Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

kkarx

Jako malému tahle pohádka nikdy nepatřila k mým nejoblíbenějším, hlavně kvůli druhé polovině filmu, kdy má princ zachránit princeznu - to mi vždy přišlo, že to měl až příliš jednoduché. No já měl nejraději ty trošku temnější kousky :) Po letech musím ale ocenit tu spoustu obsažené legrace. ()

Luk Skywalker

Česká Šípková Růženka se skvělým hereckým obsazením - Sovák, J.Hrušínský, Menšík i Kraus zahráli velice dobře. Jen u mě nepatří mezi top pohádky. ()

FeriusParfax

Milá pohádka o šípkové Růžence, plná krásné hudby od skvělého Svobody a humoru, o který se postaral egoistický princ - Kraus a hubatý sluha - Menšík. Plné pochopení celého děje je ale asi spíše pro starší publikum. Moc milá a pohodová klasika. ()

Véronique

Moje oblíbená pohádka, jejímuž kouzlu jsem podlehla až v pozdějším věku(že by se dříve tolik nevysílala?!). Klasické zpracování Vorlíčka se opravdu povedlo. Stejně jako výběr herců (především nezapomenutelný Vládimír Menšík, který už v době natáčení bojovala s nemocí), krásná hudba a celkový děj. 78%. ()

salamandrr

jedna z mála českých pohádek u které se parádně bavím, postava matěje je to co většině pohádek chybí, postava prince hňupa je též geniální a dialogy jsou velmi podobné historkám Šimka a Grosmana ()

PavelZava

V této pohádce je nejlepší Vladimír Menšík o tom vůbec nepochybuji ! Ještě, že nechtějí, abych dělal orla, já bych se snad ve vzduchu neudržel ... Ten převozník tam snad chrápe a pramice nikde Možná nejlepší pohádka s 3mi oříšky, V. Vorlíček ()

Heroine

Princezna se zelenou parukou, prvoplánově zlý princ, hodný "vtipný" Menšík, krásná královna Milena... No nevím. Nemám ráda české pohádky, i když mají velkou tradici. Poslední skutečně dobrá se povedla někdy v šedesátých letech. ()

papaguy

A já furt proč ty český filmy a pohádky nejsou sexy. No bodejď, když si i z toho budění dělají leda srandu. Stačí se podívat na americké taky-pohádky (Sněhurka a lovec, Princ pruďas...), to je panečku jiná, tam do toho umí, i při tom všem tajtrdlíkování, vdechnout vášeň.:-) ()

Biopler

Vorlíček bol na poli rozprávok doma. To je jasne vidieť v spracovaní, v práci s hercami... kostýmy, hudba atď. V tomto kúsku však nevhodne vybral Jana Hrušínského do roly chlapa, ktorý sa má uchádzať o srdce princezny, no absolútne som mu to neveril. Jeho nemastný-neslaný výraz i výkon by veru žiadnu ženskú neohúril. V celej snímke exceluje vo vedľajšej role Menšík, ktorý znamenite zabáva, akurát jeho prevteleniu za medveďa a súboju s princom som dôkladne neveril. To bola päsť na oko. ()

rublik05

Nádherná pohádka, která dokazuje, že k pěkné pohádce nejsou potřeba ani draci ani míchání x pohádek dohromady. Tohle velmi originální zpracování Šípkové Růženky vděčí za svůj úspěch zejména kvalitnímu příběhu, dobrému filmařskému zpracování a výbornému hereckému obsazení. Z herců exceluje zejména Jan Kraus a jednoznačně legendární pan Menšík, který je v roli sluhy Matěje opravdu nezapomenutelný. 9/10. ()

Ozzy2

Princové jsou tu princové, ne bukvice jako Šafařík, princezna pěkná-nemá bradavici v obočí (Johna Rambová), nebo uprostřed čela (Vágnerová), ústřední píseň krásná (Kája), královna krásná, král majestátný a sluha Menšík se svým věčným hladem vtipný, co víc si přát. ()

Torgal

Oproti ostatným vianočným evergreenom mi táto rozprávka pripadá trochu ako chudobný príbuzný. A to doslova - výprava mi tu prišla naozaj poslabšia a prostredie nezaujímavé a pomerne pusté. Ale stále sa môže spoľahnúť na nezlyhávajúceho Menšíka a pekne vylepšenú rozprávku o Šípkovej ruženke. Pridanou hodnotou je vtipným spôsobom nafúkaný princ Jana Krausa, ktorý bežne zápasí s medveďmi (aka Menšíkom v kožuchu). Druhý princ mi prišiel ale hrozne generický a nevýrazný. Celkovo až príliš obyčajná rozprávka, ale čo by sme dali za to, keby sme vedeli také točiť aj dnes. 6+/10 ()

Smejki

Jedna z nejnudnějších a nejprázdnějších všeobecně oblíbených áčkových pohádek mého dětství. Nic víc, nic míň. ()