Francouzský emigrant George Faure potřebuje zelenou kartu, tedy povolení k práci a pobytu, newyorská vegetariánka Bronte touží po obrovském střešním bytě se skleníkem. Řešení je prosté - Georgovi by k dosažení cíle stačila domorodá manželka, Bronte jakýkoliv manžel - majitel domu totiž pronajme byt jen manželskému páru. S pomocí společného přítele stráví tedy hodinku na úřadech, odloží prstýnky a všichni jsou spokojeni. Ovšem všeho do času. Ostražitost imigračního úřadu nespí, podobná manželství nejsou pro něj ničím novým a snaživí úředníci začínají klást všetečné otázky. Bronte si musí Gergeho nastěhovat domů a oba mají právě jen víkend na to, aby si vytvořili zdání společného života, snímky ze svatební cesty a dovolených, aby se důkladně poznali a byli schopni projít sítem zkoušek na úřadech. Soužití nesourodého páru s sebou ale přináší řadu komplikací - Bronte je abstinentka, nekuřačka a vegetariánka, kráska zabalená do svých předsudků stejně neprodyšně, jako do svého kytičkovaného pyžama. Pěstuje výzkumné byliny, sází po městě stromy. Naproti tomu George, profesí hudebník, nese zřetelně rysy jak svého povolání, tak své národnosti. Je veselý, nepořádný, lehkomyslný, kouří, kde ho napadne, miluje maso, víno a život jako takový. Zdá se, že spojení těchto dvou lidí může přinést jen katastrofu, ale zdání často klame... (oficiálny text distribútora)

route60

Peter Weir nikdy nezklame ať natočí válečný film, drama či romantickou komedii je radost se na výsledek dívat a když k tomu má skvělé herce jako jsou Gérarda Depardieu a Andie MacDowell tak to nemůže dopadnout pod jeho vedením špatně, dokonalý plán může zhatit jedna drobnůstka a vše je v háji, krásna romantická komedie kdo neviděl ať to rychle napraví. ()

honzic

Docela povedený film s kvalitními hereckými výkony, který potěší, romantika tam je sice jen trochu, ale dobré. Hodnocení: 75 % ()

mivr

Veľmi dobrá romantická komédia, ako je možné že som ju prvý krát videl až v roku 2020 :) lepšie teraz ako nikdy. ()

cimrman2.

Depardieu vypadá jako Pavlásek michnutý s De Nirem. Souhlasím s tím že je to rozhodně netypický romcom přece jenom maželé už od začátku to je poměrně fresh. Depardieu není šampónek který by seděl do parametrů klasické sladké romantické komedie a dokonce mi tady i nevadil narozdíl od Drž hubu. Má to i netypický konec avšak i díky pomalému rozjezdu nezvolím více než *** ()

ostravak30

Ne, tyhle filmy jsou na mě až moc...naivní. Že se mnoho lidí bere kvůli zeleným kartám je v USA nejspíš běžné a možná je z toho i fungující byznys. Jistě ale propracovanější. Ti dva jsou v maléru, jdou po nich úřady, přesto se ani chvíli nechovají jako pár. Přitom bych byl obezřetnější. Nevím jak to úplně funguje, ale čekal bych, že spolu budou bydlet a minimálně do další kontroly se chovat doslova jako pár hlavně venku na ulici, kde je každý může vidět. Jenže oni k tomu přistupují hodně laxně, učí se o sobě na poslední chvíli a ani nemají kdy se do sebe zamilovat, když se celý film k sobě zrovna nemají. Závěrečný doják už pak nemůže vynahradit předchozích 90 minut ztraceného času. Snímek není romantický, chybí mu vtip a Gérard Depardieu a Andie MacDowell se k sobě vůbec nehodí. Andie mám rád, je to má oblíbená herečka, tak kvůli ní jsem přidal ještě jednu hvězdu, jinak bych šel níže. Za zmínku stojí, že rejža si tu poprvé zkusil roli producenta. Možná i proto, že studio francouzské hvězdě příliš nevěřilo, ale režisér si ho prosadil navzdory. ()

Muso

Úžasný herecký koncert Andie McDowell a G.Depardieu s vtipným a uveritelným scenárom. Po rokoch, ale stále funguje skvele. A určite poteší aj záver, ktorý sa už v dnešnej prehappyendovanej dobe moc nenosí. ()

Nut

Někdy se holt zadaří. V tomto případě se opravdu zadařilo, jak kvalitním scénářem, tak hereckými výkony. Ačkoli během filmu se člověk zasměje, závěr je pěkná bulírna....Jediný, co jsem nepochopila, je ten motiv s krémem. Já sama mnohdy nevím, jak se jmenuje každý mlíko, se kterým se patlám. Navíc pochybuju, že by se George podřekl v takovou veledůležitou chvíli. Ale jinak dávám plnej počet. Btw další důkaz, že Depardieuovi sednou i vážnější role. ()

djerba

Kterak okouzlující Francouz zcela nechtěně a nečekaně definitivně zamotal hlavu sucharské Američance:-). V podání Gerarda Depardieu a Andie MacDowell nezapomenutelná filmová perlička. ()

Sidon

Příjemný "romanťák" který neurazí.A to jak hereckými výkony, které byly víc než příjemné, tak docela inteligentním scénářem. ()

VUCAKO

Rád se dívám na Andie, to přiznávám, a tady i pěkně hrála. A ani Gérard mi tu tolik nevadil. Příběh je slušný, jenom mi připadalo praštěné, na co všechno se komisaři vyptávají, to bych já teda o své ženě nevěděl (po 12 letech ani před 12 lety :-) ). Váhám s hodnocením, ale nakonec "jen" 80%. ()

mikel

Zažil jsem takovou kontrolu státních úředníků na západní polokouli na vlastní kůži. Každý metr filmu je pravdivý. Tak to doopravdy chodí. Chlapi to ale obecně snášejí lépe. ()

EdwardMovie

Príjemný film z mojimi dvoma oblúbencami, ktorý sa na nič nehrá...Peter Weir servíruje ludské príbehy s neuveritelnou lahkosťou a medzi krásnou Andie a charizmatickým Gerardom to iskrí od prvej chvíle.Jedna z mojich najoblúbenejších romantických komedií a zároveň dôkaz , že protiklady sa priťahujú a Gérard dokáže hrať na piáno tak ako Lars Ulrich na bicie :) ()

tomino28

Dnes už je to prověřená klasika žánru romantických komedií, která má plusové body navíc i za to, že nekončí všeobecně očekávaným happy endem. Na tom, že to funguje i po tolika letech, má zásluhu hlavní dvojice, pan režisér a tradičně také pan skladatel s velkým S. ()

PTuranyi

Vydarená romantická komédia postavená na postupnom zbližovaní odlišných charakterov, ktoré spája účelové manželstvo. Brontë je introvertná "grínpísáčka", ktorá si vezme francúzskeho imigranta Georgesa, aby získala lepší status na získanie bytu. Tu je tak trochu pochybné, prečo si nevezme priateľa, s ktorým chodí. Georges samozrejme žení kvôli zelenej karte. Keďže Georges je solitér, celý príbeh sa zamotáva na strane Brontë, ktorá tým, že sa snaží celý tento "podnik" kryť, vytvára množstvo komických situácií, pripomínajúcich neskorší film Návrh. Produkcia je výborná a hudba Hansa Zimmera doplnená piesňami Enyi vytvárajú pre romantickú dobrú atmosféru. Gérard Depardieu je už skúsený herec, takže romantická poloha mu nerobí problémy. Andie MacDowell ešte len na začiatku svojej kariéry však tiež ukázala svoje kvality, ktoré neskôr potvrdila vo filme Štyri svadby a jeden pohreb. Pozitívom je aj, že nekončí prvoplánovým happyendom. 75% ()