V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

imf

Po všech stránkách děsná šmíra. Od Hafströma jsem po Plánu útěku už žádné vzepětí neočekával (a přitom je Pokoj 1408 vizuálně docela hravý... poprvé a naposled asi), ale Za čárou bohužel nabízí jen těžkopádná poselství, nesympatického hlavního hrdinu, kterého Mackie - hrající tradičně na půl plynu - zašlapává do země, a neuvěřitelně roztahanou zápletku prokládanou spoustou akčních scén bez chuti a zápachu. Přestřelky jsou nudné, honičky a bitky zprasené střihem a přehlídka vojenské techniky á la Call of Duty sice vrcholí robůtky, ale jejich povedený production design kvůli strnulé kameře a dramaturgii není využit ani omylem. Jiný scenárista, režisér a producent by s takovým materiálem jistě naložili líp... tohle se bohužel ve slabších okamžicích blíží bulharským seagalovkám a v těch lepších to z dálky kouká na Postradatelné. Mrkněte radši na seriál Almost Human, který tohle téma v jediné (bohužel) sezóně rozpracoval mnohem hravěji a zábavněji. ()

VanTom

Už prvotní cíl mise (nukleární raketová sila) spadal do hodně přetažené béčkovosti, no jako záminka pro futuristickou válečnou akci za nepřátelskou linií, proč ne. Jenomže plán hi-tech androida (SPOILER: mj. na obejití vlastních bezpečnostních protokolů ve stylu „Ex Machina“) se ještě násobně komplikovaně, „bondovsky“ zamotal (logice navzdory), zatímco scénář furt dokolečka neobjevně omílal morální rozpor válečných hrůz na monitoru dronu oproti přímé účasti na bojišti. Nekompromisní nadlidské akční scény něco zachránily, naopak šeď východoevropských kulis ničemu nepřidala. ()

Kienast

Hodinu a dvacet minut je to nudný akční film bez akce s velmi nesympatickou ústřední dvojcí. Těch zbylých dvacet minut je to nudný akční film s akcí, kterou už si viděl v traileru s velmi nesympatickou ústřední dvojcí a se závěrem, který mi nedával smysl. Klasický netflixovsky sci-fi pod/průměr. 3/10 ()

sedm.1

Do zvratu, který se týče postavy Anthony Mackieho, šlo o poměrně záživnou akční podívanou, které dominovala velice vydařená stylová a syrová atmosféra, poměrně slušně zpracovaná akce, která tedy mohla být určitě mnohem více přehledná, ale i přesto z ní mám spíš pozitivnější dojem, jelikož je docela nekompromisní, krvavá a efektní, a do onoho zmiňovaného zvratu působí svižně a zábavně i zápletka, která sice má ryze béčkové parametry, ale v rámci žánru se dá považovat za ok. Ovšem zhruba nějakou půl hodinku před koncem šlo s oním zvratem úplně všechno výše zmiňované do hajzlu, akce zmizela, zápletka sklouzla do trapných, céčkových, ale hlavně nesmyslných vod, a díky tomu všemu došlo k zásadnímu kvalitnímu sešupu, který znehodnotil celý film. Navíc ani trochu této podívané neprospěl vážně mizerný casting, v čele s opět mdlým a netalentovaným Mackiem, ovšem ještě mnohem hůře zde působí ten jeho parťák, kdy fakt nechápu, kde vzali tak nevýrazný ksicht a ten, kdo za tím výběrem stojí, by neměl dostat zaplaceno. Celkově se tak jedná o akční film jak se svými výraznými klady, tak zápory, můj výsledný dojem je tak veskrze průměrný, tudíž jak se říká, nenadchne, neurazí. ()

Lacike

Training Day vo vojenskom prostredí s extrémne nesympatickým až otravným nováčikom. Niečo ako Tom Cruise v jeho ranných filmoch. A jeho nadriadený školiteľ nie je skorumpovaný polda, ale tentokrát Skynet v tele terminátora, ktorý má s ľudstvom ako inak nepekné plány. U hlavného hrdinu sa budete modliť, aby bol na scéne čo najmenej a Mackie ide na voľnobeh. Tempo je uspávacie, zápletka jednoduchá a nudná. Akcia fádna. Nekonečné prestrelky bez akéhokoľvek zapamätateľného záberu. Technická stránka je ok, ale to je tak všetko. Celkovo to je totálna nuda a ďalší nepodarok od Netflixu. Zlaté Bulharské Seagalovky. Na nich sa dá aspoň zasmiať. 3/10. ()

• Dvakrát je v rozhovoru o Kovalovi Ukrajina umístěna na Balkán. (JerryPilsen)
  • Scéna prestrelky pred bankou sa odohráva v Budapešti na križovatke Muranyi a Marek Jozsef. Križovatka je v tvare + ale jednu ulicu zablokovali, aby tam postavili vchod do banky. (Mamut)
  • Tento film obsahuje několik podobností se sériemi Avengers a Captain America co se týče postavy Lea. Anthony Mackie, který též hraje v těchto filmech, je několikrát označen jako „Cap“ (Kapitán – Kapitán America) a „War machine“ (postava, kterou v MCU hrál (Don Cheadle). (kesinaa)