Furiosa: Mad Max sága

• Česko Furiosa: Sága Šíleného Maxe (viac)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

kukkik

Výborný zážitek z kina, to je asi tak vše, co k tomu můžu říct. Ve světě Mad Maxe zcela nekoukám na logiku děje, je to audiovizuální a adrenalinová nálož, která v tomto pokračování výborně navazuje na předchozí díl a rozhodně stojí za zhlédnutí. Doufám, že Miller stihne natočit další díl ságy dřív, než se jí chopí tradiční hollywoodské korporace a jako vždy zcela zničí vše, co tenhle film dělá legendárním. 4/5 ()

Shakaar

Moje první pocity z kina že jsem příjemně překvapen. A možná jsem byl docela překvapen (možná i docela pozitivně) tím že zatímco se všude promuje Furiosa jako Anya Taylor-Joy, tak tam není asi 2/3 filmu. Více než samotný příběh Furiosy je evidentní pokus trochu rozvést svět ve kterém se Mad Max nachází a představit ho novému publiku, v tomto směru mi taky mi Furiosa hodně připomínala prvního Mad Maxe. Takže jak člověk viděl přerod Maxe na Mad Maxe v podobě Mela Gibsona, vidíme přerod Furiosy na tu Furiosy kterou jsme viděli v Road Warrior. Není to špica film, určitě to není film na co bych se časem znovu podíval, ale v rámci toho světa myslím bude mít svoje místo. Miller to prostě umí nějak prodat. Otázka je spíše, jestli případný kasovní neúspěch neodrovná případné další plány na pokračování. Protože chtě nechtě, je to jen další prequel který nikdo moc nechce. A po pravdě kdo si ještě pamatuje Fury road, tak nebude mít pocit napětí, identifikovat se s postavami protože ví že nebudou hrát vzhledem k předchozímu filmu žádnou roli.Mimochodem, kdo z vás si všimnul malého camea Mad Maxe? :-) . Jak to tak pěkně propojovalo tento snímek s předchozím :-). ()

rublik05

Letošní rok je na zajímavé filmy poměrně bohatý, prozatímním letošním highlightem mezi originálními akčními snímky je jednoznačně Furiosa: Sága šíleného Maxe, což je další příběh z postapokalyptického světa George Millera. Tentokrát však dostane více prostoru samotný příběh, přesněji řečeno dostaneme možnost více nahlédnout do fungování dystopického světa, což mě osobně hrozně bavilo. Více se také seznámíme s jednotlivými postavami, kromě skvělé Anyy Taylor-Joy se blýskne výborný Chris Hemsworth, který si roli záporáka vyloženě užívá. Vizuálně je snímek opět velmi zajímavý, místy mi však přišel hrozně umělý, největší radost mi však udělala spousta kulervoucí akce, tu jsem si opravdu užil na maximum. Dle mého názoru mohli tvůrci film o trochu zkrátit, zkrátit těch pár zbytečně se táhnoucích scén, také logiku si mohli malinko víc pohlídat, nicméně to nejsou až tak zásadní věci, celkově jsem s filmem velice spokojený. Letošní rok je na zajímavé filmy vcelku plodný, o to víc mě mrzí, že málokterý z nich, včetně Furiosy, si na sebe v kinech dokáže vydělat, což je ohromná škoda. Za mě je Furiosa: Sága šíleného Maxe nesmírně nápaditý akční postapo nářez, který rozhodně stojí za vidění. 8/10. ()

dudunecek

Devět let starý Fury Road je nejlepší akční film století. Ty to víš, já to vím. A George Miller to ví taky. "Tak proč jít tedy na Furiosu?" ptá se můj oblíbený imaginární čtenář, pokládající vždy přesné a správné řečnické otázky.Protože Furiosa: Sága Šíleného Maxe je skvělým doplněním Zběsilé Cesty. Nový film, který se odehrává před tím, než Max potkal Furiosu, vše vylepšuje. Funguje jako nádherné uvedení do situace, ve které jsme byli tehdy s Maxem hozeni. Motivace Furiosy, její přerod, odhodlání a zoufalství nejen nádherně fungují v rámci klasického příběhu o pomstě, ale odhalují ve výsledku pravdu o tom, že v tomhle světě si nikdo, ani ona, nemusí hrát na dobráka. Protože v téhle reklamě na benzínem prosmrádlou Austrálii jsou prostě všichni šílení.Miller natočil o dost jiný film, který se snaží věci dělat jinak, víc rozmáchle a vypravěčsky. Je to stále dost přímočarý příběh o pomstě, několika lokalitách a frakcích, ale je daleko větší drama, daleko pomalejší film, který jen postupně zrychluje a zrychluje, jako když ve své káře postupně řadíte na další rychlostní stupeň v autě. První velká akční scéna přijde v polovině a trvá asi patnáct minut. Dlouho se to rozjíždí, ale pak to jede až do konce. A když si po finální scéně na Netflixu hned pustíte Fury Road, mačkáte turbo a akce se znásobuje.Hodně lidí kritizuje CGI a green screen, které se ve Furiose používají mnohem více a viditelněji. Nevím, jestli to je prostě věkem a pohodlností Millera, ale na ten "snyderovský" vizuál jsem si hodně rychle zvyknul a alibisticky to beru jako záměrnou stylizaci. Scény jsou pořád neuvěřitelně promyšlené do detailu, pořád mají ty akční pasáže asi nejlépe promyšlenou geografii a přehlednost, pořád je to nejnápaditější věc, co letos asi uvidíme. Ve výsledku mi tohle přijde mnohem důležitější než počet polygonů na plátně. Ale jasně, pochopím, když to někomu přijde hnusné.A běžte na to do kina, ale to asi ani psát nemusím. Reálně to vzhledem k tak mizerným tržbám vypadá, že se dalšího Mad Maxe kvůli tomu nedočkáme. Ale i tak. Je zázrak, že 79letý dědek je schopný natočit něco takového a po páté doručit o dost jiný film, který má ten rukopis, styl a nápady ve velkém. Jsem rád, že jsem se dočkal pokračování. Potřetí už ani doufat nebudu. ()

Jilda15

V IMAXU jsem promarnil 2.5 hodiny. Jackova role byla ok. Anya se snažila znít jako Charlize Theron a její schopnost přemoct dospělé muže ve fyzickém boji je naprostý nesmysl. Posledních 40 minut bylo natahovaných a zbytečných. Bolestivá nuda. Když Dementus řekl "I am bored", já už byl přesně taky. Kdyby film skončil v moment - spoiler - kdy si Furiosa usekne ruku a uteče od Dementuse, bylo by to snad lepší. Anya u mě taky spadla tím, že na premiéru přišla nahá jen v mad max "šatech", kdy se jí bodáky zabodávají do zadku. Musí se každá herečka v hollywoodu chovat jako děvka? ()

Kobitch

Podobně jako u Avatara 2, i zde nadšení z prvního dílu opadlo. Pořád je to skvělý film, akce je nadupaná a prvotní strachy z přemíry cgi po chvíli opadly, ale nadšený holt člověk může být jen poprvé. Navíc mi přišlo, že film s postupujícím časem slábl, než aby budoval tenzi a mířil k velkolepému finále. Občas mi unikaly motivace některých postav a dějové kličky. Ve výsledku budu mít radši Charlize a Toma, kteréžto si rád pustím jednou ročně, zatímco Annu a Chrise jen tak jednou za pět let. ()

John80

Apocalyticky film pozostávajúci  asi z 3 dejových línii, pomsta dcéry za smrť svojej matky , samotný dej má veľmi nenadchol , jedine ,čo za to stálo boli efekty za ,ktoré dávam 2* ale je to vec názoru ()

Demonic189

Dalšia neuveritelne dravá a hrava štylovka s fantastickou Furisovou, Dementusom, kde sa Miller snaži z pustiny vytrieskat maximum. Kym efekty su skvele, tak CGI silno hapruje, Praetorian Jack nie je žiadna kastingova trefa, stopaž značne prestrelena, občas WTF momenty a trochu natahovany záver. Potešilo malé cameo, zvuk a celkovo, ze ma film svoj nezamenitelny xicht. ()

Likan7

Ta první půlka bez Taylor-Joy mi překvapivě sedla víc. Budování světa, jeho pravidla. Bavilo mě to. Pak jsem si sice na ATJ musel takových 20 minut zvykat, ale v poslední třetině to zase vzalo šílený tempo plný přehledný kamery, akce i skvělýho světa. Budu si Zběsilou cestu muset co nejdříve zopakovat. Millerovi táhne na 80, dělá si co chce a dokáže nám servírovat takový pecky, neuvěřitelný. ()

ER

Ne, není to dech beroucí Zběsilá cesta. Akční scény mají stále svou dokonalost, ovšem vazba na postavy je plochá, Furiosa nemá dynamiku Toma Hardyho. Když si budu volit, co si pustit za pár let, Zběsilá cesta vždy vyhraje. Furiosa se v tomto srovnání jeví jako zbytečný film. ()

Ceberus

Nemám co bych tomu vytknul - akční jízda s komiksovými postavičkami, přesně na to jsem šel. V tomhle kontextu vůbec nechápu, jaktože jeden z mých nejoblíbenějších filmů Vodní svět byl takový propadák - přitom je to jenom Mad Max na vodě. Ve Furiose musím více pochválit dětskou představitelku, ta dospělá neměla moc co hrát. Místo Hemswortha, který hrál skoro tzv. comic relief postavu, bych asi raději byl představen nějakému novému noname herci. ()

ejdycko

Pěkná akce, vizuálně jsem asi trochu rozmazlený a nepřišlo mi to zas tak pěkné (moc barviček). Tematika wastelandu se mi líbila už u předchozího dílu, takže ta je opravdu božská, krutá a drsná. Příběh mi nijak nepřekážel, byl v pohodě. Co ještě musím pochválit je zvuk a to především motorů, ohňů a podobně. Nepříjemné byly divně zrychlené a zpomalující scény, ty mě doslova sraly (například nesmyslně zrychlující motorky a auta). Z herecké stránky Anya mě zas tak neoslovila, ale ani nepřekážela. Zato Chris byl podle mě naprosto úžasný a bavil mě jako už dlouho nikdo. Připomínal mi Honzu Hloubku z Pirátů. Celkově je to akční blbost, která mě bavila po celou dobu stopáže a docela jsem si to užil. 80% ()

ForGump

Furiosa je na rozdíl od prvního Mad Maxe více psychologická a v tomto ohledu pro mě není tak funkční jako první díl, který jsem si připomněl den před premíerou prequelu. Bohužel to větší ponoření a prozkoumání backgroundu mi nějak znepříjemňovalo zážitek a čím toho bylo méně, tím méně jsem se nudil. Protože hlavní devízou George Millera je neotřelá napáditá akce a té tady je opět do sytosti a je supercool až mě děsí jak je téměř 80 letý Miller na míle vzdálen aktuálním joudům typu Zack Snyder. Furiosa je po MM dalším střípkem do učebnice moderního akčního filmu. Nicméně jakmile se začne dlouze rozebírat story, která nestojí za nic bylo to horší a je to vlastně červená nit, která se oběma díly táhne, protože nepřináší nic zajímavého. A možná si říkám, že tomu i uškodilo, že jsem měl v tak živé paměti ten starší sequel, protože se tam opakují postavy a motivy. Samozřejmě jsou tam zajímavé drobnosti a vtipy pro fanoušky, hlavně tedy s Furiosinou rukou. Anya Taylor-Joy je skvělá volba, která se umí tvářit tak nasraně jak je potřeba a navazuje na Charlize Theron důstojně. Jen si na ní musíte hodinu počkat než se tato rising star Hollywoodu objeví ale vyplatí se počkat. Z herců mě ale bohužel dost štval Chris Hemsworth, který nemá příliš široký herecký rejstřík a jeho Dementus se od jeho ikonického Thora liší jen plnovousem. A to mi prostě nevyhovuje. Nicméně všechno ostatní funguje víc než dobře. Tradiční kamerové nájezdy až do obličeje postav, dunivá hudba Junkieho XL opět boduje a celá Furiosa je v rámci production designu na extrémně vysoké úrovni, což kazí jen místy až příliš okaté digitální triky. Nicméně hlavně díky druhé polovině filmu, kdy se to rube a bouchá to nádherně a pro mě o dost lépe než v marvelovkách. Tak jsem vlastně spokojený. Jen celkem jasné, že je to hlavně díky Georgi Millerovi a jeho hlavě plné invence. 7/10 ()

shade000

Fury Road bola výnimočná a tu to nie je iné. Klobúk dole pred pánom Millerom, že sa na to dal, každopádne nikto iný by to tak dobre natočiť nevedel. Celý život zasvätil svetu Wasteland a po piaty krát ho spravil ešte pútavejším a zaujímavejším. Toto je film, ktorý rozhodne treba vidieť v kine. "Ladies and Gentlemen! Start your engines..." ()

wege

Mám Fury Road moc rád. Furiosa je trochu jiná. Více hloubavá, více povídavá, více sociální. V tom mi to nepřišlo tak dobré, i když velmi zajímavé, jak jsou tam všichni zlí. Když ale přijde na akci. Panečku, to je jízda. Je to neotřelé, velmi kreativní, velmi ale zase ne moc kruté, jde vidět, jak nad tím má Miller naprostou kontrolu. V tom Imaxu na tom velkém plátně s tím zvukem to je bomba. Stejná bomba je Chris, vyložené si tu roli užívá. Anya umí skvěle hrát beze slov, jen očima. Vůbec bych se nezlobil a dal si za pár let další film, další podobnou nářezovou parádu. ()

RAFT

Režisér Miller se nám vrací po devíti letech , za se do světa Šíleného Maxe.Tenhle prequel se zaměřuje na Furiosu,kde je ještě dítě,kterou unesli z její domoviny.Vyrůstala násilím a šílenství ,toužila po pomstě.Snímek je rozdělen do pěti kapitol.Skvěle ve filmu zpracování postav Furiosa,Immortan Joe,Dementus.Vše ve filmu naprosto přehledné jak s postavami do posledního detailu,přehledné,skvěle natočené.Akce ve filmu je dostatek.Padouch v podání Hemswortha dost dobré.Dobře film navazuje na šíleného maxe z 2015.Už ,se těším až film uvidím znovu.Jenom která,poušt byla leší v Duna 2 nebo Furiosa ,no samý písek.Tak , za pár let další díl všema deseti ,ale zase s Hardym v hlavní roli.Film viděn 24.5.2024 .85% ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (viac)