Furiosa: Mad Max sága

• Česko Furiosa: Sága Šíleného Maxe (viac)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Zaks

Konečne sa bude dať tento rok na niečo poriadne spomínať. Je to skvelý postapo svet Mad Max v podaní Furiosi. Absolútne dokonalé šialenstvo vo fantastickej akcii. Neskutočné detaily, ktoré zdobili každú scénu, ba každý záber. Klobúk dole pred výkonom všetkých, čo sa na filme podieľali. ()

JohnDark

Furiosa: A Mad Max Saga, Akčný sci-fi, Austrália, USA 2024, R: George Miller, H: Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Alyla Browne, Lachy Hulme, George Shevtsov, John Howard, Angus Sampson, Charlee Fraser, Elsa Pataky, Nathan Jones, Josh Helman, 80% ()

ELV15

Anya boží, Chris ujde, legendární Fury Road vstávačka z písku nepřekonána. FOFREM další díl! // "The Fifth rider of the Apocalypse." ()

Hansolo35

Tady je vidět, že ta procenta na čsfd jsou mnohdy zavádějící. Moc nechápu, co na tom bylo tak skvělého. Hudba, mimochodem většinou převzatá z Šílené cesty, pořád slibovala nějaký zvrat a skutek utek. Scénář psal lobotom, protože byl děravý jako řešeto. Logické chyby mě přímo bily do očí. Hlavní hrdinka si dvakrát vyholila kebuli a po většinu filmu jen čuměla. Zase měla pohodičku s učením textu. Možná ho bylo méně, než měl Arnold v Terminátorovi. Jak je dneska zvykem, tak film byl tak napumpovaný CGI, že to chvílema připomínalo animák. Klobouk dolů, že tohle natočil osmdesátiletý stařík...ovšem, když vidím Rolling Stones na pódiu, tak je mi jasné, proč jsou drogy tabu. Kdybychom všichni hulili, tak se dožíváme v plné svěžesti stovky a na planetě už není k hnutí! ()

paralen500

Tento film ma len dve chybičky. Jedna sa dala vyriešiť, druhá už horšie. 1. Dementusa mal hrať iný herec,  2. Immortan Joe v poddaní Hugh Keays-Byrne bol viac bad-ass a mal lepší hlas. ()

Hugho

Zhliadnuté na veľkom plátne a s kvalitným zvukom je to každopádne veľmi-veľmi slušný nárez, ktorý síce neprináša (na pomery GM) nič zásadne nové, ale to staré predvádza neskutočným spôsobom!!! Režisér vedel, že už sa nepodarí prekonať údernosť, akčnosť a fascináciu 4. dielu a preto celkom správne zmenil prístup a pozrel sa na to inak a z inej strany. Film je fakt dlhý, genialita tvorcov sa však ukázala aj v tom, že si to uvedomíte až pri pohľade na hodinky. Dej Vás totiž nenechá ani chvíľu sa nudiť a dôsledne napĺňa základné parametre Mad-Maxovho univerza. Celkovo som však mal dojem, akoby si režisér dal takú veľmi kvalitnú, ale predsa len MEDZIHRU. Akoby vedome ustúpil o pol kroka nazad a zbieral sily na záverečný diel. Často zmieňované digitálne triky mi nevadili, Anya ani Hemsworth tiež nie, aj keď mi tam nesedeli na obvyklých Millerových 120%, ale len na nejakých 85%, ale vyjadrovať sa len očami (aj keď extra výraznými) asi nebolo jednoduché.          Napriek mojim mini-výhradám je to film tak pôsobivý, že si z neho zapamätám omnoho viac scén ako z (trochu preceňovanej ?) Duny 2 môjho ďalšieho obľúbeného režiséra. PESIMISTA vo mne vo filme vidí posledný diel Tetrisu, ktorý excelentným spôsobom dovysvetlil príbeh MM, všetko zapadlo do seba a celá sága sa uzavrela, OPTIMISTA vo mne však pevne dúfa v zázrak, že sa  starý pán prekoná a vytvorí Grand Slam svojej tvorby (v terminológii bombardovacieho letectva RAF) a urobí nemožné - posunie ságu MM na vyššiu úroveň (a tento server kvôli nemu zavedie šiestu hviezdičku)! Realista vo mne si pozrie zase všetky diely MM a užije si ich znova.                   Z úcty k MM č4 a jeho hercom nemôžem dať plných 5* a 4,5* mi tu nedovolí systém.  Highly recommended. ()

Andrmen221

Byl jsem příjemně překvapený.  Anyu nemám rád, takže jsem byl dost skeptický, naštěstí byla asi v půlce filmu, což bylo stravitelné. Čekal jsem, že po Maxovi s Tomem Hardym, půjde o fiasko, protože tento kousek z roku 2015 je pro mě dodnes klenot. Nicméně bylo to super, masky, akce slušná. Bavil jsem se a kapitalový systém mě baví, kvůli tarantinovi. Chris byl obstojný, ale problém herců, kteří hráli ve frančízách je, že jsou zaškatulkovaní, takže když ho vidíte, říkáte si "hele, Thor" :D.  Moc jsem nepochopil ten falešný nos :D ale bylo to fakt super, režie, hudba, střih, fakt myslím, že jeden z nejpovedenějších filmů roku 2024. Už se těším na dalšího Maxe zase s Tomem. 85% ()

Hexx

O stupínek méněcennější než předchozí, přesto se však jedná o parádní zobrazení postapo, tak jak ho z téhle ságy známe a očekáváme! Samozřejmě tomu něco chybělo, možná temnější záporák, možná propracovanější zápletka, Bůh ví. Já jsem ale spokojen z toho, co bylo nabídnuto a prezentováno, zejména zhruba v polovině parádní akční jízda "dobytí cisterny" se zjevila a přikovala mě k židli tím nejpevnějším materiálem, který ještě doposud nebyl nalezen. A Anička Hravá? Ta může hrát i párky s hořčicí a bude to i tak paráda! V závěru bez vlasů téměř k nerozeznání. Ale stejně jí miluju! ()

hypnos11

Nadupanej biják od začátku do konce. Skvělá auto-moto akce, solidní herci v čele s Anyou T-J, a především bombastickej hudební doprovod. Chvílemí to sice působí jako sestřih náhodně vybraných scének, ale milerád to staříkovi Georgovi odpustím. ()

hdraf

Zklamání. I bez dokonalé "jedničky" byl tento film průměrný a "THOR" záporák, kterému záporné role nejdou. Na začátku s medvídkem to vypadalo na průser jménem Thor 4. ()

erin23

Zbožňuji ten kus silnice a zběsilý jízdy na ní se odehrávající. V pustině kde za cisternu s vodou stojí umřít. Kde neplatí žádné zákony a čím uchylnější jste bestie, tím větší máte moc. V takovém světě se totiž odehrávají stovky zběsilých příběhů a je jedno, že se děj odehrává stále na té samé silnici. Už v Mad Max 2 jsem ten pocit cítil a při sledování Furiosy jsem se toho opět nemohl nabažit. Přeju si, aby se takových příběhů na té šílené dálnici odehrálo ještě mnoho! ()

lubosco

Je to už nejaký ten piatok čo som videl Mad Max: Fury road, pamätám si ešte zľahka ten nářez, a mám to pripravené, že si to pozriem znova. Tu tento prequel prišiel ako na zavolanie, pozriem si to v časovej následnosti. Ale teda porovnávať nebudem, film má gule, aj keď teda hlavným hrdinom je Furiosa, táto sa snaží o pomstu za matku zabitú jedným z predátorov post-apokalyptického sveta (výborný  Chris Hemsworth) a jeho bandou. Týchto bánd a ich vodcov je viac a každý sa snaží o ovládnutie zdrojov (potrava, palivo, ...), čím vznikajú zbesilé súboje tak efektné vo Fury road. Miller dvihol laťku aspoň tak vysoko, ak nie vyššie, vidno tu snahu o vnesenie príbehu do tohoto prequelu (na úkor množstva akcie), ktorý by sa stretol s Fury road ako následníkom. Pojem "sága" potom evokuje možno prísľub ďaľšieho pokračovania, uvidíme. Trochu odveci bol podaný (milostný) vzťah Furiosy a Praetorian Jacka, ktorý len tak prešumel do prázdna. ()

MisterSister odpad!

Velmi těžko si představit, že lze natočit dané téma hůře než to zvládl šilený Maddy Max. Ejhle. Logika, herectví, vedlejší linky .. všechno vyhozeno z okna jakmile to bylo možné. Točil to Biden, nebo mají společný jen věk a demenci? ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (viac)