnej nebyl a to je vlastně všechno! Nic a trapas.......Další pokračování už prosím netočte (snad si to tady Wan přečte jako vždycky) ()

flyer.nick odpad!

Jen ždímání kdysi slavné a dobré značky spojené s nutkáním zalíbit se mladšímu publiku a umístit příběh (no on tam moc příběh nebyl, ale říkejme tomu tak) do prostředí školy. Děsivostí nebo aspoň laciných lekaček co by se za nehet vešlo a ještě k tomu nevalné kvality. Asi nejzbytečnější pokračování poslední doby, a že je konkurence veliká. ()

Miroslav.Zac

Marně přemýšlím, co mě tak na filmu zaujalo, že jsem ho dokoukal do konce. Asi jen moje přesvědčení, že se nemá odcházet od rozdělané práce. ()

Orion12

Zdaleka nejhorší díl. Hlavní herec mi není vůbec sympatický, Patrick Wilson hraje ,,něco,, je vidět že je tady i sám režisér takže mu nikdo neřekl ´, že hraje špatně a to ho v jiných filmech mám dost rád. A celkově mi tenhle díl příjde extrémně zbytečný.Lekačky nic moc, nevidíme skoro ani nic z ,,světa duchů,, ani to nerozšiřuje lore Insidious. Sérii jako celek mám rád, tak doufám že tohle byl poslední počin. Zbytečný díl. 30% ()

Dext

Ještě to kape, tak rychle. Možná uděláme i 6 která bude stejně k hovnu jako 3,4 a 5. Hlavně že na to lidi koukají ale Wan to prostě není... ()

DarkViper odpad!

Nejhorší pokračování co jsem kdy viděl. Děj 0, lekání 0, nostalgie 0 a Patrick Wilson vypadá jak kdyby byl na heroinu celou dobu.  Ubohost. To jsem měl předchozí díly rád. ()

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)