Šesť rokov po udalostiach z filmu Deadpool 2 žije Wade Wilson pokojným životom, pretože časy žoldniera Deadpoola nechal za sebou, až kým ho TVA – byrokratická organizácia, ktorá existuje mimo času a priestoru a monitoruje časovú os – nevtiahne do novej misie. Keďže jeho domovský vesmír čelí existenčnej hrozbe, Wilson sa neochotne pridá k ešte neochotnejšiemu Wolverinovi na misii, ktorá zmení dejiny Marvel MCU. (Cinemart SK)

xxmartinxx

Bez života. Bez duše. Bez vtipu. Bez nápadu. Na takové té fundamentální "jestli se ti to líbí, asi nebudeme nikdy kamarádi" rovině. Protože tohle nechci ve svém životě. To by byl konec. ()

Skejpr

Na rovinu říkám, že mi pořád poněkud uniká, jak přesně by měl třetí Deadpool přinést X-Meny do MCU vzhledem k tomu, že se celý odehrává mimo Sacred timeline, nicméně jinak opravdu potěšil. Nádherně se filmem táhne určitý mysticismus okolo tvrzení, že Deadpool je Marvelovský Ježíš a vůbec je to celé pod povrchem o dost komplexnější, než by asi mělo být. Maximum effort, tentokrát překládaný jako "Maximální masox" se odehrává jak na poli scénáře, který je neskutečně ukecaný, ale navzdory zdánlivé bezobsažnosti a prázdného vulgárního tlachání neustále posouvá děj kupředu (což je potřeba opravdu ocenit), tak samozřejmě pokaždé, když přijde řada na akci. Ta je úchylná, brutální a neskutečně zábavná.  K tomu hromada running joků, spousta cameo výstupu (některé takové obligátní, jiné překvapivé a velmi potěšující) a velice zábavný soundtrack. Ve filmu si ho příliš nevšimnete, ale na samostatný poslech je to poměrně barvitá a zábavná skoro synthwave blbinka.  Celkově nejlepší MCU zářez minimálně od třetích Guardians a čistě nejzábavnější asi až od Thor: Ragnarok. A suverénně nejlepší film Shawna Levyho, který dokázal dokonale navázat na styl Leitchovy dvojky (beze srandy klobouk dolů) a současně ji skloubit s estetikou nastavenou Lokim v rámci MCU.  Především je ale třetí Deadpool splněným snem. Nejenom fanoušků, ale v prvé řadě některých aktérů a právě v takové chvíle je zdaleka neupřímnější a nejsilnější. A je také nádhernou a láskyplnou tečkou za celým Fox universem. Celým. Bez výjimky. ()

Ainy

Tak trochu jsem z toho měla pocit, že se studio až moc snažilo o nějakou vzpruhu, o nějakou neokoukanou a vtipnou zápletku, což se moc nepovedlo. Pro mě příběhově spíše zklamání, ale ne až takové, aby mi nějak bránilo si hláškujícího oblíbeného sexy červeňáka prostě užít. Mému oblíbenci Matthewovi bych nejraději zulíbala tu jeho červenou kravatu, jak se mi v roli krutopřísného záporáka líbil! (můj milášek ...) Za mě 3,5* ()

Botič

Není to taková šleha, ale vlastně jako je! Dost! Po digi katastrofách Quantumania a MARVELS se tady opatrně našlapuje v nemastných, neslaných lokacích, hlavně aby to nebylo moc CGI. Naštěstí je ten fanservis natolik silný, že to tolik nevadí. Hlášky lítají vzduchem, krev cáka do všech stran a nostalgie po prvních a druhých X-menech je v závěru na 120%. ()

3DD!3

Proč Thor plakal? Tohle bylo pro radost, na nějaké zachraňování Marvelu se kašle, spíš si z toho scénáristi dělají srandu a vyžívají se v tom, že to nebude dávat smysl. Nebo ne? Reynolds s Jackmanem si natočili akční řežbu, kde násilí řeší spoustu problémů pokud se dělá politicky korektně a s humorem. Připomíná to jejich společné reklamy, které mám od srdce rád. Aviation Gin Deadpool edition. Miliony odkazů, skvělé camea, které dávají smysl a u mnohých se zatetelí dětské srdíčko, každého filmového fanouška. Herecky je to prostě špica a Emma Corrin byť je v roli šablonovité záporačky docela válí. Podprahová linka o nás neschopných chlapech (chlastači a prodejci aut?), kteří to do Avengers nikdy nedotáhnou táhne celý film a téměř dojme. Deadpool vždycky kopal druhou ligu (Wrexham do toho!) teď ji kope za neskutečné prachy a já mu to přeju. P.S: Running joke s Johnnym je naprostá špica. ()

Hitman_47

Pokud bych měl hodnotit čistě v rámci série Deadpoola, tak bych dal 4*, ale pokud hodnotím jako post-Endgame Marvelovku, tak je to mega pecka. A teď si musíme položit otázku "proč?" ... odpověď je jednoduchá a naprosto logická (přišlo by na to i 5leté dítě, ale feminazi výbor MCU bohužel tak vysokou inteligencí nedisponuje). Jinými slovy se jedná o skvělou oddechovku přeplněnou skvěle padnoucími cameo rolemi a odkazy jak na filmy, tak i na dění kolem nich ... to nemluvím o hláškách a komické brutalitě. Čili, pokud jste hyperkorektní vegani, tak místo SWJ-woke-PraguePride "mesydž" (kde díky Marvelovkám víme, že všechny vyspělejší mimozemské civilizace jsou buzny, bravo), dostanete akorát mrtvičku. Upřímně doufám, že tohle utrhne v kinech randál, a všechny feminazi Marvel štětky dostanou padáka jako jedna nejmenovaná, neschopná kráva z Pepsi, co si pokoušela hrát na ředitelku tajných služeb. ()

Spiker01

Konečně tu zase máme tu událost, na kterou všichni, co dříve milovali MCU, zase musí vyrazit do kina. Má očekávání a natěšenost byla tak obrovská, že snad ani nešlo splnit. A to se do jisté míry potvrdilo, že ačkoliv jsem si už před výpravou do kina přečetl rozpačité dojmy o plochém ději, stejně jsem byl překvapen, jakým směrem se třetí Pool vydal a že tu asi o moc nepůjde než jindy. Ona osudovost se však časem dostavila, ale o nostalgii je film jen částečně. Je spíše čistou komedií s extrémně sprostou mluvou, přesně trefenými hláškami na všechny strany a nespočtu digitální krve, ve které se Logan konečně mohl vyřádit. A když se člověku netrefí nějaký gag zrovna do vkusu, okamžitě přichází nový a veskrze každého to časem obměkčí.                                                                                            Takže...přišel Ryan "Ježíš" Reynolds spasit kina a MCU? Doufejme že ano. Tržby budou nadstandardní a já se těším, jak Kevin Feige a spol zapracují x-menovské univerzum, protože ta poslední pětiletka zkrátka vesměs nebylo to, kvůli čemu se vyplatí kupovat drahé lístky do kina a nepočkat na premiéru na Disney+. Hrozně mě mrzí, že pravý Deadpool 3 vlivem fúze nakonec nevznikl a trilogii tento film zakončuje trošku obloukem, ovšem s prvotřídně zvládnutou nostalgickou hudbou a přesně trefenými camei, které jsem zas jednou nadšeně vyhlížel, tím spíše pokud se nejednalo pouze o camea. Jen bych uvítal, aby mezi tím byla ještě trojka, která zakončuje původní příběhy, na to zkrátka v tomto filmu nebyl čas. Ovšem další fáze začíná a já zanedlouho vyrážím do kina podruhé. Shawn Levy si vybral silnější chvilku a hlavně nahláškovaný scénář. ()

Kaka

Šílená taškařice, kde toho polovina nedává smysl, ale pár hlášek je skutečně vydařených a návrat starochů vyloženě potěší. Hugh Jackman tak, jak ho máme rádi a překvapivě opět v super fyzické formě. Znovu bych do toho nešel, ale čest Shawnu Levymu za jeho zdravě nekorektní, místy pěkně ujetý rukopis a parádní akci. ()

Krouťák

Přijít s nečím originálním v rámci Deadpool univerza (ano, beru ho i přes čím dál větší provázanost jako samostatný svět) už je sakra oříšek a tvůrci crossoveru s povadlým Wůlverínem to evidentně vědí a ani to neskrývají. Deadpool & Wolverine ZDAŘILE recykluje nápady z jiných více i méně úspěšných značek, či dokonce opráší pár zapadlých devadesátkových klenotů (nebudu spoilerovat) a věřím, že tohle "vykrádání" by jen tak někomu jinému neprošlo - takže v tomhle ohledu smekám. Pro mě osobně je to Levyho nejlepší film od Ocelové pěsti a klasická Deadpoolovská popkornovka, na kterou se vyplatí do kina zajít, i když vás ze sedačky po prvních dvou dílech pravděpodobně nevystřelí. Pořád je to ale ten unikátní Reynoldsův rukopis, který se nebojí dělat humor na vlastní účet a už vůbec ne na vrub studia (RIP FOX). Nejvíc si film užijí klasicky největší fandové, kteří mají trošku větší povědomí okolo dění ve světě filmu, ale věřím, že bavit se budou i ti, kteří všechny narážky a rýpnutí, kterých tam je opět nespočet, nepochopí (já všechno napoprvé taky určitě nechytil) - 75%. ()

D.Moore

Spása Marvelu se úplně nekoná, vlastně se nekoná ani pořádné pokračování, jaké by si zasloužily oba Deadpoolovy stále skvělé filmy. Trojka je podle mě z velké části vypočítavý marketingový tah (ano, já vím, že filmy se točí proto, aby na ně lidi chodili, ale nemusí to z nich přece tak trčet), jehož děj shrnuje jeho název. Nejde totiž o nic víc než o příležitost vidět Deadpoola a Wolverina řádit. Určitě nečekejte překvapivou zápletku a bohužel ani poctivě napsaný příběh, jaký měl především první Deadpool, kupodivu nečekejte ani tak nápadité akční scény nebo přirozeně působící humor. V Deadpoolovi a Wolverinovi je všeho buď moc, nebo málo. Ryan Reynolds a Hugh Jackman se určitě dobře bavili a dali do toho všechno, čili co se povedlo, povedlo se hlavně díky nim, protože Shawn Levy jim moc nepomohl a ostatní herci a herečky jsou zanedbatelní a baví hlavně svými návraty do rolí. Ne tím, že by něco zábavného udělali. Jinak mě ale budou dlouho strašit například útrpně dlouhé monology šéfa TVA, brzy okoukané zpomalené pózovací nástupy před akcí, celý ten chaos, kterému se někdo rozhodl říkat příběh… Pokud bude mít film úspěch, budu rád a především jeho tahounům to budu přát, ale že se povedl, to o něm říct rozhodně nemůžu. ()

Davies182

Zápletku stranou (proto je tak tristně banální), tady nejde o nic jiného než o spojení dvou oblíbených comicsových postav. A i když už začínám být na Reynoldsovo držkování mírně alergický a několik fórů šlo těžce mimo mě, pořád to naštěstí má nasranýho Wolvieho a tunu fantastických cameí. Jinak jsme se také přesvědčili, že Levymu moc nejde akce, a je suverénně nejnudnější z celé trilogie. 7/10. [CineStar Anděl] ()

-bad-mad-wolf-

Objektivně za tři, možná ani to ne - ale v kině jsem se často smál jako retardpool (nejen v rámci nakažlivosti) a to se prostě počítá. Ten film určitě není odvážný (všechny fórky na filmová studia atd. jsou ve skutečnosti jen podbízivý kalkul na diváka,  kterého sere aktuální stav MCU) a už vůbec ne chytrý - v podstatě se jede úplně mimo jakékoliv univerzum, chatrný příběh v pozadí je dementní v kontextu i bez něj a jako tématická sranda je to zrádné, protože pokud by z tohohle měla jakákoliv postava přestoupit do dalších filmů franšízy, bylo by to stejné, jako by se v Rambovi objevil někdo ze Žhavých výstřelů (ale v současném MCU by to beztak bylo fuk, protože berlička multiverzum dovoluje kontraproduktivně absolutně vše). Jak už jsem řekl, nakonec to vyhrává prachsprostá sranda, protože hlášky jedou jak sviňa, Reynolds s Jackmanem mají skvělou dikci i nějakou chemii, od začátku do konce se neustále něco praštěného děje a pár momentů je přesně tak cool a funny, jak se od nich očekává. Hnusočoklík cajk. Za krásné letní vymytí mozku děkuju, ale znovu už to vidět nechci. ()

lamps

Mému vkusu vzdálená chujovina, u níž mě její extrémní popularita a trhání kasovních rekordů vyloženě vadí. Vyjma dílčích hlášek, skvělého Jackmana a rozdováděného Macfaydena jsem si z toho neodnesl vůbec nic a upřímně bych čekal, že nebudu až v takové menšině. Reynolds a Levy plodí ty nejprůměrnější drahé produkce Hollywoodu a tady jim každý tleská jen proto, že dle očekávání tepou do Disneyho, který si už s Marvelem a mnoha dalšími nekonečnými seriály neví rady a nenávidět ho je v módě. Že je to prostě Deadpool, to není žádný argument. Teď je z něj navíc součást nějak zavedeného fikčního světa a měl by v jeho mantinelech dávat smysl, což ale tvůrce nezajímalo. V podstatě nic dramatického a vlastně ani akčního tady nefunguje, a to včetně motivací záporáka i ukotvení vykupitelského narativu, kdy se prostě nejde zbavit pocitu, že ti dva spolu musí být jen proto, že i herci se náhodou kamarádí. Tenhle patvar bez tempa taky vznikl jen proto, že z korporátního hlediska musel, je to fakt víc mediální a kulturní póza než film. ()

Hunt

prvních 45 minut bylo na pět hvězd, plné nápadů, nadupane vyladěne akce, skvělé fóry, ... postupně se ten závan dokonalosti a propracovaného scenare vytrácí a přestože stale koukatelne, působí to pouze však již jen jako vyplnění toho, co bylo vyladěne na začátku.... ()

Shakers

V roku 2017 sa písalo o tom, že si Hugh Jackman nemohol želať dôstojnejšiu rozlúčku. No a teraz si nemohol želať veľkolepejší návrat, ktorý je navyše okorenení obrovským finančným úspechom. Ryan Reynolds nám aj tento krát dá Deadpoola, ktorého chceme vidieť. Na pomoc si priviedol Hugha Jackmana a rozbalil party vo veľkom. O treťom Poolovi ťažko niečo napísať, pretože ma neuveriteľne veľa prekvapení a nerád by som ich kazil. Kto ma napozeraný Marvel, X-Men filmy a trošku prehlaď v produkciách si to určite užije dosýta a kto aj nemá, tak sa bude kráľovsky baviť vynikajúcim soundtrackom, hláškami, alebo akčnými scénami. Reynolds vie ako si udržať fanúšikov, zachrániť štúdio alebo prehovoriť kamoša, ktorý skončil s adamantiovými pazúrmi. P.S.: za titulkami je pekná rozlúčka s 20century fox a ich Marvel filmami. 90% - 5* ()

JohnnyD

Neurazilo ma to, ale okrem skvelého soundtracku vo filme nič skutočne osviežujúce nie je. Hej, cameo role hahaha, hihih, fan service tu, fan service tam, ojojoj a ešte búranie štvrtej steny a odkazy na iné filmy! Wow! Nuž, problém je, že tento typ povrchnej post-moderny/paródie ma prestal baviť ešte v puberte (čo je asi fajn, keďže podobne ako predošlé dva filmy, aj tu sú cieľovka násťročné deti a to bez akejkoľvek urážky). Kľúčový problém Deadpool/Wolverine je, že okrem toho tu nič iné nie je, lebo popri vymýšľaní kostrbatej zápletky na spojenie všetkých tých postáv v jednom filme nezostal žiaden priestor na niečo ľudské, čo by to všetko spájalo do skutočne koherentného celku. 5/10 ()

sheen

Kamarád po filmu velmi trefně pronesl něco v tom smyslu, že Marvel skončil se smrtí Irona Mana. Myslím, že lidi už trochu omrzelo pořád to samé dokola, tady se sází hodně na nostalgii, fanservice ale jasně je to pořád ten hláškující, sprostý a krvavý Pool. To mě již ale nestačí [Kino Morava] ()

salahadin

Asi bych se měl stydět, ale tohle fakt není film pro mě, neměl jsem na něj chodit do kina a už nikdy nechci vidět nic z tohoto kolovrátkového universa. Režie příšerná, herecké výkony - huh?, spousta strašínkymockyftinoučkých narážek pro náctileté publikum k popukání, prostě jsem se vypravil do bijáku a zůstal sedět s otevřenou hubou, co se to odehrává přede mnou. Ale tak 1* za to, že to bylo barevný a hejbalo se to. Jinak naprostý nezájem... příště půjde sledovat ryby - přes metr tlustej led. ()

Satan

Pokud fandíte Reynoldsovi a máte rádi jeho Deadpoola, crossover s Wolverinem si užijete. Mohutný fan service a spousta hlášek, odkazů a narážek je dostatečným zábavným tmelem, aby celý film hodil do strašně pohodového módu. Jakmile na tohle přistoupíte a odtrhnete svá velká očekávání ohledně záchrany MCU a dalšího směřování univerza, máte vyhráno. Trojka Deadpoola totiž klame tělem a tohle vůbec neřeší. To, že je to z části plytké a šablonovité je jedna věc. To, že Shawn Levy neposral režii a Jackmanův Wolverine je tady jeden z těch nejlepších ve své historii, je věc druhá. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

19.08.2024

Dominance na tržebním vrcholu po spanilé krasojízdě končí. Nový hororový snímek Vetřelec: Romulus od Fede Alvareze (Smrt ve tmě), jenž pochválil i otec série Ridley Scott, překonal všechna očekávání… (viac)

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)