Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Co slovo, to perla. Dialogy jsou naprosto přesné, vtipné a často geniální, děj běží tak dobře, že konec po 139 minutách je příliš brzy. K tomu v hlavních rolích užasní Nicholson a Huntová, dva herci z mojí TOPky. A skvělá hudba od Zimmera. Lepší už to nebude, 6 hvězdiček dát nemůžu... Trailer: http://www.sms.cz/film/lepsi_uz_to_nebude/ukazka ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $148,478,011Tržby Celosvetovo $314,178,011║ Skutočne bravúrne vypointované dialógy robia z tejto mierne trpkej komédie skvost, možno mierne ubrať na minutáži a bol by to čistý klenot. Jack Nicholson a Helen Hunt v dialógovej "kontre" hre na kocúra a myš, ovládajú krásne celý dej a do sýtosti zabávajú. /90%/ ()

Hakha

Nádherný film s vynikající výpravou, která nám pomalinku ukazuje změnu chování Melvina, jež neskutečně elegantně zahrál Jack Nicholson s též výborným výkonem Helen Hunt a Gregora Kinneara. Scénář a hudba mistrovské, a horko těžko se zde nachází nějaké chyby, které by film podkopávali nohy. Tohle dílo se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejlepší romantické komedie, které jsem kdy viděl, a právem dostává silných 5 hvězdiček… ()

pan Hnědý

Jedna z filmových lahůdek šitá na míru. I ten nejotravnější chlap bývá někdy neodolatelný. Jack Nicholson a Helen Huntová v hlavních rolích americké romantické komedie. J. Nicholson jakožto hlavní protagonista splňuje veškeré mé požadavky už jenom svým chováním vybočuje, což mu zajišťuje dostatek pozornosti, ale jako mnohem důležitější se jeví jeho vnitřní vývoj, zdánlivé postavy měnící se k lepšímu. Samotný akt napravení nelze brát za laciný, jelikož se v reálném světě děje velmi často. A že nechtěli hold Jacka nechat tím špatným? Není se co divit, Jack Nicholson si být špatný ani nezaslouží! Délka natáhla přes 2 hodiny, pro někoho příliš, ale myslím si, že skvělý scénář vám to bohatě vynahradí. ()

StarsFan

Jack Nicholson nám na stará kolena trochu přesedlal do žánru romantických komedií, ale nikdo se nemusí bát, že by ztratil svůj pověstný styl. V "Lepší už to nebude" hraje spisovatele Malvina, který píše krásné kýčovité romány o lásce, sám je ovšem úplně jiný. Na lásku kašle a s radostí štve ty nešťastné jedince, kteří se mu náhodou připletou do cesty. Jenže postupem času i on začíná poznávat život, který v sobě zahrnuje i trochu té lásky, o které je většina jeho knih... Co dodat? Bezkonkurenční, vtipná komedie, asi nejlepší romantická komedie, jakou jsem kdy viděla. Trochu netradiční, ale v tom tkví její kouzlo. A taky v Jackovi, protože přilákat tohohle chlapíka do svého filmu vám zajišťuje předem polovinu úspěchu. A Jack znovu dokazuje, že je pan NĚKDO. Když k tomu přidáte ještě svělého Grega Kinneara, v roli homosexuála a Malvinova souseda, máte o zábavu postaráno ;-) ()

• Betty White, známá zvířecí aktivistka, se měla objevit ve filmu v roli Beverly (Shirley Knight), ale odmítla ji, když se dozvěděla, jak bude zacházeno se psy. (don corleone)
  • Filmem se volně inspiroval Fredrik Backman při psaní své knihy „Muž jménem Ove“ (2012). (OJan)
  • Melvin (Jack Nicholson) trpí obsedantně-kompulzivní poruchou, kdy cítí potřebu opakovaně provádět určité rituály. (biker)