Eleanor Falco (Shailene Woodley) je policajtkou so sklonmi k sebapoškodzovaniu, avšak s nesmiernou inteligenciou, ktorú si všimne hlavný vyšetrovateľ FBI (Ben Mendelsohn). Práve preto sa ju rozhodne naverbovať do svojho tímu, aby pomohla svojimi nevšednými schopnosťami pre detaily dostať sériového vraha za mreže. (sochoking)

bourec

Dost vysoký hodnocení a spoustu pozitivních komentářu mě naladily na po dlouhý době hutnou krimošku.. Co se týče obsazení, je kromě Woodley spíš průměrný. Těch hutnejch scén tam je dost, ovšem jízda za chycením magora se nekoná. Pomalý, se spoustou pro mě zbytečnejch keců o komzumním životě. Navíc tam znovu naroubovali scénu, která je dnes a denně v každým filmu. Že to otupí ostří filmu ty filmaře ani nenapadne. Průměr jak prase. 60%. ()

UhLee

(8,5/10). Filmového fantoma To Catch a Killer považuji za jedno z největších filmových překvapení. Snímek argentinského režiséra Damiána Szifrona jsem původně úplně vyřadil ze svého watchlistu, protože byly recenze dosti vlažné. Potom mě však zdejší uživatel Ronan přesvědčil na našem filmovém Discordu, abych tam ten film zase hezky vrátil a jsem mu za to neskonale vděčný. Dostal jsem totiž jeden z nejpůsobivějších krimi filmů roku 2023 a upřímně si nevybavuju, kdy jsem naposledy viděl tak dechberoucí úvod. Mrazivá atmosféra vás během několika sekund kompletně pohltí a vy budete bezmocně lapat po dechu. Na jedné straně budete sledovat záběry hrůzy, na  straně druhé budete uznale pokyvovat nad řemeslně perfektně zvládnutým úvodem. Všechno dokresluje skličující hudba a roční období, ve kterém se to celé odehrává. To Catch a Killer bych na krimi piedestalu umístil velmi vysoko. Nedosahuje to kvalit takřka dokonalých kousků jako Prisoners. Ovšem v rámci žánru thriller/krimi bych v poslední době těžko hledal podobně kvalitní film. Jsme svědky řádění narušeného jedince, který kosí nebohé jedince jako stébla trávy při žních. Jeho šílené, ale přesto velice promyšlené a klidné běsnění se rozhodli překazit vyšetřovatelé FBI. Moc se mi líbilo, že snímek ukazoval autenticky, jaká mravenčí práce je být vyšetřovatelem a že nestačí být pouze dobrým policistou. Musíte se umět i vcítit do mysli vraha, abyste ho dokázali pochopit a následně i dopadnout. Je zde nanejvýš jasné, že se nebojuje pouze na straně policejní, ale také na té politické. Protože takovéto případy jsou bohaté na mediální pozornost a mnozí lidé by udělali cokoliv, jenom proto aby měli svoje ruce čisté. V čele vyšetřovatelů stojí Ben Mendelsohn, který ve většině filmů, které jsem viděl hrál nevýrazné záporné role. Tady však dostává větší prostor, který dokázal přetavit ve velice působivý herecký teátr. Kdo však nejvíce překvapil, tak to byla Shailene Woodley, kterou jsem do této chvíle pořád měl za křehkou dívenku z filmu Hvězdy nám nepřály. Tady jí však detektivní hvězdy byly velice nakloněné a celý případ ležel prakticky na jejích bedrech. U tohoto filmu jsem trochu litoval, že jsem viděl pěknou dávku filmů, protože jsem dokázal pachatele identifikovat na základě jeho hlasu. Tím pádem jsem si k němu mohl přiřadit i obličej a ubralo mi to u něj na tajemnosti. Výsledný prožitek z filmu mi to naštěstí neubralo. To Catch a Killer rozhodně není rutinní záležitostí, které nemám v lásce. Tohle mělo jasně danou myšlenku, kterou se režisér rozhodl odvyprávět. Chtěl poukázat na nechutný konzumerismus celé populace, ale v tomto případě především Spojených států. Tato myšlenka se vám může nelíbit, můžete s ní nesouhlasit - to je možná tak všechno, co můžete dělat. Protože režisér si za svou vizí pevně stojí a nehodlá dělat ústupky. Pokud tedy nemáte rádi témata, které komentují současné kontroverze společnosti, tak pro vás To Catch a Killer rozhodně není to pravé. Pokud vám však tyto problémy podobně jako mně nejsou lhostejné, tak tohle je přesně ten film, který tne do živého. To Catch a Killer ukazuje, že stačí sebemenší sociální rozbuška a poté se promění celá společnost v jedno velké domino. "I think he got his fill. No matter how good the food tastes, you stop eating when you’ve had enough. Till you get hungry again." () (menej) (viac)

EvilPhoEniX

Poctivý, bezútěšný, mrazivý a parádní Krimi/Thriller s nádechem 80.tek od režiséra Divokých Historek. Herecky strop! Shailene Woodley hraje sympatickou, odhodlanou a inteligentní policistku, kterou rekrutuje FBI velitel Ben Mendelsohn, který doslova září! Svým hereckým projevem i skvělými dialogy si zkrátka krade všechny scény pro sebe a radost jej sledovat i poslouchat. Už od úvodních minut si mě film získal na svou stranu. Odehrává se během Silvestra v Baltimoru, kde hlavní záporák začne odstřelovat random lidi sniperkou a rozjíždí slušnéj chaos v ulicích, po kterém následuje pěkně intenzivní a atmosféricky hutný FBI Manhunt, kde jsem opravdu měl pocit, že takhle nějak má vypadat poctivá policejní práce. Celý film sledujeme oba protagonisty jak se snaží hlavního šmejda dopadnout, prakticky nezmizí z obrazovky a to se mi líbilo. Žádné zbytečné vedlejší postavy, žádné zbytečné omáčky a dějové linie navíc, zkrátka poctivá investigativní práce chytrých poldů, kteří krok za krokem vytváří profil hlavního nepřítele. Vrah má navíc zajímavý background z dětství ( kdo má sériové vrahy nakoukány, tak ví, že většinu pohání jakýsi zlom z dětství), + má armádní skill, takže nejde o žádného Dahmera, ale tohle je spíš vyšinutý Breivik, který honí bodycount! Film má i slušné tempo, skvěle si drží divákovou pozornost, je atmosféricky hutný a došlo i na trochu akce ( přestřelka v obchoďáku!!), lidí tu zařve dost a mám z filmu velmi pozitivní pocity. Lepší krimi jsem už delší dobu neviděl. 8/10. ()

Fr

„JÁ NEVÍM JAK VYDĚLAT HROMADU PENĚZ. NEVÍM JAK VYHRÁT VOLBY. ALE KDO TADY MÁ SKUTEČNOU MOC? ŽIVOT NEBO SMRT Z 300 METRŮ. MOŽNÁ NENAJDU KLID, ALE CHCI ODPLATU…“  Pátračka po frajerovi, kterej to umí se zbraněmi a nebojí se to ukázat… Celkem to ubíhá. Padouch je zajímavej, mladá policajtka má rysy Clarice Steriling, její šéf zas chce dokázat, že není lůzr. Jelikož se vyšetřování vleče, jde mu to blbě. A tak se přeměřujou pinďouři. Prostě takový věci, co už znáte odjinud. Nikoho to nesere, nikoho to neurazí, Shailene Woodley je fajn… takže si dejte klidně 4*! ///        -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o první film Damiána Szifrona (Divoké historky) v angličtině. 2.) Film získal rozporuplné recenze. Líbí se režie, odsuzuje zobrazené násilí. 3.) Thx za titule „saurix“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

choze

Mírně mě nudilo až rozčilovalo, jak tlumeně a neokázale je to natočené, úplně jsem dostal chuť se hned po tom podívat na Sedm a vynahradit si to. Taky ta rozhašená detektivka Shailene Woodley mě moc nebavila, polovinu času na mě působila jako Mary Sue, co jen čumí a tváří se nijak. Ale pár silnějších momentů to má. ()

• V máji 2019 bolo oznámené, že v tom roku sa natáčanie uskutoční v Atlante. Natáčanie prebiehalo namiesto toho v Montreale v Kanade od 27. januára do 10. marca 2021. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD