Šťastný nový rok 2: Dobro došli

• Česko Šťastný nový rok 2: Dobro došli (viac)

Príbeh je voľným pokračovaním úspešného filmu Šťastný nový rok. Začína sa na Silvestra, keď Marek (Ján Koleník) požiada Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Jej súhlas rozpúta bláznivý kolotoč udalostí, predchádzajúci ich svadbe v nádhernom prostredí pri „československom“ mori v Chorvátsku. Trojica Haniných priateliek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a ich rodiny opäť vnášajú do zdanlivo jednoduchej prípravy svadby dobrodružstvo, napätie, zábavu a niekedy aj drámu. Zatiaľ čo jedna z nich je momentálne bez partnera, druhá má okolo seba hneď dvoch súperiacich sokov a tretia manžela, ktorý svojou bezstarostnosťou už naozaj prekračuje všetky hranice (v tomto prípade dokonca hranice schengenu). Všetci v podstate nechtiac robia všetko pre to, aby zamilovanej dvojici svadbu skomplikovali, alebo ich vlastným príkladom odradili, až tak, že k nej skoro ani nedôjde... (Continental film)

ostravak30

Přestože je film Šťastný nový rok 2 doslova obsypán pozlátkem luxusu, který je na hony vzdáleny běžným lidem (zapůjčená jachta, zpěvák apod.), stejně si myslím, že v porovnání s úvodním snímkem dopadl lépe. Nacházejí se zde vtipné situace, které pobaví samy o sobě. Souvislý děj totiž film nemá. Sledujeme přípravy, rozlučku a nápravy starých křivd a rodinných roztržek. Příliš mnoho té srandy ale nečekejte. A o romantice také nemůže být řeč. Pokud ovšem nepovažujete za romantiku seznámení Gabriely Marcinkové s pohledným účinkujícím v baru a následné vyplakání se mu na rameni. Podobné je to i s Antónií Liškovou, jež se zřejmě rozhoduje mezi chlapy podle toho, který míň chrápe. Vše je podřízeno místu příběhu. Krom klasických cizojazyčných herců zde tak trochu poznáváme i kulturu Chorvatska. Nebo snad Slovinska? Neměly v tom jasno hlavní postavy natožpak divák. Podobně nešťastné bylo nevytvoření titulků u jazykově odlišných konverzací. Tím víc, když ne všechno je přeloženo nějakou postavou jiné. I tohle by přitom mohlo působit úsměvně, když divák ví o čem cizinec mluví víc než Čech nebo Slovák. Místu natáčení pak byla přizpůsobena i hudba a závěrečný taneček, který při vší úctě byl vlastně to nejlepší na filmu. ()

blondboss

Voľné pokračovanie rovnomennej komédie spred 3 rokoch, ktorú som si ja osobne celkom užil. Tento snímok už len rozvíja a nejakým spôsobom dopĺňa dej, aj keď kvalitatívne je to posun smerom dole. Mení sa prostredie a dejová linka, ale problémy, starosti, bizarné a miestami trápne situácie ostávajú veľmi podobné. Po druhýkrát to už ale trošku viac nudí. 50 % ()

MUNRO

Jediným opravdu vážným problémem filmu je tradičně Dagmar Veškrnová,menším pak předabovávání některých(?)scén,což mně osobně leze řádně na nervy.Jinak pohodička,šum moře,dovolená,..Příběh je jednoduchý,až naivní,ale na odreagování a natěšení se na léto a dovolenou u moře ideální.K čemu nějaký složitý děj,umělotinu které zdejší uživatelé rádoby zatleskají,přitom samotnému obsahu ani nerozumí.To už je ale alfou a omegou ČSFD. ()

rigby

První film ještě šel skousnout, ale tohle už bylo nad moje síly. Netuším, pro koho je to určeno, protože ani jako výplach hlavy to nefunguje. Prostě prázdnota a nic, než bezbřehá nuda. Vyhnout se obloukem. ()

Slepejsek odpad!

Jestli si po předloňské "jedničce" někdo myslel, že níž už se klesnout nedá, tak se teda spletl... Plytký děj (pokud vůbec nějaký), absolutně mimo realitu (pro každou druhou až třetí Slovenku/Češku po padesátce přijede emigrant z Kanady s lodí), nesmyslné odbočky (nejen do Slovinska), podlézavý humor (opilí či sprostí) , spousta vaty (cesty všeho druhu - autem, rogalem, bazarem atd). Jako ženská bych to možná hodil i do plusu, jako chlap jsem to odzíval... ()

Pavlo

Strata času - pár vtipných scén zachránilo od hodnotenia: Odpad. Absolútne zbytočné pokračovanie, ktoré skôr vnímam ako veľká reklama na Chorvátsko, mesto Rovinj. Prvý diel bol aspoň milý, toto je už vyslovene trápne. Škoda, potencionál to mohlo mať. ()

Lailath odpad!

Fúú, ja ani neviem kde začať... neviem ani to, či sa mám smiať, alebo rovno začať plakať. Toto je kinematografické dno. Možno sa dá padnúť aj nižšie, to uvidíme, ak sa tvorcovia rozhodnú natočiť ďaľšie pokračovanie. Pri jednotke bolo pár úsmevných momentov, ktoré dokázali aspoň ako-tak vykompenzovať tú otravnú reklamu na Bognera, na ktorú som musela čumeť hodinu a pol. Dobro došli nemá asi ani jednu úsmevnú scénu, ktorá by ma pobavila. Pred koncom som psychicky vyčerpaná z pozerania na túto ,,trapáreň,, zaspala. Takže dúfam, že svadba dopadla dobre...Výkony hercov sú podpriemerné. Chémia medzi Koleníkom a Pauhofovou, je asi taká, ako chémia medzi mnou a plyšovým zajacom mojej dcéry. ,,Romantické,, scény medzi týmito dvoma jedincami, sú tak trapné a neuveriteľné, že som sa hanbila za nich. Až mi sťahovalo žalúdok. Pieseň ,,Ti Amo,, v podaní Janka a Táničky trhá uši, a na tej romantike teda vôbec nepridáva... Manžel sa mi smeje, keď pozerám romantické ,,sra*ky na Netflixe. Ale tie, aj keď je to samozrejme klišé, aspoň dokážu vtiahnuť do deja. Miestami si aj poviem, že chcem byť na mieste tej naivnej hlavnej hrdinky. Potom ma to prejde samozrejme. Dokonca mi pár krát vypadla aj slza dojatia... No pri tomto našom filmovom počine mi vypadne tak akurát slza sklamania a rozčarovania. Znova sa utvrdzujem v tom, že slovenský herci to nevedia... Hovorím o tých mladších. Kapacity ako napr.pani Vášáriová ma dokážu presvedčiť v akejkoľvek úlohe. Toť herecké umenie bratov čechov je na tom podstatne lepšie. Možno keby to bol film v čisto českom podaní, bolo by to viac stráviteľné. A neviem, či som si proste stiahla nejakú inú verziu, alebo je to tak originál, ale PROSÍM, nenechávajte slovenských hercov rozprávať po česky. To je proste strašné. Počúvať Pauhofovú ako sa snaží zasvätiť svoj jazýček do tajov češtiny, je naozaj len pre silné žalúdky. ()

lvi_psouk

To byla slátanina. Ani nevím, proč dávám tu *. Asi za Pauhofovou mluvící česky, přestože se to tu slovákama hemží. Fakt postavené na hlavu 😂 ()

Sa.sa

Dobře jsem se pobavil a podíval... Navíc plno hvězd a Chorvatsko je fakt pěkný... Tak se bylo na co dívat a tak to má být... ()

JB001

V podstatě jde o klamavou reklamu na Chorvatsko. Nevím, v kterém ročním období se to natáčelo, ale v sezóně to tam rozhodně takhle nevypadá.... Jinak filmově naprosto zbytečná a hrůzná věc ()

NikiVai

Dvakrát nebo třikrát jsem se zasmála Anička Kadeřávková tu pipinku hraje skvěle) a zbytek filmu se pronudila, občas i trochu otrávená trapností snímku jsem měla tendence podřimovat. A jako je hezký, že jsme světoví, že pár postav nemluví česky, ale třeba můj muž, antitalent na jazyky, tak přišel o soustředěnost a návaznost některých dějových linek. ()