Traja mušketieri: D'Artagnan

• Česko Tři mušketýři: D'Artagnan (viac)

V kráľovstve rozdelenom náboženskými vojnami a pod hrozbou britskej invázie hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska... Temperamentný mladý Gaskonec d’Artagnan, nebojácni a verní kráľovskí mušketieri Athos, Porthos a Aramis, krehká Konstancia, diabolsky ľstivý kardinál Richelieu a krásna a tajomná Milady de Winter sú hrdinami tohto nesmrteľného príbehu o odvahe, láske a cti. (Magic Box)

Montmorency

Je to nová verze a tak jasan javor, že to nebude navoněná naondulovaná kostýmová taškařice jako byly dosavadní filmy, ale pořádně zablácená, špinavá a co nejvíc realisticky působící verze (mimochodem Constance je vdaná žena, kde je Planchet? takže s tou věrohodností taky žádná hitparáda).....Zde chválené souboje mě teda ze židle nezvedly, děj ok, herci no jo - Aramis má sexappeal jak bába Tutovka, to samé platí o královně,  dˇArtagnan má být náctiletý mladíček a F.Civil má přes 30, a nesmí chybět snad již všude přítomný woke -  bisexuální Porthos, Constance.....a rozplývat se nad tím, že umí pár herců anglicky a franzouzsky, no to jako sorry..... ()

stringers

Pěkné pěkné pěkné. Moc fajn adaptace která pěkně odsejpá a dlouho tu chyběla. Od dob kdy mě jako malýho kluka drtil Michael York ve verzi z roku 73 (a večer když jsem šustil rukama pod peřinou mě drtila Milady) je tohle opět zapamatovatelná verze s xichtem - z těch ostatních adaptací mi zůstal jen letmý dojem že prostě stály za hovno. Lidi jsou tam parádně hnusný a špinavý a Vincent Cassel naprosto libovej - ten jeho megazdrchanej výraz "všechno je mi u prdele" mě fakt bavil. První půlku filmu jsem byl přesvědčenej že d‘Artagnan je Toby Schmitz z Black Sails ale fakt fakt není :D Kardinál Richelieu by za mě mohl mít víz výraz zmrda ale na druhou stranu byl hodně věrný historickým podobiznám. Slupnul jsem to jak malinu a už se zatraceně těším na druhý díl. ()

moovaha

Traja mušketieri konečne trošku dospeli. Podmanivá hudba pripomína Ritchieho Artuša, pričom audio zážitok dotvára osviežujúca francúzština. V tomto prípade je však daná národnou produkciou filmu, narozdiel napr. od Umučenia Krista, kde latinčina vojakov a aramejčina židov bola zvolená úmyselne. Režisér sa nebál hercov ušpiniť (ešte šťastie, že z plátna/obrazovky nemožno cítiť pachy – na D´Artagnanových vlasoch by sa dalo vyprážať), čo výrazne prispieva k autenticite prostredia a postáv. Výborná akčná kamera a naturalistické scény. Celkovo ide o veľmi vydarené spracovanie zápletky o manželskej nevere v nóbl rodinke. ()

LaaYosh odpad!

Tato kurewská doba snad plodí samé buzeranty, teplouše a nebo homosexuály, kteří se uchytili hlavně v politice a ve filmovém průmyslu !!!! ... a evidentně ta masírka působí na zdejší LGBT komunitu, kteří se navzájem drží za osásky a osladí si to 5* ()

Qwat

Rád bych zhodnotil Tři mušketýry, ale tohle byla nějaká jiná kniha. Tohle bylo vyprávění, do kterého někdo naházel hodně věcí z románu, ale také spoustu vymyšlených, děj nikam neposouvajících a hlavně o třídu horších historek a zápletek. Řemeslo velmi dobré, jak režie, choreografie, herecké výkony a casting, ten zcela prvotřídní, ale scénáristi, kteří si asi  mysleli, že umí psát lépe než Dumas toho zkazili ostatním bohužel dost. ()

Zaks

Výborné obsadenie, konečne si okrem DArtagnana pamätám aj ďalších mušketierov a mrazivú Milady v podaní Evy Green. Aj v neakčných scénach to bola skvelá jazda a občasná skratkovitosť aspoň dynamizovala dej. Dobové šermiarske súboje patrili jednoznačne k zážitku, na ktorý sa tak ľahko nezabúda. ()

runningTom

Krásné zpracování, žádná naleštěná slátanina. Sice to ne tak docela kopíruje knihy, ale to tak nevadí, Dějové linky jsou dle mě zachované. Film jako takový je úžasný. ()

ErzebethB odpad!

Špatně kostýmy, od klobouků, přes kabátce, po límečky, mizerné dialogy, namísto elitních vojáků banda špinavých amatérů... Modrá mušketýrů neexistuje, rudá gardistů je hnědá... Žádný šermíř si nikdy nezapichne kort do země, muskety z úplně jiného století.... Tady si opět znovu a zase tvůrci vytreli pozadí s historickými základy,... Asi si radši zapnu tu verzi s Sheenem... Ta si aspon na nic nehraje. ()

PST1

ať si každý co chce říká, ale když znám dílo Dumase nazpaměť, nemohu tyto pokusy přijmout kladně. Scénář  o ničem, sešitý horkou jehlou, páté přes deváté, vizualizace temná, ani kouska slunce, Jedině Constance, byla k světu, Bankingem měl být krasavec, zde se to nepovedlo, Portos dvoumetrový chlap, zde byl menší než D'artagnan, Kde byli sluhové to nevím, bez Plancheta není D'artagnan, Athos už byl zde šedivý a starý, o ostatních ani nemluvím.  . Souboje nebyli špatné, proto jsem dal 2 hvězdy a garderoba taky dobrá, akorát jsem nepoznal kdo je mušketýr a kdo Richeilovec . Špína a hnůj jak výstižné pro tehdejší dobu, ale i na hnůj svítí slunce.  ROK 1961 v čele s G. Barré, zřejmě nebude nikdy překonán. ()

WingsLotus35

Opět se zde ukazuje efekt leštěnýho hovna. Všechno vypadá krásně - až skoro autenticky špinavě a surově, což podporuje i přidaný filtr s dalšími efekty - a kamera je skvělá (až na akční scény, ty vypadají jako by je točil člověk s parkinsonem, který si ještě pro jistotu přihnul 3 promile chlastu pro dodatečný třas navíc), a kostýmy jsou nádherný. To furt ale nemění nic na tom, že je to kus hovna. Na to že to dělali Francouzi, kteří do toho narvali fůru prachů, bych ale čekal, že k adaptaci (sice brakově populárních) románů svého národního autora budou přistupovat úplně jinak. Celý to je napsaný a natočený jako by to dělal (pod)průměrný maturant přistupující k povinné maturitní četbě (jakože Tři Mušketýři jsou maturitní četbou) a to ještě v tom "lepším" případě. V tom horším se jen podívali na veškerý předchozí adaptace, včetně toho nesmyslnýho Hollywoodskýho bordelu, který si na Mušketýry jen hraje, a udělali z toho jen takový výcuc, který si vzali do svýho scénáře. Hvězdně vybraný herecký ansámbl v podobě Vincenta Cassela a Evy Green - která jinak umí hrát prvotřídní mrchy a tady nemá moc prostoru (což snad bude vynahrazeno ve druhé části) - nijak situaci filmu nezlepšují a role jsou jim jako špatně ušitý oblek. Tohle je opravdu velký zklamání, ale můžu být ještě rád, že do toho nebyla naplno zapletená zmrdská korporátní diverzifikace, protože to už by bylo na úrovni ZmrDisneyho nebo Zmrdflixu. ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD